پرپشت شدن مو عصر جدید

در طول تاریخ از ریزش مو به عنوان شایع ترین مشکل پوست و مو یاد شده است و همین امر منجر گردیده تا افرادی بسیاری به دنبال یافتن راهکارهای مناسب برای پرپشت شدن مو باشند. برخی بر این باورند که ریزش مو تنها در خانم ها رخ می دهد در حالی که هم مردان و هم زنان می توانند به این بیماری شایع مبتلا شوند.

عدم توجه به ریزش مو می تواند شرایط بدی را برای انسان ها رقم بزند و اگر شما نیز جزء افرادی هستیدکه از شدت ریزش موهای خود رنج می برید لازم است بدانید که ریزش گسترده موها به مرور زمان می تواند زمینه طاسی سر شما را فراهم سازد.

در حال حاضر راهکارهای مختلفی برای پرپشت شدن مو وجود دارد که هرکدام با قابلیت ها و مزایای بی نظیری که دارند می توانند به شما در رشد مجدد موهای از دست رفته تان کمک های قابل توجه ای نمایند. انتخاب یک روش مناسب از میان راهکارهای موثری که هم اکنون در دست است بایستی براساس شرایط موهای شما انجام پذیرد چرا که ممکن است یک روش خاص اثربخشی بالایی برای پرپشت شدن مو شما نداشته باشد.

کلینیک زیبایی عصر جدید

اهمیت رشد موها و تلاش مردم برای افزایش تراکم آن ها

شما با یک تحقیق کوتاه می توانید متوجه اهمیت بسیار بالای موهای پرپشت شوید و همین موضوع موجب شده است تا از گذشته تاکنون انسان ها به داشتن موهایی طبیعی و پرتراکم علاقه بسیار زیادی داشته باشند. در گذشته نیز بنا به دلایل مختلفی انسان ها دچار ریزش مو می شدند و شدت این عارضه از یک فرد به فرد دیگر متفاوت بود. در آن زمان از راهکارهای طبیعی مخصوصی برای پرپشت شدن مو استفاده می نمودند و همین امر می تواند اهمیت داشتن موهایی پرپشت را در طول تاریخ به وضوح بیان نماید.

چرا انتخاب یک راهکار مناسب برای پرپشت شدن مو اهمیت دارد؟

در بخش های قبل نیز تاکید نمودیم که برای پرپشت شدن موهای خود نیاز است تا بهترین راهکار را انتخاب کنید. با وجود پیشرفت هایی که تاکنون در حوزه پیدایش روش های درمانی مختلف انجام پذیرفته است باز هم بازار استفاده از روش های طبیعی داغ است. نکته ای که وجود دارد این است در میان تمام داروها و یا روش های سنتی موجود می توان روش هایی را نیز یافت که نه تنها موجب پرپشت شدن مو نمی شوند بلکه طاسی هایی را نیز ایجاد ساخته اند.

براساس تحقیقاتی که تاکنون صورت گرفته است مجموعه مواد خاصی موجب پرپشت شدن موها می شوند اما نمی توان از نظر علمی این مواد را تایید نمود به همین جهت توصیه داریم حتما برای رشد مجدد موهای از دست رفته خود از پزشکانی کمک بگیرید که در این راستا دانش لازم را دارند. موادی که به آن ها اشاره شد شامل موارد زیر می شوند.

مطالعه بیشتر  صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو + مهر۴۰۱

• آمینواسیدها
• مکمل های آهن
• گیاهان دارویی
• ویتامین ها
• کافئین و ملاتونین

راهکار مناسب برای پرپشت شدن مو

روش های درمانی مناسب برای پرپشت نمودن موها

قبل از آن که به بررسی دقیق تر روش های پرپشت شدن مو بپردازیم لازم است اشاره ای به دلایل اصلی ریزش موها داشته باشیم. با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که انسان ها با ریزش موهای خود سعی دارند تا از روش های مختلفی برای درمان و جلوگیری از چنین ریزش هایی استفاده کنند.
دلایل مختلفی همچون عامل های ژنتیکی، اختلالات هورمونی، کمبود مواد مغذی، سوختگی، بیماری های عفونی، بیماری خود ایمنی، استرس و اضطراب می توانند زمینه ساز ریزش موهای شما شوند. بنابراین اگر شما نیز به دنبال پرپشت نمودن موهای خود می باشید در گام اول بایستی این عامل ها را از بین ببرید چرا که ممکن است حتی از پس درمان نیز مجددا شما را با ریزش مو مواجه سازند. از مهم ترین روش هایی که می توانند به شما در پرشت شدن مو کمک کنند می توان موارد زیر را تشریح نمود.

