کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش fut

کاشت ابرو با متد FUT

بهترین روش کاشت ابرو

در کلینیک عصر جدید سعی داریم با جدید ترین متودهای روز دنیا فرآیند کاشت ابرو را به صورت طبیعی برای شما انجام دهیم. شما میتوانید بهترین خدمات ابرو را از ما دریافت کنید.

رزرو نوبت آنلاین 

همین حالا رزرو کنید.

شما میتوانید جهت دریافت نوبت برای دریافت خدمات کاشت ابرو با روش FUT همین حالا از طریق سایت اقدام نمایید و فرم مربوط به رزرو آنلاین را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان قبل از رزرو نوبت

با توجه به اینکه ممکن است قبل از اقدام به کاشت ابرو با روش FUT، سوالاتی برای شما پیش آمده باشد، شما میتوانید از طریق شماره های درج شده داخل سایت با ما در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

clinic4
عصر جدید

سلام مراجعه کننده عزیز

خدمات کاشت ابرو به روش FUT

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر عصر جدید دارای تیم تخصصی کاشت و پیوند مو، با همکاری متخصصین پوست، مو و زیبایی و سایر پزشکان سال ها در زمینه پیوند مو فعالیت داشته و افتخار دارد خود را به عنوان یکی از بنیانگذاران کاشت موی طبیعی به روش Follicular Isolated Transplantation) FIT) و follicular unit Transplantation) FUT) و combination (ترکیبی ) در ایران معرفی نماید.

دکتر انور وجودی جراح ، مدرس کاشت مو در دانشگاه علوم پزشکی میباشد. این کلینیک تخصصی با تجربه چندین ساله خود، دارای بالاترین رکورد تعداد افرادی (بیش از ۱۶۰۰۰ نفر تا پایان سال ۹۸ ) است که تحت عمل کاشت و پیوند موی طبیعی قرارگرفته اند. کلینیک تخصصی پوست ، مو و زیبایی عصر جدید در سالیان فعالیت خود به مقوله یادگیری جدیدترین متدهای جهانی این عرصه اهمیت فراوان داده و با سفر به نقاط مختلف جهان، تحقیق، مصاحبه و حضور در جلسات کاشت و پیوند مو اعضاء خود را از نظر علمی به روز نگه داشته، تا بتواند در کوتاهترین زمان ممکن طبیعی ترین نتیجه کاشت و پیوند را داشته باشد و در نهایت به هدف اصلی تمامی اعضاء کلینیک رضایت خاطر مراجعه کنندگان نائل آید.

در این کلینیک تخصصی از پانچ الکترو مکانیکی برای انجام اعمال خود استفاده میشود که سرعت و دقت آن چندین برابر پانچ دستی میباشد.

ادامه مطلب
۲۰+سال تجربه
۲دکتر متخصص
۱۸هزار نفرمراجعین راضی
آبرسانی

با جدیدترین متدها

کاشت ابرو 

 • کاشت ابرو طبیعی
 • با خواب طبیعی ابروها
 • تراکم بالا
 • طراحی ابرو مطابق با سلیقه ی مراجعه کننده
 • مجرب ترین تکنیسین های کاشت ابرو
DR
پزشکان

پزشکان متخصص

آشنایی با پزشکان

دکتر انور وجودی جراح ، مدرس کاشت مو در دانشگاه علوم پزشکی میباشد. این کلینیک تخصصی با تجربه چندین ساله خود، دارای بالاترین رکورد تعداد افرادی (بیش از ۱۶۰۰۰ نفر تا پایان سال ۹۸ ) است که تحت عمل کاشت و پیوند موی طبیعی قرارگرفته اند.

دکتر انور وجودی

جراح ، مدرس کاشت مو

درخواست سریع یک رزرو نوبت

شما می توانید یک مشاوره کاملا رایگان با متخصصان کلینک عصر جدید داشته باشید

رزرو وقت مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

بیماران
برخی از بیماران راضی از ما

بیماران ما

دکتر انور وجودی جراح ، مدرس کاشت مو در دانشگاه علوم پزشکی میباشد. این کلینیک تخصصی با تجربه چندین ساله خود، دارای بالاترین رکورد تعداد افرادی (بیش از ۱۶۰۰۰ نفر تا پایان سال ۹۸ ) است که تحت عمل کاشت و پیوند موی طبیعی قرارگرفته اند.

