نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو

یکی از انواع مراقبت های بعد از عمل کاشت که تاثیری بسیاری بر سلامت موهای شما دارد، نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو می باشد. ریزش مو از جمله مشکلاتی است که این روزها مردان و حتی زنان بسیاری از آن رنج می برند. کاشت مو از جمله راهکارهای بسیار موثر در بازیابی موهای از دست رفته می باشد اما باید در نظر گرفت که عمل کاشت نیز مانند دیگر روش هایی که در علم پزشکی برای زیبایی بدن صورت می گیرد به مراقبت های خاصی نیاز دارد.

یکی از نکاتی که باید بعد از کاشت در نظر بگیرید نحوه صحیح خوابیدن  می باشد. از آن جا که هزینه کاشت مو ممکن است در برخی موارد بالا باشد لازم است شما در تمام مراحل درمانی خود و به خصوص در طول دوران نقاهت بعد از کاشت، نسبت به حفظ سلامت موهای کاشته شده کوشا باشید. آیا شما با مراقبت های بعد از کاشت آشنا هستید؟ آیا می دانید نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو چقدر بر عملکرد این تکنیک درمانی تاثیرگذار است؟

کلینیک-زیبایی

کلینیک زیبایی عصر جدید

آنچه در این مطلب می خوانید... نمایش

اهمیت نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو

روزهای اول بعد از کاشت مو از مهم ترین روز ها در طول درمان و دوران نقاهت شما است زیرا در روز های ابتدایی موها و پوست سر شما بسیار حساس می باشد و اگر به خوبی از آن مراقبت نشود آسیب زا خواهد بود. اگر نحوه خوابیدن(How to sleep after hair transplant ) شما به گونه ای باشد که به سر شما فشار وارد کند باعث می شود فشار زیادی به زخم های سر وارد شود و منجر به خون ریزی گردد. از طرفی طرز غیر صحیح خوابیدن باعث افزایش فشار بر گرافت شده و سلامت گرافت ها را به خطر می اندازد.

در بعضی مواقع نیز اگر نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو رعایت نشود باعث افزایش تورم سر در نواحی کاشته شده شود. نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل پیوند مو هم باعث می شود که سلامت گرافت ها حفظ شود و هم از طرفی باعث می شود تورم سر در قسمت های کاشته شده کاهش پیدا کند.

اهمیت نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو

نکات مهم در ارتباط با نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو

از زمان کاشت فولیکول تا ۱۰ الی ۱۴ روز بعد نیاز است تا هنگام خوابیدن شرایط خاصی را فراهم آورید. در این مدت سعی کنید از چندین بالش به هنگام خواب استفاده کنید تا سر خود را ثابت نگه دارید. موارد مهمی در ارتباط با نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

• از ملحفه و روبالشی تمیز استفاده کنید

سعی کنید از ملحفه و روبالشی هایی استفاده کنید که بسیار تمیز و عاری از کثیفی باشند زیرا در روز های ابتدایی بعد از پیوند مو، باید از تماس سر با هر چیز کثیفی ممانعت کنید چرا که باعث انتقال کثیفی به موهای شما و بروز عفونت در سر می شود. از طرفی سعی کنید برای شستشوی ملحفه و روبالشی ها از موادی استفاده کنید که عاری از افزودنی های حساسیت زا باشند.

مطالعه بیشتر  جدیدترین روش کاشت مو + مزایا و معایب هرکدام

• استفاده از حوله تمیز و نرم

استفاده از حوله تمیز تاثیری زیادی بر نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو دارد. پس از انجام عمل پیوند به مدت چند روز ترشحاتی بر پوست سر وجود خواهد داشت که بهتر است این ترشحات جذب حوله شده تا روبالشی و محلفه شما کثیف نشوند. همچنین استفاده از یک ملحفه نرم باعث می شود تا پوشت سر شما که بسیار حساس می باشد از تماس با سطح زبر و ناصاف در امان باشد.

از ملحفه و روبالشی تمیز استفاده کنید بعد از کاشت مو

• بر روی شکم نخوابید

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که عادت دارید شب ها بر روی شکم بخوابید. لازم است بدانید که خوابیدن بر روی شکم باعث افزایش تورم سر شما خواهد شد. از طرفی این شکل از خوابیدن باعث می شود که آسیب زیادی بر فولیکول هایی پیوند زده شده وارد شود. بنا بر تحقیقات علم پزشکی خوابیدن بر روی شکم نه تنها نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه باعث گودی کمر نیز می شود. پس ترک این عادت نه تنها به سلامت موهای پیوند زده شده کمک می کند بلکه از بروز گودی کمر نیز جلوگیری می کند.

