انواع روش های کاشت مو

چقدر با انواع روش های کاشت مو آشنایی دارید؟ آیا تاکنون به فکر درمان طاسی موهای خود با این متد درمانی بوده اید؟ موها یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی و جذابیت هر انسانی به شمار می روند که کم پشت شدن و یا ریزش آن ها می تواند هرکسی را رنج دهد. آیا می دانستید که دلایل مختلفی می توانند زمینه ساز ریزش موهای شما گردند؟

انواع روش های کاشت مو

ریزش موها طبیعی نیست اما توجه داشته باشید برخی دلایل این امر قابل کنترل بوده و برخی دیگر را نمی توانید کنترل نمایید. گاهی ممکن است موها به دلیل استفاده مداوم از دستگاه هایی همچون اتو و سشوار دچار ریزش شوند. قطعا شما با عدم استفاده از این دستگاه ها می توانید مانع از ریزش موهای خود شوید اما آیا عامل های ژنتیکی را می توان کنترل کرد؟

خیر این عامل ها به صورت ارثی موجب ایجاد طاسی های کم و وسیع بر روی سر شما خواهند شد که نباید آن ها را نادیده گرفت. انواع روش های کاشت مو این امکان را به شما می دهند تا برای همیشه از شر طاسی موهای خود خلاص شوید چرا که اثرات درمانی آن ها دائمی هستند. هرکدام از این روش ها با ساختار و ویژگی های بارز خود برتری های خاصی نسبت به روش های دیگر دارند که برای درمان خود ابتدا بایستی با انواع روش های کاشت مو آشنا شوید.

کلینیک-زیبایی

کاشت مو چیست؟

همه انسان ها به دنبال زیبایی هستند و این امری کاملا غریزی بوده و نمی توان آن را انکار نمود. برخورداری از ظاهری زیبا و جذاب به عامل های مختلفی بستگی دارد که موها یکی از فاکتورهای بسیار مهم آن ها به شمار می روند.

زمانی که انسان دچار ریزش موی شدید گردد با طاسی هایی مواجه خواهد شد که عدم درمان آن ها می تواند این طاسی ها گسترده تر نماید. تاکنون راهکارها و روش های مختلفی برای درمان ریزش و یا طاسی موها روی کار آمده اند اما آیا تمام آن ها نتایجی دائمی دارند؟

قطعا خیر! در چنین شرایطی است که انتخاب یک روش مناسب درمانی اهمیت بسیارزیادی می یابد. کاشت مو یکی از روش های جدید و موثری است که می تواند برای همیشه طاسی های ایجاد شده در نواحی مختلف بدن شما را برطرف ساخته و به این طریق شرایطی ایده آل را برای شما رقم بزند. این متد درمانی دارای مراحل مشخصی است که طی این مراحل فولیکول های لازم از بخش هایی از بدن که موی بیشتری دارند برداشت شده و پس از پالایش در نواحی طاس شده کاشت می شوند.

انواع روش های کاشت مو

انواع روش های کاشت مو

حال که با ساختار کلی کاشت مو آشنا شدید قصد داریم تا به معرفی روش های مختلفی که رواج بسیار زیادی برای این درمان دارند پرداخته و به این طریق اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. این روش ها به صورت زیر می باشند.

کاشت مو به روش SUT

به عنوان اولین تکنیک از انواع روش های کاشت مو لازم است به تشریح تکنیک SUT بپردازیم که یکی از جدیدترین روش های حال حاضر در دنیا به شمار می رود. در این روش برای ایمپلنت موها از دستگاه ها و ابزارهای مدرنی استفاده می گردد که تمام فرآیندهای کاشت را به طور اتوماتیک انجام خواهند داد.

چنین شرایطی قطعا شما را ملزم به انتخاب کلینیکی خواهد نمود که از تجهیزات پیشرفته ای برخوردار باشد چرا که این روش درمانی حساسیت قابل توجه ای دارد. استفاده از این دستگاه ها در کاشت مو به روش SUT مزایای قابل توجه ای برای شما به همراه دارد که به طور مختصر عملکرد سریع تر، افزایش تراکم مو و رشد طبیعی موها را شامل می شوند.

انواع روش های کاشت مو

تاکنون استقبال گسترده ای از این روش شده است زیرا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. علت این امر استخراج فولیکول ها با استفاده از ابزارهای پیشرفته می باشد که امکان آسیب به فولیکول ها را به حداقل می رسانند.

از ویژگی های ارزشمند در این نوع از انواع روش های کاشت مو می توان به امکان پیوند ۱۴۰۰۰ تارمو اشاره نمود که می تواند رضایت هر کسی را جلب سازد چرا که به راحتی می توان به تراکم موی دلخواه خود دست یافت. در واقع شما با این روش درمانی می توانید تا ۳ برابر حجم موهای خود را افزایش داده و از زیبایی آن ها نهایت لذت را ببرید.

