مزوتراپی مو سر

یکی از دلایلی که می تواند هر کسی را ترغیب به مزوتراپی مو نماید ریزش گسترده موها است که این روزها افراد بسیار زیادی به آن مبتلا می باشند. در واقع می توان ریزش موها را از شایع ترین بیماری های مربوط به پوست و مو دانست که به دلایل مختلفی بروز می یابند. به طور اجمالی می توان گفت که عامل های ژنتیکی و رژیم های غذایی نامناسب می توانند چنین شرایطی را برای انسان رقم بزنند.

مزو مو چیست؟

در حال حاضر راهکارهای مختلفی برای درمان ریزش مو وجود دارند که استفاده از داروهای موثر از درمان روتین در این زمینه به شمار می روند. توجه داشته باشید که این داروها ممکن است برخی را به نتایجی که انتظارش را دارند رسانده و برای برخی اثرات چندانی نداشته باشد. اگر بخواهیم درمان های روتین ریزش مو را نام ببریم می توان استفاده از مایندوکسیدیل و فیتاستراید را نام برد که هرکدام اثربخشی خاص خود را دارند اما ممکن است برای کسی مناسب نباشند.

در کنار تمام این درمان های روتین، طی سالیان اخیر راهکارهای دیگری همچون مزوتراپی مو نیز روی کار آمده اند که با قابلیت های بی نظیر خود این توانمندی را دارد تا به درمان ریزش مو الگوی مردانه و زنانه بپردازد. این متد اثرات بهتری نسبت به داروها داشته و در مدت زمان کوتاهی می تواند شما را به اهدافی که در نظر دارید برساند. نکته ای که وجود دارد این است که انتخاب یک کلینیک مناسب برای مزوتراپی مو اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که ارتباط مستقیمی با کیفیت درمان شما خواهد داشت.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی یک راهکار بسیار موثر و غیرتهاجمی برای درمان ریزش مو می باشد که علاوه بر مو کاربردهای بسیار زیادی دارد. در این نوع درمان پزشک با توجه به شرایط شما از ترکیبات تقویتی برای ترمیم ریشه موهای شما استفاده می نماید. این ترکیبات به صورت تزریقی قابل استفاده می باشند و همین امر موجب شده است تا از مزوتراپی مو به عنوان نوعی درمان تزریقی یاد شود.

از مزایای استفاده از این ترکیبات می توان به تقوی و رشد موها اشاره نمود که همگی نتیجه توقف ریزش موهای شما می باشند. در این ترکیبات می توان مواد مختلفی همچون داروها، ویتامین ها، انزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی را شاهد بود که همگی اثرات قابل توجه ای درمان و رشد مجدد موهای انسان دارند.

 معرفی مزوتراپی مو

اثرات مزوتراپی بر روی موها

به طور کلی پوست هر انسانی از سه لایه تشکیل گردیده است که این سه لایه با نام های اپیدرم، درم و هیپودرم شناخته می شوند. بخشی را که شما می توانید ببینید همان لایه اپیدرم می باشد که میزان ضخامت بسیار کمی داشته و در صورت عدم مراقبت دارای پوششی از سلول های مرده می باشد. این موضوع ممکن است شما را نگران کند اما باید بدانید که ساختار اپیدرم به گونه ای است که سلول های مرده طی بازه های زمانی مشخص ریزش نموده و جای خود را به سلول های جدید می دهند.

بخش درم پوست شما دارای بافتی پیوندی است که از ساختار خاصی تشکیل شده است. این لایه دربردانده رشته های کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید می باشد که وظیفه آن حفظ انعطاف پذیری پوست انسان است. از مهم ترین ساختارهای لایه درم می توان فولیکول های مو را نام برد که خود دارای سلول های مختلفی است. این فولیکول ها وظیفه رشد موهای شما را بر عهده دارند و ریزش موها نیز نتیجه ضعیف شدن ساختار آن هاست.

