ریزش سکه ای مو

ریزش سکه ای مو


ریزش سکه ای مو را با عنوان آلوپسی آره آتا نیز می شناسند که به دلایل مختلفی ایجاد می گردد. توجه داشته باشید این معضل خود دلیل بزرگی برای ریزش مو سر، ریش و دیگر نقاط بدن می باشد بنابراین نباید آن را نادیده گرفت. ساختار چنین ریزشی به گونه ای است که موجب ریزش موهای بدن به شکل نقاط کوچک می گردد که این نقاط به اندازه یک سکه هستند.

ممکن است بپرسید چه افرادی دچار ریزش سکه ای مو شده و با چه علائمی مواجه می گردند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که عموم پزشکان چنین عارضه ای را نوعی بیماری خود ایمنی می‌دانند که طی آن گلبول های سفید بدن دچار اشتباه شده و به فولیکول های بدن انسان حمله می کنند. برخی به دلیل سوابق خانوادگی به این ریزش ها مبتلا می شوند و نکته ای که باید بدانید این است که ریزش سکه ای مو درمانی قطعی نداشته و ممکن است موجب طاسی کل سر گردد. به همین جهت توصیه داریم حتما برای درمان خود به کلینیک هایی مراجعه کنید که اعتبار بسیار بالایی داشته و می توانند نیازمندی های شما را برآورده سازند.

ریزش سکه ای مو چیست؟

ریزش سکه ای مو
قبل از بررسی علائم و دلایل ریزش سکه ای مو لازم است به صورت اجمالی به تشریح ساختار این بیماری بپردازیم تا با دید بازتری ادامه این مطالب را مطالعه کنید. ریزش سکه ای شیوع چندانی ندارد و همان گونه که بیان نمودیم در علم پزشکی این عارضه را با نام آلوپسی می شناسند. برخی ممکن است بر این باور باشند که افراد مبتلا به این ریزش بیماری دیگری دارند اما باید بدانید چنین افرادی به هیچ عنوان مبتلا به بیماری خاصی که زمینه ساز ریزش سکه ای مو باشد نبوده و کاملا از این جهت سالم هستند.
این ریزش ممکن است شرایط خاصی را برای شما رقم بزند که از مهم ترین آن ها می توان موارد زیر را تشریح نمود.

• ریزش سکه ای مو، در صورت عدم توجه و یا درمان می تواند موجب طاسی کل سر شده و زمینه های عدم رشد موهای دائمی شما را فراهم سازد.

• مناطقی که با طاسی های کوچکی مواجه می گردند، ممکن است پس از رشد مجدد نیز موهایی کم پشت داشته باشند.

• در ریزش سکه ای مو این امکان وجود دارد که همزمان با رشد نمودن موهایی که با طاسی مواجه شده اند، دیگر نواحی بدن نیز دچار طاسی شوند.

کلینیک-زیبایی

مهم ترین علائم ریزش سکه ای موها

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی علائمی بپردازیم که در ریزش سکه ای شیوع بیشتری دارند. این روزها عموم آقایان با چنین ریزش هایی در ناحیه ریش خود مواجه هستند و این امر نشان می دهد ابتلا به ریزش سکه ای ناحیه ریش آقایان با درصد بالاتری اتفاق می افتد. به عنوان مهم ترین علائم ریزش سکه ای مو می توان ایجاد طاسی های دایره ای را نام برد که به شکل سکه ای و یا بیضی هستند.

مطالعه بیشتر  کاشت ابرو به روش sut چگونه است؟ مزایا+ هزینه +معایب

توجه داشته باشید ساختار این ریزش به طور معمولا بزرگتر از سکه نخواهد بود به همین جهت است که این بیماری را با چنین عنوانی می شناسند. ایجاد تغییر در ساختار ناخن ها یکی دیگر از علائم ریزش سکه ای موها به شمار می رود که حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از مبتلایان به چنین بیماری هایی با این تغییرات مواجه می گردند. این تغییرات شامل ایجاد قرمزی در ناخن ها، چاله های کوچک و خطوط کم عمق می شوند.

دلایل اصلی ریزش سکه ای موها

ریزش سکه ای مو
در بخش های قبل به صورت مختصر بیان نمودیم که ریزش سکه ای نوعی بیماری خود ایمنی است بنابراین می توان به این نتیجه دست یافت که علت اصلی آن ایجاد اختلال در سیستم ایمنی بدن می باشد. این اختلال موجب می شود تا گلبول های سفید بدن به صورت اشتباهی به فولیکول های مو حمله نموده و به ساختار آن ها آسیب برسانند. اگر با فولیکول های مو آشنایی داشته باشید می‌دانید که به عنوان ارگان هایی بسیار کوچک شناخته می شوند که وظیفه دارند تا موها را رشد دهند. زمانی که به این فولیکول های آسیب وارد شود، موهای بدن دچار ریزش خواهند شد.

