کاشت مو بدون جراحی عصر جدید

یکی از سوالاتی که ممکن است افراد دچار ریزش مو با آن مواجه باشند کاشت مو بدون جراحی است. همه ما همواره خواستار این هستیم که موهای پر پشت و زیبایی داشته باشیم اما عوامل بسیار زیادی هستند که این زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهند. از جمله عواملی که می توانند زیبایی موهای شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث ریزش موهای شما گردند می توان به تغذیه نامناسب، عدم رسیدگی و شستشوی اصولی موها، وراثت و… اشاره نمود.

برخی از عواملی که منجر به ریزش مو می شوند قابل جلوگیری هستند اما عواملی مانند وراثت را نمی توان کنترل کرد و در نهایت منجر به ریزش موهای شما و حتی طاسی سر می گردد. از همین جهت همواه افراد مختلف به دنبال روش هایی برای بهبود موهای از دست رفته خود هستند که کاشت مو بدون جراحی یکی از همان روش هایی است که می تواند به افراد دچار ریزش یا طاسی مو کمک کند. شما چقدر با روش های کاشت مو آشنا هستید؟ آیا می دانید برخی از روش های پیوند مو به جراحی نیاز ندارند؟ آیا این روش ها را می شناسید؟

کلینیک زیبایی عصر جدید

کاشت مو چیست؟

به صورت کلی و در یک تعریف ساده کاشت یا پیوند مو به عملی گفته می شود که در آن فولیکول های مو از قسمت های مختلف بدن که معمولا ناحیه پشت سر می باشد برداشت شده و به قسمت های مورد نیاز پیوند زده می شوند. البته در صورتی که در ناحیه پشت سر موها بسیار کم پشت باشد و در واقع در اصطلاح پزشکی بانک موی ضعیفی داشته باشید، این امکان وجود دارد که به کمک برخی روش ها از موهای بخش های دیگر بدن نیز پیوند صورت گیرد.

برخی از روش های کاشت مو وجود دارند که نیاز به عمل جراحی ندارند و در واقع روش های کم تهاجمی هستند. در این دسته از تکینک های پیوند که کاشت مو بدون جراحی نامیده می شوند، فولیکول های مو به صورت گرافت های تکی برداشت می شوند که آسیب کمتری به همراه دارند. این دسته از روش های کاشت که به وسیله برداشت فولیکول ها با استفاده از پانچ های نازکی صورت می گیرند را عموما کاشت مو به روش FIT نامیده می نامند. از طرفی در روش های تهاجمی که معمولا تحت عنوان کاشت مو به روش FUT شناسایی می شوند، برداشت فولیکول ها به صورت نواری از پوست سر انجام می شود که نیاز به جراحی و زدن بخیه دارد.

کاشت مو چیست

از جمله مزایای پیوند مو با جراحی می توان به هزینه های کمتر نسبت به سایر روش ها، انجام تمام مراحل کاشت در یک روز، عدم نیاز به تراشیدن موها، عدم آسیب به فولیکول ها به دلیل سریع تر انجام شدن و پایداری بسیار بالای فولیکول های کاشته شده اشاره کرد.

در کنار مزایای عنوان شده، این روش معایبی دارد که باعث شده روش های دیگری تحت عنوان کاشت مو بدون جراحی، رفته رفته گسترش پیدا کنند. از جمله معایب پیوند مو همراه با جراحی یا همان روش FUT می توان این موارد را عنوان نمود:

• بزرگترین عیب این روش را می توان به جای ماندن زخم در محل بانک مو دانست
• زخم های ایجاد شده در این روش بزرگ هستند و نسبت به روش های کاشت مو بدون جراحی خیلی دیرتر خوب می شوند
• انجام ورزش های سنگین بعد از کاشت ممکن نخواهد بود زیرا باعث آسیب رساندن به زخم ها و بزرگ تر شدن آن ها می شود
• این روش برای کسانی که پوست سر آن ها بسیار سفت بوده و انعطاف پذیری خوبی ندارد مناسب نخواهد بود
• با این روش امکان برداشت و پیوند زدن موهای بدن و یا موهای ظریف تر قسمت پایین گردن وجود ندارد

کاشت مو بدون جراحی چیست

روش های کاشت مو بدون جراحی

در تمام روش های کاشت مو بدون جراحی  (Hair transplantation without surgery )شما می توانید یک وجه مشترک را پیدا کنید. در این روش ها فولیکول های مو به صورت تکی برداشت می شوند. برداشت تکی فولیکول ها این مزیت را دارد که پس از استخراج نیاز به بخیه نداشته و خونریزی بسیار کم تری به همراه دارد و همچنین طول دوران نقاهت در آن روش نیز بسیار کم تر است.

