مزوتراپی

مزوتراپی


آیا می دانید مزوتراپی، راهکاری بسیار عالی و جدید برای درمان چین و چروک های پوستی به شمار می رود؟ توجه داشته باشید این متد با قابلیت های بی نظیر خود کاربردهای متنوعی دارد و خدمات مربوط به آن را نمی توان تنها به از بین بردن چین و چروک ها محدود نمود. بر این اساس شما می توانید برای درمان ریزش موهای خود نیز مزوتراپی را در لیست راهکارهای موثر قرار دهید. ساختار این روش به گونه ای است که از آن با عنوان شیوه تزریقی یاد می شود چرا که با تزریق نمودن مواد خاصی به بافت پوستی موجب درمان عارضه های شما می گردد.

تاریخچه مزوتراپی

در سال ۱۹۵۲ بود که دکتر میشل پیستور برای اولین بار از این درمان رونمایی نمود و شما با نگاهی به تاریخچه مزوتراپی می توانید متوجه این موضوع شوید که در سال ۱۹۸۷ از این روش به عنوان بهترین راهکار درمان پوست و مو در کندانسیون پزشکی فرانسه یاد شد. در حال حاضر کشورهای بسیار زیادی در قاره های مختلف از این روش برای درمان استفاده می کنند و به یکی از محبوب ترین متدهای درمانی تبدیل شده است.

مزوتراپی چیست؟

معرفی مزوتراپی

مزوتراپی از جمله روش هایی به شمار می رود که برای درمان و زیبایی پوست کاربرد داشته و می تواند با تزریق مواد خاصی که حاوی ویتامین ها ویژه ای هستند پوست شما را شفاف تر سازد. همان گونه که در ابتدای نوشتار خود نیز بیان نمودیم این روش، به عنوان یکی از شیوه های تزریقی شناخته می شود و طی آن موادی که دارای عصاره های گیاهی، آنزیم ها، ویتامین ها، داروها و هورمون ها می باشند به بافت پوست شما تزریق می گردند.

 

مراحل مزوتراپی

مزوتراپی نیز همچون هر درمان دیگری دارای مجموعه مراحل مشخصی است که برای دستیابی به نتایجی قطعی به واسطه آن لازم است این مراحل به درستی طی شوند. از مهم ترین مراحل مزوتراپی می توان تزریق در زیر پوست را نام برد که پس از دریافت مشاوره های پوست و مو انجام می شود.

در این فرآیند شما ابتدا بایستی به پزشک مراجعه نمایید تا معاینات لازم بر روی شما انجام شود. پس از دریافت مشاوره های درمانی نوبت به انتخاب بهترین کوکتل می رسد که پزشک برای تزریق این مواد از سوزن های بسیار نازک و کوتاهی استفاده می کند. البته لازم است بدانید که با استفاده تفنگ مزوتراپی نیز می توان این امر را انجام داد اما کاربرد چندانی ندارد.

مزایای مزوتراپی برای درمان پوست و مو

مزایای مزوتراپی

با توجه به مطالبی که بیان نمودیم می توان به این نتیجه دست یافت که مزوتراپی مزایای بی نظیری برای سلامت پوست و موی شما به همراه دارد اما چه مزایایی ؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که این روش با قدرت بسیار بالای خود قادر است تا اثرات مفیدی بر روی پوست شما داشته باشد. اگر با ساختار پوست انسان آشنایی داشته باشید می دانید که دارای سه لایه اصلی است که مزوتراپی این توانمندی را دارد تا بر روی هر سه لایه اثرگذار باشد.

مطالعه بیشتر  آیا از عوارض و میزان ماندگاری تزریق بوتاکس خبر دارید؟

در راستای بررسی مزایای مزوتراپی لازم است بگوییم ، به طور کلی این فواید را به دو دسته تقسیم  می نمایند. در تشریح این دوسته بایستی بدانید که یکی از فواید مزوتراپی شامل مواد تزریق شده و دیگری تاثیرات سوزن ها می شود. با استفاده از سوزن های مخصوصی که مواد را به زیر پوست شما تزریق می کنند می توان به نتایج قابل توجه ای دست یافت چرا که این سوزن ها ، سوراخ های بسیار ریزی را بر روی سطح پوست ایجاد می کنند. این سوراخ ها را با عنوان ریزآسیب های مفید می شناسند.

