ساکشن غبغب

چقدر با دلایل بروز غبغب آشنایی دارید؟ با درمان این عارضه با متد ساکشن غبغب چطور؟ یکی از دلایلی که می تواند بر روی پوست انسان اثرات منفی داشته باشد افزایش سن می باشد که طی این زمان ممکن است پوست دچار افتادگی و یا شل شدگی گردد. غبغب از جمله عارضه هایی به شمار می رود که به دلیل تجمع چربی در ناحیه چانه انسان رخ می دهد و می تواند زمینه های افتاگی این بخش از بدن انسان را فراهم سازد.

ممکن است تصور کنید که تنها افرادی که سن بالایی دارند درگیر چنین عارضه ای می شوند در حالی که این موضوع ممکن است برای افراد جوان نیز افتد چرا که تجمع این چربی ها ارتباطی با سن انسان ندارد. به طور معمول جوانان به دلیل بروز عوامل ژنتیکی دچار غبغب می گردند و همین موضوع می تواند زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

چنین شرایطی سبب شده است تا این روزها افراد بسیار زیادی را شاهد باشیم که متقاضی انجام عمل ساکشن غبغب می باشند. این عمل می تواند ظاهر انسان را جوان تر نموده و این چربی های اضافی را از بین ببرد. ساکشن غبغب دارای مراحل مشخصی است که باید هرکدام با دقت عمل بالایی انجام شوند به همین جهت توصیه داریم حتما برای رفع چنین عارضه ای به پزشکان مجرب و اگر در تهران هستید به بهترین کلینیک های زیبایی تهران مراجعه کنید.

ساکشن غبغب چیست؟

عمل ساکشن غبغب

ساکشن غبغب از جمله درمان هایی به شمار می رود که علاوه بر خواص درمانی خود این قابلیت را دارد تا چانه شما را زیباتر نموده و چربی های جمع شده در این ناحیه را از بین ببرد. این متد درمانی طی سال های اخیر توانسته است به محبوبیت بسیار بالایی دست یابد چرا که نتایج دریافتی از آن دائمی بوده و هیچگونه خطری برای شما به همراه نخواهد داشت.

در حال حاضر برای برطرف ساختن چربی های اضافی زیر چانه روش های مختلفی وجود دارند که هرکدام با ویژگی های بی نظیر خود می توانند شرایط مساعدی را برای شما رقم بزنند. نکته مهمی که وجود دارد این است که این متدهای درمانی نسبت به یک دیگر برتری های خاصی دارند و این موضوع برای لیپوساکشن غبغب نیز صدق می کند. حال سوالی که مطرح می گردد این است این درمان چیست؟

شما به واسطه ساکشن غبغب قادر خواهید بود تا چربی های جمع شده ای را که موجب ایجاد افتادگی در ناحیه چانه شما شده اند را آب نموده و به این طریق آن ها را به طور اختصاصی ساکشن نمایید. توجه داشته باشید که با انتخاب یک پزشک مجرب شما می توانید این عمل را به بهترین حالت ممکن انجام دهید چرا که این موضوع ارتباط مستقیمی با کیفیت درمان شما خواهد داشت.

دلایل ایجاد غبغب

دلایل بوجود آمدن غبغب

همان گونه که بیان نمودیم که افزایش سن می تواند موجب ایجاد غبغب گردد اما این تنها عامل دخیل نیست. از دیگر دلایل ایجاد غبغب می توان به عوامل ژنتیک و ارثی، شکل شدن پوست گردن و چاقی مفرط اشاره نمود که هرکدام اثرات خاص خود را داشته و نباید آن ها را نادیده گرفت.

ساکشن غبغب چگونه انجام می شود؟ مراحل ساکشن غبغب

نحوه انجام عمل لیوساکشن غبغب

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی نحوه انجام ساکشن غبغب بپردازیم تا با اطلاعات بیشتری این متد درمانی را انتخاب کنید. نکته ای که باید بدانید این است که این عمل به عنوان عمل های تهاجمی شناخته نمی شود بنابراین خطری برای شما به همراه نخواهد داشت.