دسته بندی این روش ها و جداسازی آن ها از یکدیگر بر اساس تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده، آزمایشات و آنالیزها انجام می شود. از جمله تکنیک های کاشت مو به روش طبیعی که بدون جراحی انجام می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

مطالعه بیشتر  آیا استفاده از داروهای گیاهی برای رشد مو موثر است؟

کاشت مو به روش FUE

این روش از پیوند مو را می توان پایه و اساس تمام روش های کاشت مو بدون جراحی دانست. در این روش برای برداشت فولیکول ها از ناحیه بانک مو از یک ابزار با نوک بسیار نازک به نام پانچ استفاده می شود. قطر نوک این دستگاه در محدوده میلی متر است و سوراخ های بسیار ریزی در سر ایجاد می کند تا گرافت ها از طریق سوراخ ایجاد شده برداشت شوند.

کاشت مو به روش FUE

نکته ای که در ارتباط با دستگاه پانچ وجود دارد این است که دستگاه به صورت دستی عمل می کند و پزشک معالج نمی تواند در فواصل بسیار نزدیک به هم به برداشت فولیکول ها بپردازد. در واقع می توان گفت روش FUE یکی از روش های کاشت مو بدون جراحی است که به علت دخالت دست، برداشت ها از دقت پایینی برخوردار هستند.

از جمله مزایای این روش می توان به براشت دانه ای فولیکول ها اشاره نمود که باعث می شود زخم نواری بر روی پوست ایجاد نشده و البته فولیکول ها نیز سالم تر بمانند. از آن جا که در کاشت مو به روش FUE سوراخ ها بسیار نازک هستند دیگر نیازی به زدن بخیه وجود ندارد، خونریزی بسیار اندک خواهد بود و طول دوران نقاهت نیز در این روش از کاشت مو بدون جراحی کمتر است.

مزایای کاشت مو به روش FUE

از جمله مزایای پیوند مو به این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• امکان کاشت ابرو، ریش و سبیل نیز فراهم است.
• درد و خونریزی به همراه ندارد.
• تعداد فولیکول های سالم برداشت شده افزایش می یابد و نتیجه کاشت دقیق تر است.
• از جمله روش های کم تهاجمی با طول دوره نقاهت کم تر می باشد.
• به جای برش نواری، سوراخ های بسیار ریزی ایجاد می شود که جایی از خود باقی نمی گذارند.
• برای آن دسته از افرادی که پوست سری سفت و غیر قابل انعطافی دارند مناسب است.

مزایای کاشت مو به روش FUE

معایب کاشت مو به روش FUE

این روش نیز مانند سایر روش های کاشت مو بدون جراحی معایبی دارد که باید به آن ها اشاره نمود. از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• فرآیند برداشت گرافت ها به وسیله پانچ دستی است و همین موضوع ممکن است باعث کاهش دقت در برداشت شود.
• مدت زمان برداشت گرافت ها در این روش بالا می باشد.
• هزینه کاشت مو در این روش نسبت به پیوند های مو با جراحی بالاتر می باشد.

کاشت مو به روش SUT

این تکنیک از کاشت مو بدون جراحی بر اساس همان روش FIT می باشد، با این تفاوت که در این روش به جای دستگاه های دستی، از میکرو موتور های اتوماتیک برای برداشت گرافت ها استفاده می شود. برداشت گرافت ها به کمک میکرو موتور ها باعث می شود که گرافت ها با دقت بالاتری برداشت شده و آسیب کمتری به آن ها وارد شود.

این تکنیک بسیار سریع تر از روش FIT می باشد و به علت اتوماتیک بودن فرآیند برداشت و کاشت فولیکول ها، تراکم موها پس از کاشت بسیار بالاتر است. یکی از مهمترین مزایای این روش که باعث شده از جمله محبوب ترین روش های کاشت مو بدون جراحی به شمار رود این است که، در این روش می توان در حدود ۱۴۰۰۰ تار مو را پیوند زد که ۲ تا ۳ برابر سایر روش ها است.

بعد از انجام کاشت مو به روش SUT به علت تراکم بسیار خوب و عدم باقی ماندن جای زخم نتایج بسیار طبیعی بوده و می توانید از داشتن موهای یک دست و زیبا لذت ببرید.

