مزونیدلینگ مو

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که از ریزش موهای خود رنج می برید لازم است که با مزونیدلینگ مو آشنا شوید. ریزش مو امری شایع در دنیای کنونی می باشد که هم مردان و هم زنان از آن رنج می برند. ریزش مو دلایل بسیار مختلفی دارد، از عوامل ژنتیکی گرفته تا تغذیه نامناسب، استفاده از مواد شوینده شیمیایی مضر و…

به طور کلی معمولا موی انسان در روز ریزشی بین ۷۰ تا ۱۰۰ تار مو را تجربه می کند که کاملا طبیعی بوده و نگران کننده نمی باشد اما مشکل زمانی ایجاد می شود که ریزش موهای شما از این مقدار فراتر رفته و شما را در آستانه طاسی سر قرار دهد.

کلینیک زیبایی عصر جدید

حال اگر شما دچار ریزش موی شدید شده باشید لازم است تا قبل از آن که نیاز داشته باشید کاشت مو انجام دهید به درمان موهای خود پرداخته و از پیشرفت این مشکل جلوگیری کنید. مزونیدلینگ مو یکی از راه هایی است که شما می توانید برای رسیدن به هدف خود از آن بهره ببرید. آیا شما با این روش درمان ریزش مو آشنایی دارید؟ آیا تاکنون نام این روش را شنیده اید؟

مزونیدلینگ مو چیست؟

این روش یکی از روش های درمان ریزش مو می باشد که در طی سال های اخیر مورد استقبال بسیاری از افرادی که از ریزش مو رنج می برند قرار گرفته. در واقع این روش ترکیبی از روش های میکرونیدلینگ و مزوتراپی بوده که کمک بسیار زیادی به بازیابی موهای از دست رفته شما می کند.این روش درمان ریزش مو به صورتی است که ضمن متوقف کردن ریزش مو، موجب تقویت فولیکول ها شده و به رشد موهای شما کمک خواهد کرد.

در روش مزوتراپی پزشکان مواد مغذی مورد نیاز برای رشد و تقویت موها را به وسیله یک سرنگ انسولین به زیر پوست سر تزریق می کنند. در این روش جذب تمامی این مواد در طی همان یک جلسه ممکن نخواهد بود. مزونیدلنیگ مو به گونه ای است که در همان جلسه اول تاثیر بسیار زیادی بر موهای شما خواهد گذاشت.

مزونیدلینگ مو چیست

مزونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

این روش یکی از روش های درمان ریزش مو می باشد که اخیرا مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. شما با استفاده از این روش درمان می توانید در مدت زمان کوتاهی اثر آن را بر موهای خود ببینید. در این روش که هدف اصلی آن تقویت فولیکول ها می باشد، میزان گردش خون در پوست سر افزایش یافته که همین موضوع کمک بسیاری به تقویت و رشد موها خواهد کرد.

در مزونیدلینگ مو پوست سر به وسیله سوزن های میکرونیدلینگ خراشیده شده که باعث می شود سطح پوست تحریک شده و گردش خون در آن افزایش یابد. از سمت مقابل مواد مغذی و ویتامین هایی که به رشد موها کمک می کنند توسط سوزن هایی که در روش مزوتراپی، به عنوان یکی از روش های کاشت مو، مورد استفاده قرار می گیرد به درون پوست تزریق می شود.

در واقع درمان در روش مزونیدلینگ به دو صورت انجام می شود. یکی به وسیله خراش هایی که در پوست سر ایجاد می شود و بدن با گردش خون بیشتر که حاوی اکسیژن بیشتری نیز هست در این ناحیه باعث تقویت فولیکول ها می شود. از سمت دیگر مواد مغذی و ویتامین های تزریق شده به عنوان عامل بیرونی این فرآیند را سرعت می بخشند.

مزونیدلینگ چگونه انجام می شود

فواید مزونیدلینگ مو

این روش مزایایی دارد که لازم است با آن ها آشنا شوید. از جمله ی این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش super fue و نکات مهم این روش

• این روش یکی از روش های غیر تهاجمی در درمان ریزش مو می باشد
• در این روش نیازی نیست که فرد بستری شود و به صورت سرپایی صورت می گیرد
• پس از درمان ریزش موهای خود به کمک مزونیدلینگ مو می توانید بدون مشکل به فعالیت های روزانه خود بپردازید
• مدت زمان هر جلسه درمان در حدود ۴۵ دقیقه بوده و رضایت مندی افرادی که با این روش درمان شده اند بسیار بالا می باشد
• نسبت به سایر روش های کاشت مو هزینه بسیار کمتری دارد

یکی دیگر از مزایای بسیار مهمی که در ابتدای این مقاله نیز به آن اشاره شد این است که شما به وسیله این روش درمانی بسیار سریع تر از روش های دیگر به نتیجه خواهد رسید.

