مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت راهی است که می تواند به شما کمک کند تا به پوستی شاداب و شفاف دست یافته و جوانی را به چهره خود هدیه نمایید. همان گونه که می دانید در حال حاضر راهکارهای مراقبتی بسیار زیادی برای تامین سلامت پوست صورت وجود دارد اما نکته ای که باید به آن دقت نمود این است که آیا هر متدی قابلیت های لازم برای اثربخشی طولانی مدت را داراست؟

قیمت مزوتراپی صورت

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که خیر! نمی توان هر نوع درمانی را اثربخش دانست به همین جهت بایستی به فکر برداشتن چنین چالشی بود. مزوتراپی صورت به عنوان تکنیکی جدید و پیشرفته کاملا کم تهاجمی بوده و شما حین درمان خود درد و ناراحتی خاصی را احساس نخواهید نمود.

این متد درمانی طی فرآیندهای خود مواد مغذی موردنیاز برای سلامت و بهبود پوست شما را با بافت های پوستی ارسال می نماید تا به این طریق بتوانید به نتایجی که انتظارش را دارید دست یابید. این روزها به دلیل استقبال گسترده ای که از مزوتراپی گردیده است می توان کلینیک ها و مراکز مختلفی را مشاهده نمود که خدمات چنین درمانی را ارائه می نمایند اما فراموش نکنید که هر مرکزی معتبر نبوده و بایستی در این راستا دقت عمل لازم را به کار گیرید.

کلینیک-زیبایی

مزوتراپی و کاربردهای آن

در راستای بررسی مزوتراپی باید بگوییم که براساس درمان مزودرم بوده و در دسته درمان های تزریقی قرار دارد. در این متد مواد و ترکیبات مغذی به لایه درم پوست که وظیفه ترمیم و بهبود را بر عهده دارد تزریق می گردد. پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند بایستی دقت عمل بالایی را هنگام تزریق ترکیبات به کار گیرند تا درمان برای شما عوارض خاصی به همراه نداشته باشد.

در حال حاضر مزوتراپی کاربردهای متنوعی دارد و در سراسر دنیا از محبوبیت قابل توجه ای برخوردار است. از مهم ترین کاربردهای این متد می توان به مزوتراپی مو، مزوتراپی زیرچشم، مزوتراپی ابرو، مزوتراپی غبغب و صورت اشاره نمود که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند هر گونه چین و چروک و یا افتادگی را در این نواحی از بین ببرند.

مزوتراپی صورت برای جوش

اثرات مزوتراپی صورت بر زیبایی

در سال ۱۹۵۲ بود که برای اولین بار از ایده مزوتراپی صورت رونمایی شد. این ایده توسط فردی با نام میشل پیستور اعلام گردید که یکی از بهترین پزشکان فرانسوی بود. نکته ای که باید بدانید این است، زمانی که این ایده روی کار آمد از آن تنها برای برطرف ساختن و یا درمان درد استفاده می شود و کاربردهای امروزی را نداشت.

با پیشرفت ها و تحولاتی که در این زمینه صورت پذیرفت هم اکنون ما شاهد محبوبیت مزوتراپی در سراسر دنیا می باشیم چرا که با قابلیت های بی نظیر خود این توانمندی را دارد تا علاوه بر درمان به زیبایی شما نیز کمک های شایانی نماید.

همان گونه که در بخش های قبل نیز تشریح نمودیم این درمان به معنای تزریق نمودن مواد مغذی و ویتامین های مختلف به بافت پوستی درم می باشد و شما زمانی که از مزوتراپی صورت استفاده می کنید ترکیباتی این چنینی را برای از بین بردن چین و چروک ها، اکنه و … به بافت پوست صورت خود تزریق می نمایید.