زمانی که یک عمل از تهاجم پایینی برخوردار باشد برای انجام مراحل آن نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد بود و تنها با استفاده از بیهوشی های موضعی می توان به نتایج لازم دست یافت. از مهم ترین مراحل ساکشن غبغب موارد زیر را می توان تشریح نمود که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

 • انجام معاینات بالینی

به عنوان اولین گام از عمل جراحی لیپوساکشن غبغب لازم است مجموعه جلسات مشاوره ای بسیار مهمی را سپری نمایید. در این جلسات معاینات لازم بر روی شما انجام می شود تا مشخص گردد که آیا کاندید استفاده از این متد درمانی می باشید یا خیر؟

 • تزریق بی حسی موضعی

در جلسه جراحی پزشک ابتدا ناحیه موردنظر را با تزریق بی حسی موضعی کاملا بی حس می نماید تا هنگام جراحی دردی را احساس نکنید.

 • ایجاد برش برای تخلیه چربی ها

ایجاد برش برای تخلیه نمودن چربی های تجمع یافته سومین مرحله از لیپوساکشن غبغب می باشد که طی آن پزشک برش های کوچکی را بر روی پوست شما ایجاد می نماید تا از طریق این برش ها چربی ها تخلیه گردند. توجه داشته باشید که این برش ها اصلا عمیق نبوده و در انتها شما نیازی به بخیه برای برطرف شدن آن ها نخواهید داشت.

 • تخلیه چربی

پس از ایجاد برش هایی که به آن ها اشاره شد نوبت به تخلیه چربی ها می رسد. برای این امر پزشک از لوله های مخصوصی با نام کانولا استفاده می کند که این لوله ها به واسطه همان برش ها وارد گردن شما می شوند. در این مرحله پزشک لوله را به حرکت در می آورد تا چربی ها به طور کامل تخلیه شوند و شما به شرایطی که انتظارش را دارید دست یابید.

مطالعه بیشتر  درمان ترک پوستی با لیزر، رفع استریا با لیزر + هزینه و مزایا

مزایای ساکشن غبغب

مزایای ساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب با مزایای بی شمار خود می تواند به شما در حذف چربی های جمع شده چانه کمک های شایانی نماید به همین جهت توصیه داریم برای درمان خود به سادگی از کنار این متد عبور ننمایید. از مهم ترین مزایای ساکشن غبغب می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • درمانی کاملا قطعی و اثربخش می باشد.
 • این متد قادر است تا عضلات فک شما را تقویت نموده و شرایطی بسیار عالی را برایتان رقم بزند.
 • شما با استفاده از این درمان می توانید زیبایی فک و چانه خود را نیز تضمین نمایید.
 • میزان چربی های گردن را به میزان قابل توجه ای کاهش خواهد داد.
 • خطری برای شما به همراه نخواهد داشت.
 • عاری از هرگونه خونریزی، درد و ناراحتی است.

دوران نقاهت ساکشن غبغب

دوران نقاهت ساکشن غبغب

برخی ممکن است دغدغه های بسیار زیادی در راستای دوران نقاهت وساکشن غبغب داشته باشند در حالی که باید بدانید که اگر درمان شما تحت نظارت پزشکان مجرب انجام پذیرد شما می توانید این دوره را به بهترین حالت خود سپری نمایید.

دوره بهبود ساکشن غبغب اصلا طولانی نیست اما بایستی کاملا اصولی و براساس تمام دستورالعمل های پزشک خود پیش روید. شما با رعایت این مراقبت ها می توانید یک هفته پس از جراحی فعالیت های روزمره خود را ادامه دهید.