کاشت مو و معجزه آن در افزایش تراکم موها

کاشت مو دائمی ترین و قطعی ترین راهکاری است که می توانیم به شما معرفی کنیم چرا که نتایجی دریافتی توسط آن اثربخشی قابل توجه ای داشته و از ماندگاری طولانی مدتی برخوردار هستند. این روش از تکنیک های مختلفی برای پرپشت شدن موها استفاده می نماید که هرکدام با توجه به شرایطی که دارند دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند اما به طور کلی با یک هدف و در جهت پرپشت نمودن موها و رشد مجدد آن ها مورد استفاده قرار می گیرند.

کاشت مو و معجزه آن در افزایش تراکم موها

در کنار روش های کم تهاجمی هستند شما می توانید تکنیک هایی را نیز شاهد باشید که کاملا غیرتهاجمی بوده و درد و ناراحتی خاصی برای شما به همراه ندارند. در حال حاضر کلینیک های مختلفی خدمات متنوع کاشت مو طبیعی را ارائه می نمایند که شما با انتخاب آن ها می توانید از روش های مختلف این درمان بهره مند شوید اما در صورتی که بتوانید در انتخاب این مراکز درمانی دقت عمل بالایی را به کار گیرید.

خدمات کلینیک های معتبر از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و با استفاده از تجهیزاتی کاملا مدرن و پیشرفته ارائه می گردند. شما ضمن بهره مندی از مشاوره های تخصصی این کلینیک ها قادر خواهید بود تا به دید بازتری از این روش درمانی برای افزایش تراکم موهای خود استفاده نموده و به اطلاعات دقیق تری درباره این روش ها و هزینه کاشت مو دست یابید.

کلینیک عصرجدید از جمله کلینیک معتبر و برتر کشور می باشد که تمام فعالیت های خود را تحت نظارت وزرات بهداشت ارائه می نماید. ما در کلینیک زیبایی عصرجدید تمام امکانات لازم را برای شما فراهم نموده ایم تا بتوانید از متد کاشت مو همراه با دکتر وجودی که از بهترین پزشکان کشور به شمار می رود بهره مند شده و بهترین پروسه درمانی  برای کاشت مو طبیعی را طی کنید.

مطالعه بیشتر  نگران چربی سر بعد از کاشت مو نباشید + مهر۴۰۱

استفاده از داروهای افزایش تراکم مو

در حال حاضر داروهای مختلفی را می توان برای پشت شدن مو ( Medicines for hair growth ) یافت اما نکته ای که وجود دارد این است که نمی توان هر دارویی را موثر و مفید دانست. داروهایی همچون ماینوکسیدیل و فیناستراید از جمله داروهایی به شمار می روند که از سوی سازمان بهداشت و درمان تایید شده و اثربخشی بسیار بالایی دارند.

استفاده از داروهای افزایش تراکم مو

خواص ماینوکسیدیل در رشد موها

ماینوکسیدیل از جمله داروهای موضعی خاصی به شمار می رود که با قابلیت های بی نظیری که دارد می تواند فولیکول ها را تحریک نموده و تغییرات مثبت و بسیار خوبی را در چرخه رشد موهای شما ایجاد نماید. چنین تغییراتی به طور طبیعی می توانند تراکم موهای شما را افزایش داده و شرایطی بسیار عالی را برایتان به ارمغان آورند در راستای استفاده از ماینوکسیدیل به عنوان نوعی قطره برای پرپشت شدن مو نیاز است تا نکات بسیار مهمی را رعایت نمایید که مهم ترین آن ها انتخاب یک پزشک مناسب است تا طبق دستورات وی این دوران را مصرف کنید.

مهار عامل های ریزش مو با استفاده از فیناستراید

فیناستراید نوعی قرص برای پرپشت شدن مو است که شما به واسطه آن می توانید مانع از تبدیل هورمون تستسترون به هورمون DHT شوید. ممکن است بپرسید که این موضوع چه تاثیری در جلوگیری از ریزش موها دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که چنین فرآیند به عنوان عامل اصلی ریزش موها شناخته می شود بنابراین جلوگیری از وقوع آن می تواند زمینه ساز پرپشت شدن مو گردد. این قرص طی زمان اثرات مثبت خود را بر روی موهای شما خواهد داشت و برای مصرف آن نیز بایستی براساس دستورالعمل پزشکان مجرب پوست و مو عمل نمایید.

با استفاده از فیناستراید از داروهای افزایش تراکم مو

مزوتراپی مو

در مزوتراپی مو از ترکیبات خاصی با نام کوکتل استفاده می شود که این ترکیبات حاوی مواد مغذی، داروها و ویتامین های خاصی هستند. این نوع روش درمانی برای پرپشت شدن مو به صورت درمان تزریقی بوده و طی تزریق کوکتل ها مواد اثربخشی به لایه های میانی پوست سر شما تزریق می گردند. این ترکیبات قادرند تا ویتامین هایی همچون بیوتین و ماد معدنی مفیدی مانند روی و سلنیوم را وارد پوست شما نموده و به این طریق موجب پرپشت شدن مو گردند.

