تزریق ژل و بوتاکس، همه چیز در مورد تزریق ژل و تفاوت آن با بوتاکس

روبروی آینه رفته و کمی به صورت خودتان دقت می‌کنید… احتمالا مشاهده خط‌های پیشانی، خطوط کنار لب و چروک های دیگر نقاط صورت، نگران‌تان می‌کند… خب مطمئنا هیچکس علاقه‌ای به پیر شدن و حتی ظاهر شدن نشانه‌های آن در خودش ندارد.

یکی از راهکارهایی که برای از بین بردن خط و چین و چروک و علاوه بر آن، افزایش حجم نقاط مختلف بدن استفاده می‌شود، تزریق ژل و بوتاکس است! این درمان که از کشورهای آمریکایی، سپس اروپایی به ایران منتقل شد، در تمام جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله قرار است در مورد بوتاکس و تزریق ژل اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم:

کاربرد و تفاوت تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

تزریق ژل و بوتاکس برای درمان چین و چروک

 

همانطور که گفتیم، اگر بخواهید نشانه‌های پیری را از صورت خودتان محو کنید، تزریق ژل یا بوتاکس از بهترین راهکارهایی است که در مقابل‌تان قرار گرفته. اما احتمالا می‌دانید که ژل و بوتاکس دو ماده متفاوتند و هر کدام به روشی کار خودشان را انجام می‌دهند. در ادامه تفاوت این دو ماده را برای شما توضیح می‌دهیم:

تزریق بوتاکس

بسیاری از خطوط روی صورت، به دلیل حرکت زیاد عضله‌های این ناحیه شکل گرفته‌اند. به عنوان مثال، خندیدن شما در چندین سالی که از عمرتان گذشته باعث شده تا خطوط خنده کنار لب‌تان به وجود بیاید یا اخم کردن باعث ایجاد چروک‌های پیشانی و خط ابروتان شده.

کلستریدیوم بوتولینوم توکسین یا بوتاکس، ماده‌ای است که با تزریق به نواحی مختلف صورت شما، ماهیچه‌های پایینی آن را شل کرده و از حرکت و فعالیت آن‌ها کم می‌کند. در اصل با تزریق بوتاکس به “نواحی که پزشک شما تشخیص می‌دهد” فعالیت‌شان کاهش پیدا کرده و از تشدید دوباره خطوط و چروک‌ها جلوگیری می‌کند.

البته این موضوع به معنی از دست رفتن توان حرکت صورت نیست، بلکه فرد بعد از تزریق مواد بوتاکس می‌تواند مثل قبل بخندد و دیگر فعالیت‌ها را به صورت عادی انجام دهد. مدت زمان ماندگاری ژل بوتاکس در صورت، اغلب چیزی حدود  6 ماه است و بعد از آن باید دوباره برای تزریق اقدام کنید.

تزریق ژل (پر کننده پوست)

تزریق ژل باعث شل شدن ماهیچه‌های صورت شما نمی‌شود. این درمان در ابتدا باعث می‌شود نواحی خط‌دار و چروک خورده، پرتر به نظر برسند و سپس با کلاژنی که در خود دارد، تولید کلاژن در این نواحی را هم افزایش می‌دهد.

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل در صورت شما، نسبت به مواد و نوع آن بین 6 ماه تا 1 سال است.

کلام آخر؛ ژل و بوتاکس

تزریق ژل

اینکه انتخاب نهایی شما تزریق ژل باشد یا تزریق بوتاکس، نه به انتخاب شما بلکه به انتخاب پزشک متخصص و با بررسی خطوط صورت‌تان انجام می‌شود. با توجه به این موضوع، بسیار مهم است شما به پزشکی مراجعه کنید که توانایی مناسب و تجربه بالا در معاینه بقیه افراد و انتخاب‌های صحیح میان این دو ماده را داشته باشد.

برای مشاوره در مورد تزریق ژل و بوتاکس با شماره‌های پایین تماس بگیرید. با آرزوی موفقیت.

فهرست