کاشت مو به روش SUT

مزایای کاشت مو به روش SUT

از جمله مزایای این روش که باعث محبوب شدن در بین افراد و پزشکان شده می توان موارد زیر را نام برد:

• هنگام برداشت فولیکول ها، حداقل بافت پوستی جا به جا شده که کیفیت برداشت را افزایش می دهد.
• سرعت برداشت و پیوند در این روش بسیار بالا است.
• به کمک این متد از کاشت مو بدون جراحی می توان تعداد تارهای موی بالاتری نسبت به روش های دیگر پیوند زد.
• به این دلیل که از دستگاه های اتوماتیک استفاده می شود امکان بروز خطاهای انسانی در آن بسیار اندک می باشد.
• پس از کاشت مو می توان به فعالیت های روزانه پرداخت.
• امکان برداشت گرافت های مو از ناحیه زیر ریش نیز امکان پذیر است.

معایب کاشت مو به روش SUT

پیوند مو با این متد کاشت، یکی از کامل ترین تکنیک های کاشت مو بدون جراحی می باشد که در واقع نمی توان معایب خاصی برای آن نام برد اما باید گفت که دقت این روش در برداشت و کاشت فولیکول ها نسبت به سایر روش ها همچون روش MFIT و یا تکنیک Sapphire کمتر می باشد زیرا در این دو روش از دستگاه های بروز تری استفاده می شود.

معایب کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش Micro FIT

روش Micro FIT و یا MFIT از جمله روش های کاشت مو بدون جراحی می باشد. در این تکینک از پیوند مو گرافت ها به کمک دستگاهی به نام ایمپلنتر مینیاتوری انجام می شود که قطر آن در محدوده ۰٫۳ تا ۰٫۶ میلی متر می باشد. از آن جهت که سوراخ های ایجاد شده در این روش بسیار کوچک هستند این امکان وجود دارد که در یک مساحت مشخص تعداد بیشتری گرافت مو را استخراج نمود.

مطالعه بیشتر  پرپشت شدن مو: ازکاشت مو + درمان های خانگی۴۰۱

زخم های ایجاد شده در کاشت مو به روش Micro FIT بسیار کوچک بوده و نیاز به بخیه زدن نیست و به همین دلیل طول دوران نقاهت نیز بسیار پایین است. در این روش می توان با تنظیم نمودن دهانه دستگاه از آسیب دیدن گرافت ها جلوگیری کرد و گرافت هایی با ۵ تار مو را برداشت نمود. گرافت ها در این تکنیک از کاشت مو بدون جراحی بدون نیاز به ابزار های جراحی و به کمک نیروی مکش انجام می شود و همین موضوع از آسیب به بافت های زیر پوستی و یا عمیق تر شدن زخم ها جلوگیری می کند. این تکنیک از کاشت مو بدون جراحی مانند سایر تکنیک های پیوند مو مزایا و معایبی دارد که باید با مهم ترین آن ها آشنا شوید.

مزایای کاشت مو به روش Micro FIT

پیوند مو به این روش به دلیل مزایایی که در زیر عنوان شده است از جمله روش های محبوب در این زمینه است.

• زخم های ایجاد شده در آن بسیار ریز بوده و فاقد خونریزی شدید است.
• دوران نقاهت کوتاه تر است.
• تعداد گرافت های برداشت شده افزایش یافته و مدت زمان کمتری بیرون می مانند.
• می توان از موهای بدن برای کاشت نیز استفاده کرد.
• می توان موهای نازک پشت گردن را نیز استخراج نمود.
• به علت استفاده از دستگاه های دقیق دقت انجام کار افزایش پیدا می کند.
• می توان گرافت های استخراج شده را در فواصل بسیار کم تری از یکدیگر کاشت که باعث افزایش تراکم موها می شود.

مزایای کاشت مو به روش Micro FIT

معایب کاشت مو به روش Micro FIT

تکنیک Micro FIT از جمله روش های کاشت مو بدن جراحی است که معایب خاصی به همراه نداشته اما به طور کلی می توان به کم تر بودن کیفیت گرافت ها نسبت به روش FUT و همین طور افزایش تعداد جلسات برای افرادی که طاسی گسترده دارند اشاره نمود.

کاشت مو به روش BHT

این تکنیک از متد های کاشت مو بدون جراحی، بهترین روش درمان ریزش مو برای افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند. در این تکنیک می توان از موهای سایر نقاط بدن مانند سینه، زیر ریش و… استفاده کرد. بر اساس همین موضوع می توان نتیجه گرفت که این روش از کاشت بیش تر مناسب آقایان بوده و خانوم ها نمی توانند از آن استفاده کنند.

