جوانسازی پوست دست عصر جدید

زیبایی دستان ما همانند زیبایی صورت یکی از معیارهای جوانی به شمار می رود. به همین علت جوانسازی پوست دست از جمله روش هایی است که امروزه به هرچه زیباتر شدن ما کمک می کند. بدون شک شما در طول روز بیشتر از هر عضو دیگر بدن خود از دستانتان استفاده می کنید.

تماس دست ها با انواع مایعات از آب گرم و سرد گرفته تا مایعات شوینده و همین طور پودرهای شوینده باعث می شود تا سلامت دست های شما و زیبایی آن ها به خطر افتاده و نیازمند راه هایی برای جوانسازی پوست باشید.

پوست دستان ما بسیار حساس و لطیف بوده و باید در تلاش باشیم که از آن ها به خوبی مراقبت کنیم تا نشانه های پیری کمتر در آن ها ظاهر شود. آیا دستان شما نیز درگیر پیری زودرس شده است؟ آیا تاکنون اقدامی برای درمان خود نموده اید؟ چقدر با راهکارهای درمانی و زیبایی پوست دست آشنایی دارید؟

کلینیک زیبایی عصر جدید

آنچه در این مطلب می خوانید... نمایش

علائم پیری پوست دست

به طور کلی می توان گفت نشانه های پیری پوست در قسمت های مختلف بدن یکسان بوده و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. پیری پوست دست نیز همانند پوست بخش های دیگر بدن علائمی دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

• چروک دست ها

همان طور که سن شما افزایش پیدا می کند نشانه های پیری پوست دست ها نیز خود را نمایان خواهند نمود و پوست دستان شما چروک خواهد شد. به طور کلی ساختار پوست دست از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

در زیر پوست دست ما لایه ای از چربی قرار دارد و در زیر لایه چربی عضلات و استخوان ها قرار گرفته اند. افزایش سن باعث می شود تا رفته رفته لایه چربی زیر پوست کم و کمتر شده و باعث ایجاد چروک هایی در پوست دست شود.یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد چین و چروک در دستان شما می شود کم آب شدن پوست و از دست رفتن خاصیت کشسانی آن است.

زیرا با افزایش سن میزان تولید ویتامین ها و همین طور کلاژن که برای حفظ سلامت پوست بسیار حائز اهمیت هستند کمتر خواهد شد. لذا شما در این زمان بیش از پیش به جوانسازی پوست دست نیاز خواهید داشت.به طور کلی پس از بروز علائم پیری پوست، ما دنبال انواع روش های جوانسازی پوست خواهیم رفت.

چرا که داشتن پوستی صاف و زیبا اعتماد به نفس ما را افزایش داده و احساس بهتری به ما منتقل خواهد کرد.

علائم پیری پوست دست

• لاغری دست ها

بسیاری از افراد هستند که به طور کلی دستان لاغر و انگشتان کشیده ای دارند. این دسته از افراد با وجود این که ممکن است پوست صاف و کشیده ای داشته باشند اما باز هم بر اثر مواردی که در ابتدای مطلب گفته شد دچار پیری پوست دست خواهند گردید که روش های مخصوصی برای جوانسازی پوست دست این افراد وجود دارد.

از طرف دیگر با افزایش سن و به علت تحلیل بافت چربی و عضلانی زیر پوست دست، دستان ما لاغر شده و باعث ایجاد چین و چروک های بیشتر در پوست دست ها می شود.

• وجود لک بر روی دست ها

یکی از مشکلاتی که باعث می شود افراد زیادی به جوانسازی پوست دست روی بیاورند وجود لک بر روی دست ها می باشد. از عواملی که باعث ایجاد این لک ها می شود می توان به استفاده بیش از حد از مواد شوینده، تابش شدید نور خورشید و افزایش سن اشاره نمود.

در کنار روش های جوانسازی پوست دست خانگی که برای آن می توانید از انواع ماسک ها استفاده کنید، روش های موثری نیز برای جوانسازی دست ها وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

جوانسازی پوست دست

• بیرون زدگی رگ ها دست

شاید بیرون زدگی رگ های دست در آقایان زیبا و جذاب باشد اما این موضوع برای خانم ها خیلی خوشایند نبوده و برای رفع این مشکل می توانید از روش های مناسب برای جوانسازی دست استفاده کنید.

