تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو

این روزها افراد بسیار زیادی را می توان مشاهده نمود که نگرانی های فراوانی در راستای تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو دارند و این امر نیز به طور معمول به دلیل عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل رخ می دهد که نباید آن را نادیده گرفت. همان گونه که می دانید کاشت مو از جدیدترین و بهترین راهکارها برای رویش مجدد موها به شمار می رود اما نکته ای که وجود دارد این است که اگر مراقبت های لازم را در این راستا رعایت ننمایید با عوارض متعددی از این متد درمانی مواجه خواهید شد.

ممکن است تصور کنید که این مراقبت ها تنها محدود به استراحت در منزل می شوند در حالی که تمام جنبه های زندگی فردی و شخصی شما را در بر می گیرند که اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی و کوتاه به آن ها داشته باشیم می توان استحمام، خوابیدن، روابط زناشویی و رژیم های غذایی را نام برد که همگی در دوران نقاهت بایستی براساس اصول مهمی انجام شوند.

کلینیک-زیبایی

کلینیک زیبایی عصر جدید

یکی دیگر مراقبت هایی که نباید فراموش کنید این است که نباید ضربه ای به سر شما وارد گردد چرا که تاثیر ضربه سر پس از کاشت مو می تواند به گرافت های تازه کاشت شده آسیب های قابل توجه ای وارد سازد. این ضربه ها خطرات خاص خود را به همراه دارند و نادیده گرفتن آن ها می تواند دوره های درمانی شما را با مشکلات متعددی مواجه سازد. حال پرسشی که در این بخش مطرح می گردد این است که چه ضربه هایی می توانند اثرات و خطرات منفی بسیاری بر کاشت مو طبیعی داشته باشند؟

ضربه های خطرناک پس از کاشت مو

در بخش قبل پرسشی با این عنوان که کدام ضربه ها پس از کاشت خطرناک هستند را مطرح نمودیم. حال قصد داریم تا به این پرسش پاسخ داده و در این راستا اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. توجه داشته باشید شما برای بررسی تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو بایستی فاکتورهای خاصی را مدنظر قرار دهید. اولین فاکتور، بررسی زمانی است که ضربه به ناحیه سر شما وارد گردیده است.

ضربه های خطرناک پس از کاشت مو

اگر در روزهای ابتدایی از درمان دچار این ضربه شده اید باید بدانید که تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو در این زمان بیشتر خواهد بود چرا که گرافت های تازه کاشت شده از استحکام پایینی برخوردار می باشند و این موضوع نگران کننده خواهد بود. به مرور زمان با افزایش استحکام این گرافت اثرات این ضربه ها نیز کمتر خواهد شد و گرافت ها فشار کمتری نسبت به گذشته متحمل می گردند. تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو را بایستی با توجه به بازه های زمانی وقوع بررسی نمود که این بازه زمانی به صورت زیر می باشد.

• ۳ روز اول پس از کاشت

نکته ای که باید بدانید این است که در ۳ روز ابتدایی پس از کاشت، گرافت های تازه کاشت شده اصلا استحکام ندارد و وارد شدن کوچک ترین فشاری نیز می تواند زمینه ساز جا به جایی و یا خارج شدن پیوند آن ها گردد. علاوه بر این در این بازه زمانی اثرات داروهای بی حسی نیز کاملا برطرف نشده اند و همین موضوع ممکن است موجب شود تا هنگام وارد شدن ضربه و عدم حس درد، چنین ضربه هایی را نادیده بگیرید اما فراموش نکنید که تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو در این بازه زمانی بسیار شدیدتر بوده و یک ماساژ ساده نیز می تواند به گرافت ها آسیب وارد سازد.

مطالعه بیشتر  کاشت مو برای کوتاهی پیشانی بلند زنان و مردان + هزینه و مزایا

تاثیر ضربه خطرناک به سر پس از کاشت مو

توصیه ای که داریم این است که در این بازه زمانی تمام مراقبت های لازم را رعایت نموده و از وارد شدن هرگونه ضربه به سر خود جلوگیری نمایید. تمام حواس خود را هنگام تعویض پانسمان ها، خوابیدن و یا شستشوی موهای خود به کار گیرید تا در این بازه ضربه ای به سر شما وارد نگردد. فراموش نکنید که اگر وارد شدن ضربه هایی همچون برخورد توپ به سر موجب کبود شدن و یا تورم سر شما نگردند، قطعا می توانند موجب از بین رفتن گرافت های مو گردند بنابراین بهتر است حتما در این بازه زمانی از سر خود مراقبت نمایید.