• سر باید بالاتر از بدن قرار گیرد

یکی دیگر از نکات مهم در ارتباط با نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو وضعیت قرارگیری سر نسبت به بدن می باشد. نحوه قرار گیری سر خود را به گونه ای تنظیم کنید که زاویه ای در حدود ۳۰ تا ۴۵ درجه با بدن شما داشته باشد. برای این کار می توانید از ۲ یا ۳ بالش برای قرار دادن در زیر سر خود استفاده کنید. این شکل خوابیدن بهترین روش خوابیدن بعد از عمل کاشت می باشد که علاوه بر حفظ سلامت فولیکول ها به کاهش تورم بافت های سر نیز کمک می کند.

بر روی شکم نخوابید بعد از کاشت مو

• از ضربه زدن سر به بالش و یا هدبورد تخت جلوگیری کنید

در روزهای ابتدایی بعد از کاشت، فولیکول ها بسیار حساس هستند و هرگونه ضربه به پوست سر باعث آسیب به فولیکول ها و گرافت های کاشته شده می شود. برای رعایت نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو باید بالش ها را به گونه ای زیر سر خود قرار دهید تا از ضربه به پوست جلوگیری شود. از طرفی اگر از تخت خواب استفاده می کنید یک بالش بین سر و هدبورد تخت خواب قرار دهید تا ضربه ای به پوست سر شما وارد نشود.

• یک الگوی خواب منظم داشته باشید

نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو تنها مربوط به رعایت نکات حفاظتی از پوست قبل از خواب نیست. داشتن یک برنامه منظم برای خواب نیز می تواند به بهبود جراحات پوست سر و کاهش دوران نقاهت کمک کند. به همین دلیل لازم است خواب کافی داشته باشید تا بتوانید طول دوره درمان را به بهترین شکل طی کنید.

• دارو های تجویز شده را مرتب مصرف کنید

در کنار داروهای تجویز شده از طرف پزشک که معمولا برای جلوگیری از ایجاد التهاب می باشد برخی از دارو ها مستقیما برای تنظیم خواب شما تجویز می گردند تا خواب مفید و منظمی داشته باشید. از طرفی بعضی از دارو هایی برای کاهش درد مورد استفاده قرار می گیرند باعث تنظیم خواب شما نیز می شوند. در این مورد یادتان باشد که شما تحت هیچ شرایطی نباید بدون هماهنگی با پزشک از داروهای خواب آور استفاده کنید.

سر باید بالاتر از بدن قرار گیردن بعد از کاشت مو

• از چرخش بیش از حد هنگام خواب بپرهیزید

در بخش های مختلف محتوا عنوان شد که نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از خواب تاثیر زیادی بر روند درمان خواهد داشت. برخی از ما عادت داریم که در طول شب و هنگام خواب تحرک زیاد داشته و مدام تکان بخوریم. سعی کنید در روز های ابتدایی بعد از کاشت این تکان خوردن ها را به حداقل برسانید زیرا باعث آسیب به گرافت ها می شود. می توانید در دو طرف خود چندین بالش قرار دهید تا از تکان خوردن بیش از حد شما جلوگیری کنند.

•  رعایت مراقبت های شب اول بعد از کاشت مو

در اولین شب بعد از کاشت مو، از بالش های مخصوص استفاده کنید. این بالش ها برای افرادی که عمل پیوند مو را انجام داده اند طراحی شده و به شما کمک می کنند تا سرتان را بهتر در زاویه ۴۵ درجه نسبت به بدن خود قرار دهید. از طرفی این نوع بالش ها به این دلیل که دارای مواد ژل مانندی هستند از وارد شدن فشار به گردن و سر شما جلوگیری می کنند. قرار گرفتن سر بالاتر از بدن باعث می شود که رفلاکس خون در این بخش از بدن کمتر شود چرا که این امر منجر به افزایش خونریزی و تورم در ناحیه درمانی می گردد.

