پروتز مو

رویای داشتن موهایی زیبا و پرپشت موجب شده است تا این روزها افراد بسیار زیادی به پروتز مو روی آورده و سعی کنند تا با استفاده از این متد تراکم موهای خود را افزایش دهند. برخورداری از موهایی بلند می تواند زیبایی قابل توجه ای را به انسان ببخشد و همین امر سبب شد است تا افراد بسیار زیادی به دنبال یافتن راهکاری مناسب برای افزایش رشد موهای خود باشند.

دلایل مختلفی می توانند زمینه ساز ریزش موهای انسان شوند که اگر بخواهیم اشاره ای کوتاه به آن ها داشته باشیم می توان افزایش سن، استرس و اضطراب، کمبود مواد مغذی، استفاده از رژیم های غذایی ناسالم و عامل های ژنتیکی را نام برد که هرکدام به طریقی می توانند از میزان تراکم موهای انسان بکاهند.

کلینیک-زیبایی

این روزها روش های مختلفی برای افزایش تراکم موها وجود دارد که هرکدام به یژگی هایی که دارند به طریقی می توانند به شما کمک کنند. اگر شما نیز دچار طاسی شده اید انتخاب یکی از این روش ها ممکن است برایتان سخت باشد. افراد بسیار زیادی هستند که از پیوند مو ترس دارند و همین عامل موجب شده است تا از آن دوری کنند.

پروتز مو راهی است که با قابلیت های بی نظیری که دارد می تواند حجم موهای شما را افزایش دهد اما قبل از هر اقدامی بایستی نسبت به ویژگی ها، مزایا و معایب این روش به دانش و آگاهی لازم دست یابید. آیا تاکنون نام این متد را شنیده اید؟ تجربه استفاده از آن را دارید؟ با ما همراه باشید تا هرچه بیشتر با ویژگی ها و شرایط استفاده از پروتز مو آشنا شوید.

پروتز مو

آنچه در این مطلب می خوانید... نمایش

پروتز مو چیست؟

همان گونه که می دانید در حال حاضر افراد بسیار زیادی برای پوشاندن حجم کم موهای خود و یا طاسی های ایجاد شده در سر خود از کلاه گیس ها استفاده می کنند. نکته ای که وجود دارد این است که کلاه گیس ها به دلیل استفاده از موهای غیرطبیعی ظاهری غیرطبیعی دارند و نمی توانند به خوبی نیازمندی های شما را برآورده سازند. در واقع به بیان ساده تر می توان گفت، این کلاه گیس ها قادر نیستند تا موهای شما زیباتر جلوه دهند.

در این کنار این روش ها می توان کاشت مو را نیز شاهد بود که روشی تضمینی و دائمی بوده و با قابلیت های بی نظیر خود قادر است تا به رشد مجدد موهای از دست رفته شما کمک های قابل توجه ای نماید. این روش برخلاف کلاه گیس کاملا دائمی بوده و می تواند برای همیشه شما را از شر موهای طاس شده تان رهایی بخشد اما عامل هایی همچون ترس از جراحی و یا هزینه های این روش درمانی موجب شده است تا افراد زیادی از آن ترس داشته باشند.

پروتز مو

همین موضوع موجب شده است تا افراد بسیاری به استفاده از پروتز مو روی آورند چرا که پروتزها می توانند نواحی طاس شده مو را پوشش داده و موجب زیبایی موهای شما شوند اما فراموش نکنید که نتایج آن کاملا موقتی است. هزینه های این متد بر خلاف هزینه کاشت مو پایین است و شما می توانید به راحتی از آن بهره مند شوید. در این روش از موهایی استفاده می گردد که مصنوعی بوده و به طور معمول از جنس نانو تولید و عرض می شوند.

افرادی که در حوزه ارائه خدمات پروتز مو فعالیت دارند برای اجرای این متد و چسباندن موها از چسب های مخصوصی استفاده می نمایند که این قابلیت را دارند تا موها را به کف سر شما بچسبانند. ممکن است بپرسید آیا این موها غیرطبیعی نیستند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که موهایی که از جنس نانو هستند کاملا ظریف بوده و قطر بسیار کمی دارند و همین موضوع موجب شده است تا ظاهری بسیار طبیعی داشته باشند.

