داروهای گیاهی برای رشد مو عصر جدید

بسیاری از افرادی که دچار ریزش مو هستند، در اولین قدم قبل از هر اقدامی ترجیح می دهند تا از داروهای گیاهی برای رشد مو استفاده کنند. ریزش مو یک فرآیند نگران کننده در بین تمام افراد جامعه اعم از زن یا مرد است. عوامل مختلفی هستند که منجر به ریزش موهای سر می شوند که از جمله این موارد می توان به وراثت و برخی بیماری ها و یا تغییرات هورمونی در بدن اشاره کرد.

هم چنین برخی دیگر از بیماری ها مانند تیروئید ممکن است باعث نازک شدن ریشه موها و در نهایت ریزش آن ها شوند. تحقیقات نشان داده است که برخی داروها و مراقبت های گیاهی هستند که می توانند از ریزش موها جلوگیری کرده و منجر به تقویت آن ها شوند.

کلینیک عصر جدید

بسیاری از مردم نیز ترجیح می دهند در ابتدا از ریزش بیش از حد موهای خود جلوگیری کنند و در صورتی که این مورد امکان پذیر نبود به کاشت مو روی آورند. آیا شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که دچار ریزش مو و یا طاسی سر شده اید؟ آیا با انواع داروهای گیاهی برای رشد مو آشنایی دارید؟

داروهای گیاهی برای رشد مو

عوامل اصلی ریزش مو در مردان و زنان

قبل از آن که به معرفی انواع داروهای گیاهی برای رشد مو بپردازیم بهتر است با عواملی که منجر به ریزش مو می شوند آشنا شویم. همانطور که اشاره شد عوامل مختلفی هستند که منجر به ریزش موها می شوند. این عوامل در آقایان و بانوان مشترک بوده و هریک از آن ها تاثیر مخصوص به خود را در ریزش موها دارند. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• ریزش مو به علت افزایش سن
• تغذیه نامناسب و عادت های غذایی بد
• سیستم ایمنی ضعیف
• وجود استرس و اضطراب به عنوان اصلی ترین علت بیماری های جسمی و روحی
• عوامل محیطی مانند آلودگی، نور خورشید و یا تغییرات فصلی
• مصرف داروهای ضد افسردگی و داروهای رقیق کننده خون
• کاهش ناگهانی وزن که خود می تواند به علت رژیم های غذایی بد و یا بیماری باشد.

عوامل اصلی ریزش مو در مردان و زنان

با توجه به این عوامل هر یک از ما برای کمک به رشد و بهبود موهای خود در کنار داشتن تغذیه و سبک زندگی مناسب باید از برخی تقویت کننده ها نیز استفاده کنیم. این روزها انواع دارو گیاهی برای رشد موها مورد استفاده قرار می گیرد که غالبا به صورت روغن هستند. لازم است بدانید که نباید در مصرف این دارو ها به صورت خودسرانه عمل کرد و باید حتما با مشورت و تجویز پزشک صورت پذیرد.

روغن مو گیاهی و اثربخشی آن در رشد موها

امروزه از روغن موی گیاهی در درمان ریزش مو و یا تقویت موها استفاده زیادی می شود. روغن های مو که آن ها را با نام تونیک مو نیز معرفی می کننددر واقع عصاره های گیاهی بر پایه روغن هستند. انواع مختلفی از روغن های گیاهی برای درمان مشکلات پوست سر مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به روغن های زیر اشاره نمود:

• روغن نارگیل
• روغن زیتون
• روغن بادام شیرین
• روغن جوانه گندم
• روغن جوجوبا
• روغن معدنی
• روغن گردو

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش میکروگرافت  + هزینه ها و مشاوره رایگان

روغن مو گیاهی و اثربخشی آن در رشد موها

گیاهان مورد استفاده در روغن های موی گیاهی

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد روغن های مو در واقع عصاره های گیاهی هستند که بر پایه این روغن ها مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مهم ترین گیاهان مورد استفاده در داروهای گیاهی برای رشد مو می توان به موارد زیر اشاره نمود.

ختمی چینی (Hibiscus Rosa Sinensis)

این گیاه یک درختچه کوچک همیشه سبز است که دارای گل های خوراکی می باشد. گل های آن همواره برای ساخت دمنوش های گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند. این تصور وجود دارد که مصرف این گیاه به عنوان یک دارو گیاهی برای رشد مو منجر به تقویت و رشد فولیکول های مو می شود.

