موخوره و علت بروز آن

فارغ از هر نوع جنسیتی تمام مردان و زنان ممکن است طی زندگی خود با موخوره مواجه شده و به دنبال یافتن درمان موخوره و علت بروز آن باشند. این پدیده را می توان به عنوان عارضه ای در نظر گرفت که طی آن انتهای موهای انسان با شکاف هایی مواجه شده و آن ها را دو شاخه می نماید.

برخی به سادگی از کنار موخوره ها عبور می نمایند در حالی که باید بدانید عدم درمان آن می تواند موجب شود تا به مرور زمان کل موها موخوره بگیرند و به آن ها حالتی زمخت و بد بدهند. این امر می تواند هر کسی را که به سلامت های خود اهمیت می دهد مجاب سازد تا به بررسی موخوره وعلت بروز آن پرداخته و به این طریق به درمان اصلی آن دست یابد.

افرادی هستند که بر این باورند که با کوتاه نمودن موها می توان موخوره ها را از بین برد در حالی که این کار با وجود کاربردی بودن خود نتایجی دائمی ندارد و ممکن است شما به دلیل مراقبت های غیراصولی از موهای خود مجددا درگیر موخوره ها شوید. موخوره ها به دلایل مختلفی بروز می یابند و با مطالعه مطالبی که تاکنون بیان شد ممکن است شما نیز بپرسید موخوره و علت بروز آن چیست؟ با ما همراه باشید تا به این پرسش پاسخ دهیم.

کلینیک زیبایی عصر جدید

موخوره چیست؟

توجه داشته باشید که آسیب به ساقه موها می تواند موجب بروز موخوره گردد که در بخش قبل نیز بیان نمودیم این عارضه می تواند منجر به شکافته شدن موهای شما شود. عامل های مختلفی می توانند به موهای شما آسیب وارد سازند و نکته ای که باید بدانید این است که عدم توجه به این عامل هاست که در انتها موجب ایجاد موخوره می شود.

انواع موخوره و ویژگی های هرکدام

دسته بندی خاصی را می توان برای موخوره ها شاهد بود که این دسته بندی بر اساس شکل و ناحیه تشکیل شده موخوره ها انجام شده است. از انواع موخوره ها می توان موارد زیر را تشریح نمود.

موخوره دوشاخه

موخوره های دو شاخه از جمله موخوره هایی به شمار می روند که شیوع بسیار زیادی میان مردم داشته و در انتهای موهای شما ایجاد می شوند. افرادی که دچار این نوع موخوره شده اند می توانند با بررسی انتهای موهای خود آن ها را به راحتی مشاهده کنند و نکته ای که باید بدانید این است که ساختار موخوره های دو شاخه شبیه به Y بوده و می توانند آسیب های قابل توجه ای را به موهای شما وارد سازند. توصیه داریم اگر چنین موخوره هایی را در بخش انتهایی موهای خود مشاهده نمودید حتما چند سانت آن ها را کوتاه کنید تا به این طریق مانع از پیشروی موخوره ها به سمت بالایی موهای خود گردید.

موخوره دوشاخه

موخوره سه شاخه

دسته دیگر از موخوره ها را با نام موخوره های سه شاخه می شناسند که همچون نمونه قبلی در انتهای موهای شما ایجاد می شوند با این تفاوت که شبیه به چنگال بوده و شما با دقت به آن ها می توانید متوجه سه شاخه بودن آن ها شوید. در راستای بررسی هرچه بیشتر این نوع موخوره و علت بروز آن می توان گفت که موخوره های سه شاخه به دلیل خشک بودن موهای انسان ایجاد می شوند بنابراین می توان عامل اصلی ایجاد کننده آن ها را کمبود آب و رطوبت موها دانست.

این خشکی مو می تواند موجب تضغیف کوتیکول های شما شده و به این طریق به آن ها آسیب وارد سازد به همین دلیل است که در بخش های قبل تاکید نمودیم مجموعه عامل های مختلفی می توانند زمینه ساز موخوره شوند. طی این آسیب ها کورتکس موهای شما جدا شده و موجب می شود تا به حالت سه شاخه در بیایند.

