کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو


بهترین زمان برای اصلاح مو بعد از کاشت مو چه موقع است ؟ چه نکاتی را در راستای اصلاح موهای خود بایستی رعایت نمود ؟ ریزش مو از جمله مشکلاتی است که افراد بسیاری را درحال حاضر درگیر خود ساخته است و عموم مردم سعی دارند تا با استفاده از راهکارهای مختلفی این مشکل را برطرف سازند. علاوه بر کاهش اعتماد به نفس ریزش مو می تواند بر ارتباطات شما نیز اثرات منفی داشته باشد بنابراین نباید این موضوع را نادیده گرفت. اگر نتوان در مدت زمان مناسبی ریزش موهای خود را درمان کرد به مرور موها کم پشت شده وشرایط بدتری برای انسان رقم می خورد.
با وجود پیشرفت هایی که این روزها در حوزه کاشت مو صورت پذیرفته است شما می توانید از یک راه حل دائمی بهره‌مند شده و در مدت زمانی کمی ریزش موهای خود را برطرف سازید. در حال حاضر روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارند که هرکدام با اثرگذاری های بی نظیر خود قادرند تا درمانی بسیار مؤثر را برای شما به ارمغان آورند اما پس از هردرمان بایستی مجموعه نکات بسیار مهمی را رعایت نمود تا به نتایج مثبتی دست یافت. کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو یکی از نکاتی است که لازم است در زمان مناسبی انجام شده و با استفاده از ابزارهای خاصی صورت پذیرد.

کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو
تمام افرادی که متد کاشت مو را برای درمان خود انتخاب می کنند پس از رشد موهای متوجه خواهند شد که اندازه موهای کاشته شده با موهای طبیعی آن ها متفاوت است. ممکن است بپرسید دلیل این امر چیست که در پاسخ به این پرسش لازم است بگوییم تفاوت در سرعت رشد موها موجب بروز چنین شرایطی می شود چرا که فولیکول های تازه کاشت شده نسبت به موهای طبیعی شما سرعت رشد کمتری دارند و پس از رشد نیز اندازه آن ها با موی های طبیعی شما متفاوت است. عموم مردم این انتظار را دارند بلافاصله پس از انجام متد کاشت مو موهای جدید آن ها شروع به رشد کنند در حالی که این موها برای رشد نیاز به زمان بیشتری دارند.

مطالعه بیشتر  ساکشن غبغب چیست؟ رفع غبغب، مزایا و مراقبتهای بعد از عمل ساکشن غبغب

اگر بخواهیم اشاره ای به فرآیند رشد موهای تازه کاشت شده داشته باشیم می توان گفت حدود ۳ ماه پس از کاشت فولیکول های جدید رشد می کنند. پس از ۶ ماه میزان ضخامت موها افزایش یافته و رشد موها به شرایطی دائمی می رسد. در چنین زمانی است که می توانید موهای خود را کوتاه کنید. کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو در این زمان به این دلیل اهمیت دارد که فولیکول ها ثابت خواهند شد و شما می توانید موهای خود را به هرمدلی کوتاه کنید اما فراموش نکنید انجام چنین اقداماتی را بایستی با مشورت پزشک خود انجام داد.

کلینیک-زیبایی

بهترین زمان برای کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

بهترین زمان برای اصلاح بعد از کاشت مو ۳ ماه پس از رشد فولیکول ها می باشد چرا که فولیکول های جدید پس از سپری شدن ۳ ماه از کاشت مو شروع به رشد می نمایند. همان گونه که بیان نمودیم در این سه ماه فولیکول ها تثبیت نشده اند و موها درحالت شوک پس از جراحی قرار دارند بنابراین لازم است تا دائمی شدن شرایط برای کوتاه نمودن موهای خود صبر کنید. پس از این زمان شما می توانید با مشورت پزشک موهای خود را اصلاح کنید اما استفاده از ابزارهای برقی مجاز نیست. توجه داشته باشید پس از طی نمودن ۶ ماه از رشد موهای جدید می توانید با استفاده از این ابزارها موهای خود را کوتاه کنید.

نکات و اقدامات مهم اصلاح مو بعد از کاشت مو

کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو
در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی نکاتی که بپردازیم که رعایت نمودن آن ها در راستای اصلاح مو بعد از کاشت مو الزامی می باشد. شما در ماه اول از کاشت بایستی مو باید وضعیت آن را با دقت مورد بررسی قرار داده و توجه بیشتری به سر و موهای خود داشته باشید. این موضوع بدان معناست که باید مراقبت های بعد از کاشت مو را بیش از قبل اعمال نمایید. این مراقبت ها شامل استفاده از شامپوهای مخصوص برای قسمت های تحت درمان می شودکه باید روند استفاده از آن ها را تا بهبود کامل غدد چربی ادامه دهید. استفاده از این شامپوها مخصوصا در هفته اول از کاشت مو می تواند رشد موهای شما را تسریع بخشیده و شرایطی بسیار عالی را برایتان به ارمغان آورد.

