barbae3

آیا می دانستید ریزش ریش نوعی اختلال در سلامت انسان می باشد؟ چقدر با دلایل بروز چنین عارضه ای آشنایی دارید؟ ریزش ریش ها را با عنوان آلوپسی باربا نیز می شناسند که نوعی اختلال در سلامت بدن انسان به شمار می رود که در انتها منجر به ریزش ریش صورت می گردد.

به بیان ساده تر می توان گفت که آلوپسی باربا نوعی بیماری خودایمنی می باشد که عدم درمان آن می تواند شرایط بدی را برای شما رقم بزند. در این بیماری سیستم ایمنی بدن شما کاملا اشتباهی به سلول هایی که سالم می باشند حمله نموده و موجب تخریب آن ها می گردند. مورد هدف قرار گرفتن این سلول ها سبب تضعیف فولیکول های مو ریزش آن ها می گردد.

این روزها افراد بسیاری از این بیماری رنج می برند و همواره به دنبال درمان آن هستند. نکته ای که باید بدانید این است که شما زمانی می توانید ریزش ریش خود را درمان کنید که ابتدا علت اصلی آن را تشخیص داده سپس اقدامات لازم را به عمل آورید.

کلینیک-زیبایی

دلایل اصلی ریزش موهای صورت

دلایل  ریزش ریش

با توجه به مطالبی که بیان شد ممکن است بپرسید که ریزش ریش براثر چه عواملی اتفاق می افتد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که عوامل ریزش ریش شامل آلوپسی باربا، آلودگی های پوستی، بروز قارچ ها، ریزش ریش در اثراسترس ، عدم رعایت بهداشت و اصلاح با استفاده از ابزارهای غیر بهداشتی می شوند. همان گونه که در بخش ابتدایی نوشتار خود بیان نمودیم یکی از علل ریزش ریش آلوپسی باربا می باشد که می تواند لکه های طاسی را بر روی صورت شما ایجاد نموده و در ادامه موجب ریزش ریش های شما گردد.

علاوه براین بیماری خودایمنی، شما ممکن است بر اثر ابتلا به بیماری آلوپسی آره آتا دچار ریزش در موهای صورت خود شوید. این اختلال به عنوان نوعی بیماری خود ایمنی موجب بروز حملات سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو شده و می تواند زمینه های ریزش ریش در خواب را نیز در شما فراهم می سازد. ممکن است بپرسید که آلودگی های پوستی چگونه سبب ریزش ریش در مردان می شوند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که این آلودگی قادرند تا سیستم رشد موهای شما را مختل ساخته و به مرور سبب ریزش آن ها شوند به همین جهت توصیه داریم حتما نکات بهداشتی لازم را رعایت نمایید تا با مشکلاتی این چنینی مواجه نگردید. یکی دیگر از دلایل ریزش ریش شیمی درمانی می باشد که می تواند بر روی صورت انسان اثرات منفی و قابل توجه ای داشته باشد.

اهمیت تشخیص ریزش ریش برای درمان آن

تشخیص ریزش ریش

در راستای تشخیص ریزش ریش شما باید از پزشکان متخصص پوست و مو کمک بگیرید چون این افراد دانش و مهارت بسیار بالایی در این زمینه داشته و می توانند پس از انجام معاینات بالینی اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهند.

برای این امر ممکن است پزشک شما آزمایشات و تست های خاصی را تجویز نماید که بایستی تمام این آزمایشات را انجام داده و نتایج آن را به پزشک خود انتقال دهید. طی این آزمایشات نمونه های موی شما مورد ارزیابی و آنالیز قرار می گیرند تا بتوان احتمال ابتلا به آلوپسی باربا را تشخیص داد.

آزمایش خون یکی دیگر از آزمایشات لازم برای بررسی نشانه های عفونت و یا بیماری های زمینه ای به شمار می رود که باید با دقت انجام شود. همچنین ممکن است نیاز به بررسی هورمون های تیروئید و عفونت های قارچی برای تشخیص بیماری های پوستی باشد که کاملا براساس دستورالعمل های پزشک انجام می پذیرد.

مجموعه نشانه های ریزش ریش در مردان

نشانه های ریزش ریش

یکی از موضوعات بسیار مهمی که نباید به سادگی از کنار آن عبور نمایید، نشانه ها و علائمی هستند که ریزش ریش برای شما به همراه دارند. در واقع می توان گفت که این نشانه ها هستند که می توانند به شما در تشخیص این اختلال کمک کنند. در اینجا این سوال مطرح می گردد که نشانه های ریزش ریش در مردان به چه صورت هستند؟

لازم به ذکر است که علائمی که شما برای این اختلال شاهد خواهید بود تفاوتی با علائم ریزش مو در آقایان ندارد و شما پس از مشاهده این نشانه ها بایستی حتما به پزشک پوست و مو جهت درمان مراجعه نمایید. توجه داشته باشید، ممکن است ریزش موهای شما ابتدا به صورت سکه ای بروز یابند که در این حالت شما شاهد طاسی های نقطه به نقطه و شبیه به سکه بر روی صورت خود می باشید اما این تنها یک طرف ماجرا است.

