بلفاروپلاستی (جراحی پلک)

آیا می دانید با بلفاروپلاستی می توان افتادگی های پلک را برطرف ساخت؟ به نظر شما این متد چه کاربردهای دیگری دارد؟ افزایش سن می تواند تاثیرات قابل توجه ای در زیبایی انسان ها داشته باشد و یکی از مهم ترین اثرات آن را می توان با ایجاد چین و چروک های پوستی مشاهده نمود.

این چین و چروک ها می توانند پلک و اطراف چشم انسان ها را نیز در برگیرند و نکته ای که باید بدانید این است که مراقبت از سلامت و زیبایی آن ها موضوعی است که نباید نادیده گرفته شود. همه ما رضایت چندانی از چهره افرادی که خشن و یا غمگین به نظر می رسند نداریم و اگر این موضوع برای خود ما اتفاق بیفتد شرایط بدتری را تجربه خواهیم نمود.

آیا می دانستید همین افتادگی پلک و یا چین و چروک هایی که در اطراف چشم انسان ایجاد می شوند می توانند چهره انسان را خشن تر نشان دهند و درمانی است که می تواند  خطوط و یا افتادگی ها را از بین برده و به پوست شما شادابی و نشاط قابل توجه ای ببخشد اما به چه صورت؟ در ادامه به بررسی هرچه بیشتر جوانسازی پوست با این متد درمانی خواهیم پرداخت.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی چیست

با مطالعه مطالبی که در بخش ابتدایی مقاله بیان گردید، ممکن است شما نیز با این پرسش که بلفاروپلاستی چیست، مواجه گردید. همه ی انسان ها به طور طبیعی خواهان زیبایی هستند و این امر را نمی توان انکار نمود. حال وقتی که انسان در شرایطی قرار می گیرد که زیبایی وی را به خطر می ندازند به فکر راه چاره ای برای جوان تر شدن خود می افتد.

یکی از این راهکارها جراحی پلک می باشد که دارای پروسه مشخصی بوده و بایستی تحت نظر پزشکان مجرب انجام پذیرد. این متد درمانی برای برطرف ساختن چین و چروک های ایجاد شده در ناحیه پلک و چشم انسان ها کاربرد داشته و با قابلیت های بی نظیر خود قادر است تا زیبایی را به چهره شما برگرداند.

 کاربردهای بلفاروپلاستی

 کاربردهای بلفاروپلاستی

برخی ممکن است تصور کنند که جراحی پلک تنها برای زیباسازی چهره کاربرد دارد در حالی که باید بدانید که این متد نوعی درمان نیز به شمار می رود اما به چه صورت؟ ساختار عمل جراحی به گونه ای است که می تواند تمام عامل هایی را که ممکن است بینایی انسان را به خطر بیندازند را نیز درمان نموده و به این طریق شرایط مساعدی را برای وی رقم بزنند. همین موضوع به خوبی می تواند گویای کاربرد درمانی این تکنیک در راستای جوانسازی پوست صورت باشد.

نکته ای که وجود دارد این است که برای بهره مندی از این متد جهت درمان مشکلات چشمی ابتدا بایستی حتما با پزشک و یا جراح خود مشورت نموده و پس از تایید وی اقدامات لازم را انجام داد. این پزشکان ابتدا جلسات مشاوره های لازم را برگزار نموده و به این طریق اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند تا در انتها بتوانید بهترین انتخاب را برای درمان خود داشته باشید. شما با رزرو نوبت می توانید در این جلسات مشاوره ای شرکت کنید.

انواع بلفاروپلاستی و ویژگی آن ها

انواع بلفاروپلاستی

در حال حاضر این عمل به دو صورت سنتی و با لیزر انجام می شود که این دو تفاوت های خاصی با یک دیگر دارند. توجه داشته باشید که  سنتی رواج بسیار زیادی میان مردم دارد و نکته ای که وجود دارد این است که باید این جراحی را در تحت نظارت پزشکان مربوطه انجام داد. در مقابل لیزر را در کلینیک های مختلفی تحت عنوان لیزر co2 می توان انجام داد اما باید در انتخاب این کلینیک ها دقت کرد.

