درمان جوش و اسکار، 3 روش واقعی برای درمان تورفتگی و بیرون زدگی پوست

یکی از آزار دهنده‌ترین مشکلات زیبایی، جای جوش ها، اسکار و آکنه های باقی مانده روی پوست هستند. همیشه نزدیک نیمی از بیمارانی که به مطب ما مراجعه می‌کنند، به دنبال راهکاری برای درمان جوش و اسکار روی پوست‌شان بوده  و به معنای واقعی از وجود آنها رنج می‌برند.

به طور کلی جوش‌های وخیم روی صورت دو نوع مشکل زیبایی را ایجاد می‌کند. اولی جوش هایی که باعث از دست رفتن قسمتی از بافت صورت شده و دومی جوش هایی که زائده‌های اضافی را روی پوست به وجود می‌آورند. نوع اول “اسکار آتروفیک” و نوع دوم “اسکار هایپرتروپیک” نام دارند. در ادامه قصد داریم بهترین راه‌های درمانی “واقعی” برای این مشکلات را به شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید:

چطور جای جوش و اسکار را درمان کنیم؟

درمان جاش جوش و اسکار

اینکه دقیقا چه راهکاری برای درمان جای جوش و اسکار صورت شما (فرورفتگی و بیرون زدگی پوست) مناسب است، نسبت به نظر پزشک و بعد از مشاهده و معاینه تعیین می‌شود. اما به طور کلی راه‌های درمانی موجود عبارتند از:

لایه برداری پوست

اگر قصدتان درمان جوش و اسکار سطحی و کم عمق باشد، لایه برداری انتخاب مناسبی است. در لایه برداری مواد شیمیایی استفاده شده باعث ایجاد تاول و پوسته‌پوسته شدن صورت شما شده و در نهایت پوست قدیمی شما را از بین می‌برند. این فعالیت حدود چند روز زمان برده و بعد از آن پوست جدید شروع به رشد می‌کند.

لایه بردای در 3 نوع مختلف انجام می‌شود که عبارت است از:

  • AHA
  • TCA
  • فنل

تفاوت این 3 روش هم در قدرت آنهاست.

تزریق ژل برای درمان جای جوش و اسکار

تزریق ژل برای درمان جای جوش و اسکار

درمان جوش و اسکار با تزریق ژل یکی از بهترین راهکارهای موجود است. در بیشتر انواع اسکار، تزریق ژل می‌تواند در سریعترین زمان و بدون نیاز به بستری شدن، مشکلات پوستی را رفع کرده و صورت شما را مثل روز اول کنند.

تزریق بعضی از ژل‌ها نتایج چند ماهه دارند و برخی دیگر می‌توانند به صورت دائمی پوست صورت شما را درمان کنند. اینکه کدام نوع برای درمان جوش و اسکار صورت شما مناسب است، باید با معاینه پزشک انجام شود.

لیفت صورت

راهکار دیگر درمان جوش و اسکار، استفاده از لیفتینگ صورت است. در اغلب مواقع برای درمان این مشکلات از روش “رادیو فرکانسی” استفاده می‌شود. این درمان در چند جلسه و به فاصله چند ماه روی پوست صورت شما انجام شده و می‌تواند تأثیرات مناسبی در کم رنگ شدن جای جوش های صورت‌تان بگذارد.

اغلب بیماران بعد از انجام این روش، در حدود 1 ساعت سوزش روی پوست‌شان احساس می‌کنند و علاوه بر آن چند روز با پوست صورتی‌رنگ مواجه‌اند.

کلام آخر

در نهایت و به عنوان کلام آخر پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان برای درمان بیماری‌های پوستی خودتان، درمانی تجویز نکنید و یک راست به سراغ یک پزشک متخصص و ماهر بروید.

اگر نیاز به مشاوره رایگان در مورد درمان جوش و اسکار دارید، می‌توانید با شماره پایین تماس گرفته و مشکل‌تان را با متخصص پوست در میان بگذارید. با آرزوی موفقیت.

فهرست