مطالعه بیشتر  نگران چربی سر بعد از کاشت مو نباشید + مهر۴۰۱

کاشت مو به روش FIT

از دیگر انواع روش های کاشت مو می توان روش درمانی FIT را نام برد که میان مردم و پزشکان رواج بسیار زیادی دارد. این روش طرفداران بسیار زیادی دارد چرا که از دقت و ظرافت بسیار بالایی برخوردار بوده و همین امر می تواند بر روی کیفیت موهای شما اثرات مثبت و قابل توجه ای داشته باشد. فرآیند کاشت مو به روش FIT به گونه ای طرح ریزی گردیده است که طی این امر پزشک برای استخراج نمودن فولیکول های مو از ابزارهای خاصی به نام پانچ استفاده می نمایند.

پانچ ها این قابلیت را دارند تا واحدهای فولیکولی را به صورت جداگانه برداشت نموده و پس از انجام پالایش های لازم در نواحی طاس جاسازی نمایند. تمام مراحل این روش درمانی از حساسیت بسیار زیادی برخوردار می باشند بنابراین نباید برای درمان خود به سراغ افرادی رفت که دانش و تجارب لازم را ندارند.

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش میکروگرافت

این تکنیک نیز همچون انواع روش های کاشت مو دارای ویژگی ها و مزایای خاصی می باشد که موجب برتری آن گردیده اند. پزشکان برای اجرای این تکنیک از فولیکول هایی استفاده می کنند که قدرت رشد بالاتری داشته و می توانند به خوبی نواحی طاس شده را پوشش دهند.

توجه داشته باشید که کاشت مو به روش میکروگرافت، روشی است که کاملا بی خطر بوده و شما با انتخاب یک کلینیک مناسب شاهد عارضه خاصی از سوی آن نخواهید بود. دستگاه هایی که برای این روش از انواع روش های کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند کاملا برقی بوده و ادامه این روند می تواند موجب رشد موهایی کاملا طبیعی در بخش های طاس شده سر شما گردد.

از مهم ترین مزایای درمان با این تکنیک می توان به سرعت بالا، دستیابی به نتایجی طبیعی، افزایش میزان برداشت فولیکول از بانک مو، عدم ایجاد عارضه هایی همچون اسکار در محل برداشت، افزایش میزان تراکم موها و رویش سریع تر اشاره نمود که از کدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

کاشت مو به روش MICRO FIT

از این روش از انواع روش های کاشت مو به عنوان جدیدترین دستاورد علم پزشکی در حوزه سلامت و زیبایی مو یاد می شود که نام آن نشان می دهد که از دقت و ظرافت بسیار بالایی برخوردار می باشد. مراحلی که برای این روش درمانی در نظر گرفته شده اند براساس روش FIT طراحی گردیده اند که این مراحل شامل برداشت واحدهای فولیکولی به صورت مجزا، آماده سازی فولیکول ها و کاشت آن ها می شوند که باید تمامی آن ها را با دقت بسیار بالایی و تحت نظارت پزشکان مجرب انجام داد. شما میتوانید جهت دریافت خدمات کاشت مو به روش میکروفیت با ما در ارتباط باشید.

انواع روش های کاشت مو

از مزیت هایی که موجب برتری این روش از انواع روش های کاشت مو شده اند می توان به عدم نیاز به جراحی و بخیه، عدم ایجاد خونریزی در ناحیه درمانی، کاهش میزان عوارض جانبی ، دوره نقاهت کوتاه، انعطاف پذیری بالا و سرعت درمانی بالا اشاره نمود که با اهمیت بسیار بالای خود می توانند شرایطی بسیار عالی را برای شما رقم بزنند.

این روش درمانی بهترین گزینه برای افرادی است که نمی توانند از روش FUT برای کاشت مو استفاده کنند و شرایط لازم برای این امر را ندارند. علاوه بر این فولیکول هایی که که کاشت مو به روش MICRO FIT برداشت می شوند نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می توانند موهایی طبیعی را برای شما به ارمغان آورند.

کاشت مو به روش ترکیبی

در میان تمام افرادی که قصد دارند تا از روش درمانی ایمپلنت برای پرپشت نمودن موهای خود استفاده نمایند می توان افرادی را یافت که کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش ترکیبی می باشند چرا که شرایط آن ها به گونه ای است که قادرند تا با استفاده از این متد به نتایج اثربخشی دست یابند.

