جوانسازی پوست صورت

پیری از جمله رخدادهایی است که نمی توان مانع از آن شد و این موضوع موجب هرچه پررنگ تر شدن جوانسازی پوست صورت گردیده است. همه ما انسان ها با بالارفتن سن درگیر مجموعه ای از تغییرات می شویم که خوشایند نبوده و می توانند از میزان انعطاف پذیری و زیبایی ما بکاهند.

در واقع می توان گفت این تغییرات زمینه ساز کاهش حجم عضلانی بدن شده و طی این فرآیندها ممکن است موهای انسان دچار ریزش شده و پوست او نیز همچون سابق صاف و شفاف باقی نماند. افتادگی های پوستی و چین و چروک ها حاصل افزایش سن و ورود به دنیای پیری است اما نکته ای که باید بدانید این است که انسان تنها در دوران پیری خود دچار این تغییرات نخواهد شد بلکه عامل های دیگری نیز وجود دارند که می توانند موجب ایجاد چین و چروک های پوستی شوند.

به طور اجمالی این عامل ها شامل عدم رعایت مراقبت های پوستی، تغییرات هورمونی، عامل های ژنتیکی، اشعه های ماوراء بنفش و رژیم های غذایی ناسالم می شوند که نباید در راستای جوانسازی پوست صورت و زیبایی خود آن ها را نادیده گرفت.

کلینیک-زیبایی

جوانسازی پوست صورت چیست؟

شما برای جوانسازی پوست صورت خود و یا سالم ماندن آن نیاز به رعایت مجموعه مراقبت های خاصی دارید که هرکدام با مزیت های ویژه خود می توانند به شما کمک های قابل توجه ای نمایند. جوانسازی این قابلیت را دارد تا زیبایی و جوانی را به شما هدیه دهد اما بایستی کاملا اصولی انجام پذیرد. به طور کلی برای جوانسازی پوست دو راهکار وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید به هدف نهایی خود دست یابید اما این دو تفاوت های قابل توجه ای با یک دیگر دارند.

• مراقبت از پوست و پیشگیری از پیری آن

مراقبت های پوستی در نظر گرفتن عامل هایی را دربرمی گیرد که به شما کمک می کنند تا پیری پوست خود را به تعویق بیندازید. این راهکار به عنوان یکی از روش های جوانسازی پوست صورت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که شما با مراقبت از پوست خود با استفاده از رژیم های غذایی مناسب، عدم قرارگیری در معرض نور آفتاب و … می توانید شرایط بهتری را برای خود رقم بزنید.

جوانسازی پوست صورت

به بیان ساده تر با اشاره به جمله پیشگیری بهتر از درمان است شما می توانید به خوبی متوجه اهمیت این مراقبت ها شوید. بیشتر مردم بر این باورند که این پیشگیری ها تنها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری ها اهمیت دارند درحالی که این موضوع برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت نیز صدق می کند. بهترین راهی که می توانید زیبایی پوست خود را حذف کنید این است که در سنین جوانی از پوست خود در برابر عامل های آسیب زا مراقبت کنید.

توجه داشته باشید شما برخی عامل های آسیب رسان را می توانید کنترل کنید اما برخی همچون افزایش سن قابل کنترل نیستند و هرچقدر هم که نکات مراقبتی را رعایت کنید بازهم درگیر چین و چروک های پوستی و دیگر عارضه هایی که زیبایی شما را تهدید می کنند خواهید شد. به نظر شما در چنین شرایطی بهترین راهکار برای حفظ زیبایی و زیبا ماندن چیست؟

• استفاده از روش های جوانسازی پوست

در کنار مراقبت های پوستی راهکار دیگری نیز وجود دارد که با مزایای بی نظیر خود این قابلیت را دارند تا روند پیری پوست شما را به تعویق بیندازد. این راهکار نیز بهترین روش جوانسازی پوست صورت به شمار می رود که متدهای زیبایی مختلفی را در بر می گیرد تا به این طریق بتوانید زیبایی خود را تضمین کنید.

