کاشت مو در جای شکستگی

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که شکستگی های عمیقی در سر خود دارید می توانید با کاشت مو در جای شکستگی این مشکل را برطرف نمایید تا مجدد زیبایی ظاهری خود را به دست آورید. بسیاری از افراد بنا بر دلایلی دارای شکستگی هایی بر روی سر خود هستند. اگر این شکستگی ها از حد مشخصی عمیق تر باشد باعث می شود تا فولیکول های آن بخش آسیب دیده و از بین بروند. همین موضوع می تواند منجر به عدم رویش مجدد مو در ناحیه آسیب دیده گردد.

برای درمان این عارضه روش های مختلفی پیشنهاد شده که از جمله آن ها می توان به استفاده از برخی پماد ها و یا روغن های طبیعی یا شیمیایی اشاره نمود. باید توجه داشته باشید که هیچ یک از این درمان ها توانایی ترمیم موهای ازدست رفته در ناحیه شستگی را ندارند و شما تنها با کاشت مو می توانید این بخش از موی سر را درمان نمایید.

کاشت مو در جای شکستگی یک عمل حساس و بسیار دقیق بوده و با کاشت های معمولی تفاوت دارد. شما چقدر با این روش از کاشت آشنایی دارید؟ آیا تا کنون به این فکر کرده اید که چرا موها در ناحیه شکستگی رشد ندارند؟

کلینیک زیبایی عصر جدید

علت عدم رویش مو ها در ناحیه شکستگی چیست؟

همانطور که می دانید شکسته شدن سر باعث می شود تا جراحات عمیقی بر روی پوست سر ایجاد شود. برای درمان این جراحات باید پوست سر را بخیه زد تا پس از مدتی شکاف ایجاد شده بر روی پوست پیوند خورده و بسته شود. این شستگی های عمیق در ناحیه سر باعث می شوند فولیکول های موجود در بخشی که شکستگی رخ داده آسیب دیده و از بین بروند.

حتی اگر بخشی از فولیکول ها بر اثر ضربه و شکستگی از بین نرفته و سالم بمانند، در زمان بخیه زدن و کشیده شدن پوست از بین خواهند رفت. همین موضوع باعث می شود تا دیگر مویی در قسمت شکستگی سر رشد نکند. به همین دلیل برای درمان این معضل افراد به کاشت مو در جای شکستگی روی خواهند آورد تا زیبایی از دست رفته را بازیابی کنند.

علت عدم رویش مو ها در ناحیه شکستگی چیست

کاشت مو در جای شکستگی چگونه انجام می شود؟

به طور کلی روش های زیادی برای درمان موهای از دست رفته و تقویت آن ها وجود دارد که برخی از آن ها استفاده از مواد تقویتی برای جلوگیری از ریزش مو می باشد اما همانطور که گفته شد در قسمت شکستگی سر هیچ فولیکول زنده نبوده که بتوان به وسیله این مواد آن ها را تحریک کرده و باعث رشد موها شد. پس تنها راه موجود کاشت مو در ناحیه شکستگی و قرار دادن فولیکول های زنده در این ناحیه می باشد.

جای زخم موجود در سر می تواند ناشی از سوختگی، بریدگی و یا بخیه زدن باشد که بافت سر در این ناحیه بسیار آسیب دیده است. علاوه بر آن پوست این ناحیه از سر ویژگی های پوست اولیه را نداشته و ریشه موها نیز به طور کامل از بین رفته است.حال ممکن است با این سوال که بهترین روش برای کاشت مو در جای شکستگی کدام است مواجه گردید که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

بهترین روش کاشت مو در ناحیه شکستگی

همانطور که می دانید روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که هرکدام در شرایط متفاوتی به کار گرفته می شوند. پوست سر در ناحیه شکستگی با قسمت های دیگر متفاوت بوده و بافت حساس تری دارد. از آن جا که این قسمت قبلا دچار شکستگی و آسیب شده است دیگر نمی توان برش هایی در آن برای کاشت مو ایجاد کرد. با توجه به این موارد برای کاشت مو در جای شکستگی باید از روش های کم تهاجمی تر استفاده نمود.

