ساکشن غبغب

چقدر با دلایل بروز غبغب آشنایی دارید؟ با درمان این عارضه با متد ساکشن غبغب چطور؟ یکی از دلایلی که می تواند بر روی پوست انسان اثرات منفی داشته باشد افزایش سن می باشد که طی این زمان ممکن است پوست دچار افتادگی و یا شل شدگی گردد. غبغب از جمله عارضه هایی به شمار می رود که به دلیل تجمع چربی در ناحیه چانه انسان رخ می دهد و می تواند زمینه های افتاگی این بخش از بدن انسان را فراهم سازد.

ممکن است تصور کنید که تنها افرادی که سن بالایی دارند درگیر چنین عارضه ای می شوند در حالی که این موضوع ممکن است برای افراد جوان نیز افتد چرا که تجمع این چربی ها ارتباطی با سن انسان ندارد. به طور معمول جوانان به دلیل بروز عوامل ژنتیکی دچار غبغب می گردند و همین موضوع می تواند زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

چنین شرایطی سبب شده است تا این روزها افراد بسیار زیادی را شاهد باشیم که متقاضی انجام عمل ساکشن غبغب می باشند. این عمل می تواند ظاهر انسان را جوان تر نموده و این چربی های اضافی را از بین ببرد. ساکشن غبغب دارای مراحل مشخصی است که باید هرکدام با دقت عمل بالایی انجام شوند به همین جهت توصیه داریم حتما برای رفع چنین عارضه ای به پزشکان مجرب و کلینیک های پیشرفته مراجعه کنید. ن ها

ساکشن غبغب چیست؟

ساکشن غبغب

ساکشن غبغب از جمله درمان هایی به شمار می رود که علاوه بر خواص درمانی خود این قابلیت را دارد تا چانه شما را زیباتر نموده و چربی های جمع شده در این ناحیه را از بین ببرد. این متد درمانی طی سال های اخیر توانسته است به محبوبیت بسیار بالایی دست یابد چرا که نتایج دریافتی از آن دائمی بوده و هیچگونه خطری برای شما به همراه نخواهد داشت.

در حال حاضر برای برطرف ساختن چربی های اضافی زیر چانه روش های مختلفی وجود دارند که هرکدام با ویژگی های بی نظیر خود می توانند شرایط مساعدی را برای شما رقم بزنند. نکته مهمی که وجود دارد این است که این متدهای درمانی نسبت به یک دیگر برتری های خاصی دارند و این موضوع برای لیپوساکشن غبغب نیز صدق می کند. حال سوالی که مطرح می گردد این است این درمان چیست؟

شما به واسطه ساکشن غبغب قادر خواهید بود تا چربی های جمع شده ای را که موجب ایجاد افتادگی در ناحیه چانه شما شده اند را آب نموده و به این طریق آن ها را به طور اختصاصی ساکشن نمایید. توجه داشته باشید که با انتخاب یک پزشک مجرب شما می توانید این عمل را به بهترین حالت ممکن انجام دهید چرا که این موضوع ارتباط مستقیمی با کیفیت درمان شما خواهد داشت.

دلایل ایجاد غبغب

قیمت ساکشن غبغب

همان گونه که بیان نمودیم که افزایش سن می تواند موجب ایجاد غبغب گردد اما این تنها عامل دخیل نیست. از دیگر دلایل ایجاد غبغب می توان به عوامل ژنتیک و ارثی، شکل شدن پوست گردن و چاقی مفرط اشاره نمود که هرکدام اثرات خاص خود را داشته و نباید آن ها را نادیده گرفت.

چگونگی انجام عمل لیوساکشن غبغب

ساکشن غبغب

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی نحوه انجام ساکشن غبغب بپردازیم تا با اطلاعات بیشتری این متد درمانی را انتخاب کنید. نکته ای که باید بدانید این است که این عمل به عنوان عمل های تهاجمی شناخته نمی شود بنابراین خطری برای شما به همراه نخواهد داشت.