موخوره سه شاخه

موخوره به شکل پر

این نوع موخوره و علت بروز آن رنگ زدن مکرر موها و عدم تمیز نمودن صحیح آن هاست. این عوامل را می توان دلیل اصلی بروز چنین موخوره هایی دانست که ساختار آن ها به این شکل است که انتهای موهای شما را مانند پر شاخه شاخه می کنند.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش میکروگرافت  + هزینه ها و مشاوره رایگان

موخوره درختی

این روزها می توان افرادی را مشاهده نمود که به طور مکرر موهای خود را پوش می دهند. این امر با وجود اینکه می تواند حالتی زیبا به موهای شما ببخشد این قدرت را نیز دارد تا به کوتیکول موهای شما آسیب وارد سازد بنابراین تکرار مکرر آن اصلا درست نیست. ممکن است بپرسید که ساختار این موخوره و علت بروز آن چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که قرار گرفتن در معرض نور خورشید به طور مکرر می تواند چنین آسیب هایی را به موهای شما وارد ساخته و شرایطی بد را برای آن ها رقم بزند.

موخوره درختی

موخوره گره ای

ممکن است با شنیدن نام این نوع موخوره بگویید که موخوره های گره ای موجب ایجاد گره میان موها می شوند اما باید بدانید که به ظاهر چنین اتفاقی می افتد در حالی که واقعا موخوره های گره ای، گره نیستند. لازم به ذکر است شرایط این نوع موخوره و علت بروز آن حرارت بالا و تنش های فیزیکی وارد شده به موهاست.

در قالب یک مثال می توان استفاده مکرر از دستگاه های حرارتی را نام برد می توانند آسیب های بسیار زیادی را به موهای شما وارد سازند به همین جهت توصیه داریم تعداد دفعات زیادی از این دستگاه ها استفاده نکنید. عدم درمان و مراقبت از این موخوره ها می تواند موجب تشدید آن ها گردد.

موخوره ناقص

ضمن بررسی این نوع موخوره و علت بروز آن می توان به این نتیجه دست یافت که کشیده شدن بیش از اندازه ساقه موها می تواند زمینه ساز تضغیف کوتیکول ها شده و موهای شما را با موخوره هایی از نوع ناقص مواجه سازد که به طور معمول می توان آن ها را در موهای افرادی دید که طی روز موهای خود را به حالت دم اسبی می بندند.

موخوره ناقص

موخوره نقاط سفید

نکته ای که باید بدانید این است که این نوع موخوره و علت بروز آن سوختن موهای انسان به واسطه مواد شیمیایی است که موجب شده اند تا از موخوره نقاط سفید به عنوان بدترین نوع موخوره یاد شود. افرادی که به چنین عارضه ای مبتلا شده اند بایستی تا ترمیم کامل موهای خود از هرگونه رنگ زدن آن ها بپرهیزند.

دلایل اصلی بروز موخوره ها

همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان نمودیم دلایل مختلفی برای موخوره ها وجود دارد که عدم توجه به موخوره و علت بروز آن می تواند آسیب های غیرقابل جبرانی به موهای شما وارد سازد. از اصلی ترین علت های بروز موخوره موارد زیر را می توان نام برد که هر کدام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

دلایل اصلی بروز موخوره ها

برس زدن بیش از اندازه موها

این روزها نمونه های مختلفی از شانه های پلاستیکی و برس های فلزی را می توان در سطح بازار شاهد بود اما فراموش نکنید که استفاده از این نوع برس ها علت اصلی ایجاد موخوره ها می باشد. افرادی که عادت دارند تا موهای خود را محکم شانه بزنند باید بدانند که این امر عامل ایجاد موخوره و علت بروز آن است بنابراین بهتر است موهای خود را به آرامی شانه بزنید تا به این طریق مانع از شکسته شدن ساقه موهای خود شوید.

توصیه داریم استفاده از شانه های پلاستیکی را کنار بگذارید زیرا این نوع شانه موجب ایجاد الکتریسته ساکن بر روی موهای شما شده و فرآیند ایجاد موخوره ها را سرعت می بخشد. شما با جایگزین نمودن شانه هایی با دندانه های چوبی می توانید سلامت موهای خود را حفظ کنید چرا که این نوع شانه هیچگونه آسیبی به موهای شما وارد نخواهد نمود.

