تزریق پی آر پی PRP

تزریق پی آر پی

تزریق PRP (پی آر پی)

بهترین روش تزریق پی آر پی PRP

در کلینیک عصر جدید سعی داریم با جدید ترین متودهای روز دنیا فرآیند تزریق پی آر پی را به صورت کاملا تخصصی برای شما انجام دهیم. شما میتوانید بهترین خدمات ابرو را از ما دریافت کنید.

رزرو نوبت آنلاین 

همین حالا رزرو کنید.

شما میتوانید جهت دریافت نوبت برای دریافت تزریق پی آر پی همین حالا از طریق سایت اقدام نمایید و فرم مربوط به رزرو آنلاین را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان قبل از رزرو نوبت

با توجه به اینکه ممکن است قبل از اقدام به تزریق پی آر پی، سوالاتی برای شما پیش آمده باشد، شما میتوانید از طریق شماره های درج شده داخل سایت با ما در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

clinic4
عصر جدید

سلام مراجعه کننده عزیز

خدمات پی آر پی PRP

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر عصر جدید دارای تیم تخصصی کاشت و پیوند مو، با همکاری متخصصین پوست، مو و زیبایی و سایر پزشکان سال ها در زمینه پیوند مو فعالیت داشته و افتخار دارد خود را به عنوان یکی از بنیانگذاران کاشت موی طبیعی به روش Follicular Isolated Transplantation) FIT) و follicular unit Transplantation) FUT) و combination (ترکیبی ) در ایران معرفی نماید.

دکتر انور وجودی جراح ، مدرس کاشت مو در دانشگاه علوم پزشکی میباشد. این کلینیک تخصصی با تجربه چندین ساله خود، دارای بالاترین رکورد تعداد افرادی (بیش از ۱۶۰۰۰ نفر تا پایان سال ۹۸ ) است که تحت عمل کاشت و پیوند موی طبیعی قرارگرفته اند. کلینیک تخصصی پوست ، مو و زیبایی عصر جدید در سالیان فعالیت خود به مقوله یادگیری جدیدترین متدهای جهانی این عرصه اهمیت فراوان داده و با سفر به نقاط مختلف جهان، تحقیق، مصاحبه و حضور در جلسات کاشت و پیوند مو اعضاء خود را از نظر علمی به روز نگه داشته، تا بتواند در کوتاهترین زمان ممکن طبیعی ترین نتیجه کاشت و پیوند را داشته باشد و در نهایت به هدف اصلی تمامی اعضاء کلینیک رضایت خاطر مراجعه کنندگان نائل آید.

در این کلینیک تخصصی از پانچ الکترو مکانیکی برای انجام اعمال خود استفاده میشود که سرعت و دقت آن چندین برابر پانچ دستی میباشد.

ادامه مطلب
۲۰+سال تجربه
۲دکتر متخصص
۱۸هزار نفرمراجعین راضی
آبرسانی

با جدیدترین متدها

تزریق پی آر پی PRP

 • اجرا توسط تیم حرفه ای
 • مشاوره رایگان
 • بهترین قیمت به نسبت کیفیت
 • کیفیت بالای اجرا
 • با جدیدترین دستگاه های دنیا
DR
پزشکان

پزشکان متخصص

آشنایی با پزشکان

دکتر انور وجودی جراح ، مدرس کاشت مو در دانشگاه علوم پزشکی میباشد. این کلینیک تخصصی با تجربه چندین ساله خود، دارای بالاترین رکورد تعداد افرادی (بیش از ۱۶۰۰۰ نفر تا پایان سال ۹۸ ) است که تحت عمل کاشت و پیوند موی طبیعی قرارگرفته اند.

دکتر انور وجودی

جراح ، مدرس کاشت مو

درخواست سریع یک رزرو نوبت

شما می توانید یک مشاوره کاملا رایگان با متخصصان کلینک عصر جدید داشته باشید

رزرو وقت مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

بیماران

برخی از بیماران راضی از ما

بیماران ما

دکتر انور وجودی جراح ، مدرس کاشت مو در دانشگاه علوم پزشکی میباشد. این کلینیک تخصصی با تجربه چندین ساله خود، دارای بالاترین رکورد تعداد افرادی (بیش از ۱۶۰۰۰ نفر تا پایان سال ۹۸ ) است که تحت عمل کاشت و پیوند موی طبیعی قرارگرفته اند.