برخی به صورت دسته ای دچار ریزش ریش می شوند که این امر کاملا وابسته به الگوی ریزش موهای شماست. نکته ای که باید بدانید این است که ممکن است شما ابتدا با سفید شدن موهای ریش خود مواجه شده سپس شاهد ریزش آن ها باشید. از دیگر علائم ریزش ریش می توان حساس شدن، بروز جوش، خارش صورت، التهاب و یا قرمز شدن پوست و ایجاد درد در این ناحیه را نام برد که هر کدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

ریزش موهای صورت و انواع آن

انواع ریزش ریش

اگر با دقت مطالبی که در بخش های قبل بیان نموده بودیم رمطالعه کنید متوجه انواع ریزش ریش و سبیل خواهید شد. براین اساس می توان گفت که ریزش ریش ها ممکن است به صورت سکه ای و یا به صورت دسته ای بروز یابند. اگر ریزش موهای صورت شما به شکل سکه ای اتفاق بیفتد، موها به صورت دایره هایی سکه مانند می ریزنند به همین دلیل است که چنین ریزشی را با عنوان ریزش سکه ای می شناسند.

راهکارهای درمانی ریزش موهای صورت

درمان ریزش ریش

گام ابتدایی برای درمان ریزش ریش و سبیل تشخیص درست آن می باشد. نکته ای که باید بدانید این است که اگرشما مبتلا به آلوپسی باربا باشید این بیماری درمانی قطعی ندارد و در حال حاضر نمی توان آن را برطرف ساخت.

البته برخی راهکارها وجود دارند که می توانند این اختلال را کنترل کنند تا با مشکلات کمتری مواجه گردید. از مهم ترین راه های درمان ریزش ریش موارد زیر را می توان نام برد که هرکدام اثرات قابل توجه ای برای شما به همراه دارند.

• داروهای درمانی

درمان با استفاده از داروها می تواند به شما کمک شایانی نماید چرا که این دارو بخش بسیار مهمی از درمان را به خود اختصاص داده اند بنابراین نمی توان آن ها را نادیده گرفت. در حال حاضر داروهای مختلفی برای درمان ریزش ریش روی کار آمده اند که اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به آن ها داشته باشیم موارد زیر را می توان نام برد.
 ماینوکسیدیل
 کورتیکواستروئید
 دیفن سیپرون
 آنترالین

• درمان های تزریقی

دومین راهکار درمان ریزش ریش، تزریق استروئیدها می باشد که یک گزینه عالی برای کنترل اختلال آلوپسی خفیف هستند. این داروها می توانند به رشد مجدد موهای صورت شما کمک نموده و زمینه های ترین فولیکول موهای صورت شما فراهم سازند.

• درمان های خوراکی

برخی قرص ها همچون قرصه های کورتیزون اثرات مثبت بسیاری در رشد موهای صورت شما دارند اما بایستی مصرف آن ها را کاملا براساس دستورالعمل های پزشک خود انجام دهید. عملکرد این داروها به گونه ای است که می توانند پاسخ سیستم ایمنی بدن شما مسدود نموده و مانع از حمله آن ها به سلول های بدن گردند.

• کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل از جدیدترین متدهای درمانی برای رشد موهای صورت می باشد که مزیت های بی شماری برای شما به همراه دارد. این روش برتری های بسیار زیادی بر دیگر متدهای درمانی داشته و قادر است تا در مدت زمان کوتاهی شما را برای همیشه از شر ریزش و طاسی موهای صورتتان رهایی بخشد.
افرادی که دچار ریزش ریش و سبیل می باشند می توانند با مراجعه به کلینیک های زیبایی معتبر، از این راهکار بهره مند شده و اقدام به کاشت فولیکول های موی جدید در نواحی طاس شده نمایند. در این روش پزشک براساس روش کاشت ریش و سبیل، فولیکول های موردنیاز را از ناحیه اهدایی برداشت نموده و پس از انجام پالایش های لازم و آماده سازی آن ها اقدام به کاشت این فولیکول ها می نماید.

تجربه درمانی موثر در بهترین کلینیک زیبایی تهران

ریزش ریش

شما با انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر می توانید درمان ریزش موی خود را در محیطی انجام دهید که از امکانات و تجهیزات پیشرفته ای برخوردار بوده و با تکیه بر دانش کادر درمانی مجرب خود می تواند از بهترین روش ها استفاده نماید. در حال حاضر با توجه به شیوع بسیار بالای ریزش ریش مردان، افراد بسیاری متقاضی درمان خود با استفاده از این متد می باشند اما فراموش نکنید که مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی ارتباط مستقیمی با کیفیت درمان شما و نتایج دریافتی دارد.

عصر جدید به عنوان بهترین کلینیک زیبایی تهران امکاناتی را برای شما فراهم نموده است تا بتوانید از ابزارها و تجهیزات پیشرفته استفاده نموده و به این طریق شرایط درمانی بهتری را برای خود رقم بزنید. ما در مجموعه عصر جدید که یک کلینیک زیبایی در پاسداران می باشد خدمات کاشت را تحت نظارت دکتر وجودی ارائه می نماییم که یکی از بهترین پزشکان کشور در این حوزه به شمار می رود.
فضای سالم و امن، کادردرمانی مجرب، امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته و خدمات ویژه عصر جدید همگی در کنار هم می توانند شما را به رویایتان برسانند.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.