مطالعه بیشتر  تزریق فیلر(ژل): شگفتی بزرگ در زیبایی صورت مهر۱۴۰۱

مزایا و اثرات مزوتراپی بر روی موها

حال شما با دریافت درمان مزوتراپی مو قادر خواهید بود تا داروها و ترکیبات خاصی را به صورت تزریقی به این بافت انتقال دهید تا به این طریق بتوانید ریشه موها یا همان فولیکول های مو را تقویت سازید. نتایج مزوتراپی با قطع ریزش موهای شما و رشد مجدد موهای طاس شده بروز می یابد. ممکن است بگویید که با استفاده از داروهای موضعی نیز می توان به چنین نتیجه ای دست یافت اما لازم است بدانید که این داروها اثرات مزوتراپی مو را برای شما به همراه نخواهند داشت.

افراد مناسب برای استفاده از مزوتراپی مو

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که چه افرادی برای درمان با استفاده از مزوتراپی مو مناسب می باشند. نکته ای که باید بدانید این است که به طور معمول ریزش مو به دلیل ابتلا به آلوپسی اتفاق می افتد بنابراین افرادی مبتلا به این اختلال می باشند می توانند از مزوتراپی مو استفاده کنند اما این موضوع تنها به این افراد محدود نمی شود.

علاوه بر افراد مبتلا به آلوپسی افرادی که در ادامه بیان می نماییم نیز می توانند از این متد استفاده کنند.

 • افرادی که به دلیل استرس بالا دچار ریزش مو شده اند.
 • افرادی که در دوران بارداری خود به این بیماری مبتلا شده اند.
 • افرای ساقه موهای آن ها آسیب دیده است.
 • افرادی که مبتلا به ریزش سکه ای مو هستند.
 • افرادی سرعت رشد موهای آن ها کاهش یافته است.

افراد مناسب برای مزوتراپی مو

فواید مزوتراپی مو در رشد و تقویت موها

ساختار مزوتراپی مو به گونه ای است که می تواند بر روی لایه های مختلف پوست شما اثرگذار باشد. البته فراموش نکنید که این اثرات تنها محدود به پوست نمی شوند بلکه سیستم گردش خون، سیستم ایمنی و سیستم عصبی شما را نیز در بر می گیرند. با این وجود شما با نتایج مزوتراپی مو می توانید انواع آلوپسی را درمان نموده و با توجه به اثرات قابل توجه ای که به همراه دارد بهترین شرایط را برای موهای خود رقم بزنید. از دیگر فواید مزوتراپی مو موارد زیر را می توان تشریح نمود.

 • بهبود خونرسانی به بدن
 • بهبود اثرات دیگر روش های درمانی
 • تنطیم نمودن ترشحات پوستی
 • جلوگیری نمودن از تحلیل رفتن فولیکول موها
 • تغذیه نمودن پوست و فولیکول ها

فواید مزوتراپی مو

علاوه بر مزایایی که بیان شد از دیگر مزایای مزوتراپی مو می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دستیابی به نتایجی اثربخش
 • بهبود در مدت زمان کوتاه
 • عدم نیاز به دوره نقاهت
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • عدم ایجاد درد و ناراحتی
 • مقرون به صرفه بودن
 • درمان ریزش مو و برطرف ساختن مشکلات مو در مدت زمان کوتاه

ترکیبات تشکیل دهنده مزوتراپی مو

دارویی را که با عنوان ترکیبات مزوتراپی مو به بافت های پوستی تزریق می گردد را با عنوان کوکتل می شناسند که انواع مختلفی از ماده های مغذی را می توان در آن مشاهده نمود. هرکدام از این مواد اثرات خاصی می توانند بر روی ترمیم ریشه موهای شما داشته باشند تا بتوانید موهای خود را به شرایط و وضعیت مناسبی برسانید. از مهم ترین مواد تشکیل دهنده کوکتل ها می توان موارد زیر را نام برد.

