کاشت مو به روش سلول های بنیادی

بدون شک برای افرادی که از ریزش مو و یا طاسی سر رنج می برند کاشت مو به روش سلول های بنیادی می تواند یکی از بهترین خبرهای ممکن باشد. بخش مهمی از زیبایی ظاهری افراد به زیبایی موها بستگی دارد. طبیعتا با افزایش سن ممکن است بر اثر عوامل مختلفی همچون رژیم های غذایی نامناسب، عدم رسیدگی منظم به موها و یا به علت عوامل موروثی ریزش مو ها اتفاق بیفتد.

معمولا همه ما پس از دیدن ریزش موهای خود به دنبال راهی برای بهبود و جلوگیری از ریزش موها خواهیم بود که کاشت مو یکی از گزینه های موجود است. اخیرا واژه سلول های بنیادی در ارتباط با کاشت مو زیاد به کار گرفته می شود. باید دید که این موضوع چقدر صحت داشته و چطور می توان از آن استفاده کرد. کاشت مو به روش سلول های بنیادی آشنایی دارید؟ آیا تاکنون نام این روش را شنیده اید؟

کلینیک زیبایی عصر جدید

منظور از کاشت مو با سلول های بنیادی چیست؟

احتمالا تاکنون نام این دسته از سلول ها را شنیده اید. شما چقدر با مفهوم سلول های بنیادی آشنایی دارید؟ در واقع سلول های بنیادی دسته ای از سلول ها هستند که قابلیت تبدیل به سلول های دیگر را دارند. این دسته از سلول ها را به این دلیل که وظیفه خاصی در بدن ندارند را سلول های غیر تخصصی می نامند.

بر اساس پژوهش هایی که تاکنون صورت گرفته است بروز نقص در سلول های بنیادی منجر به ریزش مو و یا تشدید آن می شود. از همین جهت کاشت مو به روش سلول های بنیادی از طرف پژوهشگران و دانشمندان این حوزه مورد بررسی قرار گرفته و تاکنون نتایج مثبتی نیز به همراه داشته است.

کاشت مو با سلول های بنیادی چیست

استفاده از سلول های بنیادی برای کمک به ترمیم نقص بخش های مختلف بدن موفقیت آمیز بوده و همین موضوع باعث شده تا این روش برای درمان طاسی سر نیز مورد استفاده قرار بگیرد. سلول های بنیادی نقش بسیار اساسی در ترمیم بافت های آسیب دیده دارند و می توانند جایگزین سلول های از بین رفته شوند. آن دسته از افرادی که به دلایل ژنتیکی دچار ریزش مو و یا طاسی سر شده اند می توانند گزینه های خوبی برای کاشت مو به روش سلول های بنیادی باشند.

یکی از مهم ترین فاکتورهای این سلول ها کمک به درمان بافت های آسیب دیده است. از آن جهت که کاشت مو به روش سلول های بنیادی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مزایای ترمیم بافت ها و جایگزینی سلول های مرده را نیز بر عهده دارد، لذا این روش می تواند آینده عمل پیوند مو را تحت تاثیر قرار داده و کاشت مو به روش سلول های بنیادی به یکی از پرکاربرد ترین روش های کاشت مو تبدیل شود.

 قبل و بعد کاشت مو به روش سلول های بنیادی

فرآیند کاشت مو با سلول های بنیادی

کاشت مو به روش سلول های بنیادی برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ و توسط پژوهشگران ایتالیایی پیشنهاد شد. تئوری کاشت مو به این روش شامل مراحل زیر می باشد:

استخراج فولیکول های مو

در ابتدا از یک ابزار دایره ای شکل برای برداشت نمونه ای از بافت پوست سر استفاده می شود. این ابزار به صورت دایره ای در پوست سر چرخانده شده تا نمونه ای از بافت برداشته شود.

کاشت فولیکول های مو

در این مرحله سلول های بنیادی توسط دستگاهی به نام سانتریفیوژ از بافت جدا می شوند. در ادامه محلول سوسپانسیونی از سلول های بنیادی تشکیل شده و در سر تزریق می شود. ممکن است تا همین جا با تفاوت کاشت مو به روش سلول های بنیادی با دیگر روش های کاشت آشنا شده باشید.