مطالعه بیشتر  سریعترین و بهترین درمان کاشت مو در جای شکستگی

رعایت این نکات به شما کمک می کند تا پس از تثبیت رشد فولیکول های جدید با خیالی آسوده موهای خود را اصلاح نمایید چرا که هیچگونه آسیبی به موهای شما وارد نمی گردد. شما برای اصلاح مو بعد از کاشت مو لازم است به پزشک خود مراجعه نموده و پس از دریافت مشاوره ها لازم موهای خود را اصلاح کنید زیرا پزشک ناحیه درمانی را کاملا بررسی نموده و به طور دقیقی وضعیت آن را به شما اطلاع خواهد داد. دکتر وجودی با سوابق درخشان خود بیش از ۲۵ سال است که در حوزه کاشت مو فعالیت داشته و یکی از بهترین پرشکان کشور در این زمینه به شمار می رود.
شما می توانید با مراجعه به این پزشک مجرب به اطلاعات قابل توجه ای دست یابید. اگر فرآیند بهبود شما طولانی شود در ناحیه درمانی سر خود قرمزی و تورم را مشاهده می کنید که در چنین شرایطی بایستی تا بهبود کامل این شرایط صبر نموده سپس اقدام به کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو نمایید چرا که این عمل موجب تحریک سر شما شده و شرایطی بد را برایتان رقم می زند.

 

روند رشد مو بعد از کاشت مو

چگونگی رشد موها پس از کاشت به یکی از مهم ترین دغدغه های عموم مردم تبدیل شده است. عامل های مختلفی می توانند بر روی روند رشد موها اثرگذار باشند که از مهم ترین آن ها می توان به روش کاشت و ژنتیک اشاره نمود که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. روند رشد موهای انسان پس از کاشت به صورت زیر می باشد.

• هفته اول پس از کاشت مو

در این هفته لازم است تمام مراقبت های مربوط به کاشت مو را رعایت نمود. در این دوره فولیکول های مو کمتر دچار ریزش خواهند شد چرا که این فولیکول ها در زیر پوست انسان با استفاده از بافت های پوست محکم شده اند.

• هفته دوم پس از کاشت مو

در این هفته از میزان ورم و قرمزی ناحیه کاشت شده کم می گردد و شما باید تمام دستورالعمل های پزشک خود را کاملا دقیق رعایت کنید. توجه داشته باشید هرگونه سهل انگاری در مصرف این داروها و یا رعایت دستورالعمل های پزشک می تواند شرایط بدی را برای شما رقم بزند.

• هفته سوم پس از کاشت مو

در هفته سوم ریزش موهای کاشت شده آغاز می گردد که جای نگرانی ندارد چرا که کاملا طبیعی بوده و به دلیل وارد شدن فولیکول های مو به فاز شوک می باشد. وارد شدن چنین شوکی به موها موجب ریزش آن ها می گردد اما شما در این مرحله مجددا شاهد رشد موهای خود خواهید بود.

مطالعه بیشتر  قیمت جوانسازی پوست

• هفته چهارم پس از کاشت مو

با ورود به ماه دوم کاشت مو بیشتر موهایی که توسط پزشک کاشت شده اند فرآیند رشد خود آغاز می نمایند اما بایستی بدانید ممکن است این موها تراکم بالایی نداشته باشند. این روند تا ماه چهارم ادامه خواهد یافت و بان موی اهدا کننده نیز به طور کامل ترمیم خواهد شد به گونه ای که آثاری از قرمزی و یا ورم را در این قسمت مشاهده نخواهید نمود.

• ماه پنجم از کاشت مو

از ماه پنجم به بعد رشد موهای شما افزایش خواهد یافت و شما با ورود به ماه ششم می توانید اقدام به کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو نمایید چرا که فولیکول های مو به تثبیت بیشتری رسیده و نسبت به قبل ضخیم‌تر می شوند.

مدل کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو
اگر پوست سر شما در شرایط مناسبی قرار دارد و به بهبودی کامل رسیده است می توانید هر مدل مویی را انتخاب نموده و مورد استفاده قرار دهید. برخی از آقایان پس از کاشت مو به دلیل ناهمسان بودن موهای خود ترجیح می دهند موهایشان را بتراشند تا به طور یکسانی رشد نموده و شرایط مناسبی را سپری کنند. یکی از گزینه هایی که پیش روی شما برای کوتاه مو کردن مو بعد از کاشت مو قرار دارد مدلی است که می تواند نواحی اهدا کننده مو را کاملا بپوشاند.

رنگ کردن مو بعد از انجام پیوند مو

یکی از نکات بسیار مهمی که باید بدانید این است بیشتر پزشکانی که کاشت مو انجام می دهند از مراجعینی که سن بالایی دارند می خواهند یه هفته قبل از انجام این متد درمانی موهای خود را رنگ کنند چرا که یافتن فولیکول های موی مناسب از میان موهای سفید برای پزشکان سخت بوده و رنگ زدن موها قبل از کاشت سرعت جراحی را افزایش می دهد. در راستای بررسی ممنوعیت رنگ زدن موها پس از کاشت مو باید بگوییم که ممنوعیت دارد اما این شریط دائمی نبوده و پس از بهبود می توانید موهای خود را رنگ بزنید.

کلینیک-زیبایی

نحوه شانه زدن مو بعد از کاشت مو

توصیه داریم ۲ تا ۳ روز پس از کاشت از شانه زدن موهای خود بپرهیزید چرا که در روزهای ابتدایی از این درمان پوست سر آسیب پذیر بوده و دندانه های شانه می تواند موجب تحریک ناحیه کاشت شده گردد. زمانی که زخم های سر شما بهبود یافت می توانید همانند قبل موهای خود را شانه بزنید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.