شامپو مناسب بعد از کاشت مو عصر جدید

یکی از سوالات همیشگی افراد پس از ترمیم موهای خود این است که شامپو مناسب بعد از کاشت مو کدام است؟ ایمپلنت مو یکی از روش هایی است که مردم برای درمان موهای کم پشت و یا برای درمان طاسی سر از آن استفاده می کنند. از آن جایی که موهای هر فرد یکی از عوامل مهم در زیبایی به شمار می رود لذا همواره داشتن موهای زیبا و پر پشت مورد توجه افراد مختلف بوده است.

به طور کلی وضعیت موهای شما پس از کاشت به عوامل مختلفی بستگی دارد، که یکی از آن ها نحوه نگهداری و مراقبت شما از موهای کاشته شده می باشد. از جمله عواملی که بر نگهداری و مراقبت از موهای کاشته شده اثرگذار است نوع شامپو مورد استفاده است. حال سوال اینجاست که شما چقدئر با اهمیت استفاده از شامپو مناسب بعد از کاشت مو آشنایی دارید؟

کلینیک زیبایی عصر جدید

آنچه در این مطلب می خوانید... نمایش

شامپو مناسب بعد از کاشت مو

ممکن است شما تا حدودی با روش کلی کاشت مو آشنا باشید. همانطور که می دانید در این روش فولیکول ها از ناحیه بانک مو برداشته شده و به قسمت هایی از سر که کم پشت بوده و نیاز به کاشت دارند منتقل می شوند. این کار منجر می شود که در پوست سر شما زخم و ورم هایی ایجاد شود که البته عمیق نبوده اما نیاز به مراقبت های اصولی دارند.

مراقبت های پس از عمل کاشت باعث می شوند که طول دوره نقاهت شما کاهش پیدا کرده و نتیجه نهایی یک کاشت مو طبیعی برای شما به ارمغان آورد. همچنین این مراقبت ها منجر به تقویت فولیکول ها و محافظت از گرافت ها می شوند. نحوه شستن سر و انتخاب یک شامپو مناسب بعد از کاشت مو می تواند در محافظت از گرافت ها بسیار موثر باشد.

 بهترین شامپو مناسب بعد از کاشت مو

شما تا چندین هفته پس از عمل کاشت باید از شامپوهای مناسبی که توسط پزشک تجویز شده اند استفاده کنید، زیرا فولیکول ها تا چند هفته ابتدایی کاشت به پایداری لازم نرسیده اند و مستعد آسیب پذیری هستند. شامپو مناسب بعد از کاشت مو شامپویی است که مواد شیمیایی درون آن زیاد نبوده و ملایم باشد. پزشکان متخصص با در نظر گرفتن پارامتر های مختلف، شامپو مناسب برای موهای شما را تجویز می کنند. برخی از این پارامتر ها شامل موارد زیر می باشد.

• مقادیر لیپوزیم و آنتی اکسیدان های موجود در شامپو
• مقدار چربی و میزان شوره موی سر شما
• ترکیبات شیمیایی موجود در شامپو
• پی اچ مناسب شامپو بر اساس ویژگی های موی سر شما

باید در نظر داشته باشید که استفاده از شامپو های غیر استاندارد پس از عمل کاشت موجب افزایش دوره نقاهت شده و حتی در مواردی از رشد موهای کاشته شده جلوگیری می کند.

 عدم استفاده از شامپو های غیر استاندارد پس از عمل کاشت مو

استفاده از شامپو بچه پس از کاشت مو

به طور کلی پس از انجام عمل کاشت شما باید تا زمانی که فولیکول ها به حالت پایدار خود برسند از شامپو های مخصوص استفاده کنید. ممکن است پزشک معالج شما شامپو های متفاوتی را به شما معرفی کند که باید بدانید تمامی این شامپو ها از شامپو های ملایم با پی اچ پایین بوده که آسیبی به فولیکول ها نمی زنند.