کاشت فولیکول های مو

درحال حاضر تیم های پژوهشی زیادی در سراسر دنیا در حال تحقیق بر روی این روش از کاشت مو هستند و ممکن است تکینک های پیاده سازی آن ها با یکدیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی روش اصلی برای کاشت مو به روش سلول های بنیادی استفاده از این سلول ها و تزریق آن ها در بافت سر می باشد.

مطالعه بیشتر  آیا بیمه های درمانی هزینه پروتز مو را پرداخت میکنند؟

سلول های بنیادی دسته ای از سلول ها هستند که به سلول های مادر معروف هستند و می توانند با تکثیر خود به سلول های دیگر تبدیل شوند و موجب ترمیم بافت های آسیب دیده گردند. در زمان کاشت مو نیز این سلول ها منجر به تقویت فولیکول ها می شوند. پس از تزریق، سلول ها در محل تزریق تکثیر شده، سلول های جدید را تولید کرده و موجب رشد مجدد موها می شوند.

چه افرادی می توانند کاندید کاشت مو به روش سلول های بنیادی باشند؟

کاشت مو در این روش متفاوت از روش های دیگر است. در روش سلول های بنیادی نیازی به برداشتن تارهای مو از ناحیه بانک مو و پیوند زدن آن ها نیست و صرفا به کمک سلول های بنیادی می توان به کاشت مو روی آورد.

آن دسته از افرادی که بانک موی ضعیفی دارند و یا برای افرادی که می خواهند پس از کاشت بانک موی خود را تضعیف شده نبینند می توانند از این روش استفاده کنند. همانطور که گفته شد در این روش نیازی به برداشت کردن و پیوند تارهای مو نمی باشد و آسیبی به بانک موی افراد وارد نخواهد شد.

کاندید کاشت مو به روش سلول های بنیادی

کاشت به روش سلول های بنیادی می تواند یکی از روش های مناسب برای افرادی باشد که سایر روش های کاشت مو را امتحان کرده ولی پاسخ مناسبی دریافت نکرده اند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته این تکنیک از کاشت می تواند برای افراد زیر مفید بوده و در آینده ای نزدیک پاسخگوی نیاز آن ها باشد.

• افراد دارای آلوپسی آندروژنتیک مردانه (همان طاسی سر با الگوی مردانه)
• افراد دارای آلوپسی آندروژنتیک زنانه (همان طاسی سر با الگوی زنانه)
• افراد دارای آلوپسی سیکاتریسیال (این عارضه موجب می شود که فولیکول های مو از بین رفته و بافت اسکار جانشین آن شود)

مزایای کاشت مو به روش سلول های بنیادی

این تکنیک پیوند مو هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته و در حال گذراندن مراحل تحقیقاتی و آزمایشی خود می باشد اما با توجه به ماهیت سلول های بنیادی، (Advantages of hair transplantation by stem cell method )نحوه عملکرد و نقش این سلول ها و همینطور نتایجی که تاکنون از استفاده از این روش به دست آمده می توان مزایای زیر را برای این روش نام برد:

• نتایج طبیعی و طولانی مدت می باشد.
• موجب بازسازی فولیکول های مو خواهد شد.
• می توان از آن برای درمان الگوهای طاسی مردانه و زنانه استفاده کرد.
• موجب افزایش حجک موی سر می شود.
• بافت های آسیب دیده از درمان می کند.
• روشی بدون درد بوده و زخمی در سر ایجاد نمی کند.
• به علت این که در کاشت مو به روش سلول های بنیادی نیازی به برداشتن تار موها نمی باشد آسیبی به بانک مو نمی رساند.

مزایای کاشت مو به روش سلول های بنیادی

ریکاوری و اقدامات بعد از کاشت مو به روش سلول های بنیادی

بر اساس نتایج محققین طول دوره نقاهت در این تکنیک از کاشت مو بسیار کوتاه بوده و شما در کمتر از یک هفته می توانید به فعالیت های سابق خود بازگردید. این روش از کاشت مو پس از تزریق نسبت به روش های دیگر درد بسیار کمتری خواهد داشت که شما را اذیت نخواهند کرد و همین درد نیز پس از مدت کوتاهی تسکین پیدا می کند.