مطالعه بیشتر  آیا از عوارض و میزان ماندگاری تزریق بوتاکس خبر دارید؟

شما با مشاهده فیلم عمل بلفاروپلاستی می توانید متوجه این موضوع شوید که پزشک به روش خاصی چربی ها و یا پوست های افتاده اطراف چشم را بر می دارد و همین موضوع می تواند موجب ایجاد تورم و یا خونریزی گردد. در مقابل بدون جراحی از اشعه های لیزر برای برطرف ساختن این افتادگی ها استفاده می نماید و شما طی درمان هیچگونه درد و یا خونریزی خاصی را مشاهده نخواهید نمود.

شما براساس شرایط خود می توانید از این تکنیک ها برای چشم گربه ای ، افتادگی پلک و … استفاده نمایید. اطلاعاتی که شما طی جلسات مشاوره ای دریافت می کنید به شما کمک می کنند تا با ساختار هرکدام بیشتر آشنا شده و نسبت به قیمت بلفاروپلاستی به آگاهی بیشتری دست یابید.

بهترین سن برای انجام عمل بلفاروپلاستی

بهترین سن برای بلفاروپلاستی

به طور معمول پزشکان سن خاصی را برای انجام بلفاروپلاستی در نظر نمی گیرند زیرا علاوه بر افزایش سن برخی عامل های اثرگذار دیگر نیز می توانند موجب افتادگی پلک انسان شوند. بر این اساس ممکن انسان در همان سنین جوانی نیاز به انجام عمل  پلک داشته باشد تا بتواند زیبایی خود را تثبیت کند. در این راستا نکته ای که وجود دارد این است، افرادی که در سنین بالا برای زیبایی و یا عمل افتادگی پلک خود، این متد درمانی را انتخاب می کنند، میزان ماندگاری بیشتری را شاهد خواهند بود.

مزایای بلفاروپلاشتی یا جراحی پلک

بریم سراغ مزایای بی نظیر این متد درمانی و زیبایی

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی مهم ترین مزایای بلفاروپلاستی بپردازیم. این مزایا به شرح زیر بوده و هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

 • توجه داشته باشید زمانی که پوست و چربی اطراف پلک از حد طبیعی خود افزایش یابد انسان دچار اختلال در بینایی خواهد شد. متد درمانی پلک پایین بهترین گزینه برای برطرف ساختن و حذف نمودن این چربی های اضافی است تا دید انسان بهبود یابد.
 • شما با این متد می توانید تمام چربی هایی را که موجب آویزان شدن و یا افتادگی پلک های شما شده اند را از بین ببرید.
 • درمانی بسیار سریع بوده و طی ۲ الی ۳ ساعت به پایان می رسد.
 • دوران نقاهت کوتاهی داشته و حین عمل دردی را احساس نخواهید نمود.

مراقبت های قبل از انجام بلفاروپلاستی را جدی بگیرید!

برای دریافت نتایج بهتر برای عمل بلفاروپلاستی لازم است حتما مجموعه مراقبت های بسیار مهمی را رعایت نمایید تا هنگام جراحی با مشکلات خاصی مواجه نگردید. از مهم ترین مراقبت های قبل از جراحی پلک موارد زیر را می توان تشریح نمود که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

 • حتما تمام آزمایشات مربوط به بینایی سنجی را طبق تجویز پزشک خود انجام دهید.
 • اگر دارویی مصرف می کنید حتما تمام آن ها را در اختیار پزشک خود قرار دهید.
 • به هیچ عنوان قبل از جراحی پلک از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • سه هفته قبل از عمل استعمال دخانیات را کنار بگذارید.
 • تمام دستورالعمل های پزشک خود را با دقت انجام دهید.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی (جراحی پلک)

نکته ای که نباید فراموش کنید این است که  این عمل  در قسمتی از بدن انجام می پذیرد که از میزان حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین نباید در انتخاب پزشک و یا کلینیک زیبایی مربوطه سهل انگاری نمود.

مراقبت های بعد از این عمل (Care after blepharoplasty)به شما کمک می کنند تا میزان اثربخشی جراحی را افزایش داده و شرایطی بسیار عالی را تجربه کنید. از مهم ترین مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی موارد زیر را می توان نام برد.

