ریزش مو بعد از کاشت

این روزها افراد بسیار زیادی دغدغه ریزش مو بعد از کاشت مو را دارند و این امر به معضلی بسیار بزرگ برای آن ها تبدیل شده است. زمانی که کاشت مو به درستی و با توجه به استانداردها انجام نپذیرد شما درگیر عوارض خاصی خواهید شد اما توجه داشته باشید که برخی از این عوارض کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.

یکی از همین عوارض ریزش مو بعد از کاشت مو می باشد که باید بدانید که ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد بنابراین توصیه داریم به هیچ عنوان نگران نشوید. توجه داشته باشید ساختار کاشت مو به گونه ای است که موهای شما پس از باز نمودن پانسمان ها رشد خود را ادامه خواهند داد و ممکن است طی یک مدت زمان بیست روزه حدود ۱ تا ۲ میلی متر رشد کنند.

برخی از این موها در هفته ابتدایی کاشت دچار ریزش می شوند اما نباید فراموش کنید که این موها فقط ساقه بوده و فولیکول های آن ها ریزشی نداشته اند. علت این امر نیز این است که این فولیکول ها در بافت پوست انسان قرار داده شده اند و پزشک با مهارت بسیار بالای خود آن ها را کامل محکم نموده است. بنابراین این فولیکول ها دچار ریزش نخواهند شد. مدتی طول نخواهید کشید که دوره ریزش مو بعد از کاشت مو به پایان خواهد رسید و شما مجددا شاهد رشد موهای خود خواهید بود.

ریزش مو بعد از کاشت مو، اتفاقی کاملا طبیعی

ریزش مو بعد از کاشت

اکثر افرادی که کاشت مو را برای درمان طاسی موهای خود انتخاب می کنند هنگام ریزش موهای خود با نگرانی های بسیار زیادی مواجه می گردند اما توجه داشته باشید که این موضوع یکی از طبیعی ترین اتفاقات بعد از کاشت مو بوده و اصلا جای نگرانی ندارد. ممکن است بپرسید که چرا چنین اتفاقی می افتد؟

در پاسخ به این پرسش لازم است بگوییم که ریزش مو بعد از کاشت مو واکنشی است که بدن شما در برابر چنین درمانی از خود نشان خواهد داد و نکته بسیار جالبی که پزشکان فعال در این حوزه بر آن باور دارند این است که اگر ریزش موهای شما بعد از کاشت مو زیاد باشد در ادامه شما صاحب موهایی خواهید شد که از تراکم بسیار بالایی برخوردار هستند.

عوامل ریزش مو بعد از کاشت مو

عوامل ریزش مو بعد از کاشت

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی مهم ترین عامل های اثرگذار بر ریزش موهای شما بپردازیم که به عنوان دلایل اصلی ریزش آن ها نیز شناخته می شوند. موی هر انسانی دارای یک چرخه رشد می باشد که این چرخه خود ۳ مرحله را در بر می گیرد.

اگر بخواهیم جامع تر این چرخه را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت که این چرخه شامل مرحله رشد، مرحله انتقال و مرحله استراحت می شود که هر کدام ساختار مخصوصی دارند. یکی از اتفاقات بعد از کاشت مو ، قرارگیری موهای شما در مرحله استراحت می باشد که در این مرحله ریزش موهای شما اتفاق می افتد و این امر نتیجه واکنشی است که بدن شما به جلسات کاشت نشان داده است.

این امر را می توان یکی از مهم ترین عوامل ریزش مو بعد از کاشت مو دانست که نباید آن را نادیده گرفت. از دیگر دلایل این ریزش ها می توان به قطع شدن جریان خونرسانی به فولیکول های کاشت شده و تماس ان ها با مواد بی حسی اشاره نمود. شما با توجه به روش کاشت موی خود نیاز به بی حسی دارید و این موضوع می تواند موجب ریزش موقتی موهای شما گردد.

زمان ریزش موها و رویش مجدد آن ها

علت ریزش مو بعد از کاشت

با مطالعه مطالبی که بیان شد ممکن است بپرسید که مدت زمان ریزش و رویش مجدد مو چه موقع می باشد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که به طور طبیعی موهای شما پس از گذشت ۱ تا ۳ هفته پس از کاشت دچار ریزش خواهند شد.