مطالعه بیشتر  آیا کاشت مو برای زنان خطرناک است؟

پروتز مو

نکته ای که بایستی به آن توجه داشته باشید این است، موهایی که برای پروتز مو مورد استفاده قرار می گیرند را پزشکان با توجه عامل های مشخصی همچون الگوی ریزش موها، سن و حالت موها می سازند و در گام بعدی به صورت دانه دانه در نواحی طاس شده با استفاده از چسب قرار می دهند تا نتایج به دست آمده طبیعی و رضایت بخش باشند. پروتز مو برای ماندگاری خود نیاز به ترمیم در بازه های زمانی مشخصی دارد که نباید آن را نادیده گرفت.

مزیت های استفاده از پروتز مو

از مهم ترین مزیت های استفاده از پروتز مو برای پوشش دهی نواحی طاس شده موارد زیر را می توان تشریح نمود.

• هزینه کمتر و مقرون به صرفه بودن
• دریافت نتایج طبیعی تر نسبت به کلاه گیس ها
• عدم ایجاد درد و ناراحتی و هم چنین عاری از هرگونه جراحی و خونریزی

پروتز مو

کاندیدهای استفاده از پروتز مو

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که بانک موی ضعیفی دارید و نمی توانید از موهای دیگر بخش های سر خود برای کاشت مو طبیعی استفاده نمایید می توانید از این متد برای پر نمودن بخش های طاس شده سر خود بهره ببرید. علاوه بر این پروتز این امکان را به شما می دهد تا قبل از انجام پیوند نتایج افزایش حجم موهای خود را مشاهده نمایید تا به این یقین برسید که پیوند مو برای شما مناسب است یا خیر؟

پروتز مو هیچگونه محدودیتی برای افراد مبتلا به بیماری های خاص ندارد و تمام افرادی که به دلایل مختلفی می توانند از پیوند مو استفاده کنند می توانند از این روش استفاده نموده و زیبایی و جذابیت را به موهای خود ببخشند.

پروتز مو

معایب پروتز نمودن مو

علاوه بر مزایایی که تشریح شد پروتز مو دارای معایبی نیز هست و این موضوع را نمی توان انکار کرد چرا که هر روشی معایب خاص خود را دارد. از مهم ترین معایب پروتز می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• هزینه بالا در طولانی مدت

در بخش های قبل نیز بیان نمودیم که برای ماندگار ماندن نتایج پروتز مو بایستی ان را تمدید کنید و این تمدید را باید سالیانه انجام داد. به طور طبیعی هر سال قیمت موادی که برای ساخت پروتزها مورد استفاده قرار می گیرند افزایش می یابد به همین جهت است که می گوییم پروتز نمودن مو طی مدت زمان طولانی می تواند شما را متحمل هزینه های بسیار زیادی نماید.

• آسیب به پوست سر

با مطالعه مطالبی که بیان شد ممکن است متوجه این موضوع شده باشید که برای اجرای پروتز مو از چسب های مخصوصی استفاده می شود. توجه داشته باشید این چسب ها می توانند از تنفس پوست سر شما جلوگیری نموده و رطوبت آن را کاهش دهند. به طور قطع چنین شرایطی می تواند در ادامه به پوست سر شما آسیب های قابل توجه ای وارد سازد.

پروتز مو

• جلوگیری نمودن از رشد موها

از دیگر معایب استفاده از پروتز مو می توان به ممانعت آن ها برای رشد موها اشاره نمود چرا که این پروتزها به دلیل قطع تنفس موها این اجازه را نمی دهند تا موی تازه ای رشد کند.