در این دوره ممکن است پزشک شما نگه دارنده های ویژه ای را تجویز نمایند که این نگه دارنده ها می توانند به شما کمک کند تا هماهنگی های لازم را میان سر و چانه خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که سرشما بایستی طی این مدت کاملا صاف قرار داده شود و این موضوع به بهبود سریع تر شما کمک های قابل توجه ای می نماید.

ساکشن غبغب دائمی است؟

عمل ساکشن غبغب برای رفع دائمی غبغب

یکی از پرسش هایی که همواره ذهن بسیاری از متقاضیان را درگیر خود نموده است این است که آیا ساکشن غبغب باعث رفع دائمی غبغب خواهد شد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم، از آنجایی طی جراحی تمام چربی های ناحیه چانه شما تخلیه می گردد دیگر جای نگرانی برای موقتی بودن این درمان وجود ندارد.

بر این اساس می توان نتیجه گرفت که ساکشن غبغب دائمی بوده و نتایجی که از آن دریافت می کنید نیز میزان ماندگاری بسیار بالایی دارند. نکته ای که وجود دارد این است که اگر شما پس از جراحی از رژیم های غذایی مناسبی استفاده ننمایید ممکن است دوباره با تجمع چنین چربی هایی مواجه گردید بنابراین توصیه داریم در این زمینه هرگونه سهل انگاری را کنار بگذارید.

ساکشن غبغب درد دارد؟

در بخش های قبل بیان نمودیم که شما برای انجام این جراحی تحت بیهوشی های موضعی قرار خواهید گرف و این یکی از مهم ترین مزایای ساکشن غبغب می باشد که نشان می دهد حین جراحی هیچگونه دردی را احساس نخواهید نمود. بنابراین جای نگرانی نیست و باید بدانید که این نوع ساکشن دردی برای شما به همراه نخواهد داشت.

مطالعه بیشتر  لیزر موهای زائد بدن | آرامش + افزایش اعتماد به نفس |

انجام عمل های ترکیبی ساکشن غبغب

انجام عمل های ترکیبی ساکشن غبغب

برخی ممکن است با توجه به نیاز خود تصمیم به انجام جراحی های دیگری همچون لیفت صورت نیز هنگام ساکشن غبغب بگیرند. این موضوعی است که کاملا به خود شما بستگی دارد اما قبل از هر چیز بایستی حتما با پزشک خود مشورت کنید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

ممکن بپرسید که در چه شرایطی نیاز به این جراحی ها احساس می گردد؟ برخی ممکن است تنها با ساکشن غبغب نتوانند به نتایجی که انتظارش را دارند دست یابند. در چنین شرایطی می توان در کنار این جراحی از متدهای درمانی و زیبایی دیگری نیز برای بهبود خود استفاده نمود.

اقدامات قبل از جراحی ساکشن غبغب

مجموعه مراقبت هایی که از سوی پزشک شما با عنوان مراقبت های قبل و بعد از جراحی تجویز می گردند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند چرا که می توانند بر روی نتایج درمان شما اثرات قابل توجه ای داشته باشند. از مهم ترین مراقبت های قبل از ساکشن غبغب موارد زیر را می توان تشریح نمود.

 • حتما تمام دستورالعمل های پزشک خود را رعایت نمایید.
 • استفاده از دخانیات و مصرف الکل را کنار بگذارید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • یک هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای رقیق کننده خون بپرهیزید.

مراقبت های پس از ساکشن غبغب

مراقبت های پس از ساکشن غبغب

همچون دوره قبل از جراحی لازم است مجموعه مراقبت های پس از ساکشن غبغب را بخوبی انجام دهید. این مراقبت ها عبارتند از :

 • عدم انجام فعالیت های ورزشی سنگین به مدت ۲ هفته
 • عدم پیاده روی در روزهای اول
 • استفاده از کمپرس یخ برای از بین بردن درد و ورم
 • حتما هنگام خواب سر خود را صاف و رو به بالا بگیرید.
 • تمام داروهای تجویز شده از سوی پزشک خود را مصرف کنید.
 • پس از عمل خود به مدت ۲۴ ساعت استراحت مطلق داشته باشید.