برس زدن بیش از اندازه موها

کشیدن شدن بیش از حد موها به دلیل محکم بستن آن ها

از دیگر عامل های ایجاد کننده موخوره و علت بروز آن می توان کشیدن شدن بیش از حد موها را نام برد که به دلیل محکم بستن موها رخ می دهد. افرادی که به طور مداوم موهای خود ا به حالت دم اسبی می بندند و هیچگونه تنوعی برای بستن آن ها ندارند جزء افرادی به شمار می روند که به طور حتم با عارضه موخوره مواجه خواهند شد.

محکم بستن موها موجب ایجاد شکنندگی در ساختار آن ها شده و روند ایجاد موخوره ها را تشریع خواهد بخشید بنابراین توصیه داریم موهای خود را به شکل های متنوعی ببندید و به هیچ عنوان در حالت خیس آن ها را جمع نکنید.

کشیدن شدن بیش از حد مو

سشوار کشیدن مداوم موها

از دیگر عامل های ایجاد کننده موخوره و علت بروز آن می توان سشوار کشیدن مداوم موها را نام برد که در حال حاضر افراد بسیار زیادی به آن عادت دارند. خشک کردن موها با سشوار با وجود اینکه می تواند موهای شما را در مدت زمان کوتاهی خشک کند اما در مقابل قادر است تا آسیب های بسیار زیادی را به فولیکول های مو وارد سازد به همین دلیل اصلا توصیه نمی شود.

سشوار و باد داغ آن می تواند رطوبت طبیعی موهای شما را از بین برده و زمینه ساز ایجاد موخوره شود بنابراین سعی کنید حتی الامکان از آن استفاده نکنید و یا در صورت استفاده موهای خود را به طور کامل خشک ننمایید.

مطالعه بیشتر  ریزش سکه ای مو، علت ریزش سکه ای و روش های درمان آن

سشوار کشیدن مداوم موها

اتو کشیدن بیش از اندازه موها

طی سالیان اخیر استفاده از اتوی مو افزایش بسیار زیادی یافته است اما توجه داشته باشید که همچون سشوار این دستگاه نیز می تواند زمینه ساز ایجاد موخوره و علت بروز آن باشد. جالب است بدانید که اتوی مو آسیب بسیار بیشتری به موهای شما وارد می سازد چرا که علاوه بر گرم نمودن موها موجب کشیدن شدن آن ها نیز خواهد شد.

ادامه چنین روندی ساقه موهای شما را دچار آسیب نموده و موجب ایجاد موخوره می گردد. با این تفاسیر توصیه داریم استفاده از اتوی مو را به حداقل برسانید تا به این طریق از موهای خود محاظفت نموده و سلامت آن ها را تامین سازید.

قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

از دیگر دلایل موخوره و علت بروز آن می توان قرارگرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب را نام برد که بسیار مضر بوده و می تواند به موهای شما آسیب وارد سازد. توجه داشته باشید نور خورشید دارای اشعه ماوراء بنفش می باشد که موهای شما در برابر چنین اشعه ای مقاومت خود را از دست داده و دچار موخوره می شوند. افرادی که در محیط های باز کار می کنند و طی روز موهای آن ها در برابر نور خورشید قرار دارد بایستی برای جلوگیری از ایجاد موخوره حتما موهای خود را با کلا بپوشانند.

قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

رنگ زدن بیش از اندازه موها

در حال حاضر افراد زیادی را می توان یافت که به طور مکرر موهای خود را رنگ می زنند اما فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از این مواد شیمیایی می تواند موجب خشک شدن موهای شما شده و عامل موخوره و علت بروز آن باشد. در واقع می توان گفت که رنگ ها می توانند شرایط لازم را برای ایجاد موخوره فراهم سازند بنابراین سعی کنید که از مواد شیمیایی برای رنگ زدن موهای خود بپرهیزید و شرایط لازم را برای ترمیم آن ها فراهم سازید.

درمان موخوره

حال که به طور کامل دلایل موخوره و علت بروز آن را مورد بررسی قرار دادیم قصد داریم تا به معرفی راهکارهایی بپردازیم که می توانند به شما کمک کنند تا این موخوره ها را درمان نمایید. این راهکارها شامل موارد زیر می شوند.

• مانع از وارد شدن آسیب به موهای خود شده و استفاده از سشوارها و دیگر دستگاه های حرارتی را به حداقل برسانید.

