احیای مو

چقدر باور دارید که سالم بودن موها می تواند شما را زیباتر سازد؟ تاکنون تجربه احیای مو را داشته اید؟ روش های دیگر همچون کراتینه چطور؟ اگر شما نیز جزء افرادی باشید که سلامت موها را عامل زیبایی هر انسانی بدانید قطعا این موضوع را نیز درک خواهید نمود که سلامت آن ها ارتباط مستقیمی با زیبایی موها دارد.

موهایی شکننده را تصور کنید که شانه زدن آن ها نیز نمی تواند این شکنندگی را از بین ببرد، طبیعی است که این موضوع از زیبایی موهای شما بکاهد بنابراین بهتر است به فکر راه چاره بود زیرا موهای آسیب دیده مطابق میل هیچکس نخواهد بود. این روزها متدها و روش های مختلفی برای حفظ سلامت موها وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان صاحب موهایی زیبا شد.

احیای مو یکی از این روش ها به شمار می رود که برای زنده نمودن دوباره موها کاربرد دارد. در واقع      می توان گفت واژه احیا معنای زنده را دارد و روش احیای مو راهی برای زنده شدن مجدد موهای آسیب دیده شماست که این روزها میان عموم مردم مخصوصا خانم ها محبوبیت قابل توجهی دارد.

به نظر شما احیای مو چگونه می تواند موجب زنده شدن موها گردد؟ این روش به تغذیه ساقه موهای شما با استفاده از مواد مغذی می پردازد که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

احیای مو چیست؟

احیای مو چیست

از شما می خواهیم موها را به دو دسته ساقه و ریشه تقسیم کنید. نکته ای که باید بدانید این است که احیای مو با قابلیت های بی نظیری که دارد می تواند زمینه سلامت ساقه موهای شما را فراهم سازد. ساختار ساقه مو به گونه ای است که از نوعی ماده با نام کوتیکول بهره می باشند و دلایل مختلفی می توانند به این ماده آسیب رسانده و سلامت موهای شما را به خطر اندازند.

روش های احیای مو این توانمندی را دارند تا مانع از ایجاد آسیب های جدی به ساقه موهای شما شوند و به این صورت با چنین آسیب هایی جنگیده، سلامت موهای شما بازگردانی نموده و آن ها را دوباره زنده کنند. این روش ها می توانند موجب صافی نسبی موهای شما شوند اما نباید آن ها را با کراتین مو یکی بدانید چرا که این دو متد تفاوت های قابل توجه ای با یک دیگر دارند.

مهم ترین مزیت های احیای مو

مزایای احیای مو

قطعا احیای مو مزایای بیشماری برای شما به همراه دارد و همین امر موجب شده است تا این متد مورد استقبال افراد بسیار زیادی قرار گیرد. از مهم ترین مزایای این درمان موارد زیر را می توان نام برد.

 • شاداب شدن موها
 • از بین رفتن مشکلات موجود موها که بسیار قابل توجه هستند.
 • تقویت نمودن بافت های چربی مو
 • ایجاد موهایی درخشان و زیبا
 • صاف شدن موها
 • از بین رفتن وزی موها
 • شانه پذیری راحت
مطالعه بیشتر  زخم بعد از کاشت مو، علل زخم های بعد از کاشت مو + علائم آن

بهترین زمان برای احیا نمودن موهای آسیب دیده

بهترین زمان احیای مو

دلایل مختلفی می توانند موجب از دست رفتن سلامت و زیبایی موهای شما شوند بنابراین نمی توان علت این امر را تنها محدود به یک عامل نمود. برخی ممکن است به دلایل ژنتیکی درگیر این موضوع باشند و برخی دیگر سبک زندگی مناسبی نداشته باشند.

اگر بخواهیم اشاره ای به دیگر دلایل آسیب به موها داشته باشیم می توان به تغذیه نامناسب و یا وضعیت بد اعصاب انسان ها اشاره نمود که هرکدام به نوبه خود می توانند از میزان شادابی موهای شما کاسته و سلامت آن ها را تهدید کنند. کلر موجود در آب می توان به موهای شما آسیب وارد سازد و زمانی که موها در برابر این ماده قرار می گیرند دچار آسیب خواهند شد.