مطالعه بیشتر  نگران چربی سر بعد از کاشت مو نباشید + مهر۴۰۱

بهترین روش کاشت مو در ناحیه شکستگی

از جمله روش هایی که برای درمان و رویش مجدد موهای از دست رفته در ناحیه شکستگی کاربرد دارند، تکنیک FUE و FUT را می توان نام برد که کاشت به روش FUE به علت ویژگی هایی که دارد بیش تر از سوی متخصصان مورد استفاده قرار می گیرد. موارد موفق کاشت مو در جای شکستگی با این روش نیز بسیار بالا است.

• کاشت مو به روش FUE برای درمان جای شکستگی

همان طور که قبلا گفته شد بافت سر در قسمت شکستگی بسیار آسیب پذیر و متفاوت از بخش های دیگر پوست سر می باشد. تکنیک FUE بر خلاف کاشت مو به روش FUT که از برش نواری استفاده می کند، فولیکول ها را به صوت دانه ای و تکی از محل بانک مو برداشت کرده و پیوند می زند. سوراخ های ایجاد شده بر روی پوست سر در روش FUE بسیار کوچک و با قطری کمتر از یک میلی متر هستند که کمترین آسیب را به پوست سر وارد کرده و با استفاده از آن با دقت بالایی عمل کاشت مو در جای شکستگی صورت می گیرد.

همه این موارد باعث می شوند که در این روش نیازی به زدن بخیه در ناحیه کاشت وجود نداشته باشد و احتمال خونریزی و بروز عفونت و به طور کلی آسیب به پوست در این ناحیه حساس بسیار کمتر خواهد شد. تحقیقات صورت گرفته بیانگر آن است که تکنیک FUE یکی از موثر ترین روش های موجود برای کاشت مو در جای شکستگی می باشد.

کاشت مو به روش FUE برای درمان جای شکستگی

روش انجام کاشت مو به روشFUE

برای کاشت به این روش در ابتدا پزشک متخصص فولیکول ها را از ناحیه بانک مو برداشت می کند. برداشت فولیکول ها از بانک مو به وسیله دستگاه به نام پانچ صورت می گیرد. این ابزار یک سر بسیار کم قطر و ظریفی دارد که سوراخ های بسیار ریزی در سر ایجاد می کند و همین موضوع باعث می شود پس از درمان نیاز به بخیه زدن وجود نداشته باشد.

پس از برداشت کردن فولیکول ها در مدت زمانی که ناحیه کاشت آماده می شود، فولیکول ها در ماده مشخصی قرار می گیرند تا آسیبی به آن ها وارد نشود. این ماده دارای مواد مغذی می باشد که باعث تقویت فولیکول های مو نیز می شوند. بعد از آن که محل کاشت آماده شد سوراخ های بسیار ریزی در آن ایجاد می شود و فولیکول ها در آن کاشته می شوند. تعداد فولیکول ها برای کاشت مو در جای شکستگی بر اساس گستردگی این ناحیه تعیین می شود.

پس از گذشت ۶ ماه شما می توانید نتیجه کاشت مو در جای شکستگی را به طور واضح مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که بعد از گذشت یک سال باید برای کاشت مجدد اقدام کرده تا مو های شما تراکم خوبی داشته باشند.

آیا نتایج کاشت مو در جای شکستگی با کاشت مو معمولی فرق دارد؟

در بخش های قبلی مقاله عنوان کردیم که کاشت به روش FUE یکی از تکنیک های بسیار کار آمد کاشت می باشد که افراد مختلفی برای کاشت مو های خود از آن استفاده می کنند. همین طور عنوان شد که به علت ویژگی های این روش کاشت می توان از آن برای کاشت مو در ناحیه شکستگی نیز استفاده نمود. حال ممکن است این سوال ایجاد شود که آیا کیفیت کاشت مو در این ناحیه همانند موهای طبیعی خود فرد می باشد؟

کاشت مو در جای شکستگی با کاشت مو معمولی

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید بافت پوست سر در ناحیه شکستگی می باشد که حتی رنگ آن نیز با بخش های دیگر پوست متفاوت می باشد. به علت آسیب های وارد شده به پوست در این ناحیه میزان گردش خون در قسمت شکستگی از بخش های دیگر کمتر می باشد. به همین دلیل کاشت مو در جای شکستگی نمی تواند کیفیت و تراکم کاشت در بخش های دیگر پوست که سالم هستند را داشته باشد.