در حال حاضر عموم مردم دغدغه های بسیار زیادی در راستای هزینه مزوتراپی مو دارند که در برای برطرف ساختن این دغدغه ها بایستی بگوییم که محاسبه قیمت مزوتراپی براساس وسعت موها، میزان ریزش موها، میزان کوتل های تزریق شده و دستمزد پزشک شما بررسی می گردد بنابراین نمی توان در این زمینه نظر قطعی داد.

فیلرمو

فیلرمو نیز از جمله روش های کلینیکی برای درمان ریزش مو و پرپشت نمودن موهای سر به شمار می رود که خواص بی نظیری در این راستا دارد. طی انجام این روش برای پرپشت شدن موی سر مواد خاصی با نام فیلر به لایه های میانی پوست شما تزریق می شوند که می توانند ریشه موها را تقویت نموده و شرایطی بسیار عالی را برای فعالیت فولیکول ها و سلول های مرده در جهت رشد مجدد موها رقم بزنند.

پرپشت شدن مو فیلرمو

پرپشت شدن مو به روش خانگی

در کنار روش های کلینیکی می توان روش هایی را نیز شاهد بود که به عنوان روش های خانگی برای پرپشت شدن موی سر مردان و زنان شناخته می شوند. این روش ها به شرح زیر می باشند.

مطالعه بیشتر  بهترین روش کاشت مو در ایران

استفاده از پیاز و خواص بی نظیر آن

با توجه به مطالعات علمی مخصوصی که در این زمینه صورت گرفته است پیاز از جمله موادی به شمار می رود که می تواند مانع از ریزش موهای انسان گردد. این ماده یک منبع غنی از گوگرد می باشد و اگر با گوگردها آشنایی داشته باشید می دانید از عناصر ضروری برای بدن هر انسانی می باشند. شما می توانید از آب پیاز به عنوان یک ماسک برای پرپشت شدن مو استفاده نموده و به این طریق به تقویت خون رسانی به موهای خود کمک کنید.

آب پیاز به عنوان یک معجون برای پرپشت شدن مو از مزایای زیر برخوردار می باشد.

• درمان نمودن آلوپسی
• از بین بردن التهابات و خشکی های ایجاد شده در پوست سر
• درمان شوره های خفیف سر
• کاهش ریزش مو در راستای پرپشت شدن موهای جلوی سر
• درمان شکنندگی موها
• برطرف ساختن عفونت های مربوط به پوست سر

پرپشت شدن مو به روش خانگی

قرار دادن سبزیجات در برنامه غذایی

توجه داشته باشید زمانی که شما از یک مجموعه مواد غذایی سالم و مقوی در برنامه غذایی خود استفاده کنید می توانید سلامت موهای خود را نیز تامین سازید. سبزیجات از جمله موادی به شمار می روند که سرشار از آهن و مواد معدنی بوده و می توانند مانع از ریزش موهای شما گردند.
استفاده از شامپو مناسب

به طور کلی موها را به سه دسته موهای خشک، موهای نرمال و موهای چرب تقسیم می کنند و این دسته بندی نیز براساس میزان چربی موهای انسان صورت می گیرد. براساس نوع موی خود بایستی برنامه مراقبتی خاصی را در نظر داشته باشید و استفاده از شامپو مناسب نیز یکی از همین راهکارهای مراقبتی برای پرپشت شدن مو می باشد.

برای شانه زدن موهای خود از برس های مناسب استفاده کنید

مراقبت های مربوط به مو تنها محدود به انتخاب شامپو نمی شود بلکه علاوه بر آن شما باید موهای خود با استفاده از شانه ها و برس های مناسب شانه بزنید. یکی از نکات بسیار مهمی که در راستای انتخاب برس ها باید رعایت کنید این است که برس های فلزی دارای رسان هستند و زمانی که از آن ها استفاده می کنید می توانند موهای شما را دچار آسیب کنند. با توجه به این امر توصیه داریم از برس های چوبی با دندانه های درشت برای شانه زدن موهای خود استفاده نمایید.

 شانه زدن مو با برس های مناسب

راهکارهای مناسب برای پرپشت شدن موی کودک

برای پرپشت شدن موی کودک در گام اول توصیه داریم حتما از یک رژیم غذایی مناسب و مقوی استفاده کنید تا بتوانید مانع از ایجاد کمبودهای غذایی در بدن وی شوید. استفاده از شامپوهای مناسب، برس های مخصوص و آب پیاز نیز می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

چگونه می توان مژه ها را پرپشت نمود؟

در حال حاضر محلول ها و ژل های مختلفی برای پرپشت شدن مژه وجود دارند که اگر بخواهیم به صورت اجمالی اشاره ای به آن ها داشته باشیم می توان موارد زیر را نام برد.

• ژل آلوئه ورا
• روغن کرچک
• روغن نارگیل
• روغن بادام تلخ
• روغن جوجوبا

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.