بانک مو یا گرافت مو عصر جدید

اگر شما نیز جزء افرادی باشید که قصد دارند تا عمل پیوند مو را انجام دهند قطعا نام بانک مو یا گرافت مو را شنیده اید اما آیا تا به حال به این موضوع که بانک مو به چه صورت است و یا چه کاربردی دارد فکر کردیده اید؟ تمام افرادی که متد پیوند مو را برای پرپشت شدن موهای از دست رفته خود انتخاب می کنند بایستی ابتدا به بررسی بانک موی خود بپردازند چرا که برخورداری از یک بانک مو قوی پایه و اساس پیوند مو است که نباید آن را نادیده گرفت.

ذره بینی در دست بگیرید و با دقت به تارها و ریشه موهای خود نگاه کنید. با کمی دقت متوجه این موضوع خواهید شد که موهای شما به صورت گرافت هایی هستند که هرگرافت حاوی یک الی چهار تار مو است که در یک جا قرار گرفته اند. این دسته ها را با نام بانک مو یا گرافت مو می شناسند که برای انجام عمل پیوند مو مورد استفاده قرار می گیرند. این مطلب به خوبی پاسخگوی پرسش بانک مو چیه می باشد.

کلینیک زیبایی عصر جدید

اگر با ساختار این متد درمانی و زیبایی آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که برای کاشت ابتدا فولیکول های لازم از بخش بانک مو استخراج شده سپس در نواحی طاس شده کاشت می شوند این موضوع به خوبی می تواند اهمیت برخورداری از یک بانک موی مناسب و قوی را به شما نشان دهد. بانک مو یا گرافت مو دارای یک مجموعه ویژگی های خاص است که آشنایی با آن ها به شما کمک می کند تا بیشتر با پایه و اساس عمل پیوند مو آشنا شوید اما این چه ویژگی ها چه هستند؟

گرافت مو و ساختار آن برای پیوند مو

همان گونه که در بخش ابتدایی نوشتار خود نیز بیان نمودیم شما با کمی دقت به ساختار موهای خود می توانید دسته هایی چندتایی از موها را ببینید که هرکدام از این هر گرافت مو حاوی تعدادی تارمو هستند. این دسته ها را با نام گرافت کاشت مو می شناسند که اگر بخواهیم دقیق تر به بررسی آن ها بپردازیم لازم است بگوییم گرافت های مو دارای یک الی چهار تار مو می باشند که هر گرافت علاوه بر این تارهای مویی از پیاز مو، غدد سبابه، عضله ارکتور پیلای، شبکه عروقی عصبی و بافت تشکیل شده است. با توجه به این مطلب می توان به این نتیجه دست یافت که بالا بودن و پایین بودن تراکم موهای شما پس از کاشت مو به تعداد گرافت های کاشت شده بستگی دارد.

گرافت مو و ساختار آن برای پیوند مو

بانک مو چیست؟

افرادی که عمل کاشت را انجام می دهند برای استخراج موها نیاز به بانک مو یا گرافت مو دارند بنابراین بدون داشتن بانک مو امکان انجام عمل پیوند مو وجود ندارد. توجه داشته باشید، موهایی که در قسمت پشتی سر انسان قرار دارند از مقاومت بیشتری در مقابل ریزش برخوردار می باشند و این موضوع نشان می دهد که بهترین گزینه برای استخراج و کاشت به شمار می روند.

موهایی که در این بخش قرار دارند تقریبا حدود ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر می باشند اما نکته ای که باید بدانید این است که ۲ سانتی متر از موهای مربوط به بخش پشتی سر شما برای انجام عمل استخراج مناسب هستند. ممکن است بپرسید که باقی این موها چه می شوند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که دیگر موهای موجود در بانک مو یا گرافت مو را به عنوان نوعی ذخیره در نظر می گیرند تا در شرایط لازم از آن ها استفاده شود.

مطالعه بیشتر  چگونه بهترین و بزرگترین کلینیک کاشت مو در ایران را بشناسیم؟

این بخش از موها را با نام بانک مو می باشند که برخی دارای موهایی سالم و پرپشت در این قسمت از سر خود هستند و برخی بانک موی ضعیفی دارند. به طور کلی در پاسخ به این پرسش که بانک مو کجاست؟ باید بگوییم قسمت پشتی سر انسان و فاصله بین دو گوش وی را بانک مو می دانند. در حال حاضر روش های مختلفی برای انجام عمل کاشت مو وجود دارد که هرکدام دارای مزیت ها و ویژگی های خاص خود می باشند.