خانم محمدی
خانم محمدیخدمات آبرسانی پوست
بیشتر بخوانید
من از خدمات آبرسانی پوستم خیلی راضی بودم و تشکر میکنم از دکتر انور و مجوعه کلینیک عصر جدید، امیداورام که همیشه سلامت و موفق باشید
خانم محمدی
خانم محمدیخدمات آبرسانی پوست
بیشتر بخوانید
من از خدمات آبرسانی پوستم خیلی راضی بودم و تشکر میکنم از دکتر انور و مجوعه کلینیک عصر جدید، امیداورام که همیشه سلامت و موفق باشید
خانم محمدی
خانم محمدیخدمات آبرسانی پوست
بیشتر بخوانید
من از خدمات آبرسانی پوستم خیلی راضی بودم و تشکر میکنم از دکتر انور و مجوعه کلینیک عصر جدید، امیداورام که همیشه سلامت و موفق باشید
قبلی
بعدی

پی آر پی مو (PRP) + مزایا، روش و مراحل تزریق پی آر پی مو سر

به خوبی متوجه این موضوع شده اید که علم پزشکی به سرعت در حال پیشرفت چشمگیر و خاصی می ‌باشد. با توجه به این موضوع نیز آن دسته از روش‌ های تهاجمی که برخی از آن ها عوارض خطرناکی را به جا می گذارند جای خود را به عمل های کم تهاجمی می دهند. اگر می خواهید اطلاعات کاملی در رابطه با تزریق پی آر پی PRP به دست آورید تا انتهای مطلب را مطالعه فرمایید.

پی آر پی prp مو

پی آر پی PRP به عنوان یکی از روش های کم تهاجمی در نظر گرفته شده که امروزه استفاده بسیار زیادی نیز به همراه دارد. نام دیگر این روش درمانی در ایران پلاکت درمانی می باشد.

پی آر پی PRP نقش بسیار بسزایی جهت درمان ریزش مو و همچنین بهبود یافتن رشد موها پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو، وجود برخی مشکلات دیگر که شامل آسیب دیدگی ورزشی و برخی بیماری ‌های التهابی می شود به همراه دارد. شاید برای بسیاری از افراد این سوال به وجود آمده باشد که پی آر پی PRP چگونه صورت می گیرد و در پاسخ باید بگویم با استفاده از سرنگ های خاص و به صورت تزریقی انجام می ‌گیرد.

امروز در این مقاله قصد داریم برای شما تمامی موارد لازم در رابطه با تزریق PRP مو را بیان کنیم، دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها با ما همراه باشید. همچنین به توضیح این موضوع خواهیم پرداخت که این روش درمانی به چه معنا بوده و نحوه عملکرد آن به چه صورت است و چه استفاده هایی به همراه دارد.

تزریق پی آر پی PRP چیست؟

تزریق پی آر پی PRP

پلاسمای غنی از پلاکت یا همان پی آر پی به عنوان یک ماده در نظر گرفته شده که دارای پروتئین های خاص بوده و نقش زیادی در افزایش خون رسانی به همراه دارد. لازم به ذکر است بیان‌ کنیم ماده نام برده شده به عنوان یکی از اصلی ترین قسمت ها و اجزای خون به حساب می آید.

این ماده دارای پروتئین هایی می باشد که در رشد سلول پشتیبانی نقش بسزایی دارد. محققان نیز با انجام آزمایشات و نتایج به دست آمده از آن قادر به جداسازی پلاسما از خون و همچنین تغلیظ آن می باشند که در نهایت منجر به تولید پی آر پی PRP می شود.

با تزریق پی آر پی PRP امکان تحریک رشد سلول های جدید و سالم در برخی بافت های آسیب دیده بدن ایجاد شده و در نهایت بهبودی آن را به دنبال دارد.

کاربردپی آر پی PRP

محققان هنوز هم در حال انجام آزمایشات مختلف روی کاربرد متفاوت تزریق پی آر پی می باشد، با توجه به این موضوع نیز کاربردهای متفاوت آن عبارتند از:
تقویت مو: پزشکان سعی می ‌کنند جهت تقویت و همچنین رشد مجدد مو و یا در برخی مواقع تنها جهت جلوگیری از ریزش مو بیش از حد آن پی آر پی PRP را به قسمت های مختلف ضد تزریق کنند. لازم به ذکر است بیان ‌کنیم پی آر پی PRP می تواند جهت درمان آلوپسی آندروژنیک که یکی از الگوی طاسی مردانه می باشد نقش مهمی را ایفا کند.

پی آر پی مو برای کاشت مو

تزریق پی آر پی برای مو سر

این امکان نیز فراهم شده تا هنگام انجام عمل زیبایی کاشت مو پی آر پی برای ناحیه دریافت کننده مو مورد استفاده قرار داد. اگر می خواهید در رابطه با مزیت ویژه آن برای کاشت مو بدانید باید بگوییم که در نهایت باعث شده زخم ها زودتر از زمان معمولی بهبود پیدا کنند.