خانم محمدی
خانم محمدیخدمات آبرسانی پوست
بیشتر بخوانید
من از خدمات آبرسانی پوستم خیلی راضی بودم و تشکر میکنم از دکتر انور و مجوعه کلینیک عصر جدید، امیداورام که همیشه سلامت و موفق باشید
خانم محمدی
خانم محمدیخدمات آبرسانی پوست
بیشتر بخوانید
من از خدمات آبرسانی پوستم خیلی راضی بودم و تشکر میکنم از دکتر انور و مجوعه کلینیک عصر جدید، امیداورام که همیشه سلامت و موفق باشید
خانم محمدی
خانم محمدیخدمات آبرسانی پوست
بیشتر بخوانید
من از خدمات آبرسانی پوستم خیلی راضی بودم و تشکر میکنم از دکتر انور و مجوعه کلینیک عصر جدید، امیداورام که همیشه سلامت و موفق باشید
قبلی
بعدی

کاشت ابرو به روش FUT؛ مراحل، جلسات و هزینه + رزرو  نوبت 

کاشت ابرو به روش fut

امروزه بیش از هر زمان دیگری داشتن ظاهر زیبا اهمیت پیدا کرده است، از همین رو روش هایی نیز برای رسیدن به این هدف به وجود آمده، کاشت مو و کاشت ابرو از جمله آن ها هستند که هر یک ممکن است به شیوه ی خاصی اجرا شوند به طور مثال کاشت ابرو به روش FUT بیش از سایر روش ها محبوبیت پیدا کرده اگر شما هم می خواهید راجع به کاشت ابرو و هزینه کاشت ابرو بیشتر بدانید پس ادامه ی مطالب را از دست ندهید چرا که خالی از لطف نیست.

کاشت ابرو به روش FUT چگونه است؟

نحوه انجام کاشت ابرو به روش fut

یکی از عناصری که در زیبایی تاثیر بسزایی دارد، داشتن ابروهایی متناسب با چهره است، برخی از افراد به دلایل مختلف مثل استرس، بیماری، ژنتیک و… دچار ریزش یا کم پشتی ابرو می شوند به شکلی که پس از مدتی مقدار کمی از آن ها باقی خواهد ماند، از همین رو برخی ها به روش های موقتی مثل هاشور ابرو روی می آورند که معایب زیادی به همراه دارد، اما برخی دیگر روش های دائم مثل کاشت ابرو به روش FUT را انتخاب می کنند، در این روش بخشی از موهای سر را به قسمت هایی از ابرو که خالی است انتقال می دهند.

موهای انتقال داده شده از پشت سر انتخاب می شوند توجه داشته باشید که خود موها به تنهایی توانایی رشد ندارند در نتیجه فولیکول ها نیز از پوست سر خارج شده و به ابرو پیونده داده می شوند، هر کس با توجه به شرایطی که دارد ممکن است به گراف های مختلفی نیاز داشته باشد در نتیجه یک جلسه مشاوره پیش از کاشت ابرو برای مراجعه کننده تنظیم خواهد شد. در کاشت ابرو به روش fut موها را از نواحی برمی دارند که کمترین میزان آسیب را می بیند، پشت سر و پشت گوش از جمله این نواحی هستند، دلیل دیگری که باعث می شوند تا موها از این ناحیه انتخاب شوند این است که صخامت کمی دارند در نتیجه متناسب با تارهای ابرو خواهند بود.

کاشت ابرو به روش FUT چه مزیت هایی به همراه دارد؟

مزایای کاشت ابرو به روش fut

از سری مزیت هایی که کاشت ابرو به روش FUT دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با استفاده از این روش شما می توانید به هر اندازه که دوست دارید ابروهای خود را پر پشت و پهن کنید، از آن گذشته مدلی که دوست دارید را نیز با استفاده از این روش، خواهید داشت.
 • در صورتی که کاشت ابرو توسط یک پزشک متخصص و مجرب انجام شود به ظاهر طبیعی و بسیار خوبی می رسید، کلینیک عصر جدید از جمله بهترین کلینیک زیبایی در تهران است که در این زمینه فعالیت داشته و توانسته کارنامه ی درخشانی را برای خود رقم بزند.
 • اشخاصی که جای زخم یا اسکار در نواحی ابرو خود دارند با استفاده از کاشت ابرو می توانند به رفع آن کمک کنند.
 • پس از این که ابروهای کاشته شده رشد کنند نه تنها ظاهر جدیدی به فرد می دهند بلکه حالت چشم ها را نیز تغییر داده و زیباتر می کند.
 • یک روش دائم است که حتی نیاز به لوازم آرایشی برای حالت دادن به ابرو یا آرایش کردن آن نیز ندارد.