در نهایت باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که عمل کاشت مو به روش سلول های بنیادی مانند سایر عمل ها نیاز به مراقبت خواهد داشت که البته جزئیات و مقدار آن بسیار کمتر خواهد بود.

قدامات بعد از کاشت مو به روش سلول های بنیادی

آیا پیوند مو به کمک سلول های بنیادی عوارض دارد؟

کاشت مو به کمک این تکنیک هنوز به صورت فراگیر و گسترده وارد فاز اجرایی نشده و هنوز در مرحله آزمایشگاهی تحقیقاتی به سر می برد. همین موضوع باعث شده تا اطلاعات دقیق و جامعی در ارتباط با عوارض آن در دسترس نباشد. اما به طور کلی این متد از پیوند مو نیز عوارض خود را خواهد داشت اما در آن سعی شده تا عوارض پیوند های قبلی را تا حد امکان برطرف سازد.

همانطور که در بخش کاشت مو به روش سلول های بنیادی اشاره شد، در این تکینک به کمک یک ابزار مخصوص بافت مشخصی از پوست سر برداشت می شود که ممکن است برداشت این بافت همراه با درد و خونریزی باشد. به علاوه در محل تزریق نیز ممکن است مقداری خونریزی وجود داشته باشد که با توجه به سایز بسیار کوچک ابزار تزریق احتمال این موضوع اندک است.

 عوارض کاشت مو به روش سلول های بنیادی

موفقیت کاشت به کمک سلول های بنیادی

نتایجی که تاکنون از کاشت به کمک سلول های بنیادی منتشر شده بسیار امیدوار کننده است که می تواند در سال های آینده تحولی در علم کاشت مو ایجاد کند. نتایج یک گروه پژوهشی از ایتالیا نشان می دهد که پس از گذشت ۲۳ هفته رشد موها در ناحیه طاسی سر به اندازه ۲۹ درصد افزایش پیدا کرده که این آماری بسیار جالب توجه است.

مطالعه بیشتر  خواص آب پیاز برای مو + نحوه استفاده از آن

به طور کلی نتایج کاشت مو به روش سلول های بنیادی امیدوار کننده هستند اما برای اثبات این موضوع و نتیجه گیری کلی برای آن نیاز به صرف زمان بیشتر و انجام نمونه های بیشتری است.

 موفقیت کاشت مو به روش سلول های بنیادی

هزینه کاشت مو به روش سلول های بنیادی

در قسمت های مختلف این محتوا اشاره شد که کاشت مو به کمک این تکنیک همچنان در مراحل اولیه و آزمایشگاهی می باشد از این جهت تخمین هزینه های کاشت به کمک این تکینک مقدور نیست.

به طور کلی هزینه کاشت مو در تمام تکنیک های موجود به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل منجر می شوند تا هزینه کاشت برای افراد مختلف و در مکان های مختلف متفاوت باشد. از جمله این عوامل می توان به نوع روش به کار گرفته شده، شهر مورد نظر، کلینیک مورد استفاده، میزان طاسی سر، میزان سلامت پوست سر و همچنین تخصص و تجربه پزشک معالج اشاره کرد.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی یک روش بسیار فوق العاده پیوند مو است که البته باید بدانید همچنان در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. ممکن است برخی از افراد این ادعا را داشته باشند که این روش را به کار گرفته و نتایج مثبتی نیز برای آن ها به همراه داشته است. به شما پیشنهاد می دهیم که گول تبلیغات این افراد را نخورده و برای کاشت مو طبیعی به کلینیک های معتبر مراجعه نمایید.