مطالعه بیشتر  تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو + مهر۱۴۰۱

شما همچنین می توانید از شامپو بچه به عنوان شامپو مناسب بعد از کاشت مو استفاده کنید. شامپو بچه یک گزینه ارزان قیمت بوده که از دسته شامپو های ملایمی می باشد که مقدار ترکیبات شیمیایی در آن نیز نسبت به دیگر شامپو ها بسیار کمتر بوده و می تواند به سلامت مو های شما در طول دوره نقاهت کمک های شایانی نماید.

مدت زمان استفاده از شامپو های مخصوص پس از انجام عمل کاشت مو

شما تا زمانی که دوره نقاهت خود را پشت سر نگداشته اید باید از شامپو های مخصوص برای این دوره استفاده کنید. طول دوره نقاهت نیز برای تمامی افراد یکسان نبوده و پزشک معالج بر اساس وضعیت موها طول دوره نقاهت و مدت زمان استفاده از شامپو مناسب بعد از کاشت مو را تعیین می کند. به طور کلی افرادی که این دوره را پشت سر گذاشته اند معمولا برای مدت زمانی بین ۳ تا ۵ هفته از شامپو مناسب بعد از کاشت مو استفاده نموده اند.

مدت زمان استفاده از شامپو

استفاده از روغن های طبیعی بعد از کاشت مو

بسیاری از افراد پس از کاشت مو برای تقویت مو های خود تمایل دارند که از روغن های طبیعی استفاده کنند. روغن های طبیعی به علت خواصی که دارند می توانند باعث تقویت فولیکول ها شده و از آسیب دیدن آن ها جلوگیری می کنند.

اگر می خواهید بعد از عمل کاشت از روغن های طبیعی استفاده کنید می توانید روغن های طبیعی بادام و نارگیل را مد نظر قرار دهید، اما باید بدانید که این روغن ها فقط و فقط جنبه تقویت کننده دارند و نمی توانند جایگزین شامپو شوند. پس از عمل کاشت شستشوی موها حتما باید به وسیله شامپو مناسب بعد از کاشت مو انجام شود زیرا آلودگی های بعد از کاشت فقط با استفاده از این شامپو ها برطرف خواهند شد.

آیا می توان از شامپو کتوکونازول بعد از کاشت مو استفاده کرد؟

بسیاری از پزشکان استفاده از این شامپو را به عنوان شامپو مناسب بعد از کاشت مو  (Perfect shampoo after hair transplant )معرفی می کنند. شامپو کتوکونازول به این دلیل که خاصیت ضد قارچی دارد از ایجاد حساسیت و خارش در پوست سر جلوگیری می کند. البته باید در نظر داشته باشید که این شامپو را می توانید بعد از ماه اول مورد استفاده قرار دهید.

شامپو کتوکونازول بعد از کاشت مو

ترکیبات موجود در شامپو های مناسب بعد از کاشت

شامپوهایی که پزشک پس از عمل کاشت به شما معرفی می کند خاصیت ضد التهاب داشته و باعث درمان آسیب های پوست سرتان می شوند. ممکن است بعد از کاشت فولیکول ها ملتهب شده، زخم های سر عفونت کنند و موجب خارچ و خونریزی شوند. شامپوی مناسب بعد از کاشت مو شامپویی است که این التهاب های پوستی را کاهش داده و از بروز مشکلات فوق جلوگیری می کند.

شامپو های مناسب بعد از عمل کاشت معمولا حاوی ترکیبات زیر هستند:

• کافئین و پیتیدهای مس

این دسته از شامپوها که دارای کافئین و پیتیدهای مس هستند، از ریزش موهای شما پس از کاشت جلوگیری کرده و باعث می شوند ریشه مو ها تقویت شود.