البته بیرون زدگی رگ های دست می تواند علل دیگری نیز داشته باشد که باید قبل از اینکه به روش های جوانسازی پوست روی بیاورید مطمئن شوید که علت دیگری ندارد. به طور کلی افزایش سن و از بین رفتن بافت چربی زیر پوست می تواند باعث بیرون زدگی رگ های دست شود.

• شل شدن پوست دست

شل شدن پوست دست ها از جمله مواردی است که با افزایش سن به آن دچار خواهید شد. برای جلوگیری از شل شدن پوست دست می توانید ورزش مداوم را در دستور کار خود قرار دهید که از افتادگی پوست شما جلوگیری می کند.

مطالعه بیشتر  بوکال فت چیست؟ ماندگاری، مراقبت ها و هزینه عمل بوکال فت صورت

از طرفی به کمک روش های نوین جوانسازی پوست دست می توانید پوست دستی کشیده و صاف داشته باشید.

شل شدن پوست دست

جوانسازی پوست دست چیست؟

داشتن دستانی با پوستی صاف و کشیده می تواند سن شما را کمتر از چیزی که هست نشان دهد. از طرفی دستانی لاغر به همراه چین و چروک و لک دار باعث می شود که سن شما بیشتر از آن چه که هست نشان داده شود.

جوانسازی پوست دست ( Hand skin rejuvenation )به روش هایی گفته می شود که با استفاده از آن می توان علائم پیری دست را از بین برد و یا از بروز آن جلوگیری کرد.

روش های جوانسازی پوست دست

با استفاده از روش های جوانسازی پوست دست می توان خاصیت کشسانی را به پوست دست باز گرداند و از چروک شدن آن جلوگیری نمود. از طرفی به کمک این مجموعه روش ها می توان با تحریک پوستی ساخت کلاژن و پروتئین های لازم برای جوانسازی پوست را شدت بخشید.

در ادامه به بررسی انواع روش ها برای جوانسازی خواهیم پرداخت.

• جوانسازی با میکرودرم

میکرودرم یکی از بهترین روش های حال حاضر می باشد که از آن برای جوانسازی پوست دست نیز استفاده می شود. در این روش خراش های بسیار کوچکی بر روی دست ایجاد می شود که موجب باز سازی پوست دست خواهد شد.

روش میکرودرم می تواند برای از بین بردن لکه های پوستی ناشی از تابش آفتاب بسیار مفید باشد اما در صورتی که مقدار لکه های پوستی زیاد باشد این روش پیشنهاد نمی شود. از طرفی میکروردم به کلاژن سازی پوست دست کمک خواهد کرد که در نهایت موجب سفت تر شدن پوست دست و درخشانی آن می شود.

روش های جوانسازی پوست دست

• تزریق ژل برای جوانسازی پوست

همان طور که در بخش های قبلی این مقاله گفته شد، برخی از افراد هستند که به صورت ژنتیکی دستان لاغری دارند. این متد یکی از بهترین روش های ممکن برای جوانسازی پوست دست این دسته از افراد می باشد.

از طرفی برای آن دسته از افرادی که به علت کهولت سن و از بین رفتن بافت چربی زیر پوست زیبایی دستان خود را از دست داده اند، تزریق ژل می تواند یک روش کار آمد در راستای رفع نواقص پوستی آن ها باشد.

• جوانسازی با تزریق چربی

این روش یکی از روش های جوانسازی پوست صورت می باشد که از آن می توان برای جوانسازی دست نیز استفاده نمود. این تکنیک تقریبا مشابه با تزریق ژل بوده با این تفاوت که در آن از چربی بدن فرد متقاضی استفاده می شود.

برای این کار ابتدا از ناحیه شکم و یا پهلو ها چربی مورد نظر را برداشته و پس از آماده سازی آن در قسمت های مختلف دست تزریق می شود. مدت زمان پایداری چربی همانند تزریق ژل در حدود یکسال می باشد ما عوامل مختلفی بر مدت زمان جوانسازی پوست دست با چربی اثرگذار هستند.