هرکدام از این متدها ویژگی ها و مزیت های خاص خود را دارند و شما با استفاده از آن ها قطعا از زیبایی پوست خود لذت می برید اما توجه داشته باشید که جوانسازی پوست صورت با استفاده از هرکدام مستلزم انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر می باشد که تمام خدمات خود را تحت نظارت پزشکان مجرب ارائه نمایند. شما چقدر با روش های جوانسازی آشنایی دارید؟

جوانسازی پوست صورت

جوانسازی پوست صورت در منزل

شما برای مراقبت از پوست خود بایستی براساس مجموعه دستورالعمل های مشخصی پیش بروید تا بتوانید به خوبی روند پیری پوست صورت خود را به تعویق بیندازید. توجه داشته باشید که این مراقبت ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و این موضوع هم برای قبل استفاده از متدهای جوانسازی پوست صورت و هم برای بعد از آن ها اهمیت دارند.با راهکارهایی که در ادامه تشریح می نماییم شما به خوبی می توانید فرآیندهای جوانسازی پوست در منزل را انجام دهید.

• حتما طی روز از ضدآفتاب استفاده نمایید

افرادی که طی روز مدت زیادی را در بیرون از منزل خود سپری می نمایند بهتر است از ضدآفتاب ها استفاده کنند. ممکن است تصور کنید این امر برای زمانی که هوا آفتابی است اهمیت دارد در حالی که این باور کاملا اشتباه بوده و شما چه در هوای آفتابی و چه در هوای ابری و بارانی بایستی از این کرم های محافظتی استفاده کنید. اگر استفاده از کرم های ضدآفتاب را در برنامه های روزانه خود قرار دهید به خوبی می توانید از پیری پوست خود به دلیل قرارگیری در معرض نور آفتاب جلوگیری نمایید.

جوانسازی پوست صورت

 

• از مصرف نوشیدنی های الکل دار بپرهیزید

توجه داشته باشید که مصرف الکل می تواند مانع از آبرسانی گردد بنابراین بهتر است مصرف آن را کنار بگذارید چرا که رفته رفته می توانند به پوست شما آسیب برسانند.

• هنگام شستشوی پوست خود باملایمت این کار را انجام دهید

در گذشته عموم مردم بر این باور بودند که با سابیدن و یا کشیدن کیسه بر روی پوست خود می توانند باعث درخشان شدن و تمیزی بیشتر آن شوند در حالی که این کار تنها موجب تحریک پوست انسان شده و در ادامه می توان آثاری همچون قرمزی را بر روی آن مشاهده نمود. این ها همگی نشان دهنده ملتهب شدن پوست شماست که می تواند روند پیری آن را سرعت ببخشد. با توجه به این امر توصیه داریم حتما هنگام شستشوی خود با ملایمت این کار را انجام داده و از شوینده های مخصوص نیز استفاده کنید.

• حتما در روز دوبار پوست خود را بشویید

هرگونه آلودگی و یا تعریق می تواند پوست شما را تحریک نماید بنابراین توصیه داریم حتما طی این روز پوست خود را دوبار بشویید تا مانع از بروز چنین شرایطی شوید. این امر برای افرادی که ورزش و فعالیت های سنگین دارند بیشتر اهمیت دارد چرا که با تعریقات شدیدتری مواجه می باشند.

جوانسازی پوست صورت

• استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان

پوست شما به طور مداوم نیاز به آبرسانی دارد و در صورتی که میزان آب لازم به آن نرسد دچار خشکی و متعاقبا پیری خواهد شد. شما با استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان می توانید زمینه های جوانسازی پوست صورت خود را فراهم سازید به همین جهت توصیه داریم حتما قبل از خواب ابتدا پوست خود را با استفاده از شوینده های مناسب شستشو داده سپس از کرم مرطوب کننده و آبرسان برای آبرسانی به آن استفاده نمایید.