 • ویتامین ها
 • داروهای اتساع دهنده عروق
 • مواد معدنی
 • داروهای مغذی
 • داروهای هورمونی
 • کلسی تونین
 • داروهای بی حسی موضعی
 • آمینواسیدها

مواد مزوتراپی مو

مراحل مزوتراپی مو

حال که با ترکیبات و ساختار این متد آشنا شدید قصد داریم تا به بررسی مهم ترین مراحل مزوتراپی مو پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. شما برای درمان خود با استفاده از مزوتراپی لازم است اقدامات خاصی را قبل و هنگام جلسه های درمانی خود رعایت نمایید. این مجموعه مراقبت ها به شما کمک می کنند تا بتوانید به نتایج دلخواه خود دست یافته و برای همیشه از شر ریزش موهای خود خلاص شوید. از مهم ترین مراقبت های قبل از جلسه درمانی می توان موارد زیر را تشریح نمود.

 • حتما شب قبل از درمان موهای خود را بشویید تا هنگام درمان عاری از هرگونه آلودگی باشند.
 • به هیچ عنوان چند روز قبل از درمان خود داروهای آسپرین و یا دیگر داروهای رقیق کننده خون را مصرف ننمایید.
 • از مصرف مواد تقویت کننده مو بپرهیزید.
مطالعه بیشتر  انواع روش های جوانسازی پوست

در جلسه درمانی نیز مراحل مشخصی برای تزریق ترکیبات طی می گردند که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. نحوه تزریق مزوتراپی مو به این صورت است که پزشک کوکتل ها را با استفاده از سوزن های خاصی که شباهت بسیار زیادی به سوزن های انسولین دارند به بافت های پوستی شما تزریق می نماید.

یکی دیگر از راه های تزریق این مواد استفاده از دستگاهی با نام مزوگان می باشد که شبیه به تفنگ است اما بایستی بدانید که این دستگاه ها کاربرد چندانی در مزوتراپی مو ندارند.

مراحل مزوتراپی مو

تغذیه نمودن موها و دارورسانی به آن ها

توجه داشته باشید که سوزن های مورد استفاده برای مزوتراپی مو حدود ۱ میلی متر به بافت های پوستی شما نفوذ می نمایند تا به بتوانند کاملا مستقیم ترکیبات نام برده شده را به لایه های میانی ارسال کنند. با انتشار این مواد در این لایه ها شما شاهد ترمیم ریشه موهای خود خواهید بود و این نشان دهنده قدرت بسیار بالای مزوتراپی مو است.

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

از مهم ترین مراقبت های بعد از مزوتراپی مو می توان موارد زیر را تشریح نمود.

 • تا ۲۴ ساعت پس از جلسه درمانی خود داروهای تقویت کننده استفاده ننمایید.
 • موهای خود را تا ۸ ساعت پس از مزوتراپی نشویید.
 • پس از سه روز می توانید دوش بگیرید اما حتما مراقبت باشید که بیشتر ۱۵ دقیقه طول نکشد.
 • از انجام فعالیت های ورزشی تا دو روز بپرهیزید.
 • به میزان فراوانی آب و مایعات بنوشید.

تعداد جلسات مزوتراپی مو

تعداد جلسات مزوتراپی مو

توجه داشته باشید پزشکان متخصص پوست و مو برای تعیین تعداد جلسات مزوتراپی مو براساس شرایط و وضعیت موهای شما تصمیم گیری می نمایند بنابراین نمی توان در این زمینه نظر قطعی داد اما به طور کلی شما برای درمان خود نیاز به طی نمودن ۸ تا ۱۵ جلسه درمانی دارید تا بتوانید به نتایج مناسبی دست یابید.

