barbae3

آیا می دانستید ریزش ریش نوعی اختلال در سلامت انسان می باشد؟ چقدر با دلایل بروز چنین عارضه ای آشنایی دارید؟ ریزش ریش ها را با عنوان آلوپسی باربا نیز می شناسند که نوعی اختلال در سلامت بدن انسان به شمار می رود که در انتها منجر به ریزش ریش صورت می گردد.

به بیان ساده تر می توان گفت که آلوپسی باربا نوعی بیماری خودایمنی می باشد که عدم درمان آن می تواند شرایط بدی را برای شما رقم بزند. در این بیماری سیستم ایمنی بدن شما کاملا اشتباهی به سلول هایی که سالم می باشند حمله نموده و موجب تخریب آن ها می گردند. مورد هدف قرار گرفتن این سلول ها سبب تضعیف فولیکول های مو ریزش آن ها می گردد.

این روزها افراد بسیاری از این بیماری رنج می برند و همواره به دنبال درمان آن هستند. نکته ای که باید بدانید این است که شما زمانی می توانید ریزش ریش خود را درمان کنید که ابتدا علت اصلی آن را تشخیص داده سپس اقدامات لازم را به عمل آورید.

کلینیک-زیبایی

دلایل اصلی ریزش موهای صورت

دلایل ریزش ریش

با توجه به مطالبی که بیان شد ممکن است بپرسید که ریزش ریش براثر چه عواملی اتفاق می افتد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که عوامل ریزش ریش شامل آلوپسی باربا، آلودگی های پوستی، بروز قارچ ها، ریزش ریش در اثراسترس ، عدم رعایت بهداشت و اصلاح با استفاده از ابزارهای غیر بهداشتی می شوند. همان گونه که در بخش ابتدایی نوشتار خود بیان نمودیم یکی از علل ریزش ریش آلوپسی باربا می باشد که می تواند لکه های طاسی را بر روی صورت شما ایجاد نموده و در ادامه موجب ریزش ریش های شما گردد.

علاوه براین بیماری خودایمنی، شما ممکن است بر اثر ابتلا به بیماری آلوپسی آره آتا دچار ریزش در موهای صورت خود شوید. این اختلال به عنوان نوعی بیماری خود ایمنی موجب بروز حملات سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو شده و می تواند زمینه های ریزش ریش در خواب را نیز در شما فراهم می سازد. ممکن است بپرسید که آلودگی های پوستی چگونه سبب ریزش ریش در مردان می شوند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که این آلودگی قادرند تا سیستم رشد موهای شما را مختل ساخته و به مرور سبب ریزش آن ها شوند به همین جهت توصیه داریم حتما نکات بهداشتی لازم را رعایت نمایید تا با مشکلاتی این چنینی مواجه نگردید. یکی دیگر از دلایل ریزش ریش شیمی درمانی می باشد که می تواند بر روی صورت انسان اثرات منفی و قابل توجه ای داشته باشد.

اهمیت تشخیص ریزش ریش برای درمان آن

تشخیص ریزش ریش

در راستای تشخیص ریزش ریش شما باید از پزشکان متخصص پوست و مو کمک بگیرید چون این افراد دانش و مهارت بسیار بالایی در این زمینه داشته و می توانند پس از انجام معاینات بالینی اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهند.

برای این امر ممکن است پزشک شما آزمایشات و تست های خاصی را تجویز نماید که بایستی تمام این آزمایشات را انجام داده و نتایج آن را به پزشک خود انتقال دهید. طی این آزمایشات نمونه های موی شما مورد ارزیابی و آنالیز قرار می گیرند تا بتوان احتمال ابتلا به آلوپسی باربا را تشخیص داد.

آزمایش خون یکی دیگر از آزمایشات لازم برای بررسی نشانه های عفونت و یا بیماری های زمینه ای به شمار می رود که باید با دقت انجام شود. همچنین ممکن است نیاز به بررسی هورمون های تیروئید و عفونت های قارچی برای تشخیص بیماری های پوستی باشد که کاملا براساس دستورالعمل های پزشک انجام می پذیرد.