• جوانسازی پوست دست با تزریق فیلر کلاژن ساز

منظور از فیلر همان پرکننده و یا ژل می باشد. اما فیلر کلاژن ساز با استفاده از ساز و کار های بدن، بدن را وادار به کلاژن سازی می کند. همانطور که در بخش های قبل گفته شد کلاژن نقش بسیار مهمی در زیبایی و جوانسازی پوست دارد.

به همین دلیل با تزریق فیلر کلاژن ساز می توان هم به حجیم شدن دست ها کمک کرد و هم از طرفی با تولید کلاژن از پیری زودرس دست ها جلوگیری نمود که در نهایت باعث جوانسازی پوست دست می شود.

جوانسازی پوست دست با تزریق فیلر کلاژن ساز

• مزوتراپی

قطعا تاکنون کلمه مزوتراپی را شنیده اید. مزوتراپی از جمله روش هایی است که از آن برای جوانسازی استفاده می شود. اغلب افراد این روش را به واسطه مزوتراپی صورت می شناسند. اما باید بدانید که از آن برای جوانسازی پوست دست نیز استفاده می شود.

در این روش با تزریق مواد مغذی همچون ویتامین ها، اسید ها هیارولونیک و اسیدهای اوگانیک به پوست، عمل کلاژن سازی را بهبود بخشیده و باعث ترمیم بافت های پوستی شما می شود. هرچه سطح کلاژن موجود در بافت های پوستی شما افزایش پیدا کند پیری پوست نیز دیرتر رخ خواهد داد.

علاوه بر موارد بالا مزوتراپی باعث می شود تا گردش خون در نواحی مختلف پوست بهتر و سریع تر انجام شود. این عمل باعث می شود تا مواد مغذی و همچنین اکسیژن به مقدار بیشتری به پوست دست شما رسیده و منجر به جوان سازی آن می شود.

• هایفروتراپی پوست دست

هایفوتراپی یکی از بهترین و جدید ترین روش های جوانسازی می باشد که می توانید در راستای ترمیم پوست دست نیز از آن استفاده کنید. این روش به کمک امواج متمرکز فراصوت انجام می شود. امواج ساطع شده در این روش باعث تحریک بافت های پوست دست و در نهایت منجر به کلاژن سازی می شود.

بر اثر کلاژن سازی پوست خودش را ترمیم خواهد کرد. به طور کلی از این روش برای جلوگیری از بروز زودرس علائم پیری استفاده می شود. علاوه بر آن افرادی که پست دستشان چروک داشته و یا دچار لک شده اند می توانند از این روش برای بهبود و جوانسازی پوست دست استفاده کنند.

هایفروتراپی پوست دست

• کربوکسی تراپی

در روش کربوکسی تراپی گاز کربن دی اکسید در نقاط مختلف پوست تزریق می شود که نتیجه آن کلاژن سازی و ترمیم بافت های آسیب دیده پوست می باشد. تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست باعث می شود تا بدن ما خون بیشتری که دارای اکسیژن می باشد را به آن قسمت از بدن ارسال کند.

افزایش گردش خون و افزایش سطح اکسیژن در این نواحی باعث بهبود آسیب های پوستی خواهد شد.

• روش RF

این روش به طور عمده با امواج رادیو فرکانسی عمل می کند. دستگاه RF به کمک این دسته از امواج آسیب هایی به سطح پوست دست وارد می کند که در نهایت باعث می شود بدن با ساخت کلاژن آن آسیب ها را بر طرف سازد.

مطالعه بیشتر  کاشت ابرو به روش fue چیست + مزای و معایب این تکنیک

این کلاژن سازی ها باعث می شود که مناطقی که زخم شده و یا جای جوش دارد ترمیم شوند.

• لایه برداری شمیایی

لایه برداری همواره به عنوان یکی از روش های پاکسازی و ترمیم پوست مورد استفاده بسیاری از افراد بوده است. در لایه برداری شیمیایی به کمک برخی اسید ها سلول های مرده پوست را از بین می برند. این روش از لایه برداری را می توان در غلظت های کم و زیاد اسید انجام داد که غلظت های بالای آن باید با تجویز و صلاح دید پزشک باشد.