• آنتی بیوتیک و کتوکونازول

این دسته از ترکیبات موجود در شامپو مناسب بعد از کاشت مو از ایجاد عفونت در سر جلوگیری می کنند. دلیل پیشگیری از عفونت در این دسته از شامپو ها به علت خاصیت ضد قارچی آن هاست.

ترکیبات موجود در شامپو

• آرژنین، تورین و سیستئین(Cysteine)

این دسته از ترکیبات جزء آمینو اسیدها هستند و آمینو اسیدها وظیفه این را دارند تا مقدار پروتئینی که مورد نیاز موهای شما هستند را فراهم کنند. این دسته از مواد باعث می شوند تا موها پس از عمل کاشت رشد بهتر و سریع تری داشته باشند.

• بیوتین و نیاسین

شامپو مناسب بعد از کاشت مو شامپویی است که حاوی ترکیبات B کمپلکس باشد. ویتامین های دسته B تاثیر بسیاری زیادی بر رشد موها و همچنین ترمیم زخم های سر دارند.

آیا شامپو ها باعث ریزش موهای سر می شوند؟

بسیاری از شرکت های تولید کننده مواد آرایشی بهداشتی و از جمله شامپو ادعا می کنند که شامپوهای تولیدی آن ها به علت در اختیار داشتن عصاره های گیاهی مانع از ریزش مو می شوند. باید بدانید که این ادعا از لحاظ علمی صحیح نبوده و در واقع شامپویی وجود ندارد که به هیچ عنوان از ریزش موها جلوگیری کند.

آیا شامپو ها باعث ریزش موهای سر میشوند

ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی اوقات مشکلات داخلی بدن از جمله مشکلات تیروئیدی می توانند منجر به ریزش موها شوند. کم بودن ترکیبات شیمیایی و وجود برخی عصاره های گیاهی ممکن است تا حدودی از ریزش موها جلوگیری کند ولی بر روی توقف ریزش مو تاثیر چندانی نخواهد داشت.

مطالعه بیشتر  مزونیدلینگ مو : روشی نوین برای رشد مو در علم پزشکی ۱۴۰۱

معمولا پس از کاشت، یک دوره مشخصی وجود دارد که در آن دوره، ریزش موها رخ می دهد که این ریزش طبیعی می باشد اما اگر پس از گذشت دوره ریزش مو، همچنان دچار ریزش مو باشید باید به دنبال راه حلی برای درمان آن بوده و می توانید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

استفاده از شامپو مناسب بعد از کاشت مو می تواند ریزش موهای شما را کاهش داده و باعث بهبود وضعیت آن ها شود. در کنار استفاده از شامپوهای مناسب می توانید از روش های تقویتی نیز کمک بگیرید که پیشنهاد ما این است که برای تقویت موهای خود با پزشک معالج مشورت کنید.

کاهش ریزش مو با شامپو مناسب بعد از کاشت مو

نحوه شستن مو ها بعد از کاشت

تمام روش هایی که تا قبل از عمل کاشت مو برای شستشوی موهای خود استفاده می کردید را به طور کامل فراموش کنید. پس از عمل کاشت، موهای شما و به خصوص فولیکول ها بسیار حساس شده و بعد از تهیه یک شامپو مناسب بعد از کاشت مو برای شستن موهای خود بایستی بسیار ملایم و بر اساس مراحل زیر عمل کنید.

• قبل از شستشوی سر از تقویت کننده ها استفاده کنید

معمولا پزشکان برای تقویت فولیکول ها و همچین برای جلوگیری از التهاب سرم ها و اسپری های خاصی را تجویز می کنند. این اسپری ها حاوی پانتنول بوده که منجر به کاهش التهاب سر شده و شما باید قبل از شستن سر از این اسپری ها و سرم ها استفاده کنید.

• تنظیم کردن فشار و دمای آب

یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از شستشوی سر باید انجام دهید، تنظیم کردن فشار و دمای آب می باشد. در صورتی که فشار و دمای آب بالا باشد فولیکول ها آسیب خواهند دید.