هزینه کاشت مو به روش سلول های بنیادی

کلینیک زیبایی عصر جدید مجهزترین کلینیک کشور

کلینیک عصر جدید به عنوان یکی از مجهز ترین کلینیک های زیبایی کشور، از کلینیک های پیشرو در زمینه زیبایی پوست و مو می باشد. ما در این کلینیک از بهترین روش ها و البته جدیدترین روش های کاشت مو استفاده نموده تا بتوانیم زیبایی از دسته رفته موهای شما را بازگردانیم. از جمله تکنیک های پیوند مو که در این کلینیک مورد استفاده قرار می گیرند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

قبل از معرفی متدهای پیوند مو باید بدانید که این روش ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند. دسته اول که جزء روش های سنتی کاشت می باشد را روش تهاجمی می گویند زیرا با برش در ناحیه سر و بخیه همراه است. دسته دوم را روش های کم تهاجمی نامیده اند زیرا در این دسته از روش ها از ابزار هایی استفاده می شود که آسیبی بسیار کمتری به پوست سر وارد می کند. روش FUT در دسته روش های تهاجمی و بقیه روش هایی که در این مقاله معرفی خواهیم نمود در دسته روش های کم تهاجمی جای دارند.

 عصر جدید مجهزترین کلینیک کشور

کاشت مو به روش FUT

این تکنیک از کاشت مو یکی از روش های قدیمی و سنتی کاشت است که این روز ها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش از پیوند مو یک لایه نواری و باریک پوست سر از قسمت بانک مو برداشته شده و سپس از این قسمت گرافت های متعددی استخراج می گردد.

در ادامه پیوند این گرافت های استخراج شده که حاوی فولیکول های مو هستند در ناحیه طاسی سر پیوند زده می شوند. این روش از کاشت مو که روش تهاجمی نام دارد با درد و خونریزی همراه بوده و طول دوران نقاهت آن نیز بالا می باشد. به همین دلیل امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر تمایل دارد با جزئیات بیشتر این روش آشنا شوید می توانید صفحه کاشت مو به روش FUT را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش FIT

این متد از کاشت مو در دسته روش های کم تهاجمی قرار دارد. در این تکنیک که جزء بهترین روش های پیوند مو است از پانچ های کوچکی برای برداشت فولیکول ها و پیوند زدن آن ها در ناحیه مورد نظر استفاده می شود. در این روش هر واحد گرافت برداشت شده دارای ۳ الی ۴ فولیکول مو است. این روش برای افرادی مناسب است که طاسی سر آنها گسترده نیست. صفحه کاشت مو به روش FIT اطلاعات دقیق تری از این تکنیک کاشت مو به شما می دهد.

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FUE

این تکنیک از کاشت مو در واقع پایه و اساس تمام روش های کاشت مو کم تهاجمی می باشد. در این روش نیز همانند روش FIT از ابزار های کوچکی به نام پانچ که قطر بسیار کوچکی نیز دارند برای برداشت و پیوند فولیکول ها استفاده می شود.

برداشت فولیکول ها در این روش به کمک پانچ های دستی صورت می گیرد که می توان گفت تنها ایراد این روش می باشد زیرا ممکن است خطای انسانی از دقت کار بکاهد. در صفحه کاشت مو به روش FUE اطلاعات مفیدی درباره این روش برای شما جمع آوری شده است.

کاشت مو به روش SUT

این روش که یکی از جدیدترین روش های کم تهاجمی پیوند مو است به گونه ای محدودیت و نقایص روش های قبلی را برطرف نموده است. در این روش به جای آن که همانند روش FIT و یا FUE از پانچ های دستی استفاده شود، از ابزار های اتوماتیک برای برداشت و کاشت فولیکول ها استفاده می شود که دقت انجام کار به شدت افزایش یافته و خط رویش بسیار طبیعی بعد از کاشت به همراه خواهد داشت. اگر شما نیز علاقه مند به استفاده از این روش هستید می توانید صفحه کاشت مو به روش SUT را مطالعه نمایید.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش FUT با جدیدترین ابزار و متدها + مشاوره رایگان

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش Micro FIT

این روش را با نام MFIT نیز می شناسند. در این تکنیک از ابزاری به نام ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می شود که قطری در حدود ۰٫۳ تا ۰٫۶ دارد. این ابزار سوراخ های بسیار ریزی در سر ایجاد می کند و گرافت ها در این سوراخ ها کاشته می شوند.

سوراخ هایی که این دستگاه ایجاد می کند بسیار کوچک بوده باعث می شود در یک محدوده مشخص از بانک مو امکان برداشت گرافت های بیشتری وجود داشته باشد. صفحه کاشت مو به روش Micro FIT شما را با جزئیات این روش آشنا می کند.