این ریزآسیب ها قادرند تا پوست شما را ترمیم نموده و بهترین ها را برایتان به ارمغان آورند اما این تنها مزیت مزوتراپی نیست. از دیگر فواید مزوتراپی می توان موارد زیر را نام برد که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

 • آبرسانی و تغذیه نمودن پوست
 • کم تهاجمی بودن و عدم نیاز به جراحی برای درمان
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • دوره ریکاوری و نقاهت کوتاه
 • عوارض جانبی پایین
 • مقرون به صرفه

عوارض مزوتراپی و راه های جلوگیری از بروز آن ها

عوارض مزوتراپی

نکته ای که در راستای عوارض مزوتراپی باید بدانید این است که اگر این متد کاملا تحت نظارت پزشکان مجرب و در کلینیک های معتبر و مجهز انجام پذیرد شما درگیر این عوارض نخواهید شد. بنابراین می توان به این نتیجه دست یافت که این دو فاکتور می توانند اثرات قابل توجه ای در جلوگیری از سوزش احتمالی ناحیه درمانی، کبودی، التهاب پوست و خراش های کوچک داشته باشند.

انواع مزوتراپی

انواع مزوتراپی

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی انواع مزوتراپی پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. این روزها چنین درمانی را می توان برای بخش های مختلفی انجام داد که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می شود.

 • مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت از مهم ترین درمانی هایی است که شما به واسطه این روش می توانید انجام دهید. عموم افرادی که این روش را انتخاب می کنند براساس اهداف مشخصی عمل می کنند تا بتوانند به نتایجی که انتظارش را می کشند دست یابند.

به طور معمول مزوتراپی صورت شامل از بین بردن پف های دورچشم، کشیدن پوست صورت، درمانی افتادگی های پوست، از بین بردن لکه های ناشی از بارداری، از بین بردن سلولیت و رفع تیرگی های دور چشم می شود که هر کدام در جوانسازی پوست اثرات قابل توجه ای دارند.

 • مزوتراپی مو

از دیگر زیرشاخه های مزوتراپی می توان مو را نام برد که بهترین جایگزین برای کاشت مو نیز می باشد. توجه داشته باشید اگر شما نیز جزء افرادی هستید که دچار مشکلات متعددی همچون ریزش مو و یا کچلی شده اید ما به شما مزوتراپی مو را پیشنهاد می نماییم که یکی از اثرگذارترین راهکارها برای درمان ریزش مو به شمار می رود.

 • مزوتراپی لاغری

این روزها افراد بسیار زیادی را می توان شاهد بود که از چربی های اضافی بدن خود رنج می برند. مزوتراپی لاغری راهکاری بسیار سریع و عالی برای رفع این چربی ها است که از آن برای حذف چربی های ناحیه شکم، پهلو و لگن استفاده می گردد. از این نوع درمان با عنوان مزوتراپی شکم نیز یاد می شود که قابلیت های بی نظیری در راستای لاغری شما دارد.

 • مزوتراپی غبغب

غبغب از جمله عارضه هایی که به دلایل مختلفی ممکن است در قسمت گردن انسان ایجاد شده و موجب شل شدن این بخش از صورت انسان گردد. این عارضه نیز از جمله عارضه هایی است که افراد بسیاری با آن درگیر بوده و به دنبال درمان سریع آن می باشند. مزوتراپی غبغب با مزایای ویژه ی خود در این راستا، می تواند در مدت زمان کوتاهی شما را برای همیشه از شر چنین عارضه ای رهایی بخشد.

 • مزوتراپی ابرو

ابروها یکی از عناصر زیبایی هر انسانی به شمار می روند و پرپشت بودن و حالت آن ها اثرات قابل توجه ای در جذابیت دارد. همین امر سبب شده است تا از گذشته تاکنون عموم مردم مخصوصا خانم ها به دنبال یافتن راهکاری دائمی برای زیبا نمودن ابروهای خود باشند.

