مزوتراپی چیست؟ همه چیز درباره مزوتراپی در ۲ دقیقه

تا چند سال پیش اسمش را هم نشنیده بودیم ولی امروز بس‌که این‌و‌آن در موردش صحبت می‌کنند، مجبور می‌شویم به سراغ گوگل رفته و در موردش حداقل یک مطلب کوتاه بخوانیم تا از مزیت‌هایش باخبر شویم… حالا واقعا مزوتراپی چیست؟ چرا به تازگی اینقدر در موردش حرف می‌زنند و از نتایجش صحبت می‌کنند؟

مزوتراپی یکی از راهکارهای زیبایی و جوانسازی “بدون نیاز به عمل جراحی” است که به تازگی وارد کشور شده و پزشکان ماهر از آن برای بازگردانی زیبایی و جوانسازی صورت و رفع مشکلات زیبایی دیگر (از درمان چاقی تا ریزش مو) استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باعث محبوبیت بالای مزوتراپی شده، گستردگی و کاربردهای زیاد آن است که در ادامه آنها را برای شما توضیح می‌دهیم اما بهتر است در ابتدا کمی بهتر با این عمل آشنا شویم:

مزوتراپی چیست؟

همانطور که گفتیم، مزوتراپی از جمله فعالیت‌های نوینی است که انجام آن نیاز به عمل جراحی ندارد. در مزوتراپی، پزشک با استفاده از تعدادی سوزن بسیار ریز و مخصوص، املاح و مواد معدنی (پروتئین، ویتامین، هیالورونییک اسید، مواد جوان سازی ) مورد نیاز نواحی پوست شما را به آن تزریق می‌کند. سپس این مواد به رشد دوباره سلول‌های پوستی کمک می‌کنند و باعث از بین رفتن مشکلات موجود در آن می‌شوند. در ادامه در مورد کاربردهای مزوتراپی در علم پزشکی به شما توضیح می‌دهیم:

کاربرد مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی انواع مختلفی دارد. در این مقاله به جای اینکه صرفا به آوردن نام آنها بسنده کنیم، کابرد آنها را برای شما توضیح می‌دهیم تا در نهایت و در صورت نیاز بتوانید انتخاب درستی میان‌شان داشته باشید:

۱_ درمان ریزش مو

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث ریزش موی سر در انسان می‌شود، کمبود مواد مغذی در پوست سر است. علاوه بر این، مواردی مثل کاهش جریان خون و در ادامه مشکلات هورمونی مثل افزایش بیش از حد ترشح آندروژن از دیگر علل این مشکل دردسرساز به شما می‌آیند.

در مزوتراپی مو، پزشک مقادیر مختلفی از مواد شیمیایی که باعث متعادل شدن هورمون‌ها در پوست و علاوه بر آن افزایش مواد مورد نیاز مو می‌شود را به سر تزریق و در نتیجه ریزش مو برطرف می‌شود. البته طول دقیق مدت درمان نسبت به بدن و مشکلات فرد بستگی دارد.

۲_ درمان پف زیر چشم

بیشتر در خانم‌ها و به دلایلی مثل کم خوابی، مشکلات پس از زایمان، مشکلات ژنتیکی و… با پف زیر چشم روبرو می‌شویم. علاوه بر این، پف زیر غب‌غب هم در این عزیزان رایج است. در مزوتراپی ویتامین و پروتئین‌های لازمی که برای از بین رفتن این پف نیاز است، از طریق سوزن‌های مخصوص به اطراف چشم یا غب‌غب تزریق شده و در نتیجه، در چند جلسه باعث از بین رفتن آن می‌شود.

۳_ رفع چاقی موضعی

در ابتدای مقاله هم گفتیم که مزوتراپی کاربردهای واقعا زیادی دارد. علاوه بر دو کاربرد اصلی که در بالا گفته شد این فعالیت می‌تواند باعث کاهش چاقی موضعی و کم سطح در بدن می شود.

کلام آخر؛ تأثیر مزوتراپی روی پوست

مزوتراپی و مزیت ها

مشکلات اعصاب، استرس، ناهماهنگی‌های هورمونی و… از جمله نکاتی هستند که باعث می‌شوند خانم‌ها بعد از مدتی و از دهه سوم زندگی به بعد، با مشکلات پوستی مخصوصا در ناحیه صورت روبرو شوند. اگر شما هم علاقه‌ای به استفاده از عمل‌های جراحی، تزریق ژل و چربی و… برای بازگردانی زیبایی خود ندارید، مزوتراپی یکی از بهترین راهکارهای موجود است که برای داشتن پوستی سالم و جوان به شما کمک می‌کند.

به عنوان کلام آخر پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از مراجعه به پزشک برای انجام این فعالیت، از مهارت بالای او و رضایت مشتریان قبلی مطمئن شوید. در ضمن می‌توانید برای مشاوره و پرسش هرگونه سوال در مورد مزوتراپی با شماره پایین تماس بگیرید.

با آرزوی موفقیت.

فهرست