مطالعه بیشتر  مراقبت های بعد از کاشت مو + ۱۰ توصیه ضروری که باید بدانید

رعایت مراقبت های شب اول بعد از کاشت مو

عوارض نحوه خوابیدن غلط بعد از پیوند مو

حال که با نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو آشنا شدید، باید بدانید که خوابیدن در موقعیت های نامناسب می تواند به گرافت ها آسیب بسیار زیادی وارد کند. برای مثال اگر عمل کاشت را در قسمت های جلوی سر خود انجام داده باشید، خوابیدن بر روی شکم باعث می شود فشار بسیار زیادی بر سر شما وارد شود و فولیکول های پیوند زده شده دچار آسیب شوند. همچنین اگر قسمت های کاشته شده در دو طرف سر شما باشد باید حتما به پشت خوابیده و از چرخش به دو طرف خود جلوگیری کنید.

از جمله عوارض خوابیدن غیر صحیح بعد از کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• سر درد
• گیج و سردرگم بودن
• کنده شدن موها
• کشیده شدن پوست
• افزایش تورم بافت های پوست سر
• خون ریزی
• کبوری
• عفونت
• قرمز شدن ناحیه پیوند زده شده
• ایجاد اختلال در ترمیم

عوارض نحوه خوابیدن غلط بعد از پیوند مو

چه زمانی می توان به روند طبیعی خواب برگشت؟

به طور طبیعی لازم است نکات مطرح شده در ارتباط با نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو را به مدت دو هفته رعایت کنید. پس از این مدت می توانید به روال قبلی خود برگردید. به طور کلی مدت زمان دوره نقاهت برای افراد مختلف، متفاوت می باشد اما چیزی که در این بین برای تمام افراد یکسان بوده و لازم است از طرف همه کسانی که عمل کاشت را انجام داده اند رعایت شود، نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو می باشد.

کلینیک زیبایی عصر جدید

اگر شما از دسته افرادی هستید که به دنبال کاشت مو طبیعی و پر تراکم هستید می توانید از خدمات ما در کلینیک زیبایی عصر جدید استفاده کنید. دستیابی به موهایی زیبا و پر تراکم و با خط رویش کاملا طبیعی یکی از آرزو های تمام افرادی است که این متد درمانی را انتخاب می کنند. کلینیک عصرجدید با در اختیار داشتن کادری مجرب و با دانش، و همچنین جدید ترین تجهیزات روز دنیا می تواند زیبایی از دست رفته موهای شما را بازگرداند.

از جمله روش های کاشت مو که در این کلینیک برای بازیابی موهای از دست رفته به کار گرفته می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• کاشت مو به روش SUT

این روش یکی از روش های جدید کاشت بوده که پایه آن بر اساس روش FUE می باشد. در این روش فولیکول ها بدون بافت مو و به تنهایی استخراج می شوند که همین موضوع باعث افزایش موفقیت این عمل می شود. برای آن که با جزئیات این روش بیشتر آشنا شوید می توانید صفحه کاشت مو به روش SUT را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش SUT خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو

• کاشت مو به روش FIT

این روش روشی است که بسیاری از مراکز زیبایی از آن استفاده می کنند. این روش از متد های پیوند مو، به کمک میکرو پیوند ها انجام می شود زیرا در آن هزاران میکرو پیوند بر روی سر پیوند زده می شود. در واقع در این روش هزاران فولیکول به صورت گروهی بر روی پوست سر پیوند زده می شوند. صفحه کاشت مو به روش FIT می تواند اطلاعات کاملی در ارتباط با این روش در اختیار شما قرار دهد.

• کاشت مو به روش میکروگرافت

این روش که در واقع روش پیشرفته تر SUT می باشد به شما کمک می کند که تراکم موی بالایی پس از کاشت داشته باشید. در این روش از ابزارهای اتوماتیک و بسیار حساسی در مقیاس میکرو استفاده می شود که کمک می کنند در یک فضای یک سانتی متری از موی سر شما تعداد گرافت های بیشتری کاشته شود که همین موضوع باعث افزایش تراکم موی سر خواهد شد. اگر شما نیز به این روش از پیوند مو علاقه مند می باشید می توانید صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت را مطالعه نمایید.

نحوه صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو کاشت مو به روش میکروگرافت

• کاشت مو به روش MICRO FIT

اگر می خواهید که موهای شما بسیار دقیق و ظریف پیوند زده شوند حتما این روش را مد نظر قرار دهید. از آن جایی که از ابزارهای بسیار دقیقی برای استخراج و کاشت فولیکول ها استفاده می شود، خطاهای مرتبط با عملکرد انسان بسیار کاهش پیدا می کند. این روش برای کاشت ابرو و ریش و سیبیل هم مورد استفاده قرار می گیرد که علت آن دقت بسیار بالای آن است. مطالعه صفحه کاشت مو به روش MICRO FIT می تواند شما را با جزئیات این روش آشنا کند.