 • حتما از کمپرس سرد برای بهبود سریع تر خود استفاده کنید.
 • حتما انجام فعالیت های سبک همچون راه رفتن در برنامه روزانه خود قرار دهید.
 • پس اط ۷ الی ۱۰ روز می توانید فعالیت های روزانه خود را ادامه دهید.
 • حتما پس از جراحی از عینک استفاده کنید.
مطالعه بیشتر  بهترین روش کاشت مو در ایران

هزینه بلفاروپلاستی و عوامل موثر بر آن

همانند دیگر متدهای درمانی و زیبایی، نمی توان در راستای هزینه عمل نیز نظر قطعی داد. این هزینه ها براساس عامل های خاصی دچار تغییر می شوند که اگر بخواهیم اشاره ای به آن ها داشته باشیم می توان دستمزد پزشک، کلینیک زیبایی، میزان افتادگی و چین و چروک های چشم را نام برد که پس از بررسی هرکدام تعرفه بلفاروپلاستی اعلام می گردد.

عمل افتادگی پلک

افرادی که دچار افتادگی پلک می باشند، علت افتادگی پلکسان دو دلیل دارد. در واقع این افتادگی یا بصورت ژنتیکی و مادر زادی در فرد وجود دارد یا بصورت اکتسابی و به مرور زمان برای شخص ایجاد شده است. باتوجه به وجود روش های گوناگون برای درمان افتادگی پلک، یکی از بهترین راه های درمان این افتادگی، عمل افتادگی پلک یا به اصطلاح جراحی آن است. با جراحی پلک و رفع افتادگی شما می توانید بطور محسوس متوجه بهتر شدن قدرت بینایی، میدان دید و زیبایی چهرتان شوید.

در ادامه عکس قبل و بعد عمل افتادگی پلک را مشاهده خواهید کرد تا بهتر این موضوع را لمس کنید.

عمل افتادگی پلک

بهترین مرکز جراحی پلک (بلفاروپلاستی) در تهران

در بخش های قبل بارها تاکید نمودیم که برای عمل بلفاروپلاستی بایستی کلینیک های معتبر را انتخاب کنید تا بتوانید شرایط بهتری را تجربه کنید. ما در کلینیک عصر جدید به صورت کاملا حرفه ای و با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مدرن این جراحی را انجام می دهیم تا بتوانید به تمام نتایجی که انتظارش دارید دست یابید. همچنین کلینیک ما در حوزه ارائه خدمات کاشت ابرو، کاشت مو، مزوتراپی و … نیز ارائه خدمت می نماید.

خدمات زیبایی در کلینیک عصر جدید

در این بخش قصد داریم تا شما را با خدمات زیبایی در کلینیک عصر جدید آشنا نماییم:

کاشت مو

تقریباً دو سوم مردان با نزدیک شدن به سن ۳۰ سالگی به تدریج موهای خود را از دست می دهند. این آمار بیش از ۸۵ درصد از مردان بالای ۵۰ سال را شامل می شود. البته این مشکل فقط مردان را درگیر نمی کند. در حال حاضر نیمی از زنان با مشکلات ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند. با این تفاسیر قابل درک است که چرا انواع روش های ترمیم مو تا این حد محبوب هستند

ما در کلینیک عصر جدید آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه کاشت مو، بررسی دلایل ریزش مو شما و همینطور ارائه راه کارهای درمانی هستیم.

کاشت ابرو

انتخاب مدل ابرو در هر بازه زمانی با توجه به مد و سلیقه افراد تغییر می کند به عنوان مثال در گذشته اغلب مدل های ابروهای باریک و کشیده را انتخاب می کردند در حالی که امروزه سلیقه افراد تغییر کرده و بیشتر ابروهای پهن، نازک و پرپشت را دوست دارند. اکثر افرادی که به دنبال کاشت ابرو طبیعی هستند، به دلایل زیادی مانند استفاده زیاد از لوازم آرایشی مانند مداد ابرو و سایه چشم، یا سوزش پوست در ناحیه ابرو یا برداشتن نادرست ابرو، ابروهای کم پشت و نازک دارند. ، و غیره. برخی یا همه ابروهای آنها افتاده یا نازک هستند.

شما میتوانید در کلینیک عصر جدید با توجه به مد و متد مورد نظر خود، کاشت ابرو را انجام دهید و همینطور قبل از اجرای عمل کاشت ابروی خود به صورت رایگان از متخصصین ما مشاوره دریافت نمایید.