زمانی که یک عمل از تهاجم پایینی برخوردار باشد برای انجام مراحل آن نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد بود و تنها با استفاده از بیهوشی های موضعی می توان به نتایج لازم دست یافت. از مهم ترین مراحل ساکشن غبغب موارد زیر را می توان تشریح نمود که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

 • انجام معاینات بالینی

به عنوان اولین گام از عمل جراحی لیپوساکشن غبغب لازم است مجموعه جلسات مشاوره ای بسیار مهمی را سپری نمایید. در این جلسات معاینات لازم بر روی شما انجام می شود تا مشخص گردد که آیا کاندید استفاده از این متد درمانی می باشید یا خیر؟

 • تزریق بی حسی موضعی

در جلسه جراحی پزشک ابتدا ناحیه موردنظر را با تزریق بی حسی موضعی کاملا بی حس می نماید تا هنگام جراحی دردی را احساس نکنید.

 • ایجاد برش برای تخلیه چربی ها

ایجاد برش برای تخلیه نمودن چربی های تجمع یافته سومین مرحله از ساکشن غبغب می باشد که طی آن پزشک برش های کوچکی را بر روی پوست شما ایجاد می نماید تا از طریق این برش ها چربی ها تخلیه گردند. توجه داشته باشید که این برش ها اصلا عمیق نبوده و در انتها شما نیازی به بخیه برای برطرف شدن آن ها نخواهید داشت.

 • تخلیه چربی

پس از ایجاد برش هایی که به آن ها اشاره شد نوبت به تخلیه چربی ها می رسد. برای این امر پزشک از لوله های مخصوصی با نام کانولا استفاده می کند که این لوله ها به واسطه همان برش ها وارد گردن شما می شوند. در این مرحله پزشک لوله را به حرکت در می آورد تا چربی ها به طور کامل تخلیه شوند و شما به شرایطی که انتظارش را دارید دست یابید.

مزایای این تکنیک درمانی و زیبایی

مزایای ساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب با مزایای بی شمار خود می تواند به شما در حذف چربی های جمع شده چانه کمک های شایانی نماید به همین جهت توصیه داریم برای درمان خود به سادگی از کنار این متد عبور ننمایید. از        مهم ترین مزایای ساکشن غبغب می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • درمانی کاملا قطعی و اثربخش می باشد.
 • این متد قادر است تا عضلات فک شما را تقویت نموده و شرایطی بسیار عالی را برایتان رقم بزند.
 • شما با استفاده از این درمان می توانید زیبایی فک و چانه خود را نیز تضمین نمایید.
 • میزان چربی های گردن را به میزان قابل توجه ای کاهش خواهد داد.
 • خطری برای شما به همراه نخواهد داشت.
 • عاری از هرگونه خونریزی، درد و ناراحتی است.

دوران نقاهت ساکشن غبغب

دوران نقاهت ساکشن غبغب

برخی ممکن است دغدغه های بسیار زیادی در راستای دوران بهبود یا نقاهت لیپوساکشن غبغب داشته باشند در حالی که باید بدانید که اگر درمان شما تحت نظارت پزشکان مجرب انجام پذیرد شما می توانید این دوره را به بهترین حالت خود سپری نمایید.

دوره بهبود ساکشن غبغب اصلا طولانی نیست اما بایستی کاملا اصولی و براساس تمام دستورالعمل های پزشک خود پیش روید. شما با رعایت این مراقبت ها می توانید یک هفته پس از جراحی فعالیت های روزمره خود را ادامه دهید.

در این دوره ممکن است پزشک شما نگه دارنده های ویژه ای را تجویز نمایند که این نگه دارنده ها می توانند به شما کمک کند تا هماهنگی های لازم را میان سر و چانه خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که سرشما بایستی طی این مدت کاملا صاف قرار داده شود و این موضوع به بهبود سریع تر شما کمک های قابل توجه ای می نماید.

دائمی بودن نتایج عمل جراحی ساکشن غبغب

دائمی بودن ساکشن غبغب

یکی از پرسش هایی که همواره ذهن بسیاری از متقاضیان را درگیر خود نموده است این است که آیا ساکشن غبغب دائمی است؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم، از آنجایی طی جراحی تمام چربی های ناحیه چانه شما تخلیه می گردد دیگر جای نگرانی برای موقتی بودن این درمان وجود ندارد.

بر این اساس می توان نتیجه گرفت که ساکشن غبغب متدی دائمی بوده و نتایجی که از آن دریافت می کنید نیز میزان ماندگاری بسیار بالایی دارند. نکته ای که وجود دارد این است که اگر شما پس از جراحی از رژیم های غذایی مناسبی استفاده ننمایید ممکن است دوباره با تجمع چنین چربی هایی مواجه گردید بنابراین توصیه داریم در این زمینه هرگونه سهل انگاری را کنار بگذارید.