مطالعه بیشتر  ریزش سکه ای مو، علت ریزش سکه ای و روش های درمان آن

در حال حاضر روش های مختلفی برای درمان کم پشتی ابروها وجود دارد اما نکته ای که وجود دارد این است که نمی توان اثرات آن ها دائمی دانست. مزوتراپی ابرو از جمله روش هایی که با تزریق ویتامین ها و مواد لازم تغذیه ابرو می تواند به شما در این راستا کمک های قابل توجه ای نماید.

 • مزوتراپی زیر چشم

برخی ممکن است به دلایل مختلفی همچون بی خوابی، خستگی، اختلال در گردش خون و یا حتی وراثت دچار تیرگی در اطراف چشم خود باشند. ساختار مزوتراپی زیرچشم به گونه ای است که می تواند مواد مغذی و مناسبی که قادرند تا پوست را تقویت نموده و گردش خون را افزایش دهند به ناحیه زیرچشم شما تزریق نموده و به این طریق موجب از بین رفتن چین و چروک های زیرچشم و تیرگی های این بخش شود.

دارورسانی به پوست با مزوتراپی

داروها از جمله موادی به شمار می روند که طی انجام تزریق مزوتراپی وارد بافت های پوستی شما می شوند. این داروها را به طور معمول با نام کوکتل نیز می شناسند که پزشک قبل از انجام فرآیند ، فرمول کتکل بسته را کاملا براساس نیازمندی های شما انتخاب می کند. چنین شرایطی موجب می گردد تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن به نتایج دلخواه خود دست یابید.

ممکن است بپرسید کوکتل ها حاوی چه موادی هستند؟ کوکتل با ساختار بی نظیر خود در بردارنده داروهایی از جمله داروهای ریزش مو و مواد تغذیه رسانی می باشد که هرکدام برای سلامت پوست و موی شما ضروری هستند. اگر بخواهیم به صورت اجمالی داروهای مزوتراپی پوست و مو را تشریح نماییم موارد زیر را می توان نام برد.

 • اتساع دهنده عروق

این داروها برای افزایش خونرسانی به نواحی تحت درمان کاربرد داشته و نکته ای که باید بدانید این است کاملا ایمن بوده و خطری برای شما به همراه ندارند.

 • داروهای هورمونی

این داروها قادرند تا اثراتی را که ممکن است هورمون های جنسی بر روی ریزش موهای شما داشته باشند را مهار نموده و به این طریق شرایطی بسیار عالی را برای شما رقم بزنند.

 • بی حسی موضعی

بی حسی های موضعی با ساختار بی نظیر خود اثرات ضد التهابی خاصی داشته و می توانند ناحیه تحت درمان را بی حس کنند.

 • داروهای مغذی

این داروها، حاوی موادی همچون سیلیکون می باشند که به طور طبیعی در پوست و موی انسان وجود داشته و می توانند از آن ها محافظت کنند.

 • ویتامین ها

از مهم ترین ویتامین های این کوکتل ها می توان ویتامین ث ، ویتامین آ، بیوتین و ویتامین ب ۵ را نام برد که همگی در کنار هم می توانند ویتامین های موردنیاز برای سلامت پوست و موی شما را فراهم سازند.

 • کلسی تونین

کلسی تونین یکی از هورمون های بسیار قوی در بدن انسان ها به شمار می رود که استفاده از چنین دارویی در کوکتل های مزوتراپی موجب تغذیه فولیکولی، تغذیه پوستی و بهبود خونرسانی می گردد.

 • مواد معدنی

مواد معدنی موجود در کوکتل های مزوتراپی شامل مس، فسفر، روی و سلنیوم می شوند که اثرات بسیار مفیدی بر روی سلامت پوست و موی شما خواهند داشت.

 • کافئین

کافئین با مزایای بی نظیر خود موجب درمان سلولین و ریزش موهای شما می گردد.

هزینه و عامل های موثر بر آن

مزوتراپی

برخی ممکن است با دغدغه های بسیاری در راستای هزینه مزوتراپی مواجه باشند. نکته ای که باید بدانید این است که هزینه دریافت این درمان از طریق کلینیک های زیبایی متغیر بوده و عامل های مختلفی موجب تغییر قیمت آن می شوند.