همچنین می تواند باعث جایگیری هر چه سریعتر گرافت ها نسبت به حالت عادی خود شود. شاید به خوبی این نکته را بدانید که در برخی موارد این امکان وجود دارد که انجام کاشت مو ایجاد اسکار را به دنبال داشته باشد، پی آرپی مو از این قابلیت برخوردار است تا حد قابل توجهی مانع از به وجود آمدن این مشکل شود. از دیگر ویژگی ‌های خاص پی آر پی مو برای کاشت مو می توان به سرعت پیدا کردن رشد موهای کاشته شده اشاره کرد.

ترمیم یافتن بافت ها با پی آر پی

از مزیت ‌های ویژه پی آر پی PRP که پزشکان سعی می کنند جهت درمان مشکلات مربوط به تاندون که شامل آرنج تنیس بازان، تاندونیت آشیل در مچ پا، زانوی جهنده یا در برخی موارد که در قسمت تاندون کشکک زانو مشکلی ایجاد می‌ شود از این روش درمانی استفاده کنند.

شاید این نکته را نیز به خوبی بدانید که تاندون ‌ها به عنوان نوارهای بافتی سخت و ضخیم در نظر گرفته شده که این قابلیت را به همراه دارند عضله ها را به استخوان متصل کنند. چنانچه در ناحیه های نام برده شده آسیب دیدگی به وجود آید با پشت سر گذاشتن دوره مخصوص خود بهبود پیدا می ‌کنند، اما استفاده از پی آر پی می تواند این روند را جلو انداخته و سریعتر به حالت عادی خود باز گردند.

جوانسازی پوست

تزریق پی آر پی PRP از این قابلیت برخوردار می ‌باشد که بافت و انعطاف پذیری پوست را به شدت بهبود ببخشد و همچنین برای از بین بردن و رفع جای زخم، جای جوش، چین و چروک ها و سایر موارد مشابه بسیار فوق العاده عمل می کند. با تزریق پی آر پی به پوست سلول ها به شدت تحریک شده و این مورد در نهایت جوانسازی پوست را به همراه خواهد داشت.

تزریق پی آر پی PRP جهت کاهش التهابات پوستی: با انجام تزریق پی آر پی به پوست سر امکان کاهش پیدا کردن التهابات پوستی وجود دارد و این امر در نهایت باعث کاهش ریزش مو و همچنین در صورت وجود مشکل بهبود پوست سر و صورت را به همراه دارد. از کاربردهای ویژه پی آر پی می توان به این مورد اشاره کرد، در کاهش التهاباتی که در اثر آرتروز ایجاد می شود نقش زیادی به همراه دارد.

پی آر پی PRP صورت

می توان گفت پی آر پی PRP صورت به عنوان یکی از روش ‌های ضد پیری عمل کرده که در طی آن از خون خود فرد جهت تقویت پیدا کردن سلول های پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی مواقع ممکن است این فرآیند با میکرونیدلینگ ترکیب شده تا در نهایت زمان استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت یا همان پی آر پی افزایش خاصی پیدا کند. پلاکت هایی که برای پی آرپی از آن استفاده می‌ شود دارای فاکتور رشد مخصوص به خود بوده و در نهایت می‌ تواند باعث جوانسازی پوست صورت شود.

پی آر پی PRP زیر چشم

با توجه به تحقیقات و آزمایشات انجام شده پزشکان به این نتیجه رسیدند که پی آرپی می ‌تواند یکی از موثرترین روش‌ها جهت از بین بردن تیرگی و چروک زیر چشم باشد و با توجه به این موضوع نیز سعی می ‌شود با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت این کار را انجام دهند. جهت انجام پی آر پی زیر چشم در ابتدا به سعی می ‌شود پلاسمای نمونه خون خود فرد که دارای پلاکت های خونی با خلوص بالایی می باشد در قسمت‌های مختلفی از چشم که دارای تیرگی و چروک می باشد تزریق کرده که این مورد منجر به تحریک سلول های بنیادی شده و پس از گذشت یک مدت زمان به خوبی می توانید مشاهده کنید این مشکل به تدریج از بین خواهد رفت.

مزایای پی آر پی PRP

مزایای پی آر پی مو PRP

لازم به ذکر است بار دیگر این موضوع را بیان کنیم با توجه به تحقیقات انجام شده و نتایج به دست آمده از آن، پی آرپی می تواند جهت بهبود عملکرد تاندون ها، رباط ها، برخی از عضلات و مفاصل هایی که در اثر به وجود آمدن هر مشکلی آسیب دیده، برای کاهش درد در آن دسته از افرادی که با توجه به التهاب تاندون یا به وجود آمدن بیماری تاندینوز مزمن مانند آرنج تنیس بازان مبتلا شده‌ اند، تاثیر بسزایی به همراه داشته باشد.