مطالعه بیشتر  پرپشت شدن مو: ازکاشت مو + درمان های خانگی۴۰۱

• کاشت مو به روش BHT

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که بانک موی ضعیفی دارید می توانید از این روش استفاده کنید. در این تکینیک از موهای قسمت های سینه، ریش و کمر برای کاشت استفاده می کنند. از دیگر مزایای این روش ترمیم سریع ناحیه کاشته شده می باشد. اگر شما نیز بانک موی ضعیفی دارید و فکر می کنید نمی توانید از متد های کاشت مو استفاده کنید، حتما صفحه کاشت مو به روش BHT را مطالعه کنید.

کاشت مو به روش BHT خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو

• کاشت مو به روش FUE

این متد از جمله تکنیک های کم تهاجمی برای پیوند مو می باشد زیرا در آن بدون ایجاد برش در پوست سر گرافت ها برداشته شده و بر روی پوست کاشته می شوند. گرافت های مورد نیاز معمولا از ناحیه پشت سر می باشند و برای استخراج آن ها از پانچ های کوچکی به نام میکرو پانچ استفاده می شود. اگر می خواهید از این روش برای کاشت استفاده کنید ابتدا صفحه کاشت مو به روش FUE را بررسی کنید تا با جزئیات آن بیشتر آشنا شوید.

• کاشت مو به روش SUPER FUE

این روش از پیوند را به عنوان روشی کم تهاجم معرفی می کنند زیرا در آن از تیغه های بسیار نازک و کم ضخامت استفاده می شود که باعث می شود پس از کاشت نیازی به زدن بخیه نباشد. این روش بر پایه روش FIT است ولی مزیت این متد نسبت به تکنیک FIT در این است که می توان مدت زمان بالای عمل در تکنیک FIT را بسیار کاهش داد. اگر علاقه مند هستید تا با جزئیات این روش آشنا شوید می توانید صفحه کاشت مو به روش SUPER FUE را مشاهده نمایید.

 کاشت مو به روش SUPER FUE خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو

• کاشت مو به روش DHI

در ابتدا لازم است بدانید که این تکنیک بر پایه متد FUE می باشد. این تکنیک در دسته روش های تهاجمی قرار می گیرد زیرا در آن همزمان با برداشت فولیکول ها برش هایی نیز بر روی پوست سر ایجاد می شود و فولیکول ها بدون اتلاف وقت و در همان لحظه کاشته می شوند. این روش نیز از دقت بالایی برخوردار می باشد زیرا برداشت فولیکول ها در آن توسط میکرو پانچ صورت می گیرد. اگر می خواهید از این متد کاشت استفاده کنید صفحه کاشت مو به روش DHI را مطالعه کنید.

• کاشت مو به روش FUT

این روش از کاشت مو از جمله متد های تهاجمی می باشد. در این روش ابتدا یک نوار باریک از بانک مو برداشته می شود. در مرحله بعد این نوار باریک به گرافت هایی تبدیل می شود که حاوی چند فولیکول مو می باشند. در پایان تعداد بسیار زیادی از این گرافت ها بر روی پوست سر پیوند زده می شود. مطالعه صفحه کاشت مو به روش FUT می تواند به شما در انتخاب این روش کمک زیادی کند.

نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو کاشت مو به روش FUT

• کاشت مو به روش ترکیبی

اگر می خواهید ترکیبی از دو روش FUT و FIT را برای پیوند موهای خود به کار گیرید باید از این تکنیک استفاده کنید. مهم ترین مزیت این روش که باعث می شود پس از عمل کاشت و طی کردن دوران نقاهت، مو های پر تراکم و زیبایی داشته باشد، کاشت بیش از ۴۰۰۰ گرافت در طی یک جلسه می باشد. جزئیات بیشتر این روش را در صفحه کاشت مو به روش ترکیبی بخوانید.

• کاشت مو به روش طبیعی

این روزها افراد بسیار زیادی را می توان یافت که متقاضی کاشت موهایی با خط رویشی طبیعی می باشند. همین هدف موجب شده است تا با دقت بسیار بالایی به دنبال یافتن پزشک و کلینیک هایی باشند که در این زمینه تجارب و سوابق درخشانی دارند. کاشت مو به روش طبیعی از جمله متدهایی است که روش های مختلفی را شامل می شود که برای اجرای آن بایستی از دانش پزشکان مجرب و کارآزموده کمک گرفت.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.