ساکشن غبغب درد دارد؟

در بخش های قبل بیان نمودیم که شما برای انجام این جراحی تحت بیهوشی های موضعی قرار خواهید گرف و این یکی از مهم ترین مزایای ساکشن غبغب می باشد که نشان می دهد حین جراحی هیچگونه دردی را احساس نخواهید نمود. بنابراین جای نگرانی نیست و باید بدانید که این نوع ساکشن دردی برای شما به همراه نخواهد داشت.

انجام عمل های ترکیبی ساکشن غبغب

هزینه ساکشن غبغب

برخی ممکن است با توجه به نیاز خود تصمیم به انجام جراحی های دیگری همچون لیفت صورت نیز هنگام ساکشن غبغب بگیرند. این موضوعی است که کاملا به خود شما بستگی دارد اما قبل از هر چیز بایستی حتما با پزشک خود مشورت کنید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

ممکن بپرسید که در چه شرایطی نیاز به این جراحی ها احساس می گردد؟ برخی ممکن است تنها با ساکشن غبغب نتوانند به نتایجی که انتظارش را دارند دست یابند. در چنین شرایطی می توان در کنار این جراحی از متدهای درمانی و زیبایی دیگری نیز برای بهبود خود استفاده نمود.

اقدامات قبل از جراحی ساکشن غبغب

مجموعه مراقبت هایی که از سوی پزشک شما با عنوان مراقبت های قبل و بعد از جراحی تجویز می گردند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند چرا که می توانند بر روی نتایج درمان شما اثرات قابل توجه ای داشته باشند. از مهم ترین مراقبت های قبل از ساکشن غبغب موارد زیر را می توان تشریح نمود.

 • حتما تمام دستورالعمل های پزشک خود را رعایت نمایید.
 • استفاده از دخانیات و مصرف الکل را کنار بگذارید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • یک هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای رقیق کننده خون بپرهیزید.

مراقبت های پس از جراحی

ساکشن غبغب

همچون دوره قبل از جراحی لازم است مجموعه مراقبت هایی را نیز پس از جراحی ساکشن غبغب انجام دهید. این مراقبت ها عبارتند از :

 • عدم انجام فعالیت های ورزشی سنگین به مدت ۲ هفته
 • عدم پیاده روی در روزهای اول
 • استفاده از کمپرس یخ برای از بین بردن درد و ورم
 • حتما هنگام خواب سر خود را صاف و رو به بالا بگیرید.
 • تمام داروهای تجویز شده از سوی پزشک خود را مصرف کنید.
 • پس از عمل خود به مدت ۲۴ ساعت استراحت مطلق داشته باشید.

میزان هزینه های ساکشن غبغب

در راستای میزان هزینه ساکشن غبغب باید بدانید که این امر به دلیل برخی عامل ها ممکن است متغیر گردد. به طور مختصر این عامل ها شامل نوع کلینیک زیبایی، میزان تجارب پزشک، انجام عمل های ترکیبی و وضعیت فعلی شما می شوند که پس از بررسی هرکدام می توان قیمت ساکشن غبغب را برآورد نمود.

ساکشن غبغب برگشت پذیر است؟

در بخش های قبل تاکید نمودیم که نتایج لیپوساکشن غبغب دائمی می باشد اما اگر نتوانید شرایط را کنترل نموده و از رژیم های غذایی سالم استفاده کنید ممکن است دوباره درگیر این عارضه گردید.

اهمیت انتخاب یک کلینیک مناسب برای جراحی

یکی از نکاتی که نباید به هیچ عنوان فراموش کنید انتخاب کلینیک های معتبر برای ساکشن غبغب می باشد چرا که این کلینیک ها با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته و کادر درمانی مجرب می توانند به شما در راستای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی ها، مزایا، ساکشن غبغب قیمت و شرایط لازم کمک های شایانی نمایند.

تمام این خدمات را شما می توانید از طریق کلینیک زیبایی عصر جدید که یکی از بهترین کلینیک های زیبایی تهران می باشد دریافت نمایید. همچنین ما در کلینیک عصر جدید خدمات متنوع دیگری همچون بلفاروپلاستی، کاشت مو، مزوتراپی و … را نیز برای شما در نظر گرفته ایم که با استفاده از آن ها می توانید بهترین ها را تجربه کنید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.