لایه برداری شمیایی

روش های خانگی جوانسازی پوست دست

ممکن است شما نیز از آن دسته از افرادی باشید که به دنبال جوانسازی پوست دست در منزل باشید. روش های جوانسازی پوست که می توانید از آن ها برای جوانسازی پوست دست استفاده کنید شامل موارد زیر می شود:

• استفاده از مرطوب کننده ها

بسیاری از مرطوب کننده های موجود در بازار به عنوان مرطوب کننده دست قابل استفاده هستند. شما می توانید پس از هر بار استفاده از مواد شوینده از این مرطوب کننده ها برای حفظ رطوبت دستان خود استفاده کنید.

• استفاده از کرم های ضد آفتاب

شاید شما تصور کنید که کرم های ضد آفتاب تنها برای حفظ سلامت پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند. اما همانطور که در بخش ابتدایی مقاله به آن اشاره کردیم یکی از دلایل پیری پوست دست تابش شدید نور خورشید می باشد.

محافظت از دستان خود به کمک کرم های ضد آفتاب از خشک شدن پوست دستان شما جلوگیری کرده و موجب جوانسازی پوست دست ها می شود.

• درمان در شب

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که پوست بسیار خشکی دارید می توانید درمان پوست دستان خود را در طول شب انجام دهید. وقتی به مقدار لازم از کرم مرطوب کننده بر روی دست ها مالیده شده لازم است تا دستان خود را به وسیله جوراب و یا دستکش بپوشانید تا مرطوب کننده استفاده شده و مقدار لازم جذب دستان شما شود.

روش های خانگی جوانسازی پوست دست

• آلوئه ورا

آلوئه ورا در بسیاری از کرم ها و موادی که برای درمان های پوستی تجویز می شوند وجود دارد. مصرف آلوئه ورا به علت دارا بودن آنتی اکسیدان ها و اجزاء ضد التهابی منجر به جوانسازی پوست دست شما خواهد شد.

•  پرهیز از شستن دست ها با صابون

صابون به علت ترکیب و ساختار خود و به علت مواد شیمیایی که در خود دارد یکی از عوامل اصلی در خشکی پوست می باشد. به همین دلیل همواره توصیه می گردد از شستشوی زیاد دستان خود با صابون خودداری کنید.

• استفاده از دستکش

شما ممکن است در طول روز فعالیت های زیادی را با دستان خود انجام دهید. از شستن ظروف تا شستن لباس های گرفته تا گردگیری فضای منزل و تمیز سازی شیشه و آینه ها. از طرفی باید بدانید که تماس زیاد پوست دست با آب باعث خشک شدن دستان شما می شود. اگر در طول روز مجبور هستید مدت زمان زیادی دستان خود را با آب در تماس قرار دهید حتما از دستکش های لاستیکی استفاده کنید.

• استفاده از دستگاه های رطوبت ساز

معمولا افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می برند از دستگاه های رطوبت ساز برای بهبود سیستم تنفسی خود استفاده می کنند. اما در عین حال می دانیم که حفظ رطوبت دست ها می تواند اثر قابل توجهی بر جوانسازی پوست دست داشته و از پیری زودرس پوست دست جلوگیری کند.

استفاده از دستگاه های رطوبت ساز

• کاهش استرس

از استرس به عنوان مادر تمام بیماری ها یاد می شود. آن دسته از افرادی که به بیماری اگزما مبتلا هستند استرس می تواند به عنوان محرک عود بیماری باشد. کاهش استرس در این دسته از افراد می تواند از خشک شدن پوست دست و سایر قسمت های بدن این افراد جلوگیری کند.

• لایه برداری

به طور کلی لایه برداری پوستی می تواند باعث حذف پوست خشک و آسیب دیده شود و زیبایی پوست شما را به همراه داشته باشد. لایه برداری پوستی برای پوست دست هم کاربرد داشته و موجب جوانسازی پوست دست شما می شود. برای انجام این کار در منزل می توانید از ترکیب روغن زیتون و ۱ تا ۲ قاشق چای خوری قند گرانوله استفاده کنید.