بر این اساس می توان نتیجه گرفت که فولیکول های موی شما در روزهای ابتدایی وارد مرحله استراحت نخواهند شد و این فرآیند پس از حداقل ۱ هفته اتفاق می افتد. زمانی که موهای شما وارد مرحله استراحت گردد ریزش مو بعد از کاشت مو نیز آغاز می گردد و ممکن است حدود ۱۲ هفته نیز طول بکشد.

چنین زمانی می تواند هر فردی را نگران کند اما باید بدانید که شما نهایتا ۸ الی ۱۲ ماه پس از کاشت موهای خود دوباره شاهد رویش آن ها خواهید بود. نکته ای که وجود دارد این است که شما می توانید این شرایط کنترل نمایید تا ریزش موهای شما افزایش چشمگیری نیابد. در این راستا راهکارهای مختلفی برای تقویت مو بعد از کاشت مو وجود دارند که می توانند به شما کمک های قابل توجه ای نمایند.

روش های تقویت موها پس از کاشت آن ها

روش های تقویت مو

همان گونه که در بخش قبل نیز بیان نمودیم شما با بهره گیری از راهکارهای مراقبتی می توانید موجب تقویت موهای خود پس از کاشت شوید. این روش ها شامل روش های دارویی برای کاهش ریزش مو ها نیز می شوند که نباید به سادگی از کنار آن ها عبور نمود. از مهم ترین داروهای اثربخش در این زمینه موارد زیر را می توان نام برد.

  • مایندوکسیدیل

مایندوکسیدیل یکی از مهم ترین روش های تقویت مو بعد از کاشت مو به شمار می رود که می تواند رشد موهای شما را افزایش داده و به این طریق شرایطی بسیار عالی را برایتان رقم بزند. از اثرات این دارو می توان افزایش ضخامت های موهای ظریف و شکننده را نام برد که ممکن است افراد بسیاری از آن رنج ببرند. شما برای مشاهده نتایج استفاده از داروی مایندوکسیدیل نیاز به طی نمودن یک دوره ۴ الی ۶ ماهه خواهید داشت.

  • فیناستراید

یکی دیگر از روش های دارویی برای کاهش ریزش مو پس کاشت مو استفاده از فیناستراید می باشد که با خواص بی نظیر خود این قابلیت را دارد تا به بدن شما در راستای تولید DHT کمک های قابل توجه ای نماید.

آقایان با استفاده از این ماده می توانند مانع از ریزش مو بعد از کاشت مو  شده و شرایطی بهتر را تجربه کنند. توجه داشته باشید استفاده منظم از این دارو و رعایت تمام دستورالعمل های پزشک به شما کمک   می کند تا پس از ۳ ماه بتوانید اثرات مثبت فیناستراید را مشاهده نمایید.

  • تزریق نمودن پی آر پی

اگر با داروی پی آر پی آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که این دارو با استفاده از نمونه های خونی خود شما به دست می آید تا بتوان اثربخشی بیشتری را برای آن شاهد بود. استفاده از این دارو پس از کاشت مو می تواند شرایطی را برای شما رقم بزند تا میزان ریزش مو بعد از کاشت مو را کاهش داده و تراکم موهای خود را نیز افزایش دهید.

با توجه به تحقیقاتی که تاکنون صورت پذیرفته است روش های نام برده شده موثرترین روش ها برای جلوگیری از ریزش مو بعد از کاشت مو به شمار می روند اما بایستی برای استفاده از هرکدام کاملا براساس دستورالعمل های پزشکان مجرب عمل نمود تا بتوان به نتایجی که انتظارش را دارید دست یابید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

مجموعه مراقبت هایی که با عنوان مراقبت های بعد از کاشت مو ارائه می گردند می توانند به شما کمک کنند تا شرایط مساعدی را در دوران نقاهت خود سپری نمایید. این مراقبت ها می توانند بر روی ریزش موها نیز اثرات قابل توجه ای داشته باشند بنابراین اگر به دنبال بهبود سریع تر می باشید حتما طی دوره های تعیین شده این مراقبت ها را در برنامه خود قرار دهید. از مهم ترین مراقبت های بعد از کاشت مو موارد زیر را می توان نام برد.