گیاهان مورد استفاده در روغن های موی گیاهی

برامی (Bacopa Monnieri)

این گیاه که با نام باکوپا نیز شناخته می شود در داروی آیوردا مورد استفاده قرار می گیرد. گیاه برامی برای تقویت ویتامین هایی که مسئول رشد و تقویت موها هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دکمه کتی (Tridax Procumbent)

این گیاه یک گیاه خزنده و از خانواده گل آفتاب گردان می باشد که البته سایز آن نسبت به گل آفتاب کردان بسیار کمتر است. این گیاه دارای آنتی اکسیدان هایی است که منجر به تقویت موها و رشد آن ها می شوند.

گیاهان مورد استفاده در روغن های گیاهی

جاتامانسی (Nardostachys Jatamansi)

این گیاه یک درختچه کوچک است که ریزوم های آن می توانند به رشد موها کمک کنند. همچنین تحقیقات نشان داده که مصرف دارو گیاهی حاوی این ماده می تواند به درمان طاسی ناشی از شیمی درمانی کمک کند.

جنسینگ (Panax Ginseng)

شاید از بین گیاهانی که تحت عنوان داروهای گیاهی برای رشد مو تاکنون معرفی شد جنسینگ از همه معروف تر باشد. جنسینگ یک دارو گیاهی حاوی ساپونین است که سالیان طولانی به عنوان ماده دارویی مورد استفاده قرار گرفته است.

گیاهان  در روغن های موی گیاهی

سنبل هندی

این گیاه نیز یک درختچه کوچک است که ساقه های زیرین آن می تواند تا حدودی ریزش مو را به خصوص در مواردی که ریزش مو بر اثر آلوپسی می باشد درمان کند.

رزماری

گیاه رزماری یکی از گیاه هایی است که با کمک به چرخه گردش خون در بدن به تقویت موها کمک می کند. از طرفی این گیاه به علت خاصیت مرطوب کنندگی خود از خشک شدن موها و پوست سر و در نتیجه پوسته پوسته شدن سر جلوگیری می کند.

 انواع گیاهان  استفاده شده در روغن های موی گیاهی

گل همیشه بهار

گل همیشه بهار همان کالاندولا می باشد. این گل یکی از گیاهانی است که به عنوان منبع اصلی آنتی اکسیدان ها شناخته می شود. گل همیشه بهار با افزایش تولید کلاژن باعث تقویت فولیکول ها شده و از ریزش موها جلوگیری می کند.

اسطوخودوس

این گیاه که در غالب روغن به عنوان دارو گیاهی برای رشد مو شناخته شده است بیشتر خواص ضد باکتریایی دارد. از همین رو استفاده از روغن های گیاهی حاوی این ماده از تجمع و رشد باکتری ها در پوست سر جلوگیری کرده و از همین طریق هر چیزی که ممکن است از رشد موها جلوگیری کند را از پوست سر حذف می کند.

گیاهان دارویی در روغن مو

پمادهای گیاهی مورد استفاده برای جلوگیری از ریزش مو

پمادهایی که در حال حاضر به عنوان پمادهای گیاهی برای رشدموها مورد استفاده قرار می گیرند ترکیباتی کاملا گیاهی به شمار می روند که می توان در ساختار آن ها روغن موی گیاهی را نیز شاهد بود. توجه داشته باشید این روغن ها را به طور معمول با استفاده از وازلین و یا موم عسل تولید می کنند و اکثرا آن ها را با عنوان پمادهای چندگیاهی می شناسند. از مهم ترین ترکیبات این دسته از داروهای گیاهی برای رشد مو می توان موارد زیر را نام برد.

• انگور فرنگی

انگور فرنگی نوعی دارو گیاهی است که کاربرد ویژه ای در تقویت و رشد موها داشته و می تواند انتی اکسیدان لازم را برای سلامت موهای شما تامین سازد.

پمادهای گیاهی برای جلوگیری از ریزش مو

• آب قاشقی

در حال حاضر آب قاشقی از محبوب ترین گیاهان آیورودی به شمار می رود که با قابلیت های ویژه خود این توانمندی را دارد تا گردش خون را در پوست سر انسان افزایش داده و به این طریق موجب افزایش طول عمر موهای شما گردد.

• آلوئه ورا

اگر با آلوئه ورا آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که این گیاه از جمله گیاهان گرمسیری است که قادر است تا موهای شما را تقویت نموده و به این طریق موجب سلامت هرچه بیشتر موهای شما گردد. شما می توانید به راحتی این نوع از داروهای گیاهی برای رشد مو را به صورت ژل مانند تهیه نموده و مورد استفاده قرار دهید.

مطالعه بیشتر  سریعترین و بهترین درمان کاشت مو در جای شکستگی

پمادهای گیاهی مورد استفاده برای جلوگیری از ریزش مو

• ریحان مقدس

ریحان مقدس به عنوان نوعی گیاه کاملا معطر شناخته می شود که خاصیتی شفابخش نیز به همراه دارد. این گیاه با خواص بی نظیر خود می تواند شوره سر را درمان نموده و به کاهش میزان خارش موهای انسان کمک های قابل توجه ای نماید.