انواع روش های کاشت مو

همان گونه که از نام این روش پیداست ترکیبی از روش های درمانی مختلف است اما چه روش هایی؟ کاشت ترکیبی یکی از انواع روش های کاشت مو به شمار می رود که از هر دو روش FIT و FUT برای درمان شما استفاده می نماید. همین امر موجب شده است تا از این روش به عنوان بهترین تکنیک یاد شود چرا که ترکیب این روش ها می تواند پوشش خوبی را برای شما به همراه داشته است.

این دو روش تنها از نظر برداشت گرافت های مو با یک دیگر متفاوت هستند و برای کاشت موی ترکیبی ابتدا گرافت ها به روش FUT یعنی نواری برداشت شده و کاشت می شوند سپس با استفاده از روش FIT تراکم آن ها را افزایش می دهند. با استفاده از این روش امکان برداشت ۵۰۰۰ فولیکول مو وجود دارد که همین تعداد می تواند رشد حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تارمو را به همراه داشته باشد.

مطالعه بیشتر  آیا کاشت مو برای زنان خطرناک است؟

کاشت مو به روش BHT

ساختار بدن انسان به این شکل است که موهای بدن با موهای سر متفاوت بوده و شما با دقت می توانید متوجه ضخامت بیشتر موهای بدن خود نسبت به موهای سرتان شوید. حال نکته ای که باید بدانید این است که به لطف کاشت  مو به روش BHT که یکی از بهترین انواع روش های کاشت مو به شمار می رود امکان پیوند این موها به قسمت سر وجود دارد اما چگونه؟

برای این امر پزشک ابتدا باید به بررسی دقیق ساختار موهای بدن شما بپردازد تا به این طریق بتواند فولیکول هایی را بیابد که شباهت بسیار زیادی به موهای سر شما دارند. علت این امر نیز در واقع عدم کاربردی بودن تمام موهای بدن برای کاشت مو می باشد چرا که نمی توان تمام آن ها را برای برداشت مورد استفاده قرار داد.

انواع روش های کاشت مو

این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر شما نتوانید پزشکی را بیابید که در این زمینه تخصص بالایی داشته باشد در انتها موهای شما حالتی شلخته و غیرطبیعی خواهند داشت. کاشت مو به روش BHT از جمله روش هایی است که متخص آقایان بوده و به دلیل برداشت گرافت از بدن نمی توان آن را برای خانم اجرا نمود. از مهم ترین بخش هایی که می توان از موهای آن برای کاشت استفاده نمود می توان به سینه، زیرچانه، و کناره های گوش اشاره نمود.

کاشت مو به روش SUPER FUE

کاشت مو به روش SUPER FUE از جله روش هایی است که دارای مراحل مشخصی بوده و فرآیند کلی آن طی ۶ مرحله انجام می پذیرد. در این مراحل ابتدا موها مورد آنالی قرار گرفته و پس از ضد عفونی بی حسی های موضعی تزریق می گردند. پس از بی حس شدن ناحیه درمانی و ناحیه اهدایی نوبت به استخراح فولیکول ها، پالایش و آماده سازی و کاشت آن ها می رسد.

این روش درمانی نیز مزایای قابل توجه ای برای شما به همراه دارد و همین موضوع منجر شده است تا به عنوان جدیدترین روش از انواع روش کاشت مو شناخته شود. از مزایای بی نظیر این تکنیک می توان به عدم درد و خونریزی، بی حسی کامل هنگام درمان، دستیابی به خطر رویشی طبیعی، افزایش تراکم موها، عدم انتقال بیماری، ترمبم سریع تر، سرعت بالای رشد موها و عوارض کم اشاره نمود.

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش DHI

کاشت DHI که یکی از انواع روش های کاشت مو در دنیا به شمار می رود، با نام کاشت مستقیم نیز شناخته می شود که پایه و اساس آن بر مبنای روش FUE است. در این روش واحدهای فولیکولی به صورت مجزا برداشت شده و پس از ایجاد حفره هایی با اندازه های مشخص کاشت می شوند تا بتوان یک رشد طبیعی و زیبا و برای آن ها بود.

ساختار کاشت مو DHI به گونه ای است که لحظه ای که فولیکول ها برداشت می شوند به طور همزمان حفره هایی نیز در نواحی طاس شده ایجاد می گردند تا به طور مستقیم فولیکول های برداشت شده در این نواحی کاشت شوند. این روش متدی کم تهاجمی بوده، در نتیجه دارای دوران نقاهت کوتاهی است. از آنجایی که برای اجرای آن از دستگاه های پیشرفته استفاده می گردد سرعت کار بالا بوده و عوارضی برای شما به همراه نخواهد داشت.

