ترمیم مو به روش HRT عصر جدید

آیا تاکنون نام ترمیم مو به روشHRT را شنیده اید؟ به نظرشما چنین ترمیمی چه مزایایی دارد؟ همان گونه که می دانید در حال حاضر افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا از ریزش موهای خود رنج می برند و همین امر موجب شده است تا از ریزش مو به عنوان نوعی بیماری شایع یاد شود.

نکته ای که باید بدانید این است که هر انسانی به طور طبیعی طی روز حدود ۱۰۰ تارمو از دست می دهد و زمانی می توان گفت که وی دچار ریزش مو شده که این تعداد تار مو افزایش یافته و قابل کنترل نباشند.

عوامل مختلفی موجب ریزش مو در انسان ها می شوند که اگر بخواهیم به طور اجمالی آن ها را تشریح نماییم می توان کمبود مواد مغذی، استرس، آلودگی های هوا، عامل های ژنتیکی و اختلالات هورمونی را نام برد که هرکدام به گونه ای می توانند زمینه ساز ابتلا به چنین عارضه ای شوند. افزایش تعداد افرادی که با چالیش ریزش مو مواجه می باشند موجب شده تا از گذشته تا کنون پزشکان به دنبال یافتن راهکارهای مناسب برای قطع چنین ریزش هایی باشند.

کلینیک زیبایی عصر جدید

با تلاش های گسترده ای که تاکنون صورت گرفته است ما می توانیم شاهد روش های مختلفی برای درمان این عارضه باشیم که کاشت مو یکی از آن ها به شمار می رود. نسبت به دیگر روش ها این متد درمانی از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که نتایج دریافتی توسط آن کاملا ماندگار بوده و شما می توانید صاحب موهایی بسیار زیبا شوید. برخی از روش هایی که هم اکنون برای کاشت مو طبیعی کاربرد دارند تهاجمی است و در این میان افرادی هستند که قصد ندارند تا از این روش های تهاجمی استفاده کنند.

در راستای رفع نیازمندی های این افراد روشی با نام ترمیم مو به روش HRT روی کار آمده است که در ادامه به بررسی هرچه بیشتر آن خواهیم پرداخت.

ترمیم مو به روش HRT

ترمیم مو به روشHRT چیست؟

کاشت مو از جمله روش هایی است که در حال حاضر از تکنیک های مختلفی پیروی می کند. هرکدام از این تکنیک با ویژگی ها و مزایای ویژه خود به خوبی قادرند تا نیازمندی های شما را برآورده سازند اما نباید این نکته را نیز فراموش کرد که برخی برتری های ویژه ای بر دیگر روش ها دارند. شما در گام اول اجرای هر کدام از این تکنیک ها باید از بانک موی مناسبی برخوردار باشید تا پزشک با دسترسی به این بانک مو بتواند ادامه فرآیندها را پیش ببرد.

اگر با ساختار عمل کاشت مو آشنایی داشته باشید می دانید که ابتدا پزشک فولیکول های لازم را از بخش اهدایی برداشت نموده سپس با استفاده از ابزارهای خاصی آن ها را در نواحی طاس شده سر شما کاشت می نماید. با توجه به این موضوع می توان به این نتیجه دست یافت که پایه و اساس اجرای هر روشی امکان برداشت گرافت هاست اما در مواردی ممکن است یک فرد نتواند از هیچکدام از این تکنیک ها استفاده کند پس راه چاره چیست؟

ترمیم مو به روش HRT چیست

افرادی که به دلیل عواملی همچون ابتلا به بیماری دیابت و یا نداشتن بانک موی مناسب امکان کاشت را ندارند می توانند از روش جایگزین ترمیم مو به روش HRT استفاده کنند که تمایز خاصی با دیگر روش ها دارد. ممکن است بپرسید که وجه تمایز این روش با دیگر روش های کاشت چیست؟ در پاسخ به این پرسش لازم است بگوییم که شما در ترمیم ببه این روش  نیازی به بانک موی طبیعی نخواهید داشت.

طی استفاده از ترمیم  مو به روش HRT گرافت های موردنیاز برای پرپشت نمودن موها به صورت مصنوعی و براساس فرآیندهای مخصوصی ساخته شده و با استفاده از آن ها عمل کاشت انجام می شود. نکته ای که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که در ترمیم  مو به این روش این گرافت ها کاملا با توجه به ساختار موهای شما ایجاد می شوند تا شما بتوانید در انتها به ساختاری بهتر دست یابید اما این گرافت ها به هیچ عنوان نمی توانند همچون گرافت های طبیعی شما را به موهایی کاملا طبیعی و زیبا برسانند.

