مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو


روش های کاشت مو به عنوان روش هایی کاملا مؤثر شناخته می شوند اما تا زمانی که شما مراقبت های بعد از کاشت مو را نادیده نگرفته و بی تفاوت از کنار آن ها عبور ننمایید. این روزها به طور گسترده ای از کاشت مو برای درمان طاسی و یا کم پشتی موها استفاده می گردد چرا که این متد با قابلیت های بی نظیری که دارد قادر است تا به خوبی نیازمندی های شما را برآورده ساخته و شرایطی بسیار مطلوب را برایتان به ارمغان آورد. این مراقبت ها به شما کمک می کنند تا پروسه درمان با استفاده از متد کاشت مو را به بهترین حالت ممکن سپری نموده و به موفقیت های قابل توجه ای دست یابید. پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند مورد توجه قراردادن مراقبت های بعد از کاشت مو را الزامی دانسته و پس از پایان فرآیند دستورالعمل های لازم را تجویز می نمایند تا در این زمینه دچار ابهام نگردید.
شما زمانی می توانید از این مراقبت ها به نتایجی عالی دست یابید که موفق به انتخاب یک کلینیک و پزشک مجرب و معتبر گردید بنابراین نکته ای که نباید فراموش کنید این است هرکلینیکی معتبر نبوده و هر پزشکی توانمندی های لازم برای درمان شما را ندارد. این امر شما را ملزم می سازد تا درجهت رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو حتما در انتخاب کلینیک ها نیز دقت نموده و از مشاوره هایی که توسط پزشکان این مراکز ارائه می گردند نهایت استفاده را در بهبود خود نمایید. مراقبت از مو در رابطه با کاشت مو زنان نیز صادق است و تنها برای آقایان نیست. با توجه به مطالبی که بیان شد ممکن است شما نیز با این پرسش که این مراقبت ها به چه صورت می باشند مواجه گردید که از شما خواستاریم برای دریافت پاسخی مناسب برای این پرسش این نوشتار را تا انتها مطالعه کنید.

توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو
پزشکان مجرب در امر کاشت مو حتما در جلسات مشاوره ای خود اطلاعات لازم را درباره مراقبت های بعد از کاشت مو به شما انتقال خواهند داد و نکته ای که بایستی بدانید این است تمام این پزشکان تاکید بسیار زیادی بر رعایت این مراقبت ها دارند تا در انتها بتوانید به نتایج دلخواه خود دست یابید. از مهم ترین نکاتی که لازم است پس از کاشت موهای خود رعایت کنید موارد زیر را می توان تشریح نمود.

مطالعه بیشتر  صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو + مهر۴۰۱

کلینیک-زیبایی

• پرهیز از شستن موهای خود تا ۲ هفته

رعایت نکات استحمام یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از کاشت مو به شمار می رود که می تواند به شما کمک کند تا از نتایج کاشت موهای خود نگهداری کنید. در این راستا توصیه داریم به مدت ۲ هفته از شستن موهای خود بپرهیزید تا طی این زمان دلمه ها بتوانند ریزش کنند. پس از پایان ۲ هفته نیز باید موها را با شامپوهای مخصوصی که توسط پزشک شما تجویز می گردد شستشو داد.

• استفاده از سشوار را تا ۲ بعد از کاشت مو کنار بگذارید

استفاده از سشوار زمانی که فولیکول های مو تازه به ناحیه طاس شده پیوند زده شده اند می تواند به این ناحیه آسیب های قابل توجه ای را وارد سازد و این امر نیز به دلیل برخورد باد گرم به ناحیه پیوندی است. برای این منظور توصیه داریم تا ۲ هفته صبر نموده و اجازه دهید تا دلمه های ایجاد شده بر روی پوست شروع به ریزش کنند. پس از این زمان با دستور پزشک خود می توانید به راحتی از سشوار استفاده کنید.

• به درستی بخوابید

صحیح خوابیدن یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از کاشت مو است که فرد بایستی حتما پس از ایمپلنت نمودن موهای خود آن را رعایت کند. در چنین شرایطی لازم است حتما از این یک بالشت بلند برای خوابیدن استفاده کنید تا به این طریق سر شما بالاتر از دیگر اعضاء قرار گیرد. دلیل این امر کاهش میزان تورم است چرا که ممکن است مایعات در قسمت زخم های سر تجمع یافته و شرایطی بسیار بد را برای شما رقم بزنند.

• از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید

حداقل به مدت ۲ روز فعالیت های سنگین را کنار گذاشته و کامل در منزل استراحت کنید. این امر به شما کمک می کند تا بدنتان کاملا ریکاوری شده و به شرایط نرمالی برسد. توجه داشته باشید تا زمانی که پزشک اجازه انجام ورزش را به شما نداده است نباید ورزش کنید.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش super fue و نکات مهم این روش

• در معرض آفتاب قرار نگیرید

مراقبت های بعد از کاشت مو
قرارگیری در معرض نور آفتاب برای افرادی که به تازگی کاشت مو انجام داده اند مضر بوده و این امر به عنوان یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از کاشت مو بسیار اهمیت داشته و نباید نادیده گرفته شود.