• ایجاد مشکل در فصول گرم سال

به طور طبیعی همه ما در فصول گرم سال با تعریقات بسیار زیادی در ناحیه سر خود مواجه می شویم و همین موضوع زمانی که شما از پروتزها و یا کلاه گیس ها استفاده کنید رنج بیشتری را به شما تحمیل می نماید. تابش مستقیم نور آفتاب به کف سر و گرم شدن چسب های استفاده شده در پروتز موها می تواند موجب شل شدن آن ها گردد. چنین شرایطی به طور قطع شما را ملزم می سازد تا طی فصول گرم سال مجبور به تمدیدهای مکرر موهای خود شوید تا بتوانید نتایج آن را ثابت نگه دارید.

پروتز مو

• سرویس مداوم موها

ممکن است تصور کنید که منظور از سرویس موها همان ترمیم و یا تمدید آن هاست در حالی که این دو با یک دیگر متفاوت هستند. بر این کار شما نیاز دارید تا هر ۲ الی ۳ هفته یکبار چسب ها تعویض نمایید تا موها محکم در جای خود باقی بمانند.

چگونگی اتصال پروتز به موها

قبل از بررسی چگونگی اتصال پروتز مو لازم است بدانید در حال حاضر روش های مختلفی برای اتصال پروتزها وجود دارند که پزشکان با توجه به شرایط مختلفی این روش ها را مورد استفاده قرار می دهند. اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به این عامل ها داشته باشیم می توان حالت موها و زاویه قرارگیری آن ها را نام برد که بر اساس آن ها می توان از هر یک از روش های زیر استفاده نمود.

مطالعه بیشتر  بانک مو: اتفاقی بزرگ درکلینیک کاشت مو+مهر۱۴۰۱

پروتز مو

• اتصال پروتز مو با استفاده از چسب های گیاهی

برای اتصال پروتزها از چسب های مخصوصی استفاده می شود که ساختار آن ها گیاهی بوده و از قدرت بسیار بالایی برخوردار می باشند. این چسب ها با داوم بالای خود می توانند مقاومت قابل توجه ای را از خود نشان داده و تا ۱ ماه در برابر مواد شوینده و گرما باقی بمانند. توجه داشته باشید پس از پایان این یک ماه بایستی اقدام به تعویض این چسب ها نمود.

• اتصال پروتز مو با استفاده از کلیپس

ساختار این روش به شکلی است که کلیپس ها به موهای اطراف متصل شوند بنابراین برای افرادی که موهای اطراف سر خود را نیز از دست داده اند اصلا مناسب نیست و نمی توانند با استفاده از آن به نتایج مورد انظار خود دست یابند. هم چنین لازم است بدانید در صورت استفاد از این روش، کلیپس پس از مدتی شل شده و همچون روزهای ابتدایی خود نخواهند بود.

پروتز مو

• اتصال پروتزها با استفاده از گره

برای متصل نمودن این پروتزها به این شکل عمل می شود که پروتز به موی خود شما گره زده می شود و شما بایستی هرچند وقت یکبار این پروتزها را فیکس کنید. توجه داشته باشید حتما بایستی اتصال این پروتزها را به افرادی بسپارید که در این زمینه دانش و مهارت بسیار بالایی دارند زیرا هرگونه سهل انگاری می تواند به موهای شما آسیب بسیار زیادی را وارد سازد.

هزینه های پروتز مو

در راستای بررسی هزینه پروتز مو بایستی بگوییم عامل های مختلفی می توانند بر روی این هزینه ها اثرگذار بوده و شرایطی متفاوت را پیش روی شما قرار دهند. همین موضوع موجب شده است تا نتوان برای این روش هزینه مشخصی را اعلام نمود. ممکن است بپرسید که این عامل ها چه هستند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم عوامل موثر بر هزینه پروتز مو شامل تعداد پروتزهای موردنیاز، ساختار موها، مواد مصرفی، روش اتصال، وسعت طاسی و نوع موها می شوند که بررسی دقیق هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پروتز مو