مطالعه بیشتر  درمان ترک پوستی با لیزر، رفع استریا با لیزر + هزینه و مزایا

مجموعه نشانه های ریزش ریش در مردان

نشانه های ریزش ریش

یکی از موضوعات بسیار مهمی که نباید به سادگی از کنار آن عبور نمایید، نشانه ها و علائمی هستند که ریزش ریش برای شما به همراه دارند. در واقع می توان گفت که این نشانه ها هستند که می توانند به شما در تشخیص این اختلال کمک کنند. در اینجا این سوال مطرح می گردد که نشانه های ریزش ریش در مردان به چه صورت هستند؟

لازم به ذکر است که علائمی که شما برای این اختلال شاهد خواهید بود تفاوتی با علائم ریزش مو در آقایان ندارد و شما پس از مشاهده این نشانه ها بایستی حتما به پزشک پوست و مو جهت درمان مراجعه نمایید. توجه داشته باشید، ممکن است ریزش موهای شما ابتدا به صورت سکه ای بروز یابند که در این حالت شما شاهد طاسی های نقطه به نقطه و شبیه به سکه بر روی صورت خود می باشید اما این تنها یک طرف ماجرا است.

برخی به صورت دسته ای دچار ریزش ریش می شوند که این امر کاملا وابسته به الگوی ریزش موهای شماست. نکته ای که باید بدانید این است که ممکن است شما ابتدا با سفید شدن موهای ریش خود مواجه شده سپس شاهد ریزش آن ها باشید. از دیگر علائم ریزش ریش می توان حساس شدن، بروز جوش، خارش صورت، التهاب و یا قرمز شدن پوست و ایجاد درد در این ناحیه را نام برد که هر کدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

ریزش موهای صورت و انواع آن

انواع ریزش ریش

اگر با دقت مطالبی که در بخش های قبل بیان نموده بودیم رمطالعه کنید متوجه انواع ریزش ریش و سبیل خواهید شد. براین اساس می توان گفت که ریزش ریش ها ممکن است به صورت سکه ای و یا به صورت دسته ای بروز یابند. اگر ریزش موهای صورت شما به شکل سکه ای اتفاق بیفتد، موها به صورت دایره هایی سکه مانند می ریزنند به همین دلیل است که چنین ریزشی را با عنوان ریزش سکه ای می شناسند.

راهکارهای درمانی ریزش موهای صورت

درمان ریزش ریش

گام ابتدایی برای درمان ریزش ریش و سبیل تشخیص درست آن می باشد. نکته ای که باید بدانید این است که اگرشما مبتلا به آلوپسی باربا باشید این بیماری درمانی قطعی ندارد و در حال حاضر نمی توان آن را برطرف ساخت.

البته برخی راهکارها وجود دارند که می توانند این اختلال را کنترل کنند تا با مشکلات کمتری مواجه گردید. از مهم ترین راه های درمان ریزش ریش موارد زیر را می توان نام برد که هرکدام اثرات قابل توجه ای برای شما به همراه دارند.

• داروهای درمانی

درمان با استفاده از داروها می تواند به شما کمک شایانی نماید چرا که این دارو بخش بسیار مهمی از درمان را به خود اختصاص داده اند بنابراین نمی توان آن ها را نادیده گرفت. در حال حاضر داروهای مختلفی برای درمان ریزش ریش روی کار آمده اند که اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به آن ها داشته باشیم موارد زیر را می توان نام برد.
 ماینوکسیدیل
 کورتیکواستروئید
 دیفن سیپرون
 آنترالین

• درمان های تزریقی

دومین راهکار درمان ریزش ریش، تزریق استروئیدها می باشد که یک گزینه عالی برای کنترل اختلال آلوپسی خفیف هستند. این داروها می توانند به رشد مجدد موهای صورت شما کمک نموده و زمینه های ترین فولیکول موهای صورت شما فراهم سازند.

• درمان های خوراکی

برخی قرص ها همچون قرصه های کورتیزون اثرات مثبت بسیاری در رشد موهای صورت شما دارند اما بایستی مصرف آن ها را کاملا براساس دستورالعمل های پزشک خود انجام دهید. عملکرد این داروها به گونه ای است که می توانند پاسخ سیستم ایمنی بدن شما مسدود نموده و مانع از حمله آن ها به سلول های بدن گردند.

• کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل از جدیدترین متدهای درمانی برای رشد موهای صورت می باشد که مزیت های بی شماری برای شما به همراه دارد. این روش برتری های بسیار زیادی بر دیگر متدهای درمانی داشته و قادر است تا در مدت زمان کوتاهی شما را برای همیشه از شر ریزش و طاسی موهای صورتتان رهایی بخشد.
افرادی که دچار ریزش ریش و سبیل می باشند می توانند با مراجعه به کلینیک های زیبایی معتبر، از این راهکار بهره مند شده و اقدام به کاشت فولیکول های موی جدید در نواحی طاس شده نمایند. در این روش پزشک براساس روش کاشت ریش و سبیل، فولیکول های موردنیاز را از ناحیه اهدایی برداشت نموده و پس از انجام پالایش های لازم و آماده سازی آن ها اقدام به کاشت این فولیکول ها می نماید.

مطالعه بیشتر  هزینه مزوتراپی

تجربه درمانی موثر در بهترین کلینیک زیبایی تهران

ریزش ریش

شما با انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر می توانید درمان ریزش موی خود را در محیطی انجام دهید که از امکانات و تجهیزات پیشرفته ای برخوردار بوده و با تکیه بر دانش کادر درمانی مجرب خود می تواند از بهترین روش ها استفاده نماید. در حال حاضر با توجه به شیوع بسیار بالای ریزش ریش مردان، افراد بسیاری متقاضی درمان خود با استفاده از این متد می باشند اما فراموش نکنید که مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی ارتباط مستقیمی با کیفیت درمان شما و نتایج دریافتی دارد.

عصر جدید به عنوان بهترین کلینیک زیبایی تهران امکاناتی را برای شما فراهم نموده است تا بتوانید از ابزارها و تجهیزات پیشرفته استفاده نموده و به این طریق شرایط درمانی بهتری را برای خود رقم بزنید. ما در مجموعه عصر جدید که یک کلینیک زیبایی در پاسداران می باشد خدمات کاشت را تحت نظارت دکتر وجودی ارائه می نماییم که یکی از بهترین پزشکان کشور در این حوزه به شمار می رود.
فضای سالم و امن، کادردرمانی مجرب، امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته و خدمات ویژه عصر جدید همگی در کنار هم می توانند شما را به رویایتان برسانند.

خدمات کلینیک عصر جدید در زمینه کاشت مو به روش های به روز و جدید دنیا

کلینیک عصر جدید در زمینه های زیر میتواند به شما جهت کاشت مو و ریش کمک نماید. جهت دریافت مشاوره میتوانید به صورت رایگان با ما تماس گرفته و از کارشناسان ما مشاوره دریافت نمایید.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش اس یو تی در حقیقت بر پایه کاشت مو اف یو ای به وجود آمده است که این روش دارای شباهت های بسیار زیادی می باشند. در این دو روش پزشک از دستگاه هایی به نام پانچ استفاده خواهند کرد که با استفاده از این روش گرافت ها را به صورت دانه ای برداشت خواهند کرد. همین امر باعث می شود که زخم و اسکار بر روی ناحیه اهدایی بیمار باقی نماند همچنین باعث کاهش عوارض بعد از عمل خواهد شد. جهت مطالعه بیشتر این روش به صفحه کاشت مو به روش sut مراجعه کنید.

کاشت مو به روش fit 

کاشت مو به روش FIT یکی از روش های این متد درمانی است که ویژگی ها و مزایای خاص خود را داشته و برای دستیابی به نتایج عالی با استفاده از آن بایستی حتما از متخصصان فعال در این حوزه کمک بگیرید.

فرآیند کاشت مو به روش FIT به این شکل است که پزشک برای برداشت فولیکول های موردنیاز شما به صورت واحدهای جداگانه عمل می نماید. در واقع به بیان ساده تر می تواند گفت که فولیکول ها به صورت تکی برداشت شده و پس از انجام پالایش های لازم در نواحی طاس شده کاشت می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت مو به روش fit مراجعه کنید.

کاشت مو به روش میکرو FIT 

در واقع می توان گفت که واژه Micro Fit اشاره به دو نکته بسیار مهم دارد که اگر بخواهیم به صورت اجمالی آن ها را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت که این روش با استفاده از دستگاه هایی کاملا دقیق و ظریف انجام می شود و ساختار منطبق با روش FIT برای کاشت مو است. در کاشت مو به روش FIT برداشت گرافت های مو به صورت واحدهای فولیکولی انجام می شود که این واحدها به خوبی می توانند شما را به موهایی زیبا و پرپشت برسانند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه کاشت مو به روش میکرو fit مراجعه نمایید.