توجه داشته باشید که برای کاشت مو نیازی به بستری شدن نیست و شما پس از پایان عمل جراحی خود به منزل باز خواهیدگشت. این به معنای بهبود شما و پایان کار نیست چرا که بایستی روزهای ابتدایی را به طور کامل استراحت نمایید تا به این طریق مانع از ورم نمودن بخش درمانی سر خود گردید.

در این شرایط توصیه داریم به هیچ عنوان این ناحیه را ماساژ ندهید. از انجام فعالیت های ورزشی سنگین بپرهیزید و از قرار گرفتن سر خود در برابر نور مستقیم آفتاب جلوگیری نمایید. قطعا این مراقبت ها         می تواند بر روی کیفیت نتایجی که دریافت می کنید اثرات مثبت و قابل توجه ای داشته باشد. برای خواب خود حتما یک استایل مناسب را انتخاب نمایید که کمترین فشار را به ناحیه سر شما وارد می نماید.

از دیگر نکات مهم برای جلوگیری از ریزش مو بعد از کاشت مو می توان به جلوگیری از ورود گرد و غبار به ناحیه درمانی، مدیریت نمودن تمام فعالیت های ورزشی و کاری، شستن موها در زمان مناسب و با استفاده از شامپوهای مناسب اشاره نمود.

چه زمانی ریزش مو بعد از کاشت مو غیرطبیعی است؟

ریزش مو بعد از کاشت مو

این پرسشی است که ممکن است شما نیز همچون برخی کاربران با مطالعه مطالب بخش های قبل با آن مواجه شده و به دنبال دریافت پاسخی مناسب برای آن باشید. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که به طور کلی این ریزش ها تا ۳ هفته طبیعی هستند چرا که با استفاده از ریزش مو بعد از کاشت مو می توان به رشد موهای خود کمک کرد. شرایطی نیز وجود دارند که ریزش موها براساس آن ها اصلا طبیعی نبوده و بایستی به فکر جلوگیری از آن ها بود. این شرایط شامل موارد زیر می شوند.

  • ریزش مو بعد از کاشت زمانی که فعالیت سنگینی داشته اید.
  • ریزش موها همراه با علائمی همچون التهاب، قرمزی، سوزش و عفونت ناحیه درمانی
  • ریزش موها همراه با درد و خونریزی زیاد
  • ریزش موها در صورت که ضربه سنگینی به سر شما وارد شده باشد.

نکات مهم جلوگیری از ریزش مو بعد از کاشت مو

نکات مهم جلوگیری از ریزش مو بعد از کاشت مو

از نکات مهم برای جلوگیری از ریزش مو بعد از کاشت مو می توان موارد زیر را تشریح نمود.

  • حتما برای کاشت سن مناسبی را انتخاب کنید تا به این طریق از ریزش مو بعد از کاشت موهای خود جلوگیری نمایید. برای آقایان بهترین سن ۳۰ سالگی به بعد است زیرا تا قبل از ۳۰ سالگی ممکن است هورمون های بدنی آن ها دچار تغییر شوند و همین امر موجب ریزش موهای آن ها گردد. پس از ۳۰ سالگی این هورمون ها تغییرات چندانی نخواهند داشت و وضعیت آن ها به ثبات و پایداری می رسد.
  • حتما از رژیم های غذایی مناسب استفاده کنید. در این شرایط توصیه داریم مصرف چربی های اشباع شده را کنار بگذارید. این چربی ها شامل انواع سس، خامه و غذاهای سرخ شده می شوند که می توانند میزان کلسترول خون را افزایش داده و موجب ریزش موهای شما گردند.
  • توصیه داریم برای جلوگیری از ریزش مو بعد از کاشت مو حتما در سال یک دوره سه ماه را برای استفاده از محلول های تقویت کننده مو انتخاب کنید.

کلینیک زیبایی عصر جدید و بهره مندی از امکانات و تجهیزات پیشرفته

ریزش مو بعد از کاشت مو

همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان نمودیم انتخاب یک کلینیک معتبر و پزشک مجرب بر روی ریزش مو بعد از کاشت مو اثرات بسیار مثبتی دارد به همین دلیل توصیه داریم در این زمینه سهل انگاری را کنار بگذارید. ما در مجموعه خود خدمات متنوعی را برای شما در نظر گرفته ایم که به واسطه این خدمات قادر خواهید بود تا زیبایی پوست و موی خود را تضمین نموده و به بهترین ها دست یابید.