• استفاده از رتینول و رتینونیدها

افرادی که ارزش بسیار زیادی برای جوانسازی پوست صورت خود قائل می باشند می توانند از این روش به خوبی به اهداف خود دست یابند. در واقع می توان گفت که این روش یکی از بهترین روش ها به شمار می رود که می تواند مانع از پیری پوست شما شده و شرایطی بسیار عالی را برایتان رقم بزند. اگر قصد دارید تا از این داروها برای جوانسازی پوست صورت خود استفاده کنید بایستی حتما به پزشک پوست و مو مراجعه نمایید زیرا تنها با استفاده از نسخه های پزشکی قابل خریداری می باشند.

علائم و نشانه های افتادگی و پیری پوست

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی مهم ترین نشانه های نشانه های پیری پوست پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. همان گونه که می دانید با افزایش سن و یا بروز هر عامل دیگری می توان نشانه ها و علائمی را شاهد بود که با بررسی آن ها متوجه اهمیت درمان خود خواهید شد. ممکن است بپرسید که این نشانه ها چه می باشند؟ علائمی که در ادامه تشریح می نماییم از دلایل اصلی استفاده از روش های جوانسازی پوست صورت می باشند که نباید آن ها را نادیده گرفت.

جوانسازی پوست صورت

• چین و چروک های پوستی

خطوط ریز و درشتی که ممکن است بر اثرعامل های مختلفی بر روی پوست انسان ایجاد گردند را با نام چین و چروک می شناسند که به طور معمول به دلیل افزایش سن به وجود می آیند. هر آدمی در بازه سنی ۲۵ سالگی به بعد می تواند این خطوط را به مرور زمان بر روی پوست خود ببیند که عدم درمان آن ها می تواند زیبایی وی را تهدید نماید.

از دیگر عامل های موثر بر ایجاد چین و چروک های پوستی می توان کاهش وزن، عامل های ژنتیکی، آلودگی و استعمال دخانیات را نام برد که هرکدام نقش قابل توجه ای را در این راستا ایفا می کنند. در حال حاضر افراد پیر و جوان بسیار زیادی را می توان مشاهده نمود که از چین و چروک های پوستی خود رنج می برند. اگر شما نیز جزء این افراد می باشید باید بدانید که با استفاده از راهکارهای جوانسازی پوست صورت قادر خواهید بود تا این خطوط ریز و درشت را از بین برده و زیبایی را به پوست خود هدیه نمایید.

• خشک شدن پوست

دومین نشانه پیری پوست، خشک شدن های بیش از حد آن می باشد که به طور ناگهانی رخ داده و موجب می شوند تا پوست شما خشک و زبر گردد. اگر بخواهیم اشاره ای به علت اصلی این امر داشته باشیم می توان گفت که به طور طبیعی با افزایش سن بدن انسان همچون قبل توانایی های لازم را برای تولید چربی نخواهد داشت و این روند می تواند میزان رطوبت و چربی پوست را کاهش دهد. علاوه بر این قرارگیری در معرض نور آفتاب، استفاده زیاد از صابون، حمام داغ و استرس نیز می توانند زمینه ساز خشکی پوست و پیری آن گردند.

جوانسازی پوست صورت

• افتادگی های پوستی

زمانی که پوست شما خاصیت کشسانی خود را از دست بدهد شما با افتادگی هایی بسیار زیادی در پوست خود مواجه خواهید شد. این نشانه نیز به دلیل استفاده از رژیم غذایی ناسالم، مصرف دخانیات، کاهش و یا افزایش مکرر وزن و کمبود آب رخ می دهد که نباید به سادگی از کنار آن عبور نمود. شما با جوانسازی پوست صورت خود می توانید این افتادگی ها را برطرف ساخته و به زیبایی موردنظر خود دست یابید.