• مراقب تغذیه خود باشید

در چند روز ابتدایی از انجام فرآیند کاشت بایستی از رژیم های غذایی مقوی استفاده کند تا به واسطه این رژیم ها ویتامین ها و پروتئین های لازم برای بهبود سریع تر به بدن شما برسند. مصرف غذاهای پرچرب و سنگین را کنار گذاشته و سبزیجات را جایگزین این مواد غذایی نمایید. استفاده از ویتامین سی ، کلیسم ، آهن و روی بر روی روند درمانی شما اثرات بسیار مثبتی داشته و می توانند شرایطی مطلوب را برای شما فراهم سازند.

• داروهای تجویزی پزشک خود را کامل مصرف کنید

به طور طبیعی پزشک شما پس از انجام کاشت مو داروهایی را نیز تجویز می نماید که بایستی تمام این داروها را به طور مرتب مصرف نموده و کاملا براساس دستورها پزشک خود عمل نمایید.

• از مصرف دخانیات و مواد مخدر بپرهیزید

تمام افرادی که از دخانیات و یا مواد مخدر استفاده می کنند نباید فراموش کنند این مواد می توانند اثرات بسیار منفی را بر روی نتایج کاشت مو داشته باشند. بنابراین اگرشما نیز به دنبال دریافت نتایجی مثبت می باشید باید این دسته از مراقبت های بعد از کاشت مو را رعایت نموده و دراین زمینه سهل انگاری ننمایید. نکته ای که باید بدانید این است دخانیات می توانند سطح اکسیژن خون شما را کاهش داده و به این طریق به فولیکول های موی شما آسیب وارد سازند.

استفاده از مکمل ها و تقویت کننده بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو
در این بخش نوشتار خود قصد داریم تا به طور جامع به بررسی مراقبت هایی بپردازیم که در بخش های قبل به طور اجمالی بیان نمودیم. استفاده از مکمل ها و ویتامین ها یکی از بهترین مراقبت های بعد از کاشت مو به شمار می رود که با اثرات مثبت خود می تواند شرایطی بسیار عالی را برایتان به ارمغان آورد. داروهای تقویتی و یا مکمل ها ، داروهایی هستند که پس از انجام کاشت مو توسط پزشک تجویزمی گردند که می توانند به موفقیت شما کمک های قابل توجه ای نمایند چرا که موجب تقویت موها خواهند شد. ممکن است بپرسید ضرورت استفاده از این داروها چیست ؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که داروها می توانند میزان اثرات عوارض جراحی را کاهش دهند چرا که ممکن است پس از این زمان شما با عوارض خاصی رو به رو شده و نیاز به تقویت سیستم ایمنی خود داشته باشید.

مطالعه بیشتر  کاشت ابرو به روش fue چیست + مزای و معایب این تکنیک

اصلاح موی سر پس از کاشت مو

رعایت نکات مربوط به اصلاح موی سر یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از کاشت مو است که نباید نادیده گرفته شود. در این راستا بایستی ۲ تا ۴ هفته کوتاه کردن موهای خود را کنار بگذارید و پس از این مدت نیز با استفاده از قیچی موهایتان را اصلاح کنید. توجه داشته استفاده از ابزارهای برقی برای کوتاه نمودن موها تا ۶ ماه مجاز نبوده وشما پس از ماه ششم می توانید از این وسایل استفاده کنید. در راستای مدل دادن به موها باید بگوییم که هر زمان که پوست سرشما به طور کامل بهبود یابد می توانید از هر مدلی برای کوتاه کردن موهای خود استفاده کنید.

شستشوی سر بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو
نحوه شستشو موها پس از کاشت مو با مواقع دیگر متفاوت بوده و نباید مراقبت های بعد از کاشت مو در این زمینه را فراموش کنید. از مهم ترین مواردی که بایستی در راستای شستن موهای خود در نظر بگیرید می توان به موارد زیر اشاره نمود.
• حتما از شامپوهایی استفاده کنید که فاقد مواد شیمیایی مضر هستند.
• مواظب باشید هنگام شستشو نوک انگشت و یا ناخن هایتان به پوست سر برخورد ننماید چرا که این امر می تواند به گرافت های کاشت شده آسیب وارد سازد.
• به هیچ عنوان برای خشک نمودن موهای خود از سشوار و یا حوله استفاده نکنید.

کلینیک-زیبایی

مراقبت های بعد از کاشت مو چه تاثیری دارد؟

بی شک تمام جراحی ها و یا ترمیم ها نیاز به مراقبت دارند و این امر برای کاشت مو نیز صدق می کند تا به این طریق بتوان به نتایج مطلوبی دست یافت. مراقبت های بعد از کاشت مو به شما کمک می کنند تا روند بهبود خود را تسریع بخشیده و در مدت زمان کوتاه تری به نتایح دلخواه خود دست یابید. همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان نمودیم انتخاب یک کلینیک و پزشک مناسب می تواند در این راستا به شما کمک های شایانی نماید. اگرشما نیز پس از مطالعه این مطلب به دنبال یافتن یک کلینیک معتبر می باشید ما به شما کلینیک عصر جدید را پیشنهاد می نماییم که با بهره‌گیری از امکانات و دانش بسیار بالای دکتر وجودی که یکی از بهترین اساتید و پزشکان زیبایی کاشت مو هستند این توانمندی را دارد تا بهترین ها را برای شما رقم زده و اطلاعات مفیدی را در حوزه مراقبت های بعد از کاشت مو در اختیار شما قرار دهد.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.