مشاوره های درمانی، برخورداری از تجهیزات پیشرفته و درمان تحت نظارت کادر درمانی مجرب از مهم ترین خدمات ما به شمار می روند که شما با استفاده از آن ها می توانید به اطلاعات دقیقی درباره ویژگی ها، قیمت کاشت مو و … دست یافته و دوره های درمانی خود را در فضایی کاملا امن سری نمایید.

خدمات کلینیک زیبایی عصر جدید در حوزه کاشت مو

از مهم ترین خدمات مجموعه عصر جدید در راستای کاشت مو می توان موارد زیر را نام برد که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

کاشت مو به روش sut

یکی از جدیدترین تکنیک ها برای کاشت مو به شمار می رود که در حال حاضر محبوبیت بسیار زیادی در سراسر دنیا داشته و می تواند شما را صاحب موهایی با تراکم بالا نماید. ما در صفحه مربوط به کاشت مو به روش sut  اطلاعات دقیقی تری را در اختیار شما قرار داده ایم.

کاشت مو به روش FIT

این تکنیک با برداشت فولیکول های مو به صورت جداگانه دقت بسیار بالایی در کاشت مو داشته و می تواند یک خط رویش کاملا طبیعی و زیبا را برای شما به ارمغان آورد. حهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به صفحه کاشت مو به روش FIT  مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش میکروگرافت

این متد به عنوان آخرین دستاورد علم پزشکی در راستای کاشت مو شناخته می شود که کاملا تایید شده از سوی پزشکان بوده و می تواند شما را به موهایی طبیعی و زیبا برساند قطعا مطالعه مزایای این متد در صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت شما را برای درمان ترغیب خواهد نمود.

کاشت مو به روش Micro fit

پایه و اساس این روش درمانی، تکنیک fit می باشد اما این روش با استفاده از تجهیزاتی بسیار پیشرفته تر انجام می شود در نتیجه نتایج آن اثربخش تر خواهند بود. اگر قصد دارید تا از این متد برای درمان طاسی موهای خود استفاده کنید توصیه داریم حتما صفحه کاشت مو به روش Micro fit را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش ترکیبی

این تکنیک ترکیبی از دو روش fit و fut می باشد که می تواند شما را به موهایی با تراکم بسیار بالاتر برساند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این تکنیک حتما مطالب وب سایت ما در صفحه کاشت مو به روش ترکیبی را مطالعه کنید.

کاشت مو به روش BHT

این روش تکنیکی است که مخصوص آقایان می باشد چرا علاوه بر ناحیه سر می توان در نواحی دیگری همچون سینه و ریش نیز برای برداشت موها استفاده نمود. اطلاعات تکمیلی درباره این روش را در صفحه کاشت مو به روش BHT دریافت کنید.

کاشت مو به روش Super fue

این روش موجب پیشرفته تر شدن روش fue گردیده است چرا که با استفاده از تجهیزاتی بسیار پیشرفته تر انجام می پذیرد تا شما بتوانید به نتایجی که انتظارش را دارید دست یابید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این تکنیک می توانید مطالب ما در صفحه کاشت مو به روش Super fue را مطالعه کنید.

کاشت مو به روش fue

این روش با دقت بسیار بالای خود یکی از بهترین روش های کاشت مو در سطح دنیا به شمار می رود که می تواند زیبایی موهای شما را تضمین کند. در صفحه کاشت مو به روش fue می توانید بیشتر با مزایا و ویژگی های این تکنیک آشنا شوید.

کاشت مو به روش fut

در این تکنیک فولیکول های مو به صورت نواری برداشت می شوند و همین موضوع می تواند به شما کمک کند تا تعداد گرافت های کاشت شده را افزایش دهید. ما در صفحه کاشت مو به روش fut بیشتر درباره این تکنیک صحبت نموده ایم.

کاشت مو به روش DHI

مزایا، ویژگی ها و پیشرفت های این تکنیک می تواند هر فردی را برای درمان طاسی موهای خود تشویق سازد. اگر شما نیز قصد دارید تا موهای خود را به این روش کاشت نمایید توصیه داریم حتما مطالب ما در صفحه کاشت مو به روش DHI را مطالعه نمایید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.