انواع روش های جوانسازی پوست و ویژگی های هرکدام

حال که با علائم و دلایل اصلی پیری پوست آشنا شدید قصد داریم تا به تشریح انواع روش های جوانسازی بپردازیم تا با میزان آگاهی بیشتری از این متدها برای جوانسازی استفاده نمایید. این روش ها شامل موارد زیر می شوند.

هایفوتراپی

هایفوتراپی متدی است که از امواج خاصی با نام امواج فراصوت برای درمان عارضه های پوستی شما استفاده می نماید. این امواج با شدت بسیار بالای خود قدرت بی نظیری برای کشیدن پوست شما که همان لیفت می باشد داشته و بدون انجام جراحی خاصی می توانند به بهترین شکل ممکن عمل جوانسازی پوست صورت شما را انجام دهند.

جوانسازی پوست صورت

زمانی که امواج فراصوت با شدت بالای خود به بافت های پوستی شما تابانده شوند یا در واقع شما از جوانسازی پوست صورت با لیزر استفاده می کنید، پوست با التهابات خاصی مواجه خواهد شد این التهابات قابلیت های فوق العاده ای برای افزایش میزان تولید کلاژن و الاستین دارند. با افزایش تولید کلاژن و الاستین پوست شما محکم تر از قبل شده و ترمیم آن می تواند اثرات قابل توجه ای بر روی زیبایی شما داشته باشد.

به طور معمول از هایفوتراپی برای کاهش میزان چین و چروک های پوستی و لیفت پوست استفاده می گردد که هر کدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. از مزیت های بی نظیر این روش از جوانسازی پوست صورت می توان به عوارض احتمالی و بسیار کم، هزینه های متعارف، عدم نیاز به جراحی و کم تهاجمی بودن و سرعت بالا اشاره نمود که همگی در کنار هم موجب شده اند تا از این متد به عنوان بهترین و موثرترین روش جوانسازی پوست یاد شود.

لیفت صورت

این روزها به طور گسترده ای از لیفت صورت استفاده می گرد چرا که کاربردهای متنوعی در حوزه زیبایی داشته و با مزیت های بی شمار خود می تواند در مدت زمان کوتاهی پوستی زیبا و سالم را به شما هدیه دهد. در حال حاضر به روش های مختلفی این متد را اجرا می نمایند اما به طور کلی برای از بین بردن چین و چروک های پوستی و کشیدن پوست کاربرد دارند. توجه داشته باشید انواع مختلف این متد درمانی یا به صورت کم تهاجمی هستند یا حالت تهاجمی دارند.

به طور کلی لیفت صورت به پنج روش انجام می پذیرد که این پنج روش شامل لیفت با نخ، لیفت با بوتاکس، لیفت با ژل، لیفت با تزریق چربی و لیفت با جراحی می شوند که هرکدام دارای فرآیندهای خاصی بوده و برای انجام آن ها بایستی از پزشکانی کمک بگیرید که در این زمینه دانش و مهارت لازم را دارند چرا که این روش جوانسازی پوست صورت نیاز به دقت عامل بسیار بالایی دارد.

جوانسازی پوست صورت

تزریق بوتاکس

بوتاکس دارویی بسیار قوی است که می تواند عضلات شما را ضعیف و فلج نماید. این موضوع می تواند شما را نگران کند اما توجه داشته باشید که اصلا برای شما مضر نخواهد بود چرا که اگر در مقادیر کمی مورد استفاده قرار گیرد به بهترین حالت ممکن می تواند جوانسازی پوست صورت شما را انجام دهد. این داروی قدرتمند توانایی بسیار زیادی برای کاهش چین و چروک های پوستی دارد اما اگر توسط پزشکان مجرب و کارآزموده انجام نشود می تواند شما را درگیر عوارض بسیار زیادی نماید.