بررسی تعداد جلسات این درمان می تواند موجب تغییر هزینه مزوتراپی مو گردد بنابراین اگر دغدغه های بسیار زیادی برای این امر دارید باید این جلسات را نیز در نظر بگیرید. بر این اساس شما برای بررسی هزینه ۱۰ جلسه مزوتراپی مو باید ابتدا به اطلاعات لازم درباره هزینه هر جلسه دست یابید.

زمان دریافت نتایج مزوتراپی

برخی ممکن است با این چالش که نتایج مزوتراپی مو را دقیقا چه موقعی می توان مشاهده نمود مواجه باشند. لازم به ذکر است که بیشتر افرادی که دچار ریزش مو می باشند طی ۴ جلسه درمانی ریزش موی آن ها متوقف خواهد شد اما این پایان کار نیست. اگر شما نیز متقاضی رویش مجدد موهای خود با استفاده از مزوتراپی مو می باشید باید بدانید که برای این امر نیاز به ۳ ماه زمان می باشد.

ماندگاری مزوتراپی مو

ماندگاری مزوتراپی مو

در راستای ماندگاری مزوتراپی مو باید بگوییم که نتایج این متد درمانی طی سه هفته قابل مشاهده می باشند و نکته ای که باید بدانید این است که تمام آن ها دائمی بوده و می توانند موجب بهبود همیشگی شما شوند. تمام این دلایل در کنار هم موجب شده اند تا مزوتراپی بتواند به محبوبیت بسیار بالایی میان مردم دست یافت و این امر نیز به دلیل قدرت بسیار بالای چنین درمانی است.

عکس قبل و بعد مزوتراپی مو

عکس قبل و بعد مزوتراپی مو

شما با مشاهده عکس قبل و بعد مزوتراپی مو می توانید اثرات مثبت این درمان را به خوبی شاهد باشید، بنابراین توصیه داریم به سادگی از کنار آن عبور ننمایید و هنگام انتخاب کلینیک این مورد را مدنظر قرار دهید.

مزوتراپی مو درد دارد؟

این پرسشی است که ذهن افراد زیادی را مشغول نموده است و در پاسخ به آن باید بگوییم که مزوتراپی هیچگونه دردی برای شما به همراه نخواهد شد و شما به راحتی می توانید تمام جلسات را پشت سر بگذارید.

مزوتراپی مو در خانه و شرایط آن

در حال حاضر مواد تقویتی مختلفی وجود دارند که می توانند موجب تقویت موهای شما شوند اما فراموش نکنید که مزوتراپی مو در خانه شاید مفید باشد اما به هیچ عنوان اثرات درمان های کلینیکی را به همراه نخواهد داشت. شما با انتخاب یک کلینیک فعال و معتبر در حوزه پوست و مو می توانید جلسات درمانی خود را تحت نظارت پزشکانی سپری نمایید که از دانش بسیار بالایی در این حوزه برخوردار هستند.

مطالعه بیشتر  بهترین کلینیک زیبایی در تهران با به روز ترین متدها و تجهیزات

میزان هزینه های مزوتراپی مو

هزینه های مزوتراپی مو

قیمت مزوتراپی مو و یا موارد این چنینی از جمله مواردی به شمار می روند که می توانند هر فردی را به فکر ببرند که چقدر بایستی برای درمان خود هزینه کنند؟ در راستای بررسی هزینه مزوتراپی مو باید بدانید که این هزینه ها بر اساس فاکتورهای خاصی محاسبه می شوند و همین عوامل موجب متغیر شدن آن ها گردیده اند.

از مهم ترین عامل های موثر بر قیمت مزوتراپی می توان تعداد جلسات، میزان طاسی موها، وضعیت فعلی ریزش موها، میزان کوکتل های لازم برای درمان، کلینیک زیبایی و میزان تجارب پزشک را نام برد.