میزان هزینه های ساکشن غبغب

در راستای میزان هزینه ساکشن غبغب باید بدانید که این امر به دلیل برخی عامل ها ممکن است متغیر گردد. به طور مختصر این عامل ها شامل نوع کلینیک زیبایی، میزان تجارب پزشک، انجام عمل های ترکیبی و وضعیت فعلی شما می شوند که پس از بررسی هرکدام می توان قیمت ساکشن غبغب را برآورد نمود.

ساکشن غبغب برگشت پذیر است؟

در بخش های قبل تاکید نمودیم که نتایج لیپوساکشن غبغب دائمی می باشد اما اگر نتوانید شرایط را کنترل نموده و از رژیم های غذایی سالم استفاده کنید ممکن است دوباره درگیر این عارضه گردید.

بهترین کلینیک عمل ساکشن غبغب در تهران و ایران

یکی از نکاتی که نباید به هیچ عنوان فراموش کنید انتخاب کلینیک های معتبر برای ساکشن غبغب می باشد چرا که این کلینیک ها با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته و کادر درمانی مجرب می توانند به شما در راستای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی ها، مزایا، ساکشن غبغب قیمت و شرایط لازم کمک های شایانی نمایند.

تمام این خدمات را شما می توانید از طریق کلینیک زیبایی عصر جدید که یکی بهترین کلینیک های تهران می باشد، دریافت نمایید. همچنین ما در کلینیک عصر جدید خدمات متنوع دیگری همچون بلفاروپلاستی، کاشت مو، مزوتراپی و … را نیز برای شما در نظر گرفته ایم که با استفاده از آن ها می توانید بهترین ها را تجربه کنید.

خدمات زیبایی در کلینیک عصر جدید

در این بخش قصد داریم تا شما را با خدمات زیبایی در کلینیک عصر جدید آشنا نماییم:

کاشت مو

تقریباً دو سوم مردان با نزدیک شدن به سن ۳۰ سالگی به تدریج موهای خود را از دست می دهند. این آمار بیش از ۸۵ درصد از مردان بالای ۵۰ سال را شامل می شود. البته این مشکل فقط مردان را درگیر نمی کند. در حال حاضر نیمی از زنان با مشکلات ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند. با این تفاسیر قابل درک است که چرا انواع روش های ترمیم مو تا این حد محبوب هستند

ما در کلینیک عصر جدید آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه کاشت مو، بررسی دلایل ریزش مو شما و همینطور ارائه راه کارهای درمانی هستیم.

کاشت ابرو

انتخاب مدل ابرو در هر بازه زمانی با توجه به مد و سلیقه افراد تغییر می کند به عنوان مثال در گذشته اغلب مدل های ابروهای باریک و کشیده را انتخاب می کردند در حالی که امروزه سلیقه افراد تغییر کرده و بیشتر ابروهای پهن، نازک و پرپشت را دوست دارند. اکثر افرادی که به دنبال کاشت ابرو طبیعی هستند، به دلایل زیادی مانند استفاده زیاد از لوازم آرایشی مانند مداد ابرو و سایه چشم، یا سوزش پوست در ناحیه ابرو یا برداشتن نادرست ابرو، ابروهای کم پشت و نازک دارند. ، و غیره. برخی یا همه ابروهای آنها افتاده یا نازک هستند.

مطالعه بیشتر  هزینه مزوتراپی

شما میتوانید در کلینیک عصر جدید با توجه به مد و متد مورد نظر خود، کاشت ابرو را انجام دهید و همینطور قبل از اجرای عمل کاشت ابروی خود به صورت رایگان از متخصصین ما مشاوره دریافت نمایید.