ترکیباتی که نام برده شد پایه و اساس پمادهای چندگیاهی می باشند بهترین داروهای گیاهی برای رشد مو شناخته می شوند.

کرم های گیاهی بهترین داروهای گیاهی برای رشد مو

حال که با انواع روغن ها و پمادهای گیاهی آشنا شدید قصد داریم تا به معرفی کرم های گیاهی بپردازیم که در حال حاضر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. نکته ای که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که ساختار کرم های گیاهی به شکلی است که دارای روغن های تزریق شده و آب هستند.

کرم های گیاهی بهترین داروهای گیاهی برای رشد مو

با مطالعه این امر ممکن است بگویید که با این تفاسیر کرم ها تفاوتی با روغن ها ندارند در حالی که کرم ها از میزان روغن بسیار کمی برخوردار بوده و پس از استفاده نیز به راحتی جذب پوست سر انسان می شوند. از مهم ترین گیاهان دارویی مورد استفاده در این نوع داروهای گیاهی برای رشد مو می توان موارد زیر را نام برد.

• کتان غول پیکر
• سیب تلخ
• مستور خوابیده
• یاسمن شب گل

ژل های گیاهی مقوی برای رشد موها

از دیگر داروهای گیاهی برای رشد مو می توان ژل های گیاهی( Herbal gels for hair growth ) را نام برد که دارای عصاره های گیاهی می باشند. همان گونه که از نام این داروها پیداست بر پایه ژل بوده و شما در ساختار آن ها روغنی را شاهد نخواهید بود از مهم ترین گیاهانی که در این ژل ها مورد استفاده قرار می گیرند می توان شنبلیله و بلاذر را نام برد که بر استفاده از آن ها بایستی با توجه به دستور درج شده ژل ها را بر روی پوست سر خود ماساژ دهید.

ژل های گیاهی مقوی برای رشد موها

اهمیت کاشت مو در رویش مجدد موها

روش ها و داروهای گیاهی نام برده شده همگی می توانند مانع از ریزش موهای شما شوند اما به نظر شما برای افرادی که دچار طاسی شده اند کاربردی دارند؟ اثربخشی این داروهای گیاهی برای رشد مو در چنین افرادی زیاد نیست و نمی توانند به آنچه که انتظارش را دارند دست یابند و همین امر موجب شده است تا علاوه بر داروهای گیاهی ما شاهد روش های دیگر نیز باشیم که دائمی ترین و اثربخش ترین آن ها کاشت مو است.

اهمیت کاشت مو در رویش مجدد موها

کاشت مو طبیعی با برداشت فولیکول های زنده از دیر نواحی سر و یا بدن شما و پیوند آن ها به بخش های طاس شده قادر است تا شما به موهایی طبیعی و زیبا برساند. دستیابی به چنین رویایی نیاز به انتخاب درست یک کلینیک زیبایی و در ادامه یک پزشک معالج مجرب می باشد. ما در کلینیک عصرجدید تمام امکانات و شرایط لازم را برای شما فراهم نموده ایم تا بتوانید از انواع روش های مختلف پیوند مو بهره برده و بهترین ها را برای خود محقق سازید.

خدمات و روش های مختلف کاشت مو در کلینیک زیبایی عصرجدید

از مهم ترین روش های قابل اجرا در مجموعه زیبایی و درمانی کلینیک عصر جدید می توان موارد زیر را نام برد که همگی تحت نظارت دکتر وجودی که یکی از پزشکان مجرب و متخصص زیبایی با ۲۵ سال سابقه می باشد. شما با دریافت خدمات تخصصی توسط این پزشک و مشاوره های رایگان و مفید می توانید هرچه بیشتر با این روش ها آشنا شده و نسبت به هزینه کاشت مو به اطلاعات کاملی دست یابید.

خدمات  کاشت مو در کلینیک زیبایی عصرجدید

کاشت مو به روش SUT

این روش پیشرفته ترین روش حال حاضر در دنیا به شمار می رود و همین موضوع موجب شده است تا از محبوبیت بسیار بالایی میان عموم مردم و پزشکان برخوردار باشد. سرعت انجام این روش بهبود قابل توجه ای یافته و شما با به کارگیری آن می توانید تراکم موهای خود تا حد قابل زیادی افزایش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید صفحه کاشت مو به روش SUT را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش FIT

این روش عاری از هرگونه برشی بوده و تمام فولیکول های موردنیاز برای پیوند را نیز به صورت تکی برداشت می نماید. شما برای بهره مندی از این روش بایستی مدت زمان بیشتری را سپری کنید اما مزیت های آن می تواند شما را به آنچه ک در ذهن دارید برساند. ما در صفحه کاشت مو به روش FIT به طور جامع به بررسی این روش پرداخته ایم.