تاکنون تلاش های بسیار زیادی برای طبیعی بودن نتایج ترمیم مو به  این روش صورت گرفته است اما بازهم شما نمی توانید این متد را در دسته تکنیک های کاشت مو قرار دهید و تکنیک های کاشت برتری و مزایای قابل توجه ای دارند. علاوه بر مواردی که بیان شد باید بدانید که هر تارمو کاشت شده در این ترمیم  قابلیت رشد نداشته و دارای اندازه ثابت و غیرقابل تغییری است. این موضوع به خوبی می تواند محدودیت ترمیم به روش HRT را به شما اثبات نماید.

مطالعه بیشتر  آیا استفاده از داروهای گیاهی برای رشد مو موثر است؟

ترمیم مو به روش hrt از شایعه تا واقعیت

 آیا از  مهم ترین مراحل ترمیم مو به روشHRT خبر دارید ؟

حال که با ساختار کلی ترمیم به روش HRT آشنا شدید قصد داریم تا به بررسی دقیق تر مراحل این روش پرداخته و اطلاعات مفیدی را در این راستا در اختیار شما قرار دهیم. توجه داشته باشید که تمام مراحل این روش ساختاری شبیه به کاشت دارند اما موهایی که به واسطه آن کاشته می شوند از جنس پلیمر هستند که آن ها را با نام ترانس درمال نیز می شناسند. این گرافت ها از تعداد فیبر مصنوعی تشکیل گردیده اند که این فیبرها با ضخامت مشخص خود می توانند برای کاشت مورد استفاده قرار گیرند تا با استفاده از آن ها بتوان به موهایی شبیه به موهای طبیعی انسان ها دست یافت.

به بیان ساده تر می توان گفت که گرافت های مورد استفاده در ترمیم HRT شباهت قابل توجه ای به غشاها دارند که در بردارنده تعداد مشخصی از تارهای مویی هستند که این تارها به صورت مصنوعی تولید شده اند. یکی از مراحل بسیار مهم ترمیم HRT تطبیق دادن گرافت های مصنوعی با ساختار موی انسان است. در واقع در این مرحله است که مشخص می شود نتایجی که از طریق این روش درمانی دریافت می کنید تا چه میزان طبیعی بوده و با ساختمان موهای شما تطبیق کامل دارند.

مهم ترین مراحل ترمیم به HRT

ممکن است بپرسید که این بررسی ها به چه طریق انجام می پذیرد؟ توجه داشته باشید که پزشکان برای انجام چنین بررسی هایی از اسکن های خاصی استفاده می کنند که عملکرد آن ها به صورت دیجیتالی بوده و می توانند موهای شما را از نظر جنس، میزان ضخامت تارها، رنگ و حالت آن ها مورد بررسی کامل قرار داده و به این طریق گرافت های مصنوعی را با توجه به مشخصات موهای شما تولید می نمایند.

پس از این مرحله نوبت به اجرای ترمیم HRT می رسد که در گام اول از این مرحله باید دقت کنید که ناحیه درمانی که قصد کاشت گرافت ها را بر روی آن دارید کاملا تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و گرد و غباری باشند. پس از انجام این کار پزشکان با دقت گرافت های تولید شده را در قسمت هایی از سر شما که دچار طاسی شده اند می چسبانند تا به این شکل بتوانند تراکم موهای شما را افزایش دهند.

ترمیم به روش HRT نیاز به طی نمودن دوران نقاهت خاصی ندارد و نکته ای که لازم است بدانید این است که تمام مراحل مربوط به این عمل تنها طی یک جلسه انجام شده و پس از آن شما می توانید فعالیت های روزانه خود را ادامه دهید. همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان نمودیم این روش همانند کاشت مو طبیعی نیست اما میزان طبیعی بودن آن نیز به عوامل خاصی بستگی دارد که به طور مختصر این عوامل شامل میزان دانش و مهارت پزشک و کلینیک درمانی می شود که اثرات بسیار زیادی در روند درمانی شما دارند.