نحوه شستن مو ها بعد از کاشت

• شامپو زدن و ماساژ پوست سر

پس از آن که با مشورت پزشک خود شامپو مناسب بعد از کاشت مو را تهیه کردید، در هنگام شستشو مقدار مشخصی از شامپو را بر روی کفت دست خود ریخته و به آرامی بر روی سر ماساژ دهید. این ماساژ به بهبود جریان خون در پوست سر و رشد موها کمک خواهد کرد.

• آب کشی موها

پس از شستشوی موی سر با شامپو مناسب آب کشی موهای خود را با دقت بالایی انجام دهید. زیرا اگر لخته های خون بر روی پوست سر شما باقی بمانند ممکن است باعث بروز عفونت شوند.

کاشت مو چقدر هزینه دارد؟

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل می توان به میزان کم پشتی و یا طاسی سر، نوع روش به کار گرفته شده، تجهیزات و مواد مورد استفاده و از همه مهم تر تجربه پزشک متخصص اشاره نمود. بر همین اساس نمی توان یک مقدار مشخص را به عنوان هزینه کاشت موی طبیعی در نظر گرفت و تخمین هزینه ها باید پس از معاینه و انتخاب نوع روش و درمان صورت پذیرد.

کاشت مو چقدر هزینه دارد

 

کاشت مو در کلینیک زیبایی عصر جدید

در کلینیک عصر جدید که به عنوان یکی از بهترین مراکز زیبایی شهر تهران فعالیت دارد از روش های نوینی برای رویش مجدد موهای از دست رفته استفاده می گردد. در کنار این روش ها استفاده از بروز ترین مواد و تجهیزات کاشت مو به همراه بهترین پزشکان و متخصصان این حوزه به شما کمک می کند تا کاشتی بسیار موفق را تجربه کنید. تمام خدمات ایمپلنت مو در مجموعه ما تحت نظارت دکتر وجودی ارائه می گردند که یکی از بهترین پزشکان این حوزه با ۲۵ سال سابقه درخشان شناخته می شوند.

خدمات کاشت مو در کلینیک زیبایی عصرجدید

از جمله خدمات و روش هایی که در مجموعه ما ارائه می شوند موارد زیر را می توان تشریح نمود.

کاشت مو به روش Sut

در این روش تعداد ۳۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ هزار فولیکول مو از قسمت بانک مو برداشته شده و به ناحیه مورد نظر منتقل می شود. برداشت این تعداد فولیکول توسط یک دستگاه جدید انجام می شود و این تعداد گرافت حتی برای درمان طاسی های وسیع نیز مناسب می باشد. در صورت تمایل می توانید صفحه کاشت مو به روش Sut را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش Sut

کاشت مو به روش Fut

این روش یکی از پیشرفته ترین روش های کاشت مو به خصوص در افرادی که درگیر طاسی های شدید هستند می باشد. این متد یکی از روش های تهاجمی بوده و بسیاری از افراد می توانند از آن استفاده کنند اما در صورتی که مراقبت های پس از کاشت به خوبی انجام نشود می تواند عوارض شدیدی داشته باشد. شما می توانید با خواندن صفحه کاشت مو به روش Fut با تمام جزئیات این روش آشنا شوید.

مطالعه بیشتر  کاشت مو زنان، هزینه کاشت مو برای خانم ها + شرایط و جلسات

کاشت مو به روش میکروگرافت

این روش از روش های کاشت مو امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و دلیل آن نیز کوتاه بودن دوره نقاهت و عدم ایجاد جای اسکار می باشد. در این روش که به گونه ای، نوع پیشرفته تر کاشت مو به روش Sut می باشد برداشت فولیکول ها از ناحیه بانک مو نه به وسیله پانچ های دستی بلکه از طریق هولدر های مخصوصی با ظرافت ۴ میکرون انجام می شود. شما با خواندن صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت می توانید بیشتر با جزئیات این روش آشنا شوید.