از مهم ترین عوارض تزریق بوتاکس که نتیجه عدم انتخاب یک کلینیک زیبایی مناسب می باشند می توان دردهای خفیف، خشکی پوست، بی حسی و … را نام برد که نباید به سادگی از کنار آن ها عبور نمود. بوتاکس به عنوان جدیدترین متد جوانسازی صورت کاربردهای ویژه ای در رفع چین و چروک های پوستی، از بین بردن خطوط دور چشم، از بین بردن خطوط افقی پیشانی و حذف خطوط گوشه های دهان دارد که همگی اثرات بسیار زیادی در زیبایی شما دارند.

جوانسازی پوست صورت

تزریق ژل

تزریق ژل نوعی درمان تزریقی است که مواد پرکننده خاصی را شامل می شود که این مواد به شکل ژل بوده و یه بافت های پوستی انسان تزریق می شوند. در حال حاضر انواع مختلفی از ژل ها را می توان در بازار مشاهده نمود که با کاربردهای بی نظیر خود مزیت های قابل توجه ای در جوانسازی پوست صورت دارند. از این ژل ها برای پر نمودن گونه ها، از بین چین و چروک های پوستی، افزایش حجم لب ها، پر نمودن خطوط اطراف لب ها و جوانسازی پوست دست استفاده می گردد.

مزوتراپی صورت

ترکیبات فعالی که در مزوتراپی صورت مورد استفاده قرار می گیرند را با نام کوکتل می شناسند که این کوکتل ها با استفاده از سوزن های باریک و مخصوصی به لایه میانی پوست انسان تزریق می گردند. علاوه بر این سوزن ها، دستگاه هایی با نام مزوگان نیز که شبیه به تفنگ هستند نیز برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرند اما به اندازه سوزن ها کاربرد ندارند.

جوانسازی پوست صورت

از کوکتل ها براساس اهداف خاصی استفاده می گردد و همین موضوع منجر شده است تا بهترین راه برای جوانسازی پوست صورت تلقی گردد. به طور مختصر کوکتل ها حاوی ویتامین ها، مواد مغذی، هیالورونیک اسید، آمینواسیدها و بیوتین می باشند که همگی نقش قابل توجه ای را در ترمیم عارضه های پوستی ایفا می کنند. ساختار کوکتل ها به گونه ای است که پس از تزریق می توانند موجب تحریک پوست شما شده و به این طریق روند تولید کلاژن و الاستین را بهبود بخشند.

همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان نمودیم افزایش تولید کلاژن ها موجب ترمیم عارضه های پوستی شما می شود. همچنین تزریق اسید هیالورونیک می تواند پوست شما را در شرایطی قرار دهد که جوان تر شده و به راحتی آبرسانی گردد. شما با انتخاب یک پزشک وکلینیک مناسب می توانید از کاربردهای بی نظیر مزوتراپی پوست که شامل از بین بردن لکه های پوستی، افزایش میزان مقاومت پوستی و ضد پیری می باشد نهایت لذت را ببرید.

جوانسازی پوست صورت

بلفاروپلاستی

همه ما انسان ها دنبال زیبایی می باشیم و همین امر موجب شده است تا هنگام ایجاد چین وچروک های پوستی نسبت به آن ها حساس شویم. با روی کار آمدن روش های مختلف جوانسازی پوست صورت دیگر همچون گذشته دغدغه و نگرانی خاصی نخواهیم داشت چرا که این متدها توانایی های قابل توجه ای برای جلوگیری از پیری پوست دارند. افرادی که درگیر افتادگی های پلک خود می باشند می توانند با استفاده از متد بلفاروپلاستی برای همیشه از شر این افتادگی خلاص شوند.

اگر با این متد جوانسازی پست صورت آشنایی نداشته باشید قطعا با این پرسش که فرآیند و ساختار آن به چه صورت می باشد مواجه خواهید که در پاسخ به آن باید بگوییم که این روش درمانی نوعی لیفت پلک می باشد که با جراحی نمودن پلک های شما بافت هایی که موجب افتادگی ناحیه چشم شما شده اند را از بین می برد.