 مهم ترین مراحل ترمیم به روش HRT

 آیا ترمیم روش HRT مناسب شما هست ؟

شما برای انجام هر عملی و یا هر درمانی ابتدا بایستی بررسی کنید که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام چنین درمانی هستید یا خیر. این امر برای ترمیم به روش HRT نیز صدق می کند. در بخش های قبل نیز تاکید نمودیم که به طور معمول افرادی به دنبال استفاده از چنین روشی می روند که برای انجام کاشت مو بانک موی مناسبی نداشته باشند و همین موضوع به خوبی می تواند نشان دهد که یکی از کاندیدهای مهم برای ترمیم به این  روش افرادی هستند که بانک موی مناسبی ندارد.

علاوه بر این افرادی که از بیماری های زمینه ای نیز رنج می برند می توانند از این روش استفاده کنند چرا که همچون روش کاشت هیچگونه محدودیتی برای بیماران دیابتی و یا افرادی که فشار خون دارند وجود ندارد. علت این امر غیرتهاجمی بودن ترمیم به روش HRT می باشد اما توجه داشته باشید افرادی که از بیماری های پوستی رنج می برند اصلا کاندید مناسبی برای این روش نبوده و نمی توانند از آن برای پرپشت نمودن موهای خود استفاده کنند.

مناسب چه کسانی هست HRT

 از مزایای  HRT خبر داری ؟ 

با توجه به مطالبی که تاکنون بیان گردیده است می توان به این نتیجه دست یافت که کاشت مو به روش HRT از جمله راهکارهایی به شمار می رود که به عنوان نوعی عمل پیوند طبیعی شناخته نمی شود و همین موضوع موجب شده است تا دارای یک مجموعه مزایا و معایاب مشخص باشد. قطعا شما برای انتخاب یک روش مناسب بایستی به بررسی این مزایا و معایب بپردازید. به نظر شما این روش چه مزایایی دارد؟ از مهم ترین مزایای ترمیم به روش HRT می توان به موارد زیر اشاره نمود.

مطالعه بیشتر  نگران چربی سر بعد از کاشت مو نباشید + مهر۴۰۱

ترمیم به روش HRT از جمله روش هایی است که کاملا غیرتهاجمی بوده و عوارض خاصی برای شما به همراه ندارد. این عوارض شامل تورم، دوران نقاهت طولانی، خونریزی و ایجاد زخم می شوند که هرکدام می توانند شما را رنج دهند.
• عدم نیاز به مراقبت زیاد نسبت به کاشت مو
• اتمام تمام مراحل تنها در یک جلسه
• افزایش تراکم موها با توجه به نیاز شما
• قابل استفاده برای افرادی که از بیماری های زمینه ای رنج می برند.
• امکان برداشت گرافت های کاشت شده در صورت عدم رضایت از نتایج دریافتی

مزایای کاشت مو به روش HRT

 از معایب ترمیم به روش HRT هم خبر نداری ؟ 

“برای اینکه کمتر یا اصلا درگیر این معایب  نشی با من همراه باش که راه حل اصولی را برات بگم “

این روش نیز همانند هر روش دیگری دارای معایب خاصی است که این معایب به شرح زیر هستند.

• عدم رشد فولیکول های کاشت شده و ثابت ماندن ابعاد آن ها
• امکان ایجاد حساسیت های پوستی همچون قارچ و عفونت
• احتمال ایجاد خارش در پوست سر
• احتمال ریزش گرافت های مصنوعی
• کم پشت شدن موها به دلیل به دلیل ریزش آن ها
• امکان تغییر یافتن حالت موها
• نیاز به انجام ترمیم های دوره ای
• ایجاد ظاهری کاملا غیرطبیعی در موهای شما به دلیل استفاده از گرافت های مصنوعی
• هزینه بالاتر نسبت به هزینه کاشت مو

معایب ترمیم به روش HRT

 چرا هزینه ترمیم HRT نسبت به کاشت زیاد است؟

ما در بخش های قبل نیز بیان نمودیم که هزینه ترمیم به روش HRT نسبت به دیگر روش های کاشت بالاتر می باشد و این امر به دلیل نیاز به شارژ مجدد گرافت ها طی دوره ها و بازه های زمانی مشخص است. شما بایستی علاوه بر هزینه های پرداختی در جلسات هزینه های شارژ را نیز پرداخت کنید و این موضوعی است که به وضوح می تواند بالا بودن هزینه های این روش را به شما نشان دهد.

