پاکسازی و آبرسانی چیست؟ چرا باید انجام دهیم؟

تا حالا در مورد پاکسازی و آبرسانی پوست و در ادامه مزایای آن چه شنیده‌اید؟ متاسفانه بیشتر ما انسان‌ها تصور می‌کنیم غذا خوردن به تنهایی می‌تواند ضامن سلامت تمامی اعضای بدن‌مان باشد و با همین استدلال یا شاید بهانه، از رسیدگی به بقیه بخش‌ها غافل می‌شویم. یکی از قسمت‌هایی که از این غفلت ما بیشترین آسیب را می‌بیند، پوست صورت است. اما راه چاره چیست؟

پاکسازی و آبرسانی از جمله بهترین راهکارهایی است که می‌تواند تا حد زیادی از کاهش و فرسودگی سلول‌های پوستی جلوگیری کرده و بسیاری از ضایعات آن را حذف کند. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع به شما میدهیم:

پاکسازی و آبرسانی پوست چیست؟

پاکسازی و آبرسانی پوست چیست؟

‌پاکسازی فعالیتی غیر تهاجمی است که در آن به کمک آب، لایه برداری پوست انجام شده و باعث تخلیه شدن جوش‌های سرسیاه و سرسفیدش می‌شود. آبرسانی و پاکسازی پوست باید نسبت به نظر پزشک متخصص، چندین بار در ماه یا سال روی پوست شما انجام شود تا علاوه بر از بین بردن لایه مرده، منافذ آن را هم شسته و گرفتگی‌هایش را برطرف کند. اما یک سؤال، چه موضوعی باعث “افزایش” اهمیت پاکسازی و آبرسانی پوست می‌شود؟

چرا آبرسانی و پاکسازی پوست؟

فردا صبح که از خواب بلند شدید، نگاهی به آسمان شهرتان داشته باشید، قسمت اعظمی از آسمان را گرد و غبار و آلودگی گرفته. در شهرهای شلوغ این موضوع به قدری شدید است که به راحتی از تغییر رنگ هوا متوجه آن می‌شویم. متاسفانه این آلودگی‌ها صرفا به لایه‌های بالایی هوا مربوط نیست و بخش زیادی از آن حتی همراه اکسیژنی که تنفس می‌کنیم وجود دارد.

نشست این گرد و غبارهای ریز روی پوست صورت، باعث بسته شدن منافذ آن شده و پوست صورت ما را کثیف می‌کنند. به دلیل ریز بودن ذرات این مواد، شستن صورت با آب معمولی نمی‌تواند باعث از بین رفتن‌شان شود. همین‌جاست که مجبور می‌شویم برای پاکسازی پوست از روش‌های تخصصی‌تر استفاده کنیم. پاکسازی و آبرسانی دقیقا همان چیزی است که مد نظر داریم.

چطور انجام می‌شود؟

آبرسانی پوست چطور انجام می‌شود؟

یک سؤال دیگر، پاکسازی پوست چطور و با چه ابزار و موادی انجام می‌شود؟ مواد مورد استفاده در پاکسازی پوست، آب و اکسیژن هستند. به همین دلیل است که پزشکان بدون نگرانی از عوارض، این راهکار درمانی را برای خانم‌ها و آقایان تجویز می‌کنند.

در این فعالیت، مولکول‌های آب با فشار بالا به وسیله دستگاه، روی سطح پوست پاشش شده و باعث پاک شدن کثیفی‌ها و آلودگی‌ها از روی سطح پوست می‌شوند.

کاربردهای آبرسانی پوست چیست؟

آبرسانی علاوه بر پاکسازی پوست، کاربردهای مختلف دیگری مثل درمان چین و چروک، چربی پوست، رنگدانه‌های اضافی، لکه‌های قهوه‌ای و… نیز دارد.

کلام آخر

در انتها و به عنوان کلام آخر باید خواهش کنیم که قبل از تجویز خودسرانه آبرسانی و پاکسازی  برای مشکلات پوستی، بهتر است مشاوره‌ای با پزشک متخصص‌تان داشته باشید و مطمئن شوید که این فعالیت می‌تواند در درمان مشکلی که مد نظر دارید، به شما کمک کند. ممکن است مشکل موجود با راهکارهای تخصصی‌تری مثل لیفت صورت یا بوتاکس بهتر درمان شود یا حتی نیاز به درمان‌های سطحی‌تر داشته باشد.

در صورت نیاز به مشاوره، می‌توانید با شماره پایین تماس بگیرید. با آرزوی موفقیت.

فهرست