لازم است بدانید برای اجرای هرکدام از این روش ها قبل از هر اقدامی نیاز به بررسی بانک مو یا گرافت مو می باشد تا به این طریق بتوان اطمینان یافت که شما گزینه مناسبی برای انجام عمل پیوند مو می باشید. پزشکان متخصص پس از بررسی وضعیت بانک موی شما بهترین روش را انتخاب می کنند تا بتوانید به نتایج مورد انتظار خود دست یابید.

بانک مو چیست؟

آیا افرادی که بانک موی ضعیفی دارند می توانند از متد پیوند مو استفاده کنند؟

این روزها در میان افرادی که دارای بانک مو مناسبی هستند می توان افرادی با بانک مو ضعیف  را نیز شاهد بود. دلایل مختلفی موجب می شوند تا انسان بانک موی مناسبی برای انجام عمل پیوند مو نداشته باشد و همین موضوع موجب نگرانی وی شود. اگر شما نیز جزء این افراد هستید باید بگوییم که دیگر جای نگرانی نیست چرا که با توجه به پیشرفت های گسترده ای که تاکنون در این راستا صورت پذیرفته اند استفاده از کاشت مو BHT می تواند به افرادی که از ضعیف  بودن بانک مو یا گرافت مو رنج می برند کمک های قابل توجه ای نماید.

بهترین بانک مو برای کاشت ابرو

در حال حاضر افراد زیادی از کم پشت بودن ابروهای خود رنج می برند و همین موضوع در خانم ها موجب شده است تا از روش های مختلفی همچون سایه و یا مواد آرایشی استفاده کنند در حالی که این روش ها موقتی بوده و تنها برای مدت زمان کوتاهی کاربرد دارند. علاوه بر این نمی توان نتایج استفاده از آن ها را طبیعی دانست. کاشت ابرو متدی است که می تواند این دسته از نیازمندی های شما را برآورده سازد و بهترین بانک مو برای کاشت ابرو نیز موهای قسمت هایی همچون پشت گوش ها، ناحیه گردن و موهای پا می باشد.

بهترین بانک مو برای کاشت ابرو

نحوه برداشت گرافت مو

شما برای برداشت از بانک مو یا گرافت مو بایستی براساس روش از پیش تعیین شده عمل کنید. هر روش با توجه به ویژگی هایی که دارد به روش های مختلفی عمل استخراج فولیکول ها را انجام می دهد. در علم پزشکی بانک مو یا گرافت مو را بافت های زنده ای از موها می دانند که این قابلیت را دارند تا به گرافت های مرده ای که توانایی رشد ندارند پیونده داده شوند. چنین شرایطی موجب رشد مجددهای موهای از دست رفته انسان خواهند شد.

همان گونه که بیان نمودیم در حال حاضر روش های مختلفی برای استخراج از بانک مو یا گرافت مو وجود دارد که برای استفاده از هرکدام بایستی براساس روش تعیین شده برای پیوند مو عمل نمایید. در این زمینه پزشکان متخصص می توانند به شما کمک های قابل توجه ای نمایند بنابراین توصیه داریم حتما در انتخاب این پزشکان دقت عمل لازم را به کار گیرید تا بتوانید به نتایجی که انتظارش را دارید دست یابید.

FUT یکی از روش هایی است که به صورت نواری به استخراج از بانک مو یا گرافت مو می پردازد و پس از برداشت عمل کاشت فولیکول ها انجام می شود. با توجه به این موضوع می توان گفت که روش FUT دارای بخیه و جراحی است اما شما پس از طی نمودن دوران نقاهت خود هیچگونه جای بخیه ای بر روی ناحیه سر خود شاهد نخواهید. در دیگر روش ها همچون روش FIT برای برداشت بانک مو از بدن از ابزارهای خاصی با نام پانچ استفاده می گردد که عاری از هرگونه جراحی و یا بخیه می باشند.

مطالعه بیشتر  مراقبت های بعد از کاشت مو + ۱۰ توصیه ضروری که باید بدانید

نحوه برداشت گرافت مو

ویژگی های بارز بانک مو برای عمل پیوند مو

در بخش های قبل نیز تاکید نمودیم که بانک مو یا گرافت مو دارای مجموعه ویژگی های خاصی است که این ویژگی ها اثرات ویژه ای بر روی شرایط و نتایج کاشت دارند. از مهم ترین ویژگی های بانک مو موارد زیر را می توان تشریح نمود.