نکته ای که در این روش کاشت مو بدون جراحی باید به آن توجه نمود این است که موهای قسمت های سینه و ریش باید مورد بررسی قرار گیرند و در صورت تشابه با موهای سر از آن استفاده کرد. در کاشت مو به روش BHT همانند تکنیک FIT، از پانچ های دستی برای برداشت مو استفاده می شود که در این جا مشکلی ایجاد نمی کند زیرا موهای قسمت سینه و زیر ریش به اندازه موهای سر پر پشت نیست که نیاز به استفاده از دستگاه های اتوماتیک باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در این متد از متدهای کاشت مو بدون جراحی که باید به آن توجه شود این است که، رشد موهای بدن با موی سر متفاوت می باشد و این روش ممکن است برای تمام افرادی که بانک موی ضعیفی دارند مناسب نباشد و باید حتما امکان انجام پیوند در این روش مورد بررسی قرار گیرد. اگر شما می خواهید نیز بانک موی ضعیفی دارید لازم است تا با مزایا و معایب این روش آشنا شوید.

کاشت مو به روش BHT

مزایای کاشت مو به روش BHT

• امکان برداشت از موهای بدن وجود دارد.
• این روش بسیار مناسب برای بهبود کم پشتی موها می باشد.
• برای آن دسته از افرادی که بانک موی ضعیفی دارند مناسب است.
• می توان از آن برای بهبود موهایی استفاده کرد که در گذشته کاشته شده ولی نتایج مطلوبی همراه نداشته اند.

معایب کاشت مو به روش BHT

معایب عمده این روش شامل موارد زیر می شود.

• در تعداد گرافت های برداشت شده از قسمت های مختلف بدن محدودیت وجود دارد.
• این روش برای خانم ها مناسب نیست.
• برای تمام افراد دچار بانک موی ضعیف قابل استفاده نبوده و باید قبل از اقدام به کاشت بررسی هایی در جهت تایید ممکن بودن کاشت صورت گیرد.

معایب کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش میکروگرافت

در این تکنیک از کاشت مو بدون جراحی از دو روش برای برداشت گرافت ها استفاده می شود. در روش اول از هولدرهای میکرومتری اتوماتیک استفاده می گردد. این روش برای افرادی که طاسی سر کمی داشته و بانک موی آن ها نیز مناسب است به کار گرفته می شود. در این روش سوراخ های ایجاد شده بسیار کم قطر هستند به همین دلیل جای زخم پس از درمان باقی نمی ماند. از طرفی این امکان وجود دارد که گرافت ها در فواصل نزدیک به هم برداشت شوند و این موضوع برای افرادی که بانک موی قوی ای ندارند مناسب است.

در روش دوم از کاشت مو به روش میکروگرافت از تکنیک تریکوفیتیت اسکارلت برای برداشت و پیوند فولیکول ها استفاده می شود. این تکنیک مناسب افرادی است که طاسی موی گسترده ای دارند و برداشت گرافت ها به وسیله سوزن های بسیار ریزی انجام می شود. میکروموتور های مورد استفاده نیز از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند و به بانک موی افراد آسیبی وارد نمی کنند.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

• رسیدن به تراکم بالا به علت ایجاد سوراخ های نیز و نزدیک به هم
• عدم ایجاد اسکار
• به تناسب وضعیت هر فرد از دستگاه ها و تکنیک های متفاوتی استفاده می شود.
• برای خانم ها مناسب می باشد.
• می توان از آن برای کاشت ریش و سبیل استفاده کرد.
• به دلیل استفاده از تکنیک های مختلف برداشت و تقویت فولیکول رشد موها سریع تر رخ خواهد داد.

مطالعه بیشتر  جدیدترین روش کاشت مو + مزایا و معایب هرکدام

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش DHI

این روش از کاشت که بر پایه روش FUE می باشد یکی از جدید ترین تکنیک های کاشت مو بدون جراحی است. تفاوت روش DHI با روش FUE در این است که گرافت های برداشت شده بدون از دست دادن وقت و در همان زمان کاشته می شوند. در تمام روش های کاشت، گرافت های برداشت شده ابتدا در موادی قرار می گیرند تا تقویت شوند اما در این روش بلافاصله پس از برداشت، گرافت ها کاشته می شوند زیرا هم زمان با برداشت گرافت ها سوراخ هایی در قسمت مورد نظر ایجاد می گردند.