رفتن به استخر می تواند شما را در چنین شرایطی قرار دهد. توصیه داریم از کنار رنگ زدن موها به سادگی عبور ننمایید چرا که برخی مواد شیمیایی موجود در رنگ ها می توانند وضعیت بدی را برای موهای شما را رقم زده و موجب خراب شدن آن ها گردد. تمام این موارد نشان می دهند که شما نیاز به احیای مو دارید و بایستی به بازگردانی سلامت و نشاط موهای خود کمک کنید.

شما میتوانید جهت انجام امور مزوتراپی و اطلاع از هزینه مزوتراپی خود از کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره دریافت نموده و از هزینه های آن مطلع گردید.

فرق کراتین و احیا در چیست؟

تفاوت کراتیه و احیای مو

در بخش ابتدایی نوشتار خود بیان نمودیم که احیای مو و کراتین با یک دیگر تفاوت دارند و احیا تنها موجب صافی نسبی موهای شما می گردد. احیا در واقع از روش های مختلفی همچون تامین ویتامین ها، پروتئین سازی و مواد معدنی استفاده می نماید تا بتواند مانع از ایجاد تخریب در ساقه موهای شما گردد. چنین شرایطی قطعا موجب می شود تا شما موهایی صاف تر از گذشته داشته باشید اما نمی توان این میزان صافی را با کراتین یکی دانست.

کراتینه موها متد دیگری است که خود دارای روش های مختلفی برای صاف نمودن موهای شما بوده و اثرات خاصی در راستای تامین سلامت موهای شما و تزریق مواد معدنی به ساقه آن ها ندارد. شما با انتخاب یک کلینیک زیبایی مناسب می توانید از هر دو متد بهره مند شده و از تجهیزات پیشرفته ای در راستای دریافت خدمات احیای مو بدون صافی استفاده کنید.

راه های اقدام به احیای مو

قیمت احیای مو

شما به دو طریق می توانید اقدام به احیای موهای خود نمایید که این دو روش به صورت زیر می باشند.

 • احیای مو در منزل

در حال حاضر داروها و ماسک های مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان احیای مو در منزل را انجام داد. برای این امر ابتدا بایستی مواد لازم را بر روی ساقه موهای خود ماساژ دهید تا جذب آن ها شوند. شما برای این درمان لازم است به درستی موهای خود را ماساژ دهید.

 • احیای مو در کلینیک های زیبایی

دومین راه برای احیای مو مراجعه به مراکز زیبایی فعال در این امر حوزه می باشد که می توانند به صورت تخصصی این فرآیند را انجام دهند. توجه داشته باشید که کلینیک های پیشرفته کاملا حرفه ای این فرآیندها را طی می نمایند بنابراین توصیه داریم حتما در این راستا دقت عمل لازم را به کار گرفته و به هر کلینیکی جهت احیای مو با دستگاه مراجعه ننمایید.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش ترکیبی، هزینه ها و نکات مهم درمورد آن

حتی شما میتوانید جهت احیا و تقویت ریشه های موی خود از روش های مزوتراپی و حتی مزوتراپی مو استفاده نمایید.

روش های رایج احیای موی آسیب دیده

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که روش های مختلفی برای احیای موی آسیب دیده وجود دارند که با اثرات بسیار عالی خود می توانند به شما کمک های قابل توجهی نمایند. این روش ها به شرح زیر می باشند.

 • احیای مو با کراتین

کراتین ها از مهم ترین بخش های موی هر انسانی به شمار می روند و اگر شما از جمله افرادی هستید که موهایی صاف دارید، میزان کراتین مو در شما زیاد است و اگر دارای موهایی وز و یا فر هستید نشان دهنده کمبود کراتین در موهای شما است. نکته ای که باید بدانید این است که میزان کراتین موجود در موی شما به عامل های مختلفی بستگی دارد که به طور مختصر این عامل ها شامل جنس و ساختمان مو می شوند که در تمام افراد یکسان نیست.

افرادی که به صورت تخصصی کراتینه احیای مو را انجام می دهند به دو روش فرآیندهای لازم را طی     می کنند. ممکن است کراتین تنها در راستای احیای موی فر بدون صافی و یا برای صاف نمودن موهای شما کاربرد داشته باشد. در هر صورت کراتینه، بهترین روش برای احیای موی شماست.