 • نوع موهای اصلی متقاضی
 • اندازه و سایز موهای مربوط به ناحیه گیرنده
 • کیفیت و میزان ضخامت موها
 • رنگ موها

قیمت هر گرافت مو و عوامل موثر بر آن

قیمت هر گرافت مو برای کاشت به عامل های خاصی بستگی دارد بنابراین نمی توان در این راستا نظر قطعی داد. روش هایی همچون FUT برای اجرا نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارند بنابراین ممکن است هزینه های بیشتری نیز برای شما به همراه داشته باشند. از دیگر عامل های موثر بر قیمت گرافت ها می توان به میزان تجارب پزشک، تعداد گرافت های کاشت شده و کلینیک زیبایی اشاره نمود که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند.

قیمت هر گرافت مو و عوامل موثر بر آن

مراقبت از بانک مو بعد از کاشت

شما پس از برداشت از بانک مو یا گرافت مو نیاز به رعایت مراقبت های ویژه ای دارید که این مجموعه مراقبت ها به صورت زیر هستند.

 • حتما ناحیه بانک مو را ماساژ دهید.
 • به اندازه بخوابید.
 • استفاده از داروهای تقویتی را فراموش نکنید.
 • از رژیم های غذایی سالم و مقوی استفاده کنید.
 • از مصرف نوشیدنی های الکل دار و یا استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • حتما استفاده از سبزیجات را در برنامه غذایی خود قرار دهید.
 • نکات بهداشتی را رعایت نمایید.
 • از محلول ماینوکسیدیل برای تقویت بانک مو یا گرافت مو استفاده کنید.

مراقبت از بانک مو بعد از کاشت

کلینیک زیبایی عصرجدید بهترین ارائه دهنده خدمات برداشت و پیوند گرافت مو

ما در کلینیک عصر جدید تمام امکانات و تجهیزات لازم را برای شما فراهم نموده ایم تا تحت نظر پزشکان مجرب و کارآزموده ما همچون دکتر وجودی که سابقه ای درخشان و ۲۵ ساله در این حوزه دارند از بهترین متدها برای انجام عمل پیوند مو استفاده کنید.

در مجموعه عصرجدید امکان استفاده از بانک مو از ریش وجود دارد که این روش را با نام BHT می شناسند. در این روش که مناسب ترین روش برای افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند می توان از موهای ناحیه ریش، سینه و … نیز برای عمل پیوند استفاده کرد. همچنین خدمات مشاوره ای و تخصصی ما این قابلیت را دارند تا اطلاعات مفیدی از مراحل و هزینه کاشت مو را در اختیار شما قرار دهند تا با میزان آگاهی بیشتری به درمان خود بپردازید.

 عصر جدید ارائه خدمات برداشت و پیوند گرافت مو

انواع روش کاشت مو در کلینیک زیبایی عصرجدید

شما می توانید در کلینیک زیبایی ما از روش های مختلفی برای رویش مجددهای موهای از دست رفته خود استفاده کنید. انواع روش کاشت مو در کلینیک زیبایی و درمانی عصر جدید موارد زیر را در بر می گیرند.

کاشت مو به روش SUT

مدت زمان یادی از پیدایش این روش نگذشته است و همین موضوع نشان می دهد که SUT از جدیدترین روش های پیوند مو است که با قابلیت های آن می توان تا ۱۰۰۰۰ فولیکول را از ناحیه بانک مو یا گرافت مو برداشت نموده و در نواحی طاس شده کاشت کرد. این روش عوارضی برای انسان به همراه نداشته و قادر است تا چالش ها و دغدغه هایی را که در ذهن خود دارید برطرف سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش می توانید صفحه کاشت مو به روش SUT را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش FIT

نتایجی که شما به واسطه این روش دریافت خواهید نمود بهبودهای قابل توجه ای نسبت به روش FUT یافته اند. در این روش زیبایی و درمانی برای برداشت گرافت ها از ابزارهایی با نام پانچ استفاده می گردد که بدون ایجاد زخم و یا خونریزی زیاد عمل پیوند را انجام می دهند. ما در صفحه کاشت مو به روش FIT به بررسی بیشتر این روش پرداخته ایم.