درمان نمودن ریزش سکه ای موها

عدم درمان قطعی ریزش سکه ای موجب نگرانی افراد بسیاری شده است چرا که ابتلا به آن نشان دهنده این است که فرد به بیماری لاعلاج مبتلا گردیده است. البته بایستی بدانید در حال حاضر راهکارهای خاصی وجود دارند که می توانند به مدیریت و درمان این ریزش ها کمک نموده و شرایطی بهتر را برای شما رقم بزنند. تزریق کورتیکواستروئید یکی از راه هایی است که می تواند رشد موها را تحریک نموده و به درمان ریزش سکه ای کمک کند.

این دارو را با نام کورتون نیز می شناسند که نوعی داروهای قوی ضد التهابی به شمار می رود. ساختار داروی کورتون به گونه ای است که می تواند سیستم ایمنی بدن را سرکوب نموده و به این طریق شرایط لازم را برای رشد موهای شما فراهم سازد. از دیگر داروهایی که اثرات ویژه ای در این راستا دارند می توان ماینوکسیدیل و آنترالین را نام برد که هرکدام با قابلیت های بی نظیری که دارند موجب رشد مجدد موهای شما خواهند شد.

همینطور شما میتوانید از مزوتراپی مو نیز برای تقویت ریشه های مو استفاده نمایید تا این شرایط ریزش را کاهش دهد، شما میتوانید جهت اطلاع از هزینه مزوتراپی مو و همینطور دریافت مشاوره تخصص از طریق شماره درج شده در تصویر زیر اقدام نمایید.

کلینیک-زیبایی

درمان ریزش سکه ای مو در کلینیک عصر جدید

کلینیک زیبایی و درمانی عصر جدید با برخورداری از تجهیزاتی کاملا به روز و کادر درمانی مجرب و کارآزموده، مجموعه درمان های خاصی را نیز برای شما در نظر گرفته است تا به این طریق بتوانید به نتایج بهتری دست یابید. این درمان ها شامل لیزر درمانی، مزوتراپی، کاشت مو و ارائه مشاوره های درمانی می شوند که هر کدام اثربخشی ویژه ای برای شما به همراه دارند.
خدمات درمانی کلینیک عصر جدید تحت نظارت دکتر وجودی، یکی از بهترین پزشکان فعال در حوزه کاشت مو ارائه می گردند. این پزشک با سابقه درخشان ۲۵ ساله خود در این عرصه توانمندی های لازم برای درمان شما با استفاده از انواع روش های کاشت مو را دارا بوده و می تواند با استفاده از راهکارهایی که بیان نمودیم شرایطی بسیار عالی را برای شما رقم بزند. بر این اساس اگر شما نیز به دنبال یافتن کلینیکی مجهز و معتبر برای بهبود خود می گردید ما به شما مجموعه پیشرفته عصر جدید را پیشنهاد می نماییم که بهترین کلینیک زیبایی در شهر تهران می باشد.

مطالعه بیشتر  کاشت مو زنان، هزینه کاشت مو برای خانم ها + شرایط و جلسات

خدمات کلینیک عصر جدید در زمینه کاشت مو به روش های به روز و جدید دنیا

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش اس یو تی در حقیقت بر پایه کاشت مو اف یو ای به وجود آمده است که این روش دارای شباهت های بسیار زیادی می باشند. در این دو روش پزشک از دستگاه هایی به نام پانچ استفاده خواهند کرد که با استفاده از این روش گرافت ها را به صورت دانه ای برداشت خواهند کرد. همین امر باعث می شود که زخم و اسکار بر روی ناحیه اهدایی بیمار باقی نماند همچنین باعث کاهش عوارض بعد از عمل خواهد شد. جهت مطالعه بیشتر این روش به صفحه کاشت مو به روش sut مراجعه کنید.

کاشت مو به روش fit 

کاشت مو به روش FIT یکی از روش های این متد درمانی است که ویژگی ها و مزایای خاص خود را داشته و برای دستیابی به نتایج عالی با استفاده از آن بایستی حتما از متخصصان فعال در این حوزه کمک بگیرید.

فرآیند کاشت مو به روش FIT به این شکل است که پزشک برای برداشت فولیکول های موردنیاز شما به صورت واحدهای جداگانه عمل می نماید. در واقع به بیان ساده تر می تواند گفت که فولیکول ها به صورت تکی برداشت شده و پس از انجام پالایش های لازم در نواحی طاس شده کاشت می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت مو به روش fit مراجعه کنید.