خدمات کلینیک زیبایی عصر جدید در راستای مزوتراپی

کلینیک زیبایی عصر جدید به عنوان بهترین کلینیک در شهر تهران، ارائه دهنده خدمات مزوتراپی مو باکیفیت بسیار بالا و تحت نظارت پزشکان و کادر درمانی مجرب می باشد. این کلینیک تمام تجهیزات و شرایط یک کلینیک معتبر را دارا بوده و با خدمات متنوع خود به خوبی می تواند نیازمندی های شما را برآورده سازد.شما با مطالعه صفحه کلینیک عصر جدید می توانید به اطلاعات بیشتری درباره ما دست یابید. از خدمات متنوع این کلینیک در حوزه مزوتراپی موارد زیر را می توان نام برد.

مزوتراپی مو در کلینیک عصر جدید

مزوتراپی مو

همان گونه که بخش های قبل محتوای خود بیان نمودیم مزوتراپی مو راهکاری بسیار سریع و موثر برای درمان ریزش مو و طاسی آن می باشد که می تواند با نتایج دائمی خود شما را شگفت زده نماید. این متد درمانی با تزریق ترکیبات خاصی با نام کوکتل هم اکنون محبوبیت بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد.

 

 

 • مزوتراپی صورت

در حال حاضر افراد بسیاری از وجود چین و چروک و یا عارضه های پوستی رنج می برند. مزوتراپی صورت با قابلیت های بی نظیر خود می تواند بافت های پوستی شما را تقویت نموده و بهترین عملکرد را در راستای برطرف ساختن این عارضه های پوستی از خود نشان دهد. اطلاعات تکمیلی درباره این متد را می توانید در صفحه مزوتراپی صورت دریافت نمایید.

 • مزوتراپی زیرچشم

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از افتادگی پلک و یا تیرگی اطراف چشم های خود رنج می برید ما به شما مزوتراپی چشم را پیشنهاد می نمایید که می تواند این افتادگی ها را برطرف ساخته و چهره ای شاداب و جوان را برای شما به ارمغان آورد. ما در صفحه مزوتراپی زیرچشم جامع تر به بررسی این متد درمانی پرداخته ایم.

انواع مزوتراپی در کلینیک زیبایی عصر جدید

 • مزوتراپی غبغب

افتادگی های زیرچانه و شل شدن پوست این ناحیه به دلیل تجمع بیش از حد چربی رخ می دهد و می تواند از میزان جذابیت و زیبایی انسان بکاهد. درگذشته با استفاده از ساکشن این افتادگی ها برطرف می شدند اما هم اکنون در کنار این روش درمانی می توان مزوتراپی غبغب را نیز شاهد بود که فواید بسیار زیادی دارد. اگرشما نیز قصد درمان خود با استفاده از مزوتراپی را دارید توصیه داریم حتما مطالب ما در صفحه مزوتراپی غبغب را مطالعه نمایید.

 • مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست با ساختار بسیار عالی خود می تواند زمینه های جوانسازی پوست شما را فراهم ساخته و به این طریق موجب هرچه زیباتر شدن شما گردد. ما در مجموعه عصر جدید خدمات خود را تحت نظارت پزشکانی ارائه می نماییم که سوابق درخشانی دراین زمینه دارند و این موضوع برای مزوتراپی پوست نیز صدق می کنند. قطعا با مطالعه صفحه مزوتراپی برای دریافت خدمات پوستی ما ترغیب خواهید شد.

 • مزوتراپی ابرو

این روزها علاوه بر موی سر افراد بسیار زیادی را می توان مشاهده نمود که درگیر ریزش ابروهای خود هستند. عدم درمان این ریزش ها می تواند اثرات منفی بسیاری بر روی زیبایی ابروهای شما داشته باشد. شما با مزوتراپی ابرو می توانید فولیکول های موی خود را تقویت نموده و زمینه های لازم برای رویش مجدد موهای ابروی خود را فراهم سازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید صفحه مربوط به مزوتراپی ابرو را مطالعه نمایید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.