نکته دیگری که در ارتباط با کاشت مو در جای شکستگی وجود دارد این است که با توجه به ساختار و بافت پوست در این ناحیه نمی توان بیش تر از ۳۰ تار مو در هر سانتی متر مربع از آن کاشت. همین موضوع باعث می شود که تراکم کاشت در قسمت شکستگی نسبت به بخش های دیگر کمتر باشد. نکته مثبتی که باید به آن توجه نمایید این است که چون در روش FUE گرافت های خارج شده آسیب نمی بینند در پایان نتیجه نهایی رضایت بخش خواهد بود.

چه افرادی می توانند کاندید مناسبی برای کاشت مو در جای شکستگی باشند؟

با توجه به نتایج کاشت های صورت گرفته در ناحیه شکستگی می توان کاشت مو در جای شستگی را یکی از روش های شگفت انگیز برای بازیابی زیبایی این بخش از موی سر دانست اما قبل از هر اقدامی برای کاشت در آن قسمت باید حتما موارد زیر را با پزشک خود در میان گذاشته تا پس از بررسی این موارد تصمیم نهایی جهت اقدام برای کاشت صورت پذیرد.

مطالعه بیشتر  ترمیم مو به روشHRT با ۱ جلسه: شایعه + واقعیت

افراد مناسب برای کاشت مو در جای شکستگی

• بیماری های زمینه ای

در صورتی که فرد بیماری های زمینه ای مانند سرطان، دیابت و بیماری های قلب و عروق داشته باشد به طور کلی از لیست افراد واجد شرایط برای کاشت خط خواهد خورد و به همین دلیل نمی توان انتظار کاشت مو در جای شکستگی را نیز داشت.

یکی دیگر از بیماری هایی که مانع انجام کاشت مو می شود بیماری لوپوس است که باعث بروز زخم های آلوپسی در سر می شود. افرادی که دارای این بیماری هستند نمی توانند از خدمات کاشت مو استفاده کنند زیرا زخم های ایجاد شده بیشتر می شود و پس از کاشت نمی توان جای زخم های ایجاد شده را از بین برد.

تاثیر بیماری های زمینه ای درکاشت مو در جای شکستگی

• ضخامت پوست سر در ناحیه آسیب دیده

اگر شدت جراحات ایجاد شده در پوست سر بالا بوده و ضخامت پوست در این ناحیه بیشتر از حد معمول باشد دسترسی به عروق خونی مشکل خواهد شد. پس یکی از عواملی که بر کاشت مو در جای شکستگی اثرگذار می باشد ضخامت پوست سر در این ناحیه می باشد.

اگر ضخامت این ناحیه بیش از حد بالا باشد پزشک می تواند کار لایه برداری را انجام دهد تا با برداشتن بخشی از لایه های پوست بتواند به عروق خونی دسترسی پیدا کند اما اگر پوست سر در این ناحیه خیلی سفت باشد و یا سلول های پوستی در این ناحیه از حساسیت بالایی برخودار باشند امکان لایه برداری وجود نخواهد داشت، زیرا ممکن است جراحات تشدید یابند.

از طرفی ممکن است ضخامت پوست در این ناحیه بسیار کم باشد و امکان نگه داری فولیکول های کاشته شده در پوست وجود نداشته باشد در این صورت پزشک می تواند قبل از کاشت مو در جای شکستگی به کمک روش هایی ضخامت پوست در این ناحیه را افزایش دهد اما باید امکان انجام این روش نیز توسط پزشک بررسی گردد.