آیا در کاشت ابرو به روش FUT گرافت های مورد نیاز برای تمام افراد یکسان است؟

گرافت ها در کاشت ابرو به روش fut

در پاسخ به این سوال باید بگوئیم خیر برای همه یکسان نیست، هر یک از مراجعین با توجه به شرایطی که دارند به میزان گرافت خاصی نیاز خواهند داشت، اما به طور کلی میزان گرافت استفاده شده در هر کاشت ابرو چیزی بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ پیوند است. نکته ی حائز اهمیت در تعیین تعداد گرافت، ضخامت موها و همچنین مدل ابرو است.
لازم به ذکر است که یک سال زمان نیاز است تا ابروهای کاشته شده رشد کنند، پس روند بهبودی در طولانی مدت اتفاق خواهد افتاد.

پیش از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟

توصیه های قبل از کاشت ابرو به روش fut

کاشت ابرو به روش FUT نیز تقریبا شبیه به عمل های جراحی است از همین رو نیاز به یکسری مراقبت ها پیش از انجام آن دارد، از جمله مراقبت ها و اقداماتی که باید پیش از کاشت ابرو طبیعی به آن ها توجه کرد به شرح زیر است:

 • سه روز پیش از انجام کاشت از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین خودداری کنید چرا که احتمال خونریزی را افزایش می دهد.
 • مصرف داروهایی مثل ایبوپروفن که خاصیت ضد التهابی دارند نیز سه روز پیش از کاشت باید قطع شوند.
 • توصیه می شود از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید چرا که می تواند تاثیر منفی داشته باشد.
 • از دیگر داروهایی که مصرف آن ها پیش از کاشت ابرو توصیه نمی شود مولتی ویتامین و ویتامین E است.
 • توصیه می شود پیش از انجام عمل در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو به روش FUT

مراقبت های پس از کاشت ابرو به روش FUT

همانطور که پیش از انجام کاشت یکسری نکات وجود داشت که باید به آن ها توجه می شد باید به مراقبت های بعد از  کاشت به روش FUT نیز نکاتی وجود دارد، در یک کلام باید بگوئیم که اگر می خواهید نتیجه ی خوبی از کاشت ابرو به دست آورید باید همه ی این نکات را چه قبل و چه بعد از کاشت رعایت کنید. از جمله نکاتی که باید پس از انجام کاشت به آن ها توجه کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابروها را باید به همان روشی که پزشک آموزش داده، شسته شوند. شستشوی ابروها به شکل اصولی برای پیشگیری از بروز کیست مویی، شوره یا چربی در ابروهاست.
 • توجه داشته باشید که شستشوی ابروها باید ۲۴ ساعت بعد از انجام کاشت شروع شوند.
 • مراجعه به سونا، جکوزی و حتی استخر تا یک الی دوماه پس از کاشت به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
 • شستشوی معمولی و راحت ابروها یک ماه پس از انجام کاشت امکان پذیر خواهند بود.
 • از آن جایی که فولیکول های کاشته شده بسیار حساس هستند باید هنگام شسشتو مراقب بود و به آرامی این کار را انجام داد.
 • دو مورد بعدی که حتما باید به آن دقت داشته باشید این است که در آب شیرجه نزنید و از انجام توپ بازی خودداری کنید.
 • بهتر است تا مدتی پس از انجام کاشت از تماس مستقیم آب هنگام حمام کردن خودداری کنید.
 • استفاده از آب داغ برای شستشوی ابروها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
 • زمانی که در حال خشک کردن ابروهای خود هستید مواظب باشید با فشار این کار را انجام ندهید.
 • تا مدتی پس از انجام کاشت از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کنید.
 • می توانید پس از کاشت از مرطوب کننده های ملایم و بدون اسانس استفاده کنید، این کار مانع پوسته پوسته شدن ابروها می شود.
 • برای دریافت نتیجه ی بهتر از خاراندن یا ماساژ دادن ابروها بپرهیزید.
 • تا جایی که امکان دارد آب و مایعات خصوصا در روزهای اول، استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان ابروهای خود را تا مدتی پس از انجام کاشت ابرو به روش اف یو تی آرایش نکنید.
 • توجه داشته باشید که استفاده از رنگ های شیمیایی می تواند آسیب جدی به ابروهای شما وارد کند.
 • نور آفتاب پس از انجام کاشت امکان آسیب رساندن به ابروهای شما را دارد پس از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری کنید.
 • برای این که به ابروهای کاشته شده آسیبی وارد نشود بهتر است تا ۵ روز پس از انجام عمل از لباس های زیپ دار یا دکمه دار استفاده کرد.