 • احیای مو با بوتاکس

از دیگر روش های احیای مو می توان بوتاکس را نام برد که به طور گسترده ای انجام می شود. در این روش از انواع ویتامین ها، پروتئین ها، املاح معدنی و آمینو اسیدها برای احیای استفاده می گردد. از مهم ترین مشکلاتی که شما می توانید آن ها را به واسطه احیای مو با بوتاکس برطرف سازید موارد زیر را می توان نام برد که هر کدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و نباید آن ها را بی اهمیت دانست.

 • کم حجم شدن مو
 • نرم و نازک شدن موها
 • خشکی مو
 • سبک شدن موها
 • دهیراته شدن موها
 • آسیب دیدن موها به دلیل رنگ و یا دکلره
 • احیای مو با پروتئین تراپی

به همان اندازه که کراتین موها اهمیت دارد، پروتئین تراپی آن ها نیز مهم می باشد. اگر با اهمیت پروتئین موها آشنایی داشته باشید می دانید که پروئیتن می تواند رطوبت موهای شما را تامین نموده و مانع از خشک شدن آن ها گردد.

مطالعه بیشتر  کاشت ابرو به روش fue چیست + مزای و معایب این تکنیک

از مهم ترین نشانه های کمبود پروتئین در موها می توان خشن شدن موها، زبر شدن، از بین رفتن درخشندگی، ایجاد گره و کدر شدن موها را نام برد که شما با استفاده از احیای مو می توانید آن ها را برطرف سازید. توجه داشته باشید که عدم توجه به این آسیب ها می تواند موهای شما را کاملا از بین ببرد.

ترمیم سریع موها با احیای موی سوخته

ترمیم مو و احیای مو

گاهی ممکن است به دلیل زیاده روی دراستفاده از رنگ مو و یا دکلره موهای شما از بین بروند. در واقع باید بدانید که چنین بی احتیاطی هایی منجر به سوختن موهای شما خواهند شد و این روزها افراد بسیار زیادی را می توان در سراسر دنیا مشاهده نمود که موهای خود را به روش های مناسبی رنگ نمی کنند. زمانی که موی انسان می سوزد بیشتر در معرض آسیب قرار دارد و بایستی به فکر درمان آن بود.

خبر خوبی که می توانیم به شما بدهیم این است که می توان با روش احیای مو بعد از دکلره این آسیب ها را برطرف ساخت. در چنین شرایطی شما بایستی حتما احیا را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید چرا که ممکن است کل موهای خود را از دست بدهید. احیای موی سوخته، راهی است که مواد معدنی و ویتامین های لازم را به موهای سوخته شما انتقال می دهد.

احیای مو مردانه

احیای مو مردانه

علاوه بر خانم ها آقایان نیز می توانند از روش احیای موی مردانه در جهت تامین سلامت موهای خود استفاده کنند. در میان تمام خانم هایی که موهایی آسیب دیده دارند، هستند آقایانی نیز که موهای خود را به دلایل مختلفی از دست داده اند.

احیای مو بدون اتوکشی می تواند به این افراد کمک کند تا بدون صاف شدن موهای خود بتوانند شرایطی بهتر را برای آن ها رقم بزنند. همچنین مردانی که دارای موهایی فر هستند نیز بهتر است هیچگونه نگرانی بابت حالت موهای خود نداشته باشند چرا که در بخش های قبل نیز تاکید نمودیم که امکان احیای موی فر نیز وجود دارد.

احیای مو در بهترین کلینیک تهران

با وجود تعدد بسیار بالای مراکز احیای مو در تهران افراد زیادی دغدغه انتخاب یک کلینیک مناسب را دارند. ما در کلینیک عصر جدید تمام تجهیزات و امکانات لازم را برای شما فراهم نموده ایم تا بتوانید موهای آسیب دیده خود را احیا نموده و موجب ویتامین رسانی و انتقال پروتئین به آن ها شوید. همچنین در این مرکز قادر خواهید بود تا خدمات دیگری همچون کاشت مو را نیز دریافت نمایید.

عصر جدید خدمات کاشت مو طبیعی را تحت نظارت دکتر وجودی ارائه می نماید که از بهترین پزشکان فعال در حوزه پوست و مو بوده و سابقه ای ۲۵ ساله دارد. شما با مراجعه به کلینیک ما می توانید از مجموعه مشاوره های مفیدی در راستای سلامت موها، کاشت، قیمت کاشت مو و … بهره مند شده و بهترین ها را تجربه کنید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.