• بازه زمانی ۳ تا ۱۰ روز پس از کاشت

پس از گذشت سه روز پس از کاشت، تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو نیز کمتر خواهد شد چرا که میزان حساسیت فولیکول های موی شما نیز کم می گردد البته توجه داشته باشید که این امر بدان معنا نیست که در این بازه زمانی ۱۰ روزه آسیبی به فولیکول ها وارد نمی گردد زیرا فولیکول ها هنوز به مرحله ای نرسیده اند که بتوانند در برابر این ضربات از خود مقاومتی نشان دهند.

تاثیر ضربه پس از 3 تا 10روز به سر پس از کاشت مو

در این بازه زمانی نیز همچون گذشته شما بایستی تمام مراقبت های لازم را به عمل آورده و مانع از وارد شدن هرگونه فشاری به فولیکول های تازه کاشت شده گردید. این امر می تواند موجب ایجاد خونریزی در ناحیه درمانی شده و خطرات قابل توجه ای نیز برای فولیکول ها به همراه داشته باشد. با توجه به این امر اگر به دنبال یک کاشت مو طبیعی می باشید حتما در این زمان همچون سه روز ابتدایی کاشت مراقب موهای خود باشید.

توصیه داریم در این زمان از انجام فعالیت های ورزشی سنگین بپرهیزید، به اندازه کافی استراحت کنید و برای استحمام نیز کاملا براساس دستورالعمل های پزشک خود پیش بروید.

• بازه زمانی ۱۰ روز تا ۱ ماه پس از کاشت

با توجه به مدت زمان ۱۰ روزه ای که از عمل کاشت شما گذشته است تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو در این بازه زمانی نسبت به گذشته کمتر خواهد بود چرا که ریسک وارد شدن آسیب به گرافت های تازه کاشت شده نیز کاهش قابل توجه ای می یابد. در این بازه زمانی اگر ضربه های خفیفی نیز به ناحیه درمانی وارد شوند، خطر چندانی برای این گرافت ها نخواهند داشت.

تاثیر ضربه پس از 10تا 30روز به سر پس از کاشت مو

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که هرچه به یک ماه پس از کاشت نزدیک شویم تاثیر ضربه به سر پس از کاشت نیز کاهش خواهد یافت زیرا گرافت های تازه کاشت شده مقاومت قابل توجه ای نسبت به گذشته یافته اند. بروز خونریزی هرگونه در ناحیه درمانی نگران کننده خواهد بود چرا که ممکن است این خونریزی ها به دلیل به وجود آمدن شکاف در قسمت سر شما رخ داده باشند.

• بازه زمانی ۱ تا ۶ ماه پس از کاشت

پس از گذشت یک ماه از انجام عمل کاشت دیگر تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو نگران کننده نخواهد بود چرا که این ضربه ها نمی توانند آسیبی به گرافت های کاشت شده وارد نمایند. در این بازه زمانی شما بایستی تنها مراقبت ضربه هایی باشید که می توانند منجر به ایجاد خونریزی های بسیارشدید، کبودی و ورم های زیاد شوند. به عنوان مثال می توان به تصادف اشاره نمود که این ضربه می تواند موجب کنده شدن فولیکول ها گردد اما برای اطمینان یافتن از سلامت فولیکول ها توصیه داریم حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

تاثیر ضربه پس از 1 تا 6 ماه به سر پس از کاشت مو

اقدامات مهم پس از وارد شدن ضربه به سر پس از کاشت مو

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به تشریح اقداماتی بپردازیم که در راستای کاهش تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو اهمیت بسیار زیادی دارند. توجه داشته باشید، در صورت بروز چنین حادثه ای حتما در سریع ترین زمان ممکن به پزشک خود مراجعه نموده و با وی مشورت کنید تا تمام معاینات لازم بر روی گرافت های تازه کاشت شده به عمل آیند.

طی این معاینات شما می توانید نسبت به سلامت و یا عدم سلامت فولیکول ها به اطلاعات مناسب و دقیقی دست یابید. برخی به دلیل عدم ایجاد خونریزی پس از بروز ضربه به سادگی از کنار این موضوع عبور می نمایند اما فراموش نکنید که چنین شرایط و تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو مواردی نیستند که بخواهید آن ها را بی اهمیت بدانید. بنابراین حتما پزشک خود را در جریان این حادثه قرار دهید تا در ادامه بتوانید به نتایج مورد انتظار خود دست یابید.

مطالعه بیشتر  زمان اصلاح و نحوه کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو + نکات ضروری!