افراد کاندید برای مزوتراپی صورت

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به معرفی افرادی که کاندید استفاده از مزوتراپی صورت برای درمان و زیباسازی پوست می باشند بپردازیم. توجه داشته باشید تمام افرادی که سن آن ها بیشتر از ۱۸ سال می باشد می توانند تحت نظارت متخصصین فعال در این حوزه از این درمان استفاده نمایند. این موضوع نشان می دهد که مزوتراپی صورت برای جوش و یا هر عارضه دیگری هیچگونه محدودیتی ندارد اما قبل از شروع دوره درمانی خود بایستی حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

منزوتراپی صورت برای چه کسانی مناسب است

کاربردهای مزوتراپی صورت

مزوتراپی را می توان برای نواحی مختلفی از بدن انجام داد اما فراموش نکنید که همگی آن ها براساس اهداف خاصی اجرا می شوند. ممکن است بپرسید که هدف اصلی از اجرای فرآیند مزوتراپی صورت چیست؟ مواردی که در ادامه تشریح می نماییم از مهم ترین کاربرد مزوتراپی صورت به شمار می روند که می توانند به شما در درمان و زیبایی کمک های قابل توجه ای نمایند.

• از بین بردن لکه های تیره پوستی
• سفت شدن پوست
• از بین بردن چربی های اضافی پوست
• کاهش میزان سلولیت پوستی
• رفع چین و چروک های پوستی

ترکیبات مورد استفاده در مزوتراپی

حال که با ساختار کلی مزوتراپی صورت آشنا شدید بهتر است اشاره ای اجمالی به مهم ترین ترکیبات مورد استفاده در این متد داشته باشیم. این ترکیبات را با نام کوکتل نیز می می شناسند که هرکدام خواص منحصر به فردی در تیم پوست شما دارند. مواد مزوتراپی صورت شامل موارد زیر می شوند.

• ویتامین ها
• مواد معدنی
• آنزیم های مختلف
• کلسی تونین
• اتساع دهنده عروق
• آنتی بیوتیک ها

مواد مزوتراپی صورت

مراحل و فرآیند اصلی مزوتراپی

در این درمان برای بی حس نمودن ناحیه درمانی بایستی براساس تصمیم پزشک خود عمل نمود. برخی ممکن است نیازی به استفاده از بی حسی نداشته باشند. فرآیند مزوتراپی صورت به این شکل است که پزشک با استفاده از سوزن های باریک و مخصوصی ترکیبات نام برده شده را با بافت پوستی شما تزریق می نماید. نکته ای که باید بدانید این است که امکان تزریق کوکتل ها با استفاده از دستگاه های خاصی با نام مزوگان نیز وجود دارد اما به اندازه سوزن ها محبوبیت ندارند.

با توجه به نوع عارضه و درمان، پزشک بایستی با دقت مواد را به بافت پوستی شما انتقال دهد اما به طور کلی این ترکیبات تا عمق ۱ الی ۳ میلی متری پوست تزریق می گردند تا بتوانند به خوبی پوست شما را تغذیه نمایند. در راستای میزان کوکتل های مورد استفاده نیز پزشک بایستی تصمیم نهایی را بگیرد چرا که این موضوع نیز بستگی به شدت عارضه های پوستی دارد.

فرزآیند مزوتراپی صورت

تعداد جلسات درمانی

ساختار مزوتراپی صورت به گونه ای طراحی شده است که شما برای درمان خود لازم است جلسات مشخصی را در فواصل زمانی تعیین شده پشت سر بگذارید. این موضوع به وضوح نشان می دهد که تنها با استفاده از یک جلسه نمی توان به نتایج دلخواه خود دست یافت. به طور میانگین جلسات موردنیاز برای مزوتراپی صورت ۳ تا ۵ جلسه می باشد که باید طی بازه های زمانی ۱۵ روزه آن ها را انجام داد.

عوارض و خطرات مزوتراپی صورت

چالشی که همواره ذهن بیشتر متقاضیان مزوتراپی صورت را به خود درگیر نموده، این است که آیا این متد عوارضی برای انسان به همراه دارد یا خیر؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که عوارضی کلی این متد زمانی بروز می یابند که شما درمان خود را در مراکز نامعتبر و تحت نظارت افرادی انجام دهید که تخصص چندانی در این زمینه ندارند. از مهم ترین عوارض مزوتراپی صورت موارد زیر را می توان نام برد.