کاشت ریش و سبیل

بسیاری از مردان ایرانی دوست دارند ریش و سبیل پرپشت داشته باشند. زیرا در کشور ما به دلیل شرایط فرهنگی و بافت مذهبی، ریش و سبیل یکی از جلوه های زیبایی چهره مردانه محسوب می شود. موهای صورت، مانند موهای سر، هدیه ای از جانب خداوند است که برخی از ما آن را نداریم. اما خبر خوب این است که با کاشت ریش و سبیل تقریباً هر کسی می تواند ریش و سبیل پرپشت و زیبایی داشته باشد.

مطالعه بیشتر  هزینه مزوتراپی

بوکال فت

ابتدا بهتر است با مفهوم بوکال فت آشنا شوید. از نظر علمی و تخصصی، بوکال فت توده چربی است که بین عضله باکسیناتور و سایر عضلات سطحی صورت قرار دارد و اندازه پد چربی برای هر فردی متفاوت است.

به عبارت ساده تر، به چربی داخل دهان، بوکال فت می گویند که نوعی چربی عمیق است که باعث ایجاد چربی در طرفین لب ها و گونه ها می شود. بوکال فت از کنار پیشانی به سمت پایین استخوان گونه کشیده شده و به گوشه لب ها ختم می شود. برداشتن این چربی از داخل گونه ها روشی جدید برای از بین بردن چربی های ناخواسته صورت است که منجر به برآمدگی گونه ها و خط فک کج می شود.

ساکشن غبغب

ساکشن غبغب یکی از عمل های زیبایی است که توسط متخصص زیبایی و یا جراح پلاستیک و با استفاده از دستگاه های مدرن و مدرن بسیار ایمن و کاربردی انجام می شود. وقتی صحبت از پیری می شود، صورت و گردن جزو اولین اندامی هستند که سن افراد را نشان می دهند. خط فک با پوست سفت یا شل یکی از جنبه های زیبایی صورت است که می تواند به راحتی فرد را جوان یا مسن تر نشان دهد. داشتن خطوط ضعیف گردن می تواند بر ظاهر چهره افراد تاثیر زیادی بگذارد. اما با انجام ساکشن غبغب شما قادرید که جوانی و  زیبایی این بخش را بخوبی بهبود دهید.

جوانسازی پوست

علاقه به جوان به نظر رسیدن و حفظ جوانی به قدمت خلقت انسان است. در کتیبه های مصر باستان آثاری از استفاده از روش های آرایشی برای حفظ جوانی نمایان است و کیمیاگران از دیرباز به دنبال اکسیر جوانی بوده اند. یکی از مهمترین عناصر جوانی پوست صورت است که متأسفانه بیش از هر قسمت دیگری از بدن علائم پیری را نشان می دهد.

درست است که هنوز راهی برای جلوگیری از پیری وجود ندارد، اما روش‌های جوان‌سازی پوست می‌تواند ظاهری جوان‌تر، شاداب‌تر و زیباتر به شما بدهد. شما با روش ها و متدهای جوانسازی پوست می توانید تا حد بسیار زیادی به جوانسازی خود کمک نمایید.

احیای مو

معمولا موهای زیبا و شاداب آرزوی هر خانمی است. همه خانم ها به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند. همانطور که می دانید، بسیاری از این زیبایی به موهای آنها بستگی دارد. به این ترتیب روش های مختلفی در سرتاسر دنیا برای رسیدن به موهایی زیبا و درخشان ابداع شده است.

موهای برخی افراد پس از رنگ کردن یا استفاده نادرست از مواد شیمیایی آسیب می بینند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد پس از چندین بار رنگ کردن موهای خود مجبور به استفاده از روش های احیای مو هستند.

موزوتراپی

مزوتراپی یکی از روش های درمان و زیبایی پوست است و در دسته روش های تزریقی قرار می گیرد. در واقع در مزوتراپی، مواد خاصی با خاصیت درمانی به زیر پوست تزریق می شود. این مواد خاص با مشکل شما تعیین می شود. مواردی مانند عصاره های گیاهی، ویتامین ها و آنزیم ها، داروها و هورمون ها از جمله مواردی هستند که در حین مزوتراپی به صورت موضعی به پوست تزریق می شوند. البته این روش درجاهای مختلف مانند مو استفاده می شود که تاثیر بسزایی در تقویت و رشد موها دارد و با نام مزوتراپی مو از آن یاد می شود.

 

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.