کاشت ریش و سبیل

بسیاری از مردان ایرانی دوست دارند ریش و سبیل پرپشت داشته باشند. زیرا در کشور ما به دلیل شرایط فرهنگی و بافت مذهبی، ریش و سبیل یکی از جلوه های زیبایی چهره مردانه محسوب می شود. موهای صورت، مانند موهای سر، هدیه ای از جانب خداوند است که برخی از ما آن را نداریم. اما خبر خوب این است که با کاشت ریش و سبیل تقریباً هر کسی می تواند ریش و سبیل پرپشت و زیبایی داشته باشد.

بلفاروپلاستی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی عملی برای بهبود ظاهر پلک ها است. این عمل را می توان در هر دو پلک بالا و پایین و یا فقط در یکی از آنها انجام داد. بلفاروپلاستی هم برای زیباسازی نواحی اطراف چشم و هم برای درمان مشکلات عملکردی پلک استفاده می شود. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این عمل به صفحه بلفاروپلاستی مراجعه نمایید.

بوکال فت

ابتدا بهتر است با مفهوم بوکال فت آشنا شوید. از نظر علمی و تخصصی، بوکال فت توده چربی است که بین عضله باکسیناتور و سایر عضلات سطحی صورت قرار دارد و اندازه پد چربی برای هر فردی متفاوت است.

به عبارت ساده تر، به چربی داخل دهان، بوکال فت می گویند که نوعی چربی عمیق است که باعث ایجاد چربی در طرفین لب ها و گونه ها می شود. بوکال فت از کنار پیشانی به سمت پایین استخوان گونه کشیده شده و به گوشه لب ها ختم می شود. برداشتن این چربی از داخل گونه ها روشی جدید برای از بین بردن چربی های ناخواسته صورت است که منجر به برآمدگی گونه ها و خط فک کج می شود.

جوانسازی پوست

علاقه به جوان به نظر رسیدن و حفظ جوانی به قدمت خلقت انسان است. در کتیبه های مصر باستان آثاری از استفاده از روش های آرایشی برای حفظ جوانی نمایان است و کیمیاگران از دیرباز به دنبال اکسیر جوانی بوده اند. یکی از مهمترین عناصر جوانی پوست صورت است که متأسفانه بیش از هر قسمت دیگری از بدن علائم پیری را نشان می دهد.

درست است که هنوز راهی برای جلوگیری از پیری وجود ندارد، اما روش‌های جوان‌سازی پوست می‌تواند ظاهری جوان‌تر، شاداب‌تر و زیباتر به شما بدهد. شما با روش ها و متدهای جوانسازی پوست می توانید تا حد بسیار زیادی به جوانسازی خود کمک نمایید.

احیای مو

معمولا موهای زیبا و شاداب آرزوی هر خانمی است. همه خانم ها به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند. همانطور که می دانید، بسیاری از این زیبایی به موهای آنها بستگی دارد. به این ترتیب روش های مختلفی در سرتاسر دنیا برای رسیدن به موهایی زیبا و درخشان ابداع شده است.

موهای برخی افراد پس از رنگ کردن یا استفاده نادرست از مواد شیمیایی آسیب می بینند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد پس از چندین بار رنگ کردن موهای خود مجبور به استفاده از روش های احیای مو هستند.

موزوتراپی

مزوتراپی یکی از روش های درمان و زیبایی پوست است و در دسته روش های تزریقی قرار می گیرد. در واقع در مزوتراپی، مواد خاصی با خاصیت درمانی به زیر پوست تزریق می شود. این مواد خاص با مشکل شما تعیین می شود. مواردی مانند عصاره های گیاهی، ویتامین ها و آنزیم ها، داروها و هورمون ها از جمله مواردی هستند که در حین مزوتراپی به صورت موضعی به پوست تزریق می شوند. البته این روش درجاهای مختلف مانند مو استفاده می شود که تاثیر بسزایی در تقویت و رشد موها دارد و با نام مزوتراپی مو از آن یاد می شود.

منابع: drsaigal | healthline

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.