عوامل مختلفی می توانند بر روی این هزینه ها اثرگذار باشند بنابراین نمی توان در راستای قیمت ترمیم نظر قطعی داد. از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه ترمیم به روش HRT می توان به اندازه گرافت، میزان تراکم دلخواه، جنس موها، میزان ضخامت گرافت ها ، رنگ مو و میزان دانش و تجارب پزشک اشاره نمود که هرکدام به نحوی می توانند این هزینه ها را متغیر سازند.

هزینه ترمیم به روش HRT

 راه حل اصولی : انتخاب کلینیک زیبایی عصرجدید  

تعدد بسیار بالای کلینیک ها و تنوع خدماتی که ارائه می نمایند می توانند هرکسی را هنگام انتخاب بهترین کلینیک دچار ابهام نمایند به خصوص اگر قصد داشته باشید تا یکی از بهترین کلینیک های شهر تهران را برای ترمیم به روش HRT انتخاب کنید. شما برای این امر بایستی مرکزی را انتخاب کنید که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و بتواند تمام نیازمندی های شما را برآورده سازد.

کلینیک عصرجدید باسوابق درخشان خود در حوزه کاشت مو یکی از بهترین کلینیک های شهر تهران می باشد که تمام فعالیت های خود را تحت نظر دکتر وجودی انجام می دهد. دکتر وجودی از مجرب ترین پزشکان کشور به شمار می رود که سابقه ای ۲۵ ساله در این حوزه داشته و شما به واسطه ایشان می توانید از انواع روش های ایمپلنت مو برای زیبایی خود استفاده کنید. همچنین مشاوره های ارائه شده از سوی کادردرمانی مجموعه عصرجدید می توانید به اطلاعات دقیقی درباره هر روش و هزینه کاشت مو دست یابید.

ترمیم مو به روش HRT در کلینیک عصر جدید

مهم ترین روش های قابل اجرا کاشت مو در کلینیک زیبایی عصرجدید

از مهم ترین روش هایی که در کلینیک زیبایی عصرجدید  در راستای کاشت مو طبیعی قابل اجرا می باشند موارد زیر را می توان نام برد.

کاشت مو به روش FUT

این روش از قدیمی ترین روش های کاشت به شمار می رود که در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی دارد. در این روش برداشت گرافت ها به صورت نواری انجام می شود و به این ترتیب یک لایه نازک از فولیکول ها از ناحیه اهدایی استخراج شده و پس از انجام آنالیزهای لازم در ناحیه طاس شده کاشت می شوند. شما در صفحه کاشت مو به روش FUT بیشتر می توانید با جزئیات این روش آشنا شوید.

کاشت مو به روش FIT

توجه داشته باشید که این روش درمانی را در دسته روش های کم تهاجمی قرار می دهند که طی آن فولیکول ها با استفاده از ابزارهای مخصوصی به نام پانچ برداشت شده و در نواحی طاس شده کاشت می شوند. واحدهایی که در این روش برداشته می شوند از ۳ الی ۴ فولیکول تشکیل شده اند. با مطالعه صفحه کاشت مو به روش FIT می توانید به اطلاعات بیشتری درباره این روش دست یابید.

 کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FUE

این روش نیز شبیه به روش FIT است با این روش که از ابزارهایی با قطر کوچک تر برای انجام عمل برداشت فولیکول ها استفاده می گردد. توجه داشته باشید که استفاده از چنین ابزارهایی نیاز به دقت عمل بسیار بالایی دارد چرا که بسیار حساس بوده و امکان بروز خطای انسانی در آن وجود دارد. ما در صفحه کاشت مو به روش FUE اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار داده ایم.

مطالعه بیشتر  تزریق چربی به روش نانوفت؛ مزایا، ماندگاری تزریق چربی نانوفت

کاشت مو به روش SUT

این روش از جدیدترین و پیشرفته ترین روش های کاشت مو به شمار می رود که با قابلیت های بی نظیر خود توانسته است محدودیت و نقایص دیگر روش ها را برطرف ساخته و شرایطی بسیار عالی تر را برای شما رقم بزند. ابزارهایی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند کاملا هوشمند و اتوماتیک بوده و می توانند شما را به موهایی با خط رویشی کاملا طبیعی و زیبا برسانند. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که علاقه بسیار زیادی به این روش دارید می توانید از صفحه کاشت مو به روش SUT به اطلاعات بیشتری دست یابید.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش MICRO FIT

پایه و اساس این روش که موجب پیشرفت آن نیز شده است استفاده از ابزارهایی با نام ایمپلنتر می باشد که این ابزارها دارای قطری بین ۰٫۳ تا ۰٫۶ می باشند. طی این روش با استفاده از این ابزارها ابتدا سوراخ هایی با اندازه مشخص در ناحیه طاس شده ایجاد سپس گرافت های برداشت شده در این نواحی کاشت می شوند. شما از طریق صفحه کاشت مو به روش MICRO FIT می توانید به اطلاعات بیشتری درباره این روش دست یابید.