کاشت مو به روش Micro fit

این روش یکی از جدیدترین روش های کاشت بوده که در واقع نسخه ای از کاشت مو به روش Fit می باشد. این روش با نام های دیگری از جمله کاشت مو به روش MIFT شناخته می شود. کاشت مو به این روش بسیار طبیعی بوده و پس از کاشت تغییرات زیادی در ظاهر فرد از قبیل تورم سر و یا التهاب های پوستی ایجاد نخواهد شد. خواندن صفحه کاشت مو به روش Micro fit شما را با تمام جزئیات این روش آشنا می کند.

کاشت مو به روش ترکیبی

در این روش همان طور که از نام آن نیز مشخص است از ترکیب دو روش Fut و Fit استفاده می شود. مهم ترین مزیت این روش تعداد بالای کاشت در طی یک جلسه می باشد زیرا در این روش این امکان وجود دارد تا در حدود ۵۰۰۰ گرافت را در یک جلسه برداشت کرد و در محل مورد نظر کاشت. اگر شما نیز می خواهید از این روش برای کاشت استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم در ابتدا صفحه کاشت مو به روش ترکیبی را مطالعه کنید.

کاشت مو به روش ترکیبی

 کاشت مو به روش Bht

در این روش گرافت های مو به صورت دستی و یا به کمک دستگاه های اتوماتیک به صورت دانه ای برداشت می شوند. این دسته از گرافت ها معمولا از نواحی زیر سینه و یا شکم برداشت می شوند. این روش برای آن دسته از افرادی است که بانک موی بسیار ضعیفی دارند و نمی توان از آن برای ترمیم نواحی کم پشت و یا طاس شده سر استفاده نمود کاربرد دارد. صفحه کاشت مو به روش Bht به شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری از این روش کاشت مو به دست آورید.

کاشت مو به روش Fue

پزشکان متخصص برای آن دسته از افرادی که دچار کم پشتی مو هستند این روش را پیشنهاد می دهند. کاشت مو به این روش با سرعت و دقت بالایی انجام می شود و به همین دلیل باعث شده افراد بیشتری به این روش روی بیاورند. اگر می خواهید درمان خود را به این روش را انجام دهید صفحه کاشت مو به روش Fue می تواند کمک زیادی به شما کند.

کاشت مو به روش super fue

این روش از کاشت مو در واقع استخراج فولیکول ها به صورت مجزا می باشد. تمام برداشت ها و کاشت فولیکول ها در این روش با دستگاه های مخصوص انجام می شود. استفاده از این دستگاه های هوشمند باعث می شود تا بسیار از نواقص موجود برطرف گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید صفحه کاشت مو به روش super fue را مطالعه کنید.

کاشت مو به روش super fue

کاشت مو به روش Dhi

کاشت مو به این روش یکی از روش هایی است که مورد توجه بسیاری از پزشکان زیبایی قرار گرفته است. این روش از روش های جدید ایمپلنت مو می باشد و در آن به کمک تجهیزات به روز می توان طاسی های بسیار شدید را نیز درمان نمود. می توانید برای آشنایی هرچه بیشتر با این روش صفحه کاشت مو به روش Dhi را بررسی نمایید.

کاشت مو به روش طبیعی

این روزها تمام افرادی که قصد دارند تا از کاشت برای درمان طاسی های کوچک و یا وسیع خود استفاده نمایند تمام مراحل را با این هدف طی می کنند که به موهایی طبیعی و زیبا دست یابند. این امر مستلزم رعایت استانداردها و اصول خاصی است که همگی بستگی به پزشک و کلینیک هایی که انتخاب می کنید دارند. ما در مجموعه عصر جدید تمهیداتی را اندیشیده ایم تا بتوانید از کاشت مو به روش طبیعی به بالاترین نتایج دست یابید.

 

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.