این بافت ها چربی های اضافه ای هستند که زیبایی چشم های هر انسانی را تهدید می کنند و یکی از عامل های ایجاد کننده آن ها افزایش سن می باشد.
از مهم ترین اهداف بلفاروپلاستی می توان به درمان نمودن افتادگی های پوست پلک، از بین بردن چربی های اضافی، حدف چین و چروک های پلک بالا و پایین اشاره نمود اما جالب است بدانیید این متد جوانسازی پوست صورت تنها کاربرد زیبایی ندارد بلکه می توان با استفاده از آن بینایی خود را نیز بهبود بخشید. توجه داشته باشید که افتادگی های پوست پلک می توانند میزان بینایی انسان را کاهش داده یا در واقع مختل سازند. و این متد قابلیت های ویژه ای در راستای برطرف ساختن چنین شرایطی دارد.

جوانسازی پوست صورت

بوکال فت

درمیان تمام افرادی که صورت های گرد را دوست دارند افرادی را نیز می توان مشاهده نمود که از گردی صورت خود رنج می برند. دلایل مختلفی می توانند موجب ایجاد چربی اضافی در صورت شوند که شما با استفاده از بوکال فت می توانید این چربی ها را برای همیشه از بین ببرید. این متد نوعی جراحی بسیار ساده می باشد که عاری از هرگونه جای زخم بوده و می تواند این چربی ها را از ناحیه دهان شما خارج نموده و حالت و فرم زیبایی به صورت شما ببخشد.

ساکشن غبغب

تجمع چربی در ناحیه زیرچانه را با نام غبغب می شناسند که به طور معمول به دلیل افزایش وزن و عدم استفاده از رژیم های غذایی سالم بروز می یابد. این چربی ها می توانند موجب افتادگی چانه و گردن انسان شده و حالتی ناخوشایند را در آن ها به وجود آورند. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از تجمع این چربی ها رنج می برید ساکشن غبغب راهی است که می تواند برای همیشه آن ها را از بین ببرد.

جوانسازی پوست صورت

 

نتایجی که شما از این متد دریافت می کنید دائمی می باشند اما فراموش نکنید عدم رعایت مراقبت ها و افزایش وزن زیاد می تواند دوباره زمینه های ایجاد غبغب را فراهم سازد. این روش از جوانسازی پوست صورت هم اکنون طرفداران بسیار زیادی دارد اما برای دریافت نتایج قطعی نیاز به دقت عمل بسیار بالایی دارد که تنها با انتخاب بهترین کلینیک زیبایی قابل دستیابی است.

قیمت جوانسازی پوست

در حال حاضر کلینیک های مختلفی در سراسر کشور خدمات جوانسازی را ارائه می نمایند اما نکته ای که وجود دارد این است که هر کلینیکی اعتبار لازم را برای درمان شما ندارد. در چنین شرایطی دقت در انتخاب این کلینیک ها اهمیت بسیار بالایی می یابد چرا که ارتباط مستقیمی باکیفیت خدماتی که دریافت خواهید نمود دارد. کلینیک عصر جدید به عنوان بهترین مرکز زیبایی تهران خدمات متنوعی را در این زمینه برای شما در نظر گرفته است.

برای بررسی قیمت این خدمات باید بگوییم که قیمت جوانسازی پوست چه در مجموعه عصر جدید و چه در مجموعه های دیگر براساس فاکتورهای مشخصی محاسبه می گردد. این فاکتورها شامل میزان تجارب پزشک، تجهیزات کلینیک زیبایی، روش درمانی، تعداد جلسات و میزان آسیب پوستی می شود که پس از بررسی هرکدام می توان به قیمت نهایی دست یافت.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.