تفاوت های پروتز مو و کاشت مو

حال که با ساختار و ویژگی های پروتز مو آشنا شدید قصد داریم تا به بررسی و مقایسه کاشت مو و پروتز پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. سوالی که قصد داریم تا آن را مطرح کنیم این است که آیا واقعی توان پروتز را جایگزین پیوند مو نمود؟ آیا پروتز مو مزیت های پیوند را به همراه دارد؟ زمانی که شما بتوانید به این دو پرسش پاسخ دهید قادر خواهید بود تا به مقایسه این دو روش نیز بپردازید. از مهم ترین تفاوت های این دو متد می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• بر خلاف کاشت مو، پروتز نیاز به ترمیم دارد

لازم به ذکر است تنها روشی که می تواند برای همیشه شما را از شر طاسی سر رهایی بخشد کاشت مو است و همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان نمودیم پروتز نیاز به ترمیم داشته و شما بایستی هرساله این جلسات ترمیم را پشت سر بگذارید. چنین شرایطی در پیوند مو وجود ندارد و شما تنها یکبار عمل کاشت را انجام می دهید.

پروتز مو

• نتایج پیوند مو طبیعی تر از پروتز هستند

بله درست متوجه شدید نتایجی که شما به واسطه پیوند مو دریافت خواهید نمود کاملا شبیه به موهای شماست و این موضوع تنها محدود به ظاهر موهای انسان نمی شود بلکه ساختار و ریشه موهای شما نیز کاملا واقعی است. تمام گرافت هایی که در این روش کاشته می شوند دارای ریشه هستند اما در مقابل این امر برای پروتز صدق نمی کند.

• نتایج کاشت مو دائمی هستند

اگر با ساختار کاشت مو آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که گرافت ها از نواحی دیگر سر برداشته شده و در نواحی طاس شده جاسازی می شوند تا به این طریق بتوان تراکم موها را افزایش داد. این کاشت گرافت های مو نشان می دهد که نتایج دریافتی نیز در ادامه دائمی هستند اما در پروتز مو به دلیل استفاده از چسب نتایج موقت بوده و بایستی تمدید شوند.

پروتز مو

 

اهمیت کاشت مو و خدمات منحصر به فرد آن در کلینیک زیبایی عصرجدید

این روزها افراد بسیار زیادی اقدام به کاشت مو برای رشد مجدد موهای طاس شده سر خود می نمایند زیرا این روش می تواند آن ها را به خط رویشی کاملا طبیعی از موها برساند. این رویای هر کدام از متقاضیان پیوند مو است تا به این طریق بتوانند به نتایجی که انتظارش را دارند دست یابند. افزایش متقاضیان پیوند مو موجب شد است تا این روزها در سراسر دنیا مراکز زیبایی بسیار زیادی را شاهد باشیم در این راستا ارائه خدمت می نمایند.

انتخاب یک کلینیک معتبر با تجهیزات پیشرفته و یک کادر درمانی مجرب می تواند هر کسی را با این ابهام مواجه سازد که بهترین کلینیک کدام است؟ اگر قصد دارید تا در شهر تهران اقدام به پیوند مو نمایید ما در کلینیک عصرجدید به عنوان بهترین کلینیک زیبایی کشور آماده ارائه خدمات پیوند مو به شما می باشیم. تمام خدمات ما در مجموعه عصرجدید تحت نظارت پزشکانی مجرب همراه با تجهیزاتی کاملا پیشرفته ارائه می شوند.

مطالعه بیشتر  فولیکول مو چیست؟

پروتز مو

انواع روش های کاشت مو در کلینیک زیبایی عصرجدید

در کلینیک زیبایی عصرجدید امکان اجرای روش های مختلفی از کاشت مو وجود دارد که این روش ها به شرح زیر می باشند.

کاشت مو به روش SUT

این روش از جدیدترین و پیشرفته ترین روش های پیوند مو در سراسر دنیاست که در حال حاضر به طور گسترده ای توسط پزشکان و متخصصان مورد استفاده قرار می گیرد. شما با استفاده از کاشت مو به روش sut می توانید تراکم موی بالایی را تجربه نموده و طی مدت زمان کوتاهی نیز بهبود یابید چرا که دوران نقاهت آن کوتاه است.