هزینه کاشت ابرو به روش FUT چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو به روش FUT

یکی از سوالات پرتکرار مخاطبان، راجع به هزینه کاشت ابرو به روش FUT است، این که بخواهیم یک رقم دقیق برای آن بگوئیم امکان پذیر نیست چرا که هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما مهم ترین چیزی که در این میان تاثیر مستقیم دارد تعداد گراف هاست، هر چه تعداد گراف ها بیشتر باشد هزینه ی دریافتی از مراجعه کننده نیز بیشتر خواهد شد.

کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو به روش FUT چه کسانی هستند؟

همه ی افراد می توانند برای کاشت ابرو اقدام کنند اما کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • اشخاصی که به دلایل مختلف مثل اصلاح بیش از حد، استرس، برخی بیماری ها و یا حتی ژنتکی بخشی از ابروهای خود را از دست داده اند.
 • کسانی که از ابروهای بسیار نازک و کم پشت برخوردارند.
 • افرادی که در ناحیه ابرو دچار شکستگی یا سوختگی شده اند و فولیکول های ابرو آن ها از بین رفته است.
 • حتی کسانی که با افزایش سن دچار ریزش ابرو شده اند نیز می توانند از کاشت ابرو به روش fut استفاده کنند.

مراحل کاشت ابرو به روش FUT

روش های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که ممکن است هر یک مراحل متفاوتی از هم داشته باشند، مراحلی که در کاشت ابرو به روش FUT باید طی شود به شرح زیر است:

برداشت مو از بانک مو

اولین گام در کاشت ابرو، برداشت مو از بانک مو است، پزشک در این مرحله ناحیه مورد نظر را با استفاده از داروی بی حسی موضعی بی حس کرده، سپس نوارهایی از قسمت پشت سر او بر می دارد، و در نهایت آن ها را بخیه می زند، حالا نوبت به برداشتن و جدا کردن فولیکول ها از نوار پوستی است. آماده‌سازی گرافت‌ها
در این مرحله گرافت ها آماده سازی می شوند یعنی پوسته ی جدا شده به یک اتاق مخصوص انتقال داده شده و مورد پردازش قرار می گیرد، برداشتن فولیکول ها حساسیت بسیار بالایی دارد به شکلی که اگر دچار آسیب شوند ابرو رشد نخواهد کرد. در نتیجه باید طوری آن ها را جداسازی کرد که بافت و ساختار طبیعی آن ها آسیب نبیند.

طراحی و کاشت ابرو

آخرین مرحله از کاشت ابرو به روش FUT طراحی، سپس کاشت ابرو است. در این مرحله هر چقدر تجربه و مهارت تکنیسین بیشتر باشد نتیجه ی بهترین نیز حاصل می شود. تکنیسین باید بتواند ابرویی متناسب با قالب صورت و چهره ی فرد طراحی کند در غیر اینصورت ظاهر زیبایی پیدا نخواهد کرد. پس از آن نواحی اطراف ابرو باید به خوبی تمیز شده و به آن ها بی حسی تزریق شود، حالا تکنیسین شکاف هایی را که در قسمت هایی از ابرو نیاز دارد ایجاد کرده و فولیکول هایی که از نوار پوستی جدا شده اند با زاویه متناسب به داخل شکاف به وجود آمده پیوند بزند. عمق فولیکول ها باید متناسب باشد، در صورتی که این موارد رعایت شوند ابرو با ظاهری متناسب رشد خواهد کرد.

ادامه مطلب