درمان موخوره
• از بستن مداوم موهای خود به صورت دم اسبی بپرهیزید چرا که این روش می تواند موجب کشیدن شدن بیش از اندازه موهای شما گردد بنابراین توصیه داریم روش های متنوعی را برای بستن موهایتان به کار گیرید.
• استفاده از روغن های طبیعی همچون روغن آرگان را فراموش نکنید چرا که این روغن ها می توانند از موهای شما به بهترین حالت ممکن محافظت نمایند.
• براساس دستور پزشک خود از قرص ها و مکمل های تقویتی مو برای درمان موخوره ها استفاده نمایید.
• با توجه به جنس موهای خود استفاده از شامپوهای تقویتی و محافظتی را در حتما در برنامه مراقبت از موهای خود قرار دهید.
• حتما برای شستن موهای خود براساس شیوه صحیح شستشو عمل کنید.
• حتما از محصولات مراقبتی برای جلوگیری از ایجاد موخوره استفاده کنید.
• برای شانه زدن موهای خود از شانه هایی با دندانه های چوبی و درشت استفاده کنید.

 موخوره ها بدون کوتاهی

از بین بردن موخوره ها بدون کوتاهی آن ها

برخی همواره با این پرسش که آیا امکان از بین بردن موخوره هابا کوتاه کردن آن ها وجود دارد مواجه می باشند که در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که خیر شما ابتدا بایستی این موخوره ها را با کوتاه کردن موهای خود از بین برده و مانع از پیشروی آن ها شوید و در گام بعد از راهکارهای نام برده شده برای مراقبت از موهای خود استفاده کنید.

کلینیک زیبایی عصر جدید بهترین کلینیک کشور برای تامین سلامت و زیبایی موها

اگر مطالبی را که بیان شد با دقت مطالعه نموده باشید قطعا متوجه این موضوع شده اید که برای درمان موخوره بایستی حتما از مراکز درمانی و پزشکان مجرب کمک بگیرید چرا که این فاکتورها می توانند سرعت درمان شما را تشریع بخشند. با وجود کلینیک های بسیار زیادی در شهرهای مختلف وجود دارند انتخاب بهترین کلینیک که بتوان از خدمات بی نظیر آن به نتایج دلخواه خود دست یافت کار سختی است و این موضوع از اهمیت بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد.

تامین سلامت و زیبایی موها در کلینیک عصر جدید

اگر شما جزء افرادی هستید که به دنبال یافتن یک کلینیک معتبر در شهر تهران می باشید ما به شما کلینیک عصر جدید را معرفی می نماییم که دارای خدمات متنوعی بوده و برای ارائه این خدمات از تجهیزات پیشرفته و کادر درمانی مجربی استفاده می نمایند. کاشت مو یکی از مهم ترین خدمات مجموعه ما به شمار می رود که با ویژگی های بی نظیر خود این توانمندی را دارد تا زیبایی چشمگیری را به موهای شما ببخشد.

شما با دریافت خدمات مشاوره ای ما می توانید به اطلاعات دقیقی درباره این متد و هزینه کاشت مو دست یافته و با دید بازتری به درمان موهای از دست رفته خود بپردازید. در ادامه اشاره ای کوتاه به روش های کاشت مو در مجموعه عصر جدید خواهیم داشت.

کاشت مو به روش SUT

در این روش از کاشت امکان برداشت بیشتر گرافت ها و دستیابی به تراکم بالای موها وجود دارد که به واسطه آن می توانید به موهایی پرپشت با خط رویشی کاملا طبیعی دست یابید. SUT از جمله روش های نوین وجدید برای انجام عمل کاشت به شمار می رود که از دستگاه های بسیار ظریفی برای این عمل استفاده می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این تکنیک می توانید به صفحه کاشت مو به روش SUT مراجعه نمایید.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش FUE جدیدترین درمان برای درمان طاسی موها

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش FIT

FIT روشی است که از دستگاه هایی با نام پانچ برای برداشت فولیکول ها و پیوندها آن ها استفاده می کند. این دستگاه ها شرایطی را برای شما فراهم می سازند تا بدون نیاز به بخیه و جراحی خاصی عمل کاشت را انجام داده و به نتایج دلخواه خود دست یابید. ما در صفحه کاشت مو به روش FIT به بررسی دقیق تر این روش پرداخته ایم.