کاشت مو به روش BHT

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که بانک موی ضعیفی داشته و حس می کنید نمی توانید کاشت موی خوبی انجام دهید پس باید با این روش از پیوند مو آشنا شوید. این تکنیک به علت آن که از موهای قسمت سینه، ران، ریش و سبیل برای کاشت استفاده می کند یک روش ایده آل برای آن دسته از افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند. این تکنیک با توجه به ماهیت خود نمی تواند روش خوبی برای بانوان باشد.

در این روش همانند روش FIT از پانچ های دستی استفاده می شود. از آن جایی که موهای قسمت سینه و ریش و سبیل همانند سر پر پشت نیست نیازی به استفاده از دستگاه های اتوماتیک نمی باشد. اگر در نظر دارید تا از این تکنیک کاشت استفاده کنید، صفحه کاشت مو به روش BHT می تواند شما را به طور کامل با این روش آشنا کند.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش میکروگرافت

در این تکنیک که یکی از متدهای پیوند مو کم تهاجمی است از دو روش برای کاشت استفاده می شود. در روش اول که برای افرادی با طاسی سر کم می باشد از هولدرهای میکرومتری اتوماتیک استفاده می شود. در این روش گرافت ها در فاصله بسیار کمی از یکدیگر برداشت می شوند و برای افرادی با بانک موی ضعیف بسیار مناسب می باشد.

در روش دوم از این تکنیک کاشت، از تکنیک تریکوفیتیت اسکارلت برای برداشت فولیکول ها استفاده می شود. این تکنیک برای کسانی که طاسی سر گسترده دارند مناسب است که در آن برای برداشت فولیکول ها از سوزن های بسیار ریزی استفاده می شود. مطالعه صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت اطلاعات بیشتری از این تکنیک به شما می دهد.

کاشت مو به روش DHI

پایه و اساس این روش بر اساس روش FUE است ولی نسبت به آن روش جدید تر می باشد. در این روش گرافت های برداشت شده بدون اتلاف وقت در همان زمان بر روی محل کاشته شده پیوند زده می شوند. زیرا در این تکنیک همزمان با برداشتن گرافت ها سوراخ هایی نیز در سر برای کاشت آن ها ایجاد می شود. در این روش نیز از میکروپانچ هایی با قطر بسیار کم استفاده می شود. اگر می خواهید بیشتر آشنا شوید صفحه کاشت مو به روش DHI را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش Super FUE

این تکنیک همانگونه که از نام آن پیداست بر پایه روش FUE است. تفاوت این روش با روش FUE در این است که در این تکنیک از ابزارهای اتوماتیکی استفاده می شود که دقت برداشت و کاشت فولیکول ها را افزایش می دهند.

در این تکنیک قبل از انجام کاشت پوست سر با دقت مورد بررسی قرار می گیرد تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. خط موی ایجاد شده در این روش به علت استفاده از ابزار های پیشرفته بسیار طبیعی می باشد. صفحه کاشت مو به روش Super FUE شما را به صورت کامل با این روش آشنا می کند.

کاشت مو به روش ترکیبی

این تکنیک از کاشت که در واقع می توان آن را بهترین روش کاشت مو دانست ترکیب روش های تهاجمی و کم تهاجمی می باشد. در این روش می توان از مزایای هر دو تکنیک تهاجمی و کم تهاجمی استفاده کرد. این روش قادر است تا ۵۰۰۰ گرافت مو را در یک جلسه برداشت کرده و پیوند زند که نشان از سرعت بالای این تکینک دارد. اگر می خواهید با جزئیات بیشتر این تکنیک از کاشت آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم که صفحه کاشت مو به روش ترکیبی را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش طبیعی

به طور قطع تمام افرادی که روش های کاشت مو را دنبال می کنند خواهان دستیابی به موهایی متراکم به خط رویش طبیعی هستند. تکینک کاشت مو به روش طبیعی متدی است که در آن با بهره گیری از تمام روش های موجود می توان کاشت مویی با خط رویش بسیار طبیعی انجام داد.

 

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.