از دیگر مزایای فوق العاده پی آر پی مو (PRP) می توان گفت که استفاده از داروهای بسیار قوی را تا حدود بسیار زیادی کاهش می دهد، اما یکی از مهمترین مزیت های این روش طبیعی بودن آن است و ماده ای که جهت تزریق مورد استفاده قرار می گیرد از بدن گرفته شده و همین موضوع نیز در نهایت مانع از به وجود آمدن واکنش‌های آلرژیک می شود.

هزینه و قیمت پی آر پی PRP

طبیعی است برای انجام هر یک از خدمات زیبایی پوست و مو اولین نکته از نظر مراجعه کنندگان هزینه آن باشد. اما لازم است در اینجا بیان کنیم که نمی ‌توان به طور مشخص هزینه پی آر پی را در اختیار شما قرار داد، چرا که باید در ابتدا به کلینیک مراجعه کرده و پس از انجام صحبت های لازم با پزشک هزینه نیز برای شما مشخص خواهد شد. این اطمینان وجود دارد که کلینیک عصر جدید مناسب ترین هزینه را برای این روش درمانی به متقاضیان خود ارائه خواهد داد. همچنین مشاهده خواهید کرد که پزشکان این کلینیک از مهارت بسیار بالایی نیز جهت انجام کار برخوردار می باشند.

مراحل تزریق پی آر پی PRP

مراحل پی آر پی مو (PRP)

این امکان وجود دارد که تزریق پی آر پی در مطب پزشک صورت گیرد. فرایند انجام تزریق نیز حدوداً ۳۰ دقیقه می باشد. در ادامه مراحل پی آر پی مو را به طور کامل برای شما بیان می کنیم.

در ابتدا پزشک سعی می‌ کند از یکی از رگ های بازو خون گرفته و آن را در دستگاه سانتریفیوژ، همان دستگاهی که به صورت ماشینی دارای سرعت زیاد بوده و می چرخد قرار دهد که از طریق این کار سلول های مختلف به طور کامل جدا خواهد شد. پس از پشت سر گذاشتن این مرحله در این بخش پزشک سعی می کند یک بخش از خون که از پلاکت غنی می باشد را جدا کرده و به محل آسیب دیده مورد نظر تزریق کند. لایه غلیظ خون سانتریفیوژ شده تنها به داشتن پلاکت ختم نمی‌ شود، بلکه عوامل موثر در رشد دیگر، همانند پلاسما و مقداری گلبول قرمز نیز در آن موجود می باشد.

لازم به ذکر است بیان‌ کنیم پی آر پی PRP مو پس از انجام سانترفیوژ و پس از جداسازی تمامی پلاکت ها بلافاصله انجام خواهد شد‌.

نکات مهم پس از تزریق PRP پی آر پی

لازم است پس از انجام تزریق پی آر پی و یکسری مراقبت ها صورت بگیرد. از جمله موارد لازم عبارتند از:

 • سعی کنید بدن خود را مرطوب نگه دارید و پس از پایان تزریق آب بنوشید.
 • معمولاً یکسری داروها توسط پزشک برای شما تجویز خواهد شد که باید آن ها را به صورت کاملاً منظم مصرف کنید.
 • به مدت دو هفته پس از تزریق پی آر پی از مصرف هر گونه داروی ضد التهاب خودداری نمایید.
 • مصرف هرگونه داروی رقیق کننده خون به مدت ۳ الی ۴ روز بعد از عمل ممنوع می باشد.
 • در روزهای اول سعی کنید که به حمام استخر و سونا نروید.
 • در هفته ابتدایی پس از تزریق پی آر پی نوشیدن الکل، کافئین و مصرف سیگار به هیچ عنوان توصیه نمی شود و باید از انجام این کار خودداری کنید.
 • این امکان فراهم است که از روز سوم به بعد حداقل سه الی چهار بار در روز آن هم به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه از کمپرس سرد استفاده نمایید.

سعی کردیم تمامی موارد لازم در رابطه با تزریق پی آر پی مو را در اختیار شما قرار دهیم و لازم است در پایان به این نکته بپردازیم که مهم ترین مورد جهت انجام تزریق انتخاب یک کلینیک مناسب می باشد که باز هم دعوت می کنیم برای انجام این کار به کلینیک عصر جدید مراجعه کرده و از پزشک درخواست کنید که تعدادی عکس قبل و بعد از پی آر پی prp را در اختیار شما قرار دهد تا با اطمینان بیشتری نسبت به انجام آن اقدام نمایید.

ادامه مطلب