کاشت مو به روش FIT

بر خلاف روش FUT این روش اصلا تهاجمی نبوده و عاری از درد و ناراحتی است. نکته ای که وجود دارد این است که فولیکول ها به صورت تکی و جداگانه برداشت شد و از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشند. پزشکان برای کاشت مو به روش FIT گرافت ها را برداشت نموده و در گام بعد با استفاده از ابزارهایی با نام پانچ در نواحی طاس شده جاسازی می کنند.

پروتز مو

کاشت مو به روش میکروگرافت

استخراج گرافت ها در این روش با استفاده از هولدینگ های برقی مخصوصی انجام می شود که به عنوان بهترین دستگاه برای برداشت تعداد فولیکول های زیاد شناخته می شود. کاشت مو به روش میکروگرافت با ایجاد حفره ای به اندازه میکرو به شما کمک می کند تا پیوند مویی بدون درد و ناراحتی را تجربه کنید.

کاشت مو به روش MICRO FIT

در سال ۲۰۱۶ بود که از کاشت مو به روش MICRO FIT رونمایی شد و از آن زمان تاکنون مورد استقبال پزشکان زیادی نیز واقع شده است. ساختار این روش به این شکل است که پس از برداشت فولیکول ها به صورت دستی از یک ابزار با نام میکروموتور برای انتقال آن ها استفاده می گردد. این ابزار می تواند سرعت کاشت را افزایش داده و شرایطی بسیار عالی را برای شما رقم بزند.

کاشت مو به روش ترکیبی

این روش از هر دو روش FIT و FUT برای پیوند مو استفاده می کند و ساختار آن به این شکل است که ابتدا موها به روش FUT برداشت شده و کاشت می شوند و در گام بعدی با استفاده از روش FIT به حجم و تراکم آن ها افزوده می شود. کاشت مو به روش ترکیبی متدی است که بازدهی بسیار خوبی داشته و نتایجی که از آن دریافت می کنید نیز کاملا طبیعی و زیبا هستند.

پروتز مو

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT برای برداشت فولیکول ها از نواحی دیگر بدن همچون ریش و سبیل، سینه و پاها نیز استفاده می کند و همین موضوع موجب شده است تا محدود به آقایان شده و برای خانم ها قابل استفاده نباشد. این روش برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند اثربخشی بسیار زیادی دارد.

کاشت مو به روش SUPER FUE

این متد کاملا مبتنی بر روش FUE است اما برای اجرای آن از دستگاه هایی پیشرفته تر استفاده می شود که کاملا هوشمند می باشند. این ویژگی سبب شد است تا درصد خطای انسانی در کاشت مو به روش SUPER FUE کاهش یابد و مزیت های بی شماری برای شما به همراه داشته باشد.

کاشت مو به روش DHI

متد DHI را با نام کاشت مو مستقیم نیز می شناسند که بهترین گزینه برای افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند. در کاشت مو به روش DHI از ابزارها و دستگاه های هوشمندی با نام ایمپلنتر استفاده می شود که با قابلیت های بی نظیر خود بدون ایجاد برش و یا بخیه ای فولیکول های استخراج شده را کاشت می نمایند.

پروتز مو

کاشت مو به روش FUE

روش FUE همان روش FIT است که فولیکول ها را به صورت واحدهای جداگانه از بانک مو برداشت نموده و در نواحی طاس شده کاشت می نماید. توجه داشته باشید هنگام استفاده از این روش و کاشت مو به روش FUE می توان تنها در یک جلسه ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ فولیکول را برداشت نمود و کاشت کرد.

کاشت مو به روش FUT

در این روش برای برداشت گرافت ها به این شکل عمل می شود که یک نوار نازک و بزرگ از قسمت پشتی سر فرد برداشته می شوند. این کار به صورت یکباره می تواند تعداد بسیار زیادی فولیکول را در مدت زمان کوتاهی از بانک مو برداشت نماید و همین موضوع نشان دهنده سرعت بالای کاشت مو به روش FUT است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.