فواید مزونیدلینگ مو

عوارض مزونیدلینگ مو

نه تنها در عمل کاشت مو بلکه در هر زمینه پزشکی دیگری هر عملی عوارض خاص خود را خواهد داشت. در مورد مزونیدلینگ نیز همانند سایر روش های درمان ریزش مو عوارضی وجود دارد که در این بخش به آن ها اشاره خواهیم نمود.

• یکی از عوارض شایع در بین افراد التهاب و قرمزی ناحیه سر می باشد
• امکان پوسته پوسته شدن پوست سر وجود دارد
• تقریبا مانند تمام روش های کاشت در ناحیه درمان شده سوزش و خارش احساس می شود
• گاهی ممکن است باعث بروز حساسیت های پوستی شود.

لازم است این نکته را یادآوری کنیم که عوارض بالا برای تمامی افراد وجود نداشته و ممکن است در برخی موارد شاهد این دسته از عوارض نباشیم. از طرفی باید به این نکته باید توجه کرد که داشتن موهای زیبا و پر پشت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهر شما خواهد داشت به همین دلیل حتی در صورت وجود عوارض نیز مزونیدلینگ مو می تواند برای شما بسیار مفید و سودمند باشد.

عوارض مزونیدلینگ مو

تعداد جلسات مورد نیاز

مدت زمان لازم برای درمان با این روش به مقدار و شدت ریزش موی شما بستگی دارد اما به طور کلی می توان گفت تعداد جلسات لازم برای درمان به روش مزونیدلینگ مو بین ۶ تا ۸ جلسه بوده که فاصله بین این جلسات نیز بین یک ماه تا یک ماه و نیم می باشد. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که نظر قطعی در ارتباط با تعداد جلسات لازم و فاصله بین آن ها به نظر و تشخیص پزشک معالج شما بستگی دارد.

چه مراقبت هایی قبل و بعد از مزونیدلینگ مو نیاز است؟

در نظر داشته باشد که برای دستیابی به بهترین نتیجه از طریق این روش باید مراقبت های قبل و بعد از درمان را به خوبی انجام بدهید. این مراقبت ها شامل موارد زیر می شوند.

• مراقبت های قبل از درمان

از آن جایی که بعد از انجام این روش شما تا ۲۴ ساعت اجازه استحمام نخواهید داشت لازم است تا شما قبل از انجام مزونیدلینگ مو حتما استحمام کنید. اگر بیماری زمینه ای داشته و به خصوص قرص هایی برای درمان غلظت خون همانند آسپرین مصرف می کنید حتما باید پزشک خود در میان بگذارید. سعی کنید حداقل یک هفته قبل از انجام درمان در استعمال دخانیات و یا مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.

مراقبت هایی قبل و بعد از مزونیدلینگ مو

• مراقبت های بعد از درمان

در این روش درمانی نیزی همانند روش های کاشت مو مراقبت های پس از درمان از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. پس از درمان برای آن که کوکتل ها به خوبی بر روی سر شما پخش شوند می توانید پس از مشورت با پزشک خود و در صورت اجازه ایشان سر خود را به آرامی ماساژ دهید.

از رنگ کردن و یا کراتینه کردن موهای خود بپرهیزید و سعی کنید در طی جلسات درمان از سشوار استفاده نکنید. به عنوان نکته آخر، از رفتن به استخر دوری کرده و سعی کنید حتما از شامپوی مخصوصی که پزشک برای شما تجویز می کند استفاده کنید.

افراد مناسب برای مزونیدلینگ مو

این روش بیشتر برای افرادی توصیه می شود که بیماری خاصی ندارند، قبلا از روش مزوتراپی برای درمان استفاده نکرده اند و دچار ریزش موی سکه ای هستند. روش مزونیدلینگ مو برای افرادی مناسب است که سابقه حساسیت های پوستی ندارند. در واقع برای آن دسته از افرادی که قبل از روش مزوتراپی استفاده کرده اند و دچار حساسیت در ناحیه پوست سر شده اند مناسب نبوده و پیشنهاد نمی شود.

افراد مناسب برای مزونیدلینگ مو

تفاوت مزونیدلینگ با مزوتراپی چیست؟

در ابتدا این نکته را بگوییم که هر دو روش از دسته روش های کم تهاجمی درمان مو هستند.( difference between mesonedling and mesotherapy )

در روش مزوتراپی، مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز برای رشد موها به ریشه مو تزریق شده و باعث تقویت آن ها می شود. در سمت مقابل در روش مزونیدلینگ مو که تلفیقی از روش های میکرونیدلینگ و مزوتراپی است، مواد مغذی و ویتامین ها به کمک خراش هایی که به وسیله سوزن های میکرونیدلینگ بر روی سر ایجاد می شوند بر پوست سر تزریق خواهند شد.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش میکروگرافت  + هزینه ها و مشاوره رایگان

در روش مزونیدلینگ مواد مغذی و کوکتل ها که باعث تقویت ریشه های مو می شوند به لایه مزودرم تزریق شده و اثر بخشی بهتر و بیشتری از مزوتراپی دارد. به طور کلی این روش به گونه ای تکمیل کننده دو روش میکرونیدلینگ و مزوتراپی می باشد و شما تاثیرات آن را خیلی سریع تر از دو روش دیگر خواهید دید.