کاشت مو به روش میکروگرافت

پایه و اساس این روش، تکنیک FIT است به این صورت که گرافت ها به صورت واحدهای تکی و مجزا برداشته باشند اما با استفاده از دستگاه هایی بسیار ظریف تر. به طور طبیعی استفاده از این دستگاه ها می تواند موهایی طبیعی و زیبا برای شما به همراه داشته باشد و این تکنیک با قابلیت های بی نظیر خود توانسته نقایص دیگر روش ها را بهبود بخشد. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که قصد دارید تا از این متد استفاده کنید بهتر است حتما صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش MICRO FIT

استفاده از دستگاه هایی با نام میکروپانچ پایه و اساس این تکنیک است که می توانند خونریزی را به حداقل رسانده و ظرافت کار را نیز افزایش دهند. در این روش نیز فولیکول ها به صورت واحدهای تکی برداشت شده و با استفاده از میکروپانچ ها در نواحی طاس شده کاشت می شوند. صفحه کاشت مو به روش MICRO FIT می تواند اطلاعات جامع تری را درباره این تکنیک در اختیار شما قرار دهد.

کاشت مو به روش ترکیبی

همان گونه که از نام این روش پیداست از روش های مختلفی برای درمان شما استفاده می کند اما چه روش هایی؟ در این تکنیک ابتدا موها به روش FUT کاشت شده سپس تراکم آن ها با استفاده از روش FIT افزایش می یابد. اگر ابهامی درباره این روش دارید می توانید از صفحه کاشت مو به روش ترکیبی کمک بگیرید.

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش BHT

افرادی که متقاضی برداشت مو از نواحی مختلف بدن خود می باشند می توانند از روش BHT استفاده کنند اما توجه داشته باشید که این روش مخصوص آقایان بوده و بایستی با نظر پزشک انجام شود. با این تفاسیر می توان به این نتیجه دست یافت که این تکنیک از موهای نواحی دیگری بدن همچون سینه، پاها، ریش و … نیز برای کاشت استفاده می کند که اطلاعات دقیق تر درباره آن را می توانید از صفحه کاشت مو به روش BHT دریافت نمایید.

کاشت مو به روش SUPER FUE

اگر با روش FUE آشنایی داشته باشید لازم است بدانید که این روش پیشرفت یافته تکنیک FUE است که از ابزارهای هوشمندتری برای برداشت و کاشت فولیکول ها استفاده می نماید. در این روش نیز فولیکول ها به صورت واحدهای مجزا برداشت و کاشت می شوند. ما در صفحه کاشت مو به روش SUPER FUE به بررسی بیشتر این روش پرداخته ایم.

کاشت مو به روش DHI

این روش را با نام کاشت مو مستقیم نیز می شناسند که طی آن فولیکول ها بلافاصله پس از برداشت در ناحیه طاس شده کاشته می شوند. این تکنیک می تواند سرعت عمل کاشت را افزایش دهد اما نیاز به دقت بسیار بالایی دارد بنابراین برای انجام آن توصیه داریم حتما در انتخاب پزشک خود دقت کنید. مطالب ما در صفحه کاشت مو به روش DHI می تواند به شما در انتخاب بهتر این روش کمک کند.

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش FUE

این روش نیز همچون روش FIT فولیکول ها را به صورت واحدهای جداگانه برداشت نموده و در نواحی طاس شده کاشت می نماید. ظرافت و دقت این روش افزایش قابل توجه ای یفته است و این امر نشان می دهد که شما با استفاده از آن می توانید به نتایج اثربخشی دست یابید. برای کاشت اطلاعات بیشتر توصیه داریم صفحه کاشت مو به روش FUE را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش FUT

این روش تهاجمی بوده و طی آن برش هایی در ناحیه اهدایی برای برداشت فولیکول ها ایجاد می گردد. این برش ها می توانند خونریزی را افزایش دهند اما شما تراکم و برداشت فولیکول های بیشتری را در این روش شاهد خواهید بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این روش می توانید از صفحه کاشت مو به روش FUT دیدن نمایید.

کاشت مو به روش طبیعی

کاشت مو به روش طبیعی دغدغه اصلی تمام تقاضیان عمل کاشت است چرا که طبیعی نبون خط رویش موها می تواند ظاهری بد و ناخوشایند را به موهای شما ببخشد. کاشت مو طبیعی تنها در صورتی امکان پذیر است که شما برای این امر از پزشکان مجرب و کارآزموده کمک بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.