• جریان خون در محل جراحات

فولیکول های کاشته شده در ناحیه پوست سر برای رشد و زنده ماندن نیاز به خون رسانی دارند. در صورتی که جریان خون در بخشی که فولیکول ها کاشته شده اند وجود نداشته و یا کم باشد باعث از بین رفتن فولیکول ها می شود. بر اساس این توضحیات در صورتی که جراحات وارد شده به پوست سر به گونه ای باشند که باعث آسیب شدید به عروق خونی زیر پوست سر گردند پزشک معالج، کاشت مو در جای شکستگی را مناسب نخواهد دید.

جریان خون در محل جراحات شکستگی

• سابقه جراحی های مغزی

در افرادی که سابقه جراحی های مغزی دارند، یک صفحه فلزی در زیر ناحیه آسیب دیده قرار داده شده است. در واقع زخمی که بر روی سر این افراد وجود دارد علت قرار دادن همین صفحه است. در صورت کاشت مو در جای شکستگی برای این دسته از افراد عفونت شدیدی رخ خواهد داد. این عفونت به علت وجود همان صفحه فلزی می باشد.

هزینه کاشت مو در جای شکستگی سر

باید بدانید که هزینه کاشت مو در جای شکستگی با هزینه کاشت در قسمت های دیگر سر متفاوت نبوده و یکسان است. البته در صورتی که قبل از کاشت، ناحیه آسیب دیده نیازمند عمل خاصی باشد این هزینه تغییر خواهد نمود. اگر زخم خیلی گسترده باشد ممکن است نیاز باشد تا فلاپ پوست سر انجام پذیرد که این هزینه نیز به هزینه اصلی افزوده خواهد شد. به طور کلی هزینه کاشت در محل شکستگی برای افراد مختلف متفاوت بوده و به نوع و مقدار شکستگی سر بستگی دارد.

هزینه کاشت مو در جای شکستگی سر

کلینیک زیبایی عصر جدید

ممکن است شما نیز جزء آن دسته از افرادی باشید که بر اثر آسیب پوست سر نیازمند کاشت مو در این قسمت ها باشید. کلینیک عصرجدید به عنوان یکی از بهترین و مجهز ترین کلینیک های کشور واقع در تهران پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما برای درمان ناحیه شکستگی می باشد.

علاوه بر کاشت مو به روش FUE که به عنوان یکی از روش های اساسی برای کاشت مو در جای شکستگی معرفی شد، روش های دیگری نیز جهت کاشت مو در این کلینیک صورت می پذیرد که شامل موارد زیر می شوند.

• کاشت مو به روش SUT

این تکنیک از کاشت مو از استخراج فولیکول ها به جای پیوند زدن آن ها استفاده می کند. این روش بر اساس روش FUE بوده که در آن فولیکول های مو به صورت تکی و جداگانه استخراح شده و بر ناحیه مورد نظر کاشته می شوند. به همین دلیل به کمک این متد کاشت می توان به تراکم خوبی دست پیدا کرد. مطالعه صفحه کاشت مو به روش SUT می تواند شما را با جزئیات بیشتر این صفحه آشنا نماید.

مطالعه بیشتر  آیا استفاده از داروهای گیاهی برای رشد مو موثر است؟

کاشت مو به روش SUT

• کاشت مو به روش FIT

این تکینک از جمله روش هایی می باشد که با توجه به ویژگی هایی که دارد در بسیاری از مراکز کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد. در این متد از میکرو پیوند ها برای کاشت هرچه بهتر و دقیق تر مو استفاده می شود. در واقع با استفاد از این تکنیک هزاران فولیکول به صورت گروهی بر روی پوست سر پیوند زده می شوند. اگر شما نیز در نظر دارید از این تکینک کاشت استفاده کنید می توانید صفحه کاشت مو به روش FIT را مطالعه کنید.