• حمام بلغور جو

اگر مقداری بلغور جو را به صورت خام و یا پخته شده به وان حمام خود اضافه کنید می تواند به جوانسازی پوست شما کمک کند. علاوه بر آن می توانید بلغور جو را با روغن زیتون ترکیب کرده و پس از آن که به خوبی مخلوط شد بر روی پوست خود بمالید.

بهترین روش جوانسازی دست ها

در بخش های قبلی این مقاله انواع روش های جوانسازی پوست دست آشنا شدید. اگر از ما بخواهید بهترین روش جوانسازی دست در یک نگاه به شما بگوییم، قطعا پاسخ ما یک روش واحد و خاص نخواهد بود. به طور کلی پوست افراد مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد. برخی از ما پوست چرب و برخی دیگر پوستی بسیار خشک داریم.

از طرفی ممکن است نشانه ها و علائم پیری پوست و به خصوص پوست دست برای افراد مختلف متفاوت باشد. برخی از افراد پوست دستانشان دچار چروک شده و دیگری ممکن است لک دار شده باشد. پس با این وجود نمی توان یک روش خاص را به عنوان بهترین روش جوانسازی پوست دست معرفی نمود.

شما باید با توجه به این که قصد درمان مشکلات پوستی خود را دارید و یا قصد جلوگیری از آن، به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نموده و بر اساس وضعیت دستان خود بهترین درمان برای شما اجرا شود.

جوانسازی پوست دست

هزینه جوانسازی پوست دست

قیمت جوانسازی پوست  از یک کلینیک به کلینیک دیگر متفاوت بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که می تواند بر هزینه جوانسازی پوست دست اثرگذار باشد می توان به نوع آسیب پوستی، روش انتخابی در جهت بهبود آسیب، دستگاه مورد استفاده، سابقه و تجربه پزشک معالج و… اشاره نمود.

مطالعه بیشتر  لیزر ترمیا : هرچه خوبان همه دارند ترمیا یکجا دارد

• افراد مناسب برای جوانسازی دست ها 

به طور کلی تمام افرادی که به دنبال داشتن دستانی زیبا و صاف هستند می توانند از انواع روش های جوانسازی دست ها استفاده کنند.

ممکن است وقتی حرفی از جوانسازی پوست به میان می آید فکر کنید تنها افراد سالخورده و پا به سن گذشته باید از این روش ها استفاده کنند اما باید بدانید که یکی از نکات مهم داشتن پوستی صاف و شفاف این است که از بروز پیری زودرس در دستان خود جلوگیری کنیم.

برای این منظور باید از روش هایی که در بالا به عنوان روش های کلاژن ساز به شما معرفی شد استفاده کنید.

مزایای جوان سازی پوست دست

جوانسازی پوست دست مانند ترمیم و جوانسازی سایر قسمت های بدن مزایای بسیار زیادی برای ما به همراه دارد که به برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود. از جمله مزایای جوان سازی پوست دست می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• افزایش حجم دست ها که به علت از بین رفتن چربی زیر پوست دست کم حجم شده بود
• از بین بردن بیرون زدگی رگ های دست
• بافت و رنگ پوست بهبود یافته و پوست دستان شما سفت می شود
• بر طرف نمودن لکه های روی دست که به علت افزایش سن ظاهر شده بودند
• به حداقل رساندن نشانه های پیری دست
• افزایش اعتماد به نفس ناشی از داشتن پوستی صاف و شفاف

مزایای جوان سازی پوست دست

چرا کلینیک زیبایی عصر جدید؟

کلینیک زیبایی عصر جدید به عنوان بهترین کلینیک زیبایی تهران مجهز به مجرب ترین کادر پزشکی و بروزترین دستگاه های زیبایی می باشد. در این کلینیک تمامی روش های مرتبط با جوانسازی پوست صورت و بدن و البته جوانسازی پوست دست با استفاده از بهترین مواد و دستگاه های موجود صورت می گیرد.

از جمله روش های جوانسازی و زیبایی پوست که در این کلینیک مورد استفاده قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• مزوتراپی پوست

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از چین و چروک های پوستی خود رنج می برید، مزوتراپی پوست راهکاری است که می تواند زیبایی و شادابی را به شما هدیه نماید اما در صورتی که توسط پزشکان باتجربه و کارآزموده انجام پذیرد.