• درد
• تورم و خارش صورت
• قرمزی و کبودی
• حساسیت
• برجسته شدن ناحیه درمانی
• ایجاد زخم
• ظاهر شدن لکه های تیره پوستی
• حالت تهوع

با توجه به مطالبی که بیان شد برای دریافت نتایج عالی و بهبودی بعد از مزوتراپی حتما برای درمان خود به کلینیک های معتبر مراجعه نمایید.

مزایای مزوتراپی صورت

مزایای بی نظیر مزوتراپی

در کنار عوارضی که نام برده شد این متد مزایای بی شماری برای شما به همراه دارد و همین امر موجب شده است تا به طور گسترده ای مورد استفاه قرار گیرد. عوارضی که نام برده شد می تواند هرکسی را نگران کند اما فراموش نکنید که با درمان تحت نظارت متخصصین این امر جای هیچگونه نگرانی باقی نخواهد ماند چرا که این متد نوعی درمانی کاملا بی خطر است. مهم ترین مزایای مزوتراپی صورت عبارتند از:

• بهترین جایگزین برای جراحی
• دریافت مواد مغذی و ویتامین ها
• برطرف ساختن نیازمندی های پوست
• روشن و شفاف شدن پوست
• آبرسانی نمودن و کمک به حفظ رطوبت پوست

بهترین جایگزین برای جراحی

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که مزوتراپی صورت روشی غیرتهاجمی است و این امر بدان معناست که شما در این درمان شاهد جراحی خاصی نخواهید بود. این متد تمام شرایط لازم برای دریافت مواد مغذی، سرم ها و ویتامین ها را برای شما فراهم خواهد نمود بدون آن که شما زیر تیغ جراحی بروید. به همین جهت است که تاکید داریم مزوتراپی صورت کاملا بی خطر بوده و می تواند شما را به نتایجی که انتظارش را دارید برساند.

بهبودی بعد از مزوتراپی صورت

دریافت مواد مغذی و ویتامین ها

این امر به عنوان یکی از مهم ترین مزایای مزوتراپی صورت به این معناست که تمام ویتامین ها و مواد مغذی موردنیاز برای ترمیم پوست با غلظت بالایی در اختیار بافت های پوستی شما قرار می گیرند. زمانی که این ترکیبات به بافت درم پوست ارسال شوند تمام زمینه های لازم برای طراوات، شادابی و جوانسازی پوست شما فراهم می گردد.

برطرف ساختن نیازمندی های پوست صورت

هر کدام از ما براساس اهداف خاصی از مزوتراپی صورت استفاده می کنیم اما فراموش نکنید هیچ تفاوتی ندارد که شما برای شفافیت صورت خود از این درمان استفاده کنید یا برای درمان چین و چروک های پوستی. در هر صورت مزوتراپی صورت این قابلیت را دارد تا نیازهای پوست شما را برای درمان و بهبود فراهم سازد.

روشن و شفاف شدن پوست

شما با استفاده از این تکنیک قادر خواهید بود تا پوستی شفاف و عاری از هرگونه چین و چروک و لک را به خود هدیه نمایید. قابلیت ها و مزایایی که متد مزوتراپی صورت برای شما به همراه دارد می توانند پوست شما را شفاف تر ساخته و به میزان روشنی آن بیفزایند.

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت

آبرسانی نمودن و کمک به حفظ رطوبت پوست

علاوه بر مزایایی که نام برده شد، مزوتراپی صورت می تواند میزان رطوبتی را که شما برای جوان ماندن و طراوات پوست خود نیاز دارید را برای شما فراهم سازد. این متد با آبرسانی نمودن پوست به خوبی قادر است تا چنین شرایطی را امکان پذیر نموده و به این طریق مانع از پیری زودرس پوستتان گردد.