مطالعه بیشتر  کاشت ابرو به روش fue چیست + مزای و معایب این تکنیک

شما با انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر قادر خواهید بود تا از مشاوره های مناسبی قبل از درمان خود بهره مند شوید. پزشکانی که در این مراکز فعالیت دارند طی این جلسات مشاوره ای با در نظر گرفتن محل تحت درمان و مواد موردنیاز، قیمت نهایی مزوتراپی را به شما اعلام خواهند نمود.

شما میتوانید جهت کسب اطلاع از هزینه مزوتراپی خود و همینطور دریافت مشاوره رایگان، با همکاران ما در کلینیک زیبایی عصر جدید تماس حاصل فرمایید.

کاربرد مزوتراپی در تامین سلامت

مزوتراپی

مزوتراپی یکی از کاربردی ترین درمان های حال حاضر در سطح دنیا به شمار می رود که با تغییر ساختار کوکتل آن ، می توان از آن در موارد مختلفی استفاده کرد. آشنایی با کاربرد مزوتراپی می تواند به شما کمک کند تا هرچه بهتر از این روش درمانی برای جوانسازی پوست صورت خود بهره مند شوید.

 • درمان لکه ها و اسکارهای پوستی
 • درمان ریزش مو
 • درمان سلولیت

اهمیت انتخاب یک کلینیک معتبر برای درمان

مراحل مزوتراپی

این روزها مراکز زیبایی بسیار زیادی وجود دارند که با عنوان ارائه دهنده خدمات مزوتراپی شناخته می شوند اما عموم مردم با این پرسش که کدام کلینیک اعتبار بیشتری دارد مواجه بوده و به دنبال دریافت پاسخی قطعی برای این پرسش خود هستند. انتخاب یک کلینیک معتبر از این جهت اهمیت دارد که می تواند شما را به نتایجی که انتظار دارید برساند چرا که تجهیزات به روزی داشته و از کادر درمانی و پزشکانی با تجربه برخوردار می باشد.

کلینیک زیبایی عصر جدید بهترین کلینیک تهران

هزینه مزوتراپی

کلینیک زیبایی عصر جدید با سال ها سابقه درخشان خود در ارائه خدمات زیبایی، یکی از بهترین کلینیک های فعال در شهر تهران به شمار می رود. این کلینیک کاملا معتبر بوده و با برخورداری از تمام مجوزهای سازمان وزرات بهداشت ، این اطمینان را به شما می دهد که خدمات مزوتراپی را در محیطی کاملا مجهز و امن دریافت خواهید نمود.

همچنین لازم به ذکر است که کلینیک عصرجدید بستری را برای شما فراهم نموده است تا بتوانید از دستگاه های پیشرفته ای برای مزوتراپی پوست و موی خود بهره مند شوید. کادر درمانی این مجموعه که بهترین کلینیک زیبایی پاسداران می باشد تجارب بسیار بالایی در انجام مزوتراپی داشته و می توانند در مدت زمان کوتاهی رویای داشتن پوستی زیبا و شفاف را برای شما تحقق بخشند.

انواع مزوتراپی و خدمات آن در کلینیک عصر جدید

ما در کلینیک عصر جدید سعی داریم تا بتوانیم بهترین خدمات را در زمینه مزوتراپی برای شما فراهم سازیم. شما میتوانید خدمات زیر را در شاخه مزوتراپی از کلینیک زیبایی عصر جدید دریافت نمایید.

مزوتراپی صورت

مجموعه اقدامات و فعالیت های مزوتراپی جهت جوانسازی پوست صورت است که شما میتوانید با بهترین کیفیت توسط کلینیک زیبایی عصر جدید دریافت نمایید. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه مزوتراپی صورت مراجعه نمایید.

مزوتراپی مو

بعد از زمانی که شما فرآیند کاشت مو را انجام دهید، یکی از روش هایی که میتواند منجر به تقویت ریشه های مو شما گردد، مزوتراپی مو می باشد. شما میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید، جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد این روش به صفحه مزوتراپی مو مراجعه نمایید.

مزوتراپی ابرو

اگر دچار ریزش ابرو شده اید یا عمل کاشت ابرو انجام داده اید، شما میتوانید از این روش جهت تقویت ریشه های ابروی خود استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این روش به صفحه مزوتراپی ابرو مراجعه نمایید.

 

منابع: healthline | handeulusal

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.