اقدامات مهم پس از وارد شدن ضربه به سر پس از کاشت مو

ترمیم گرافت های کاشت شده پس از وارد شدن ضربه سر

برخی با این پرسش که آیا می توان گرافت های آسیب دیده را پس از وارد شدن ضربه ترمیم نمود مواجه می باشند که در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که اگر تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو به حدی باشد که گرافت ها به طور کامل از بین رفته باشند شما قادر نخواهید بود تا آن ها را ترمیم نمایید. به همین جهت است که توصیه داریم حتما در بازه های زمانی نام برده شده مراقب ناحیه سر خود باشید.

تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو را چه زمانی می توان مشاهده نمود؟

اگر ضربه به سر بسیار شدید باشد (The impact of head trauma after hair transplantation) و شما را درگیر خونریزی و یا تورم های شدید نماید تاثیر ضربه سر پس از کاشت مو را می توان به صورت آنی شاهد بود اما اگر چنین شرایطی رخ نداد نمی توان به راحتی متوجه اثرات این ضربه ها شد. برای این امر توصیه ای که داریم این است که اجازه دهید موهای شما دوره شوک و ریزش خود را پشت سر بگذارند زیرا در این بازه زمانی می توان تشخیص داد که کدام فولیکول ها رشد نموده و کدام از بین رفته اند.

مشاهده تاثیر ضربه به سر

اهمیت انتخاب یک کلینیک معتبر برای کاشت مو

با توجه به حساس بودن عمل کاشت مو نباید در راستای انتخاب یک کلینیک معتبر و مجرب سهل انگاری نمود زیرا اگر مرکزی نتواند تمام تجهیزات لازم را برای شما فراهم نموده و خدمات زیبایی موردنیازتان را نیز تحت نظارت پزشکان باسابقه ارائه نماید، قادر نخواهد بود تا به شما در راستای تامین سلامت و زیبایی پوست و موهایتان کمک چندانی نماید. بنابراین اگر قصد دارید تا با صرف هزینه کاشت مو به طور متعارف همراه با بالاترین کیفیت به موهایی زیبا و پرپشت دست یابید حتما در این زمینه دقت عمل لازم را به کار گیرید.

کلینیک عصرجدید با سوابق درخشان خود در حوزه زیبایی از بهترین کلینیک های زیبایی تهران به شمار می رود که خدمات متنوعی داشته و دارای یک کادر درمانی مجرب و کارآزموده می باشد. در مجموعه ما خدمات کاشت با استفاده از جدیدترین تجهیزات روز دنیا و تحت نظارت دکتر وجودی ارائه می گردند که یکی از پزشکان برتر کشور با ۲۵ سال سابقه درخشان به شمار می رود. در ادامه به تشریح هرچه بیشتر خدمات کاشت مو در کلینیک زیبایی پوست و مو عصر جدید خواهیم پرداخت.

اهمیت انتخاب یک کلینیک معتبر برای کاشت مو

کاشت مو به روش SUT

مدت زمان زیادی از پیدایش این روش درمانی نمی گذرد و همین امر نشان می دهد که روش SUT یکی از جدیدترین تکنیک های دنیا در عرصه کاشت به شمار می رود. به طور کلی این روش، عمل کاشت را با توجه به روش FUE انجام می دهد و با استفاده از آن می توان حدود ۳۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ فولیکول مو را از ناحیه اهدایی برداشت نموده و در بخش های طاس شده کاشت نمود. شما در صفحه کاشت مو به روش SUT بیشتر می توانید با این متد آشنا شوید.

کاشت مو به روش SUT تاثیر ضربه به سر پس از کاشت مو

کاشت مو به روش FIT

از متداول ترین روش های کاشت مو به شمار می رود که به طور گسترده ای توسط عموم متقاضیان و پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش پزشک از ابزارهای خاصی با نام پانچ برای استخراج فولیکول ها از ناحیه اهدایی استفاده می نماید که می توانند شما را به موهایی پرتراکم و زیبا برسانند. اطلاعات بیشتر درباره این روش را می توانید از صفحه کاشت مو به روش FIT دریافت نمایید.

کاشت مو به روش میکروگرافت

این روش از جهت های مختلفی مزایای ویژه ای برای شما به همراه دارد و همین امر موجب شده است تا نسبت به سایر روش ها برتری های بسیار زیادی داشته باشد. از آنجا که در این روش درمانی شما جراحی خاصی را شاهد نخواهید بود عوارض آن نیز کم می باشد و دوران نقاهت بسار کوتاهی را سپری می کنید. با استفاده از کاشت میکروگرافت امکان افزایش تراکم موها تا ۲ برابر برای شما فراهم گردیده است که اطلاعات بیشتر درباره آن را می توانید از صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت دریافت نمایید.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش FIT + مزایا و مراحل اصلی این روش

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش MICRO FIT

میکرو اف ای تی روشی است که از دقت و ظرافت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که برای اجرای آن از دستگاه هایی استفاده می گردد که بسیار دقیق و ظریف هستند. این روش همچون روش FIT فولیکول های مو را با استفاده از ابزارهایی خاصی به صورت واحدی برداشت نموده و برای کاشت در نواحی طاس شده آماده می نماید. در این روش بایستی مراحل مشخصی را طی نمود که شما در صفحه کاشت مو به روش MICRO FIT بیشتر می توانید با این مراحل آشنا شوید.