در کاشت مو به روش DHI از میکرو پانچ های بسیاری ظریفی به نام قلم چوی استفاده می شود. این میکرو پانچ دارای یک سوزن تو خالی بوده که به وسیله یک لوله بسیار باریک به یک مخزن متصل می شود. این روش به گونه ای است که گرافت ها به وسیله نیروی مکش از طریق سوزن و لوله رابط وارد مخزن می شوند. در بخش دیگر یک قلم سوزنی قرار گرفته که با زاویه ای در حدود ۴۵ درجه وارد پوست می شود و با فشردن دکمه پیستونی که در بخش بالایی قلم سوزنی قرار دارد از مخزن وارد سوراخ های پوست سر می شود.

مزایای کاشت مو به روش DHI

• کیفیت گرافت های استخراج شده افزایش یافته و امکان رشد آن ها بالاتر است.
• سرعت کاشت افزایش می یابد.
• به علت سرعت کاشت بالا، از ایجاد عفونت جلوگیری می شود.
• می توان برای طبیعی تر شدن خط رویش و تراکم موها زاویه کاشت را تغییر داد.
• رشد فولیکول ها با سرعت بالایی انجام می شود.

از جمله معایب پیوند مو به این روش می توان به هزینه کاشت بالا در مقایسه با سایر روش ها اشاره کرد.

مزایای کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش Super FUE

این روش مشابه با روش FUE است ولی با این تفاوت که در این تکنیک از دستگاه های مخصوصی استفاده می شود و این موضوع باعث می شود تا دخالت پزشک در استخراج فولیکول ها کمتر شود. به کمک این دستگاه ها سرعت و دقت برداشت فولیکول ها بسیار افزایش خواهد یافت. نکته مهم کاشت مو به روش Super FUE در این است که در این تکنیک پوست سر به خوبی مورد بررسی قرار می گردد تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.

چون در این روش کاشت مو بدون جراحی از دستگاه های جدیدی استفاده می شود می توان خط رویش بسیار طبیعی و مناسب با صورت فرد ایجاد نمود و همچنین می توان گرافت های تک تار مویی را نیز برداشت نمود. این گرافت ها در ناحیه خط رویش به کار گرفته می شوند تا خط رویش طبیعی حاصل شود.

مزایای کاشت مو به روش Super FUE

• می توان موهای نازک و تک تار مویی را برداشت کرد.
• امکان طراحی خطر رویش وجود دارد.
• افزایش پرپشتی و تراکم موها
• می توان گرافت ها را در فواصل نزدیک به هم کاشت.
• استفاده از دستگاه های تمام هوشمند
• استفاده از قلم های یکبار مصرف

از جمله محدودیت های این روش می توان به هزینه های بسیار بالای این روش به علت استفاده از دستگاه های مدرن و همچنین آمالیز دقیق قبل از کاشت اشاره نمود.

مزایای کاشت مو به روش Super FUE

کاشت مو به روش Sapphire FUE

روش کاشت مو به روش Sapphire FUE در هر دو مرحله برداشت و کاشت فولیکول ها متفاوت با دیگر روش ها است به همین جهت به یکی از محبوب ترین روش های پیوند مو تبدیل شده است. در این تکنیک از کاشت مو بدون جراحی از دستگاه هایی استفاده می شود که به واسطه آن ها می توان گرافت ها را با دقت بالاتری برداشته و سپس مراحل کاشت را انجام داد. از این رو می توان میکرو کانال هایی ایجاد کرد که تراکم بالایی را به همراه دارند.

مزایای کاشت مو به روش Sapphire FUE

• تراکم موها افزایش یافته و نتایج طبیعی است.
کاشت مو طبیعی بوده و متناسب با فرم صورت خواهد بود.
• با وجود تکنیک های مختلفی برای کاشت می توان زاویه کاشت گرافت ها را تنظیم نمود.

در این روش از کاشت مو بدون جراحی به این دلیل که از یاقوت به جای تیغه های فلزی استفاده می شود، از جمله روش های گران قیمت است.

بهترین کلینیک زیبایی برای کاشت مو

کلینیک عصر جدید به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز زیبایی تهران، در زمینه های مختلف زیبایی از جمله زیبایی پوست و صورت فعالیت دارد. تمام تجهیزات مورد استفاده در این کلینیک از بهترین و جدیدترین تجهیزات در علم زیبایی بوده که همین موضوع دقت انجام کار را افزایش می دهد. در این کلینیک انواع روش های پیوند مو از جمله روش های کاشت مو بدون جراحی توسط بهترین متخصصان این حوزه ارائه می گردد. شما در مجموعه ما می توانید تمام روش های نام برده شده و کاشت مو به روش ترکیبی را به بهترین شکل ممکن تجربه کنید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.