مطالعه بیشتر  انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش میکروگرافت

در این روش برای استخراج فولیکول ها از دستگاه های خاصی با نام هولدر استفاده می گردد و همین موضوع موجب شده است تا میزان بروز خطای انسانی به طور قابل توجه ای کاهش یابد. شما با استفاده از این روش هیچگونه جای زخم و یا خونریزی خاصی را در نواحی درمانی سر خود شاهد نخواهید بود و اسن تنها یکی از مزیت هایی است که ما در صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت بیان نموده ایم.

کاشت مو به روش MICRO FIT

این روش پس از روی کارآمدن تا حد زیادی توانست مشکلات و نقایصی را که در گذشته وجود داشتند برطرف سازد و این امر به لطف استفاده از دستگاه های پیشرفته ای با نام نئوگرافت محقق گردید. این متد برپایه FIT بوده و فولیکول ها پس از برداشت و انجام پالایش های لازم در نواحی طاس شده کاشت می شوند. مطال ما در صفحه کاشت مو به روش MICRO FIT می تواند بیشتر به شما کمک کند.

کاشت مو به روش MICRO FIT

کاشت مو به روش ترکیبی

این روش به طور همزمان از روش های دیگری همچون FIT و FUT استفاده می نماید تا به این طریق بتوانید به موهای دلخواه خود دست یابید. ساختار این روش بدین گونه است که ابتدا برشی در ناحیه بانک مو ایجاد شده و فولیکول ها به صورت نواری برداشت می شوند. پس از کاشت این فولیکول ها، روش FIT به کار گرفت می شود تا به تراکم و زیبایی موها افزوده شود. مزیت ها و ویژگی های بیان شده در صفحه کاشت مو به روش ترکیبی می تواند هرکسی را راغب سازد.

کاشت مو به روش BHT

این روش دارای ساختاری شبیه به دیگر روش ها است با این تفاوت که امکان برداشت فولیکول های مو از دیگر نواحی بدن نیز فراهم گردیده است. همین موضوع نشان می دهد که روش BHT در خانم ها قابل انجام نبوده و محدود به آقایان می باشد. شما با مطالعه صفحه کاشت مو به روش BHT بیشتر می توانید با این روش آشنا شوید.

کاشت مو به روش SUPER FUE

این روش همان روش FUE است اما برای اجرای ان از ابزارها و دستگاه های پیشرفته تری استفاده می گردد. توجه داشته باشید که اسکن های قبل از جراحی بر روی موهای شما انجام می شوند تا دستگاه با توجه به ساختار موهای شما تنظیم گردد. شما با مطالعه صفحه کاشت مو به روش SUPER FUE بیشتر می توانید با این روش آشنا شوید.

کاشت مو به روش SUPER FUE

کاشت مو به روش DHI

این روش به طور همزمان به برداشت و کاشت فولیکول ها می پردازد و همین موضوع موجب شده است تا از آن با نام کاشت موی مستقیم یاد گردد. ساختار آن به این شکل است که هر فولیکول پس از برداشت در اختیار کادر درمانی قرار می گیرد تا پس از ایجاد حفره هایی با اندازه های مشخص در نواحی طاس شده جاسازی شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید صفحه کاشت مو به روش DHI را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش FUE

این روش با برداشت تکی و مجزای فولیکول ها از میزان دقت بسیار بالایی برای پیوند موها برخوردار بوده و به خوبی می تواند شما را به نتایجی که انتظارش را دارید برساند. کیفیت موها و تراکم بالای آن ها از مهم ترین دستاوردهای استفاده از این روش به شمار می روند که ما در صفحه کاشت مو به روش FUE به بررسی دقیق تر آن ها پرداخته ایم.

کاشت مو به روش FUT

در میان تمام روش هایی که در حال حاضر برای پیوند مو مورد استفاده قرار می گیرند این روش از تهاجم بالاتری برخوردار می باشد چرا که طی آن ما شاهد خونریزی و بخیه هایی خواهید بود که ناشی از ایجاد یک برش برای برداشت نواری فولیکول ها هستند. این روش مزیت های قابل توجه ای برای شما به همراه دارد که از مهم ترین آن ها می توان به هزینه جراحی کمتر، سریع بودن و آسیب کمتر به گرافت ها اشاره نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش می توانید صفحه کاشت مو به روش FUT را مطالعه نمایید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.