کاشت مو به روش ترکیبی

این روش درمانی ترکیبی از روش های FIT و FUT می باشد که با دقت بسیار بالایی ابتدا گرافت ها را به صورت نواری برداشت نموده و در نواحی طاس شده کاشت می نماید و در گام بعدی از روش FIT استفاده نموده و یک دسته فولیکول را برای افزایش تراکم موها به کار می گیرد. شما نیز اگر متقاضی انجام کاشت به این روش می باشید حتما قبل از هر اقدامی صفحه کاشت مو به روش ترکیبی را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش BHT

این روش معجزه ای است که امکان برداشت فولیکول از نواحی دیگر بدن همچون ریش ها، پشت گردن، کناره های گوش و سینه را نیز فرام می نماید. همین ویژگی منجر شده است تا از این روش تنها آقایان بتوانند استفاده کنند بنابراین آقایانی که در ناحیه سر خود بانک موی قوی و کاملی ندارند می توانند از این روش که اطلاعات تکمیلی آن را در صفحه کاشت مو به روش BHT قرار داده ایم استفاده کنند.

کاشت مو به روش SUPER FUE

این روش درمانی برپایه FUE طراحی گردیده است اما تفاوت هایی نیز با آن دارد که موجب برتری SUPER FUE شده اند. شما در این روش درمانی می توانید دستگاه های هوشمندی را شاهد باشید که به برداشت واحدهای فولیکولی با دقت بسیار بالاتری نسبت به FUE می پردازند. همین موضوع می تواند هر فردی را ترغیب سازد تا درمان خود را به این روش انجام دهد. ما در صفحه کاشت مو به روش SUPER FUE بیشتر به بررسی این روش درمانی پرداخته ایم.

کاشت مو به روش SUPER FUE

کاشت مو به روش DHI

اگر به دنبال روشی با سرعت بالا می باشید، DHI به خوبی می تواند نیازمندی های شما را برآورده سازد چرا که قابلیت های ویژه ای دارد که یکی از آن ها کاشت مستقیم موهاست. در این روش فولیکول های برداشت بلافاصله در نواحی طاس شده کاشت می شوند اما نیاز به دقت عمل بسیار بالایی دارد. مطالب ما در صفحه کاشت مو به روش DHI به خوبی می توانند شما را با جزئیات این روش آشنا کنند.

کاشت مو به روش FUE

در این روش نیز برداشت فولیکول ها به صورت واحدی انجام می شود و این موضوع نشان می دهد که کیفیت آن بسیار بالاست. همچون دیگر روش ها برای اجرای این تکنیک نیز از ابزارهای خاصی استفاده می گردد اما پیشرفته تر بوده و و موجب منحصر به فرد شدن آن گردیده اند. افرادی که قصد دارند تا از این روش استفاده کنند در صفحه کاشت مو به روش FUE بیشتر می توانند با این روش آشنا شوند.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUT

این روش درمانی به برداشت نواری فولیکول ها می پردازد که موجب تراکم بیشتر موهای شما خواهند شد. در برداشت نواری ابتدا برشی در ناحیه بانک مو ایجاد شده سپس از طریق این برش ها، فولیکول ها به صورت یکجا استخراج می گردند. سرعت این روش بالاست و تعداد گرافت های بیشتری را می توان برداشت نمود که همگی می توانند به خوبی نیازمندی های شما را برآورده سازند. اطلاعات بیشتر درباره این روش را می توانید از صفحه کاشت مو به روش FUT دریافت نمایید.

کاشت مو به روش طبیعی

داشتن موهایی با خط رویشی طبیعی و زیبا آرزوی هر انسانی است زیرا تاثیرات قابل توجه ای در زیبایی و جذابیت آن ها دارند. در این راستا افرادی هستند که موهایی پرپشت دارند و افرادی نیز که موهای کم پشت آن ها موجب شده اند تا به عمل کاشت برای پرپشت نمودن موی خود روی آورند. کاشت مو به روش طبیعی به خوبی می تواند هر فردی را به زیبایی دلخواهش برساند و ما در مجموعه عصر جدید تمام خدمات آن را به بهترین شکل ممکن به شما ارائه خواهیم نمود.

 

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.