کاشت مو به روش میکروگرافت

در این روش برای برداشت از بانک مو یا گرافت مو از ابزارهای مکانیکی مخصوصی با نام هولدر استفاده می شود که به طور قابل توجه ای میزان خطاهای انسانی احتمالی را کاهش می دهند. این روش با دقت و ظرافت بسیار بالا به شما کمک می کند تا عمل پیوند موهای خود را بدون ایجاد زخم و اسکار انجام داده و بهترین ها را در تجربه کنید. اگر در این راستا ابهامی دارید می توانید از مطالب ما در صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت استفاده کنید.

مطالعه بیشتر  فولیکول مو چیست؟

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش MICRO FIT

این روش برپایه روش FIT است با این تفاوت که از ابزارهای هوشمندی برای برداشت و کاشت استفاده می گردد. ساختار این روش به این شکل است که هر فولیکول به صورت جداگانه از ناحیه بانک مو یا گرافت مو برداشته شده و با دقت بسیار بالایی در نواحی طاس شه کاشت می شود. ما در صفحه کاشت مو به روش MICRO FIT به بررسی هرچه بیشتر این روش پرداخته ایم.

کاشت مو به روش ترکیبی

همان گونه که از نام این روش پیداست ترکیبی از روش های مختلفی است که این روش ها شامل FIT و FUT می شوند. در این شما می توانید تا ۴۰۰۰ گرافت مو را برداشت نموده و در نواحی طاس شده جاسازی کنید تا به این طریق به تراکم دلخواه خود دست یابید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید صفحه کاشت مو به روش ترکیبی را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش BHT

به واسطه این روش امکان برداشت موها از دیگر نواحی بدن امکان پذیر بوده و شما می توانید آن را با روش های دیگر نیز ترکیب نمایید. علاوه بر این تراکم موهای شما بهبود یافته و بهترین گزینه برای افرادی است که بانک موی آن ها ضعیف است. اگر متقاضی کاشت به این روش می باشید توصیه داریم حتما صفحه کاشت مو به روش BHT را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش SUPER FUE

در این روش ابتدا نواحی بانک مو و ناحیه طاس شده با استفاده از اسکن به طور دقیقی ارزیابی و آنالیز می شوند تا بتوان با دقت بیشتری مراحل مربوطه را انجام داد. همچنین عمل برداشت و کاشت گرافت ها با استفاده از دستگاه های هوشمند انجام می شود که اطلاعات تکمیلی درباره آن را می توانید در صفحه کاشت مو به روش SUPER FUE دریافت نمایید.

کاشت مو به روش SUPER FUE

کاشت مو به روش FUT

این روش از تهاجمی ترین روش های پیوند مو است چرا که برای برداشت از بانک مو یا گرافت مو ابتدا برش هایی در ناحیه سر انسان ایجاد می گردد و از طریق این برش ها نواری از فولیکول ها استخراج می گردد. اگر ترسی از جراحی ندارید و آمادگی لازم برای دوران نقاهت آن را دارید این روش گزینه مناسبی است برای شما اما توصیه داریم قبل از هر اقدامی مطالب ما در ضفحه کاشت مو به روش FUT را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش FUE

در این روش فولیکول ها به صورت واحدهایی مجزا برداشت شده و پس از انجام پالایش های لازم در نواحی طاس شده کاشت می شوند. دقت و ظرافت بالای این روش موجب شده تا از محبوبیت بسیار بالایی میان عموم مردم و پزشکان برخوردار باشد. ما در صفحه کاشت مو به روش FUE اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار داده ایم.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش DHI

این روش را با نام کاشت مو مستقیم نیز می شناسند چرا که طی آن فولیکول ها پس از برداشت بلافاصله در اختیار تیم درمانی قرار می گیرند تا در نواحی گیرنده کاشت شوند. سرعت این روش بالاست اما نیاز به دقت بسیار زیادی دارد تا موهای کاشته شده کیفیت لازم را داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید صفحه کاشت مو به روش DHI را مطالعه کنید.

کاشت مو به روش طبیعی

کاشت مو طبیعی یکی از دغدغه ها و چالش هایی است که عموم متقاضیان با آن مواجه هستند اما نکته ای که باید بدانید این است شما زمانی می توانید به این امر مهم دست یابید که در گام اول کلینیک مناسب و معتبری را انتخاب کنید و در گام دوم درمان خود را تحت نظارت پزشکان مجرب طی نمایید. ما در صفحه کاشت مو به روش طبیعی بیشتر به بررسی این شرایط پرداخته ایم.

 

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.