تفاوت مزونیدلینگ با مزوتراپی

قیمت مزونیدلینگ مو

عوامل بسیاری بر هزینه کاشت مو اثرگذار هستند و به همین دلیل نیز نمی توان قیمت ثابت و مشخصی برای کاشت مو به روش های مختلف ارائه نمود. هزینه مزونیدلینگ مو هم به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• تجربه و میزان تخصص پزشک معالج
• کلینیک مورد نظر
• کیفیت تجهیزات و مواد مورد استفاده
• شدت ریزش مو
• تعداد جلسات مورد نیاز

قیمت مزونیدلینگ مو

کلینیک زیبایی عصر جدید ارائه دهنده خدمات نوین زیبایی پوست و مو

اگر شما به دنبال روش های مختلف کاشت و یا درمان ریزش موهای خود به روش مزونیدلینگ  هستید می توانید از خدمات ما در کلینیک عصر جدید استفاده کنید. این کلینیک با بهره گیری از به روزترین تجهیزات و با در اختیار متخصصین با تجربه، پاسخ گوی تمام نیازهای شما در راستای زیبایی هرچه بیشتر موهای شما می باشد. از برخی خدمات کاشت و ترمیم موهای از دست رفته که در این کلینیک به شما عزیزان عرضه می گردد می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• کاشت مو به روش SUT

این روش که یک روش مدرن کاشت قلمداد می شود مشابه کاشت مو طبیعی به روش FUE می باشد. این روش از جمله روش هایی است که شامل جراحی نمی شود و در آن فولیکول ها به جای پیوند استخراج شده. در واقع فولیکول های مو بدون آن که تحت جراحی قرار بگیرند به محل مورد نظر پیوند زده می شوند.

در این روش چون فولیکول ها بدون بافت مو و به تنهایی استخراج می شوند احتمال موفقیت بسیار بالا می باشد. در صورتی که شما به این روش کاشت علاقه دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه کاشت مو به روش SUT را مشاهده نمایید.

مزونیدلینگ مو در کلینیک عصر جدید

• کاشت مو به روش FIT

این روش یکی از روش هایی است که در بسیاری از کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. این روش یکی از روش های درمان ریزش مو به کمک میکروپیوند می باشد که در آن هزاران میکرو پیوند بر روی پوست سر صورت می گیرند. تفاوت این روش با دیگر روش ها در این است که هزاران فولیکول به صورت گروهی گروهی از ناحیه بانک مو جدا شده و سپس پیوند زده می شوند. مطالعه صفحه کاشت مو به روش FIT می تواند اطلاعات بیشتری در ارتباط با این روش به شما بدهد.

• کاشت مو به روش MICRO FIT

این روش یک روش جدید در کاشت مو است که در آن مو ها بسیار دقیق و ظریف پیوند زده می شوند. در این روش برداشت فولیکول ها به وسیله ابزارهای بسیار دقیقی انجام می شود و دیگر خطاهای انسانی در آن دخالت ندارند که همین موضوع باعث می شود یک کاشت یکسان صورت گرفته و موها به شکلی کاملا طبیعی رشد کنند. برای کاشت ریش و سبیل و ابرو نیز می توان از این روش استفاده کرد زیرا دقت بسیار بالایی دارد. در صفحه کاشت مو به روش MICRO FIT اطلاعات کاملی در این باره وجود دارد.

مزونیدلینگ مو

• کاشت مو به روش میکروگرافت

این روش از کاشت مو به گونه ای نوع پیشرفته و به روز روش SUT می باشد که در آن دستگاه های کاملا اتوماتیک و پیشرفته در مقیاس میکرو استفاده می شود. از مزایای استفاده از این دستگاه های ظریف و با دقت بالا این است که در یک مقطع یک سانتی¬متری از پوست سر گرافت های بیشتری کاشته می شود و همین امر باعث می شود تراکم موهای شما افزایش پیدا کرده و پس از رشد زیبایی خاصی داشته باشد. اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد علاقه مند به استفاده از این روش هستید، صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت را مطالعه نمایید.