مطالعه بیشتر  تزریق چربی به روش نانوفت؛ مزایا، ماندگاری تزریق چربی نانوفت

کاشت مو به روش ترکیبی 

در بخش ابتدایی نوشتار خود به بررسی هر کدام از روش های FIT و FUT پرداختیم. نکته ای که باید بدانید این است که گاهی لازم است از هر دو روش به صورت همزمان استفاده گردد تا بتوان به نتایج بهتری دست یافت. شما با مشاهده یک نمونه کاشت مو به روش ترکیبی متوجه این موضوع خواهید شد که این روش مزیت های بیشتری نسبت به دو روش نام برده شده دارد. ترکیب این دو روش را با عنوان کاشت مو به روش ترکیبی می شناسند که با قابلیت های بی نظیر خود این توانمندی را دارد تا سطح گسترده ای را پوشش داده و شرایطی بهتر را برای شما به ارمغان آورد.

کاشت مو به روش BHT

BHT یکی از جدیدترین تکنیک های حال حاضر در دنیا به شمار می رود که خدمات آن را می توان در کلینیک های مختلفی دریافت نمود. این روش مزایای بی شماری برای شما به همراه دارد و نکته ای باید بدانید این است که نتایج آن میزان قطعیت بالایی دارند. توجه داشته باشید که برای کاشت مو از موی بدن نیاز به انتخاب یک پزشک بسیار مجرب دارید چرا که بایستی فولیکول هایی برداشت شوند که شباهت بسیار بالایی به موهای سر شما دارند. عدم انتخاب درست این فولیکول ها موجب می شود تا موهای سر شما غیرطبیعی بوده و دارای ساختاری شلخته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت مو به روش BHT مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش super fue

از میان روش های کاشت موی سر این روش درمانی برتری های قابل توجه ای دارد چرا که استفاده از دستگاه هایی را برای انجام فرآیندها شاهد می باشیم که در دیگر روش ها وجود ندارند. همان گونه که به طور اجمالی بیان نمودیم در کاشت مو به این روش برای برداشت فولیکول های مو از ابزارهای خاصی استفاده می گردد تا به این طریق بتوان فولیکول ها را به صورت واحدهای مجزا استخراج نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد این روش میتوانید به صفحه کاشت مو به روش super fue مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI را با نام کاشت مو به روش مستقیم نیز می شناسند که این روزها میان عموم مردم و پزشکان محبوبیت قابل توجه ای دارد. این روش درمانی، تکنیکی مبتنی بر روی FUE می باشد که اگر با ساختار این روش آشنایی داشته باشید می‌دانید که برای برداشت فولیکول های مو به صورت مجزا عمل می شود. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش به صفحه کاشت مو به روش DHI مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT یکی از محبوب ترین روش های کاشت مو است که در مقایسه با روش های سنتی مانند FUT نیازی به برداشتن نواری از پوست پشت سر ندارد. در واقع این تکنیکی است که بعدها بعد از روش FUT معرفی شد و پزشکان برای رسیدن به نتایجی مشابه روش FUT سعی در رفع نواقص آن کردند و آن را توسعه دادند و در نهایت روش FIT را ایجاد کردند. روش FUE (عصاره واحد فولیکولی) استاندارد طلایی برای کاشت مو بدون باقی ماندن اسکار یا اسکار است.

این روش در واقع یک روش پیشرفته و کم تهاجمی برای ترمیم مو است که نیازی به بخیه در انتهای کاشت مو ندارد و طی آن هر بار یک فولیکول مو از ناحیه اهداکننده سر انسان استخراج می شود. بانک مو، که معمولاً پشت سر است. سپس فولیکول های استخراج شده به مناطق طاس یا در حال عقب نشینی پیوند داده می شوند.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE یکی از جدیدترین روش هایی است که این روزها مورد استفاده قرار می گیرد و بایستی برای دستیابی به نتایجی مثبت به واسطه آن حتما از تجهیزات مناسبی برخوردار بود. همان گونه که در ابتدای نوشتار خود نیاز بیان نمودیم این روش درمانی، فولیکول های مو را به صورت تکی برداشت نموده، سپس در ناحیه درمانی جاسازی می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت مو به روش FUE مراجعه کنید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.