این متد با تزریق نمودن کوکتل ها به لایه های پوستی شما منجر به ترمیم آسیب ها شده و به این طریق شرایطی بهتر را برای شما رقم خواهد زد. اگر متقاضی دریافت خدمات این متد در کلینیک ما می باشید حتما صفحه مزوتراپی پوست را مطالعه نمایید.

•مزوتراپی صورت

مزوتراپی کاربردهای متنوع و قابل توجه ای در راستای برطرف ساختن تیرگی های دور چشم، رفع خطوط پیشانی و دورلب و … دارد که استفاده از آن می تواند شما را صاحب صورتی شفاف و درخشان نماید. این متد طی سال های اخیر مورد توجه افراد بسیار زیادی بوده است که دلایل اصلی آن را می توانید در صفحه مزوتراپی صورت بخوانید.

هزینه جوانسازی پوست دست

• هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی است که از امواج متمرکز فراصوت برای درمان عارضه های پوستی شما استفاده می نماید. این روش درمانی با ارسال اشعه های فراصوت با شدت بسیار بالا به بافت های پوستی شما این توانایی را دارد تا در مدت زمان کوتاهی شما را برای همیشه از شر چین و چروک های پوستی خلاص نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید صفحه هایفوتراپی را مطالعه نمایید.

• لیفت صورت

اگر در ناحیه صورت خود دچار افتادگی شده اید دیگر جای نگرانی نیست چرا که لیفت صورت به عنوان یکی از بهترین روش های جوانسازی این توانمندی را دارد تا پوست شما را به سمت بالا کشیده و علاوه بر زاویه سازی، چین و چروک های ایجاد شده بر روی سطح پوست شما را بهبود بخشد. شما در صفحه لیفت صورت بیشتر می توانید با این متد آشنا شوید.

 

• تزریق بوتاکس

موادی که با نام بوتاکس به بافت های پوست انسان تزریق می گردند نوعی سم می باشند که استفاده از آن در مقادیر کم هیچگونه ضرری برای شما به همراه نداشته و می تواند خطوط ایجاد شده در ناحیه پیشانی و لب های شما را نیز بهبود بخشند. با مطالعه صفحه تزریق بوتاکس بیشتر می توانید با این متد آشنا شوید.

• تزریق ژل

ژل ها ماده هایی حجم دهنده به شمار می روند که عمدتا برای حجم دهی به لب ها و گونه ها مورد استفاده قرار می گیرند اما توجه داشته باشید که این مواد به عنوان پرکننده می توانند چین و چروک ها پوستی شما نیز از بین برده و جوانی و زیبایی را به شما هدیه نمایند. قطعا مطالعه صفحه تزریق ژل می تواند شما را ترغیب به درمان با این متد نماید.

• ساکشن غبغب

گاهی تجمع چربی ها در زیرچانه موجب افتادگی و شل شدن پوست این بخش از بدن انسان می گردد. افراد زیادی هستند که این موضوع را ناخوشایند می دانند و به دنبال راه حلی برای برداشتن آن می باشند اما دیگر جای نگرانی نیست. مزایا و ویژگی های ساکشن غبغب می تواند برای همیشه این افتادگی ها را برطرف سازد.

 

• بلفاروپلاستی

نوعی جراحی پلک می باشد که با استفاده از آن می توان افتادگی های ناحیه پلک ها را برطرف ساخت. این روش را شما می توانید هم برای پلک بالا و هم برای پلک پایین استفاده نموده و از زیبایی خود نهایت لذت را ببرید. با این متد در صفحه بلفاروپلاستی بیشتر آشنا شوید.

• بوکال فت

چاقی بیش از حد صورت ناشی از تجمع چربی در نواحی گونه ها می باشد که می تواند زاویه صورت انسان را بهم بریزد. بوکال فت راهکاری است که می تواند با استخراج این چربی ها به زاویه سازی فک شما کمک نموده و زیبایی منحصر به فردی را به شما ببخشد.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.