مطالعه بیشتر  پرپشت شدن مو: ازکاشت مو + درمان های خانگی۴۰۱

• کاشت مو به روش BHT

برای آن دسته از افرادی که دچار طاسی گسترده سر هستند و بانک موی ظعیفی دارند می توان این روش را به کار گرفته و با ترکیب موهای سر و موهای نواحی سینه یا ریش نسبت به کاشت اقدام کرد. از مزایای این روش این است که ناحیه اهدا کننده مو خیلی زود ترمیم شده و جای زخم بسیار کمی از خود به جای می گذارد. نکات بیشتر در ارتباط با این روش و جزئیات انجام آن در صفحه کاشت مو به روش BHT در اختیار شما قرار گرفته است.

مزونیدلینگ مو

• کاشت مو به روش FUE

در این روش گرافت های حاوی فولیکول ها به وسیله یک پانچ بسیار کوچک به نام میکرو پانچ از ناحیه مورد نظر برداشت شده و در محل مورد نیاز کاشت می شوند. در این روش معمولا از پشت سر برای برداشت فولیکول ها استفاده می شود. از مزایای این روش این است که در این روش بدون این که برشی در پوست سر ایجاد شود گرافت ها برداشت می شوند و به همین دلیل یک روش کم تهاجمی می باشد که نیاز به بخیه ندارد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در ارتباط با این روش به دست آورید صفحه کاشت مو به روش FUE را مطالعه نمایید.

• کاشت مو به روش SUPER FUE

کاشت به این روش بر اساس روش FIT پایه گذاری شده است. در این روش برای برداشت گرافت ها از تیغه های بسیار نازکی با ضخامت یک میلی متر استفاده می شود و همین موضوع باعث شده تا این روش را به عنوان یکی از روش های کم تهاجمD شناسایی کنند زیرا نیازی به بخیه زدن ناحیه برداشت نیست.

یکی از مزایای ابداع این روش این بوده که مدت زمان طولانی کاشت مو به روش FIT را کاهش داد. اگر شما نیز به دنبال استفاده از این روش هستید حتما قبل از اقدام صفحه کاشت مو به روش SUPER FUE را مطالعه نمایید تا شناخت کاملی نسبت به این روش پیدا کنید.

مزونیدلینگ مو

• کاشت مو به روش DHI

این روش از کاشت بر پایه کاشت مو به روش FUE می باشد. در این روش همزمان با برداشت فولیکول ها برش هایی نیز در قسمتی از سر که نیاز به کاشت دارد زده می شود و بلافاصله پس از برداشت، فولیکول ها در این قسمت پیوند زده می شوند.

تفاوت این است که در روش FUE پس از برداشت فولیکول ها حفره های مورد نظر ایجاد شده و کاشت صورت می گیرد. برداشت گرافت ها در این روش به وسیله میکرو پانچ صورت می گیرد که دقت بسیار بالایی دارد. اگر می خواهید با این روش از عمل کاشت بیشتر آشنا شوید صفحه کاشت مو به روش DHI را مطالعه کنید.

• کاشت مو به روش FUT

در این روش یک نوار مو از قسمت بانک مو برداشته شده و سپس ناحیه ای که نوار مو از آن جا گرفته شده بخیه زده می شود. سپس این نوار به گرافت هایی تبدیل می شود که حاوی یک یا دو فولیکول می باشد. در مرحله بعد تعداد بسیار زیادی از این گرافت ها ساخته شده و به ناحیه ای از سر که دچار ریزش و یا طاسی شده پیوند زده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش صفحه کاشت مو به روش FUT را مطالعه فرمایید.

مزونیدلینگ مو

• کاشت مو به روش ترکیبی

این روش در واقع از ترکیب دو روش FUT و FIT حاصل می شود. از مزیت این روش این است که می توان در طی یک جلسه از کاشت تعداد ۴۰۰۰ گرافت مو را پیوند زد. به همین دلیل تراکم مو ها بعد از کاشت بسیار بالا خواهد بود. لازم است بدانید این تعداد گرافت مو در روش FUT در مدت دو جلسه و در طی یکسال برداشت می شود. مطالعه صفحه کاشت مو به روش ترکیبی اطلاعات کامل تری در ارتباط با این روش به شما می دهد.

کاشت مو به روش طبیعی

دستیابی به خط رویشی طبیعی از مهم ترین دغدغه هایی است که تمام متقاضیان کاشت مو با آن درگیر می باشند. از گذشته تاکنون پزشکان فعال در این حوزه تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بتوانند از روش های مختلف کاشت بهره هایی ویژه ای برده و این افراد را به نتایجی که دلخواهشان می باشند برسانند. کاشت مو به روش طبیعی نیاز به رعایت مجموعه نکات بسیار مهمی دارد که شما می توانید در این صفحه بیشتر با آن ها آشنا شوید.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.