مجموعه مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت نیز همچون هر متد دیگری نیاز به رعایت مراقبت های ویژه ای دارد تا در انتها بتوانید به نتایجی که انتظارش را دارید دست یابید. با تمام شدن جلسات درمانی توسط پزشک شما باید براساس برنامه مشخصی درمان خود را آغاز کنید و این امر مهم تنها با رعایت نمودن مراقبت های بعد از درمان امکان پذیر می باشد. مهم ترین مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت شامل موارد زیر می شوند.

• به هیچ عنوان از داروهای رقیق کننده خون استفاده ننمایید.
• تا ۱۵ ساعت پس از درمان به هیچ عنوان به پوست خود آب نزنید.
• از انجام فعالیت های ورزشی سنگین تا ۲ روز بپرهیزید.
• به هیچ عنوان از داروهای ضد التهاب استفاده نکنید.
• مصرف الکل و یا استعمال دخانیات را کنار بگذارید.
• از تماس با پوست خود بپرهیزید.

مراحل مزوتراپی صورت

فرآیند بهبودی بعد از مزوتراپی صورت

در دوران بهبودی مزوتراپی صورت شما می توانید فعالیت های روزمره خود را ادامه دهید اما بایستی از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید. برخی ممکن است در روز ابتدایی درمان خود در ناحیه موردنظر دچار تورم شوند اما جای نگرانی نیست چرا که این ها عارضه های طبیعی این متد بوده و در مدت زمان کوتاهی برطرف می گردند. همچنین شما با مشاهده تصاویر قبل و بعد مزوتراپی صورت می توانید متوجه اثرات این تکنیک در دوران بهبود شوید.

مزوتراپی صورت برای چه کسانی مفید است؟

همان گونه در بخش های قبل نیز بیان نمودیم همه افرادی که از عارضه های پوستی خود رنچ می برند می توانند از این متد استفاده کنید اما افرادی که در ادامه نام می بریم کاندیدهای مناسبی برای مزوتراپی صورت نیستند.

• خانم های باردار
• افرادی که از راکوتان استفاده می کنند.
• افرادی که زگیل پوستی دارند.
• کسانی که کرایوتراپی انجام می دهند.
• افرادی که شیمی درمانی می کنند.
• افرادی که مبتلا به اگزمای فعال و پسوریازیس هستند.

هزینه های مزوتراپی صورت

هزینه مزوتراپی صورت

با وجود مزایا و عملکرد بسیار عالی این متد هستند افرادی که دغدغه های بسیار زیادی در راستای هزینه مزوتراپی دارند. توجه داشته باشید که پارامترهای مختلفی می توانند بر روی هزینه های این درمان اثرگذار باشند و این موضوع نشان می دهد که نمی توان در این زمینه نظر قطعی داد. از مهم ترین فاکتورهای موثر بر قیمت مزوتراپی صورت موارد زیر را می توان نام برد.

• داروها و ترکیبات مورد استفاده
• میزان مهارت پزشک
• تعداد جلسات درمانی

شما با پشت سر گذاشتن جلسات مشاوره ای می توانید به اطلاعات دقیقی درباره هزینه مزوتراپی صورت دست یابید زیرا پزشک براساس شرایط شما هزینه نهایی را برآورد می نماید.

قبل و بعد از مزوتراپی صورت

با عصر جدید بهترین خدمات را برای مزوتراپی دریافت کنید

محبوبیت بسیار زیاد مزوتراپی صورت موجب شده است تا کلینیک های بسیار زیادی خدمات این متد را ارائه نمایند. انتخاب یک کلینیک مناسب از میان تمام مراکز فعال کار سختی است و این موضوع برای افرادی که در شهر تهران زندگی می کنند و یا قصد دارند تا در این شهر درمان خود را آغاز نمایند سخت تر است.

ما در کلینیک عصر جدید محیطی را برای شما فراهم نموده ایم تا بتوانید با استفاده از تیمی کاملا متخصص خدمات ما را دریافت نمایید. تمام فعالیت های ما را تحت نظات وزرات بهداشت انجام می پذیرند و تجهیزات و کادر درمانی پیشرفته مجموعه عصر جدید می توانند بهترین ها را برای شما رقم بزنند.

 

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.