• کاشت مو به روش میکروگرافت

در این روش که جزء روش های کم خطر کاشت مو می باشد از فولیکول های نواحی از سر که رشد خوبی دارند استفاده می شود. در این روش برای برداشت و کاشت فولیکول ها وسایل برقی خاصی به کار گرفته می شوند. اگر به دنبال روشی هستید که تراکم موهای شما پس از کاشت بالا باشد و در مدت زمان کمتری نتایج نمایان شوند می توانید از این روش استفاده کنید. در صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت می توانید جزئیات این روش را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش میکروگرافت

• کاشت مو به روش Micro FIT

کاشت با این روش از سال ۲۰۱۶ بسیار مورد استقبال مردم و البته پزشکان قرار گرفت. در این روش پس از آن که فولیکول ها از ناحیه بانک مو برداشت شدند، به کمک یک میکرو موتور و یا به روش دستی در قسمت مورد نظر کاشته می شوند. مهم ترین مزیت این روش این است که بخشی از سر که فولیکول ها از آن استخراج می شوند تراشیده نخواهد شد و تراکم بسیار بالایی نیز خواهد داشت. در صورتی که می خواهید از این روش برای درمان مو های خود استفاده کنید پیشنهاد می شود صفحه کاشت مو به روش Micro FIT را مطالعه نمایید.

• کاشت مو به روش BHT

این روش از درمان برای آن دسته از افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند. در واقع در این تکنیک برای کاشت از موهای بدن مانند سینه، ریش، ران و کمر استفاده می شود. یکی دیگر از مزیت های این روش درمان سریع تر نسبت به دیگر روش ها می باشد. اگر شما نیز از داشتن بانک موی ضعیف رنج می برید و نگران موفقیت کاشت مو هستید صفحه کاشت مو به روش BHT را مشاهده نمایید.

کاشت مو به روش BHT

• کاشت مو به روش Super FUE

از این روش به عنوان یکی از روش های کم تهاجمی یاد می شود چرا که در آن از تیغه های بسیار کوچکی استفاده می گردد که آسیب بسیار کمی به پوست سر وارد می کنند. این تکینک از کاشت تا حدودی مشابه FIT بوده ولی مدت زمان اجرای آن بسیار کمتر از متد FIT می باشد. می توانید با بازدید از صفحه کاشت مو به روش Super FUE با این روش بیشتر آشنا شوید.

• کاشت مو به روش DHI

این روش یکی از جدیدترین و بهترین روش های کاشت می باشد که در اکثر کلینیک های ایران و جهان مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این روش یک روش برای اصلاح کاشت به روش FUE می باشد. از آن جا که در این روش برای برداشت فولیکول ها از میکرو پانچ استفاده می شود یکی از روش های دقیق کاشت بوده تراکم مو ها پس از کاشت نیز بسیار طبیعی خواهد بود. اگر شما نیز علاقه مند به استفاده از این روش هستید می توانید صفحه کاشت مو به روش DHI را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش DHI

• کاشت مو به روش ترکیبی

در روش FUT یک برش طولانی در سر برای برداشت فولیکول ها از بانک مو پست یر ایجاد می شود که جای این برش بسیار زشت و زننده خواهد بود. از طرفی در روش FIT چون فولیکول ها به صورت تکی برداشت می شوند اگر شخص بانک موی ضعیفی داشته باشد در قسمت پشت سر مو ها بسیار کم پشت خواهد شد. پس روش جدید در واقع ترکیبی از کاشت مو FUT و FIT می باشد.

این روش برای افرادی مناسب است که دچار طاسی گسترده هستند که در آن ابتدا یک مرحله کاشت به روش FUT اجرا می شود و یک یا چند روز پس از آن روش FIT به کار گرفته می شود. پس اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که از طاسی گسترده مو های خود رنج می بردید صفحه کاشت مو به روش ترکیبی را مطالعه نمایید.

• کاشت مو به روش طبیعی

تمام افرادی که روش های کاشت مو را دنبال می کنند در پایان خواهان کاشت مو با خط رویش طبیعی هستند. کاشت مو به روش طبیعی از جمله تکنیک های کاشت می باشد که در آن با به کار گیری روش های مختلف کاشت می توان به خط رویش طبیعی دست پیدا کرد.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.