کاشت مو به روش میکرو FIT 

در واقع می توان گفت که واژه Micro Fit اشاره به دو نکته بسیار مهم دارد که اگر بخواهیم به صورت اجمالی آن ها را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت که این روش با استفاده از دستگاه هایی کاملا دقیق و ظریف انجام می شود و ساختار منطبق با روش FIT برای کاشت مو است. در کاشت مو به روش FIT برداشت گرافت های مو به صورت واحدهای فولیکولی انجام می شود که این واحدها به خوبی می توانند شما را به موهایی زیبا و پرپشت برسانند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه کاشت مو به روش میکرو fit مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش ترکیبی 

در بخش ابتدایی نوشتار خود به بررسی هر کدام از روش های FIT و FUT پرداختیم. نکته ای که باید بدانید این است که گاهی لازم است از هر دو روش به صورت همزمان استفاده گردد تا بتوان به نتایج بهتری دست یافت. شما با مشاهده یک نمونه کاشت مو به روش ترکیبی متوجه این موضوع خواهید شد که این روش مزیت های بیشتری نسبت به دو روش نام برده شده دارد. ترکیب این دو روش را با عنوان کاشت مو به روش ترکیبی می شناسند که با قابلیت های بی نظیر خود این توانمندی را دارد تا سطح گسترده ای را پوشش داده و شرایطی بهتر را برای شما به ارمغان آورد.

مطالعه بیشتر  زمان اصلاح و نحوه کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو + نکات ضروری!

کاشت مو به روش BHT

BHT یکی از جدیدترین تکنیک های حال حاضر در دنیا به شمار می رود که خدمات آن را می توان در کلینیک های مختلفی دریافت نمود. این روش مزایای بی شماری برای شما به همراه دارد و نکته ای باید بدانید این است که نتایج آن میزان قطعیت بالایی دارند. توجه داشته باشید که برای کاشت مو از موی بدن نیاز به انتخاب یک پزشک بسیار مجرب دارید چرا که بایستی فولیکول هایی برداشت شوند که شباهت بسیار بالایی به موهای سر شما دارند. عدم انتخاب درست این فولیکول ها موجب می شود تا موهای سر شما غیرطبیعی بوده و دارای ساختاری شلخته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت مو به روش BHT مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش super fue

از میان روش های کاشت موی سر این روش درمانی برتری های قابل توجه ای دارد چرا که استفاده از دستگاه هایی را برای انجام فرآیندها شاهد می باشیم که در دیگر روش ها وجود ندارند. همان گونه که به طور اجمالی بیان نمودیم در کاشت مو به این روش برای برداشت فولیکول های مو از ابزارهای خاصی استفاده می گردد تا به این طریق بتوان فولیکول ها را به صورت واحدهای مجزا استخراج نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد این روش میتوانید به صفحه کاشت مو به روش super fue مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI را با نام کاشت مو به روش مستقیم نیز می شناسند که این روزها میان عموم مردم و پزشکان محبوبیت قابل توجه ای دارد. این روش درمانی، تکنیکی مبتنی بر روی FUE می باشد که اگر با ساختار این روش آشنایی داشته باشید می‌دانید که برای برداشت فولیکول های مو به صورت مجزا عمل می شود. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش به صفحه کاشت مو به روش DHI مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT یکی از محبوب ترین روش های کاشت مو است که در مقایسه با روش های سنتی مانند FUT نیازی به برداشتن نواری از پوست پشت سر ندارد. در واقع این تکنیکی است که بعدها بعد از روش FUT معرفی شد و پزشکان برای رسیدن به نتایجی مشابه روش FUT سعی در رفع نواقص آن کردند و آن را توسعه دادند و در نهایت روش FIT را ایجاد کردند. روش FUE (عصاره واحد فولیکولی) استاندارد طلایی برای کاشت مو بدون باقی ماندن اسکار یا اسکار است.

این روش در واقع یک روش پیشرفته و کم تهاجمی برای ترمیم مو است که نیازی به بخیه در انتهای کاشت مو ندارد و طی آن هر بار یک فولیکول مو از ناحیه اهداکننده سر انسان استخراج می شود. بانک مو، که معمولاً پشت سر است. سپس فولیکول های استخراج شده به مناطق طاس یا در حال عقب نشینی پیوند داده می شوند.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE یکی از جدیدترین روش هایی است که این روزها مورد استفاده قرار می گیرد و بایستی برای دستیابی به نتایجی مثبت به واسطه آن حتما از تجهیزات مناسبی برخوردار بود. همان گونه که در ابتدای نوشتار خود نیاز بیان نمودیم این روش درمانی، فولیکول های مو را به صورت تکی برداشت نموده، سپس در ناحیه درمانی جاسازی می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت مو به روش FUE مراجعه کنید.

 

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.