کاشت مو به روش BHT

افرادی که بانک موی ضعیفی دارند و نگران این موضوع هستند که آیا می توانند از کاشت مو استفاده کنند یا خیر لازم است بدانند که کاشت BHT  (BHT hair transplant) توانسته این محدودیت ها را برطرف سازد چرا که در این روش این امکان برای شما فراهم شده تا از موهای نواحی مختلف بدن خود برای انجام عمل کاشت استفاده نمایید. از مهم ترین ناحیه هایی که مو از آن ها برداشت می شود می توان به سینه، ران و ریش اشاره نمود که موهای آن ها شباهت بیشتری با موهای سر انسان دارند.

نکته ای که باید بدانید این است که این روش قابل اجرا برای خانم ها نبوده و مخصوص آقایان است. اگر قصد دارید تا از این روش برای پرپشت نمودن موهای خود استفاده کنید توصیه داریم حتما صفحه کاشت مو به روش BHT را مطالعه کنید.

 کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش میکروگرافت

این روش نیز از جمله راهکارهای کم تهاجمی برای پیوند موها به شمار می رود که برای کاشت موهای شما از دستگاه هایی با نام هولدرهای میکرومتری استفاده می کند. میزان دقت و ظرافت این روش بسیار بالا بوده و بهترین گزینه برای افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند چرا که موها با فاصله کمی از هم برداشت می شوند. در این روش تراکم موهای شما به صورت قابل توجه ای افزایش می یابد. شما با مطالعه صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت بیشتر می توانید با جزئیات این روش آشنا شوید.

کاشت مو به روش DHI

این روش براساس روش FUE انجام می شود اما نسبت به این روش جدیدتر بوده و گرافت هایی که برداشته می شوند بلافاصله در ناحیه طاس شده کاشت می شوند. طی اجرای این روش و برداشت گرافت ها، سوراخ های ریزی نیز در ناحیه طاس شده ایجاد می شوند تا همزمان با برداشت، عمل کاشت فولیکول ها نیز انجام پذیرد. افرادی که می خواهند بیشتر با این روش آشنا شوند صفحه کاشت مو به روش DHI می تواند راهگشای آن ها باشد.

کاشت مو به روش DHI وترمیم مو به روش HRT

کاشت مو به روش SUPER FUE

با دقت به نام این روش می توان متوجه این موضوع شد که این روش برپایه روش FUE اجرا می شود. تفادتی که این روش با FUE دارد در استفاده از ابزارهای اتوماتیک می باشد که موجب شده اند تا دقت بیشتری را در این تکنیک شاهد باشیم. نتایج دریافتی توسط این روش کاملا طبیعی است و اگر شما نیز به آن علاقه دارید با استفاده از صفحه کاشت مو به روش SUPER FUE می توانید به اطلاعات بیشتری درباره آن دست یابید.

کاشت مو به روش ترکیبی

این روش که از ترکیب روش های کم تهاجمی و تهاجمی استفاده می کند بهترین روش برای پیوند موها به شمار می رود که با استفاده از آن شما می توانید از مزیت های بیشتری بهره مند شوید. طی این روش امکان برداشت گرافت ها تا ۵۰۰۰ تارمو امکان پذیر بوده و کاشت آن ها تنها در یک جلسه نشان دهنده سرعت بالای آن است. صفحه کاشت مو به روش ترکیبی می تواند بهتر شما را با این روش آشنا سازد.

کاشت مو به روش طبیعی

تمام افرادی که متقاضی پیوند مو هستند به دنبال دریافت نتایجی طبیعی از درمان خود می باشند و همین موضوع موجب شده است تا روش های مختلفی را برای کاشت شاهد باشیم که با به کارگیری درست و اصولی هرکددام می توانید یک کاشت مو به روش طبیعی را تجربه کنید.

 

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.