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FUE

این روش به برداشت تکی فولیکول ها مشهور می باشد و بهترین گزینه برای افرادی است که موهای آن ها کم پشت است. در حال حاضر پزشکان بسیار زیادی استفاده از این روش از انواع روش های کاشت مو را پیشنهاد می دهند و می توان همین امر را می تواند عاملی برای محبوبیت بسیار بالای آن میان مردم دانست. شما برای استفاده از این روش نیاز به یک بانک موی قوی دارید تا به این طریق بتوان موها را از این بخش ها استخراج نمود.

توجه داشته باشید رشد طبیعی موها به این موضوع بستگی دارد که فولیکول ها از کدام ناحیه برداشت شوند بنابراین حتما در انتخاب پزشک خود دقت کنید تا در ادامه رشد موهای شما غیرطبیعی صورت نگیرد. عوارضی که کاشت مو به روش FUE ممکن است برای شما به همراه داشته باشد بسیار کم بوده و شما در مدت زمان کوتاهی می توانید به بهبودی برسید. این روش بهترین گزینه برای افرادی است که پوست سفت سر آن ها موجب شده تا دغدغه های بسیار زیادی برای کاشت مو داشته باشند.

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FUT

افرادی که ریزش موی گسترده ای را تجربه نموده اند و در مقابل وسعت طاسی موهای سر آن ها بالاست می توانند از FUT که بهترین روش از انواع روش کاشت مو می باشد استفاده نمایند. ساختار این روش بدین گونه است که ابتدا یک لایه فلپ به صورت نواری از ناحیه اهدایی برداشت می شود. این فلپ در بردارنده تعداد زیادی فولیکول مو است که می توان از آن استفاده های قابل توجه ای نمود.

مطالعه بیشتر  فولیکول مو چیست؟

پس از برداشت این فلپ، برشی که برای استخراج فولیکول ها ایجاد شده است بخیه زده می شود و فولیکول ها برای آماده سازی ارسال می گردند. از میان فولیکول هایی که برداشت شده اند تنها فولیکول هایی قابل استفاده می باشند که از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. به طور طبیعی چنین شرایطی می تواند کیفیت کاشت را افزایش دهد و اگر شما نیز به دنبال یک روش کاشت مو طبیعی می باشید ما به شما FUT را پیشنهاد می نماییم.

علاوه بر این امکان کاشت بیش از ۵۰۰۰ فولیکول مو در یک جلسه با استفاده از کاشت مو به روش FUT فراهم گردیده است که این موضوع می تواند رضایت هر کسی را جلب سازد. شما برای این روش درمانی نیازی به تراشیدن موهای خود نخواهید داشت و نتایجی نیز که دریافت می کنید کاملا طبیعی هستند.

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FCI

کاشت FCI یکی از موثرترین انواع روش های کاشت مو می باشد که هم اکنون می توان در سطح دنیا مشاهده نمود. تمام نتایجی که به واسطه این روش درمانی دریافت خواهید نمود طبیعی بوده و به خوبی می توانند نیازمندی های شما را برآورده سازند. این روش را با نام کاشت سلولی فولیکولی نیز می شناسند که کاملا کم تهاجمی بوده و به صورت سرپایی انجام می شود.

برای تشریح هرچه بهتر کاشت مو به روش FCI باید بگوییم که در این روش فولیکول ها از ناحیه اهدایی برداشت شده و در آزمایشگاه های مخصوصی نگهداری می شوند. نکته ای که باید بدانید این است که فولیکول ها دارای خاصیت تکثیر بوده و زمانی که در این آزمایشگاه ها و در شرایط محیطی ویژه ای قرار گیرند افزایش خواهند یافت. این ویژگی می تواند هرکسی را شگفت زده کند چرا که دیگر نیازی به برداشت تعداد زیاد فولیکول ها نیست.

انواع روش های کاشت مو

کاشت ابرو

ابروها همچون قابی زیبا در صورت هر انسانی می درخشند و می توانند زیبایی چشم ها را تحت تاثیر قابل توجه ای قرار دهند. حال تصور کنید که کم پشت و یا بدون حالت باشند قطعا از زیبایی انسان می کاهند. همین موضوع منجر شده است تا از گذشته تاکنون خانم ها به دنبال راهکارهای مختلفی برای حالت بخشیدن به ابروهای خود باشند.

موضوعی که وجود دارد این است که تمام روش ها قابل اعتماد نبوده و دارای اثراتی دائمی نیستند بنابراین بایستی به فکر راه حلی دائمی بود. به طور طبیعی استفاده از ابزارهای آرایشی نمی تواند نیازهای شما را برآورده سازد چرا که با شستن از بین خواهندرفت. کاشت ابرو متدی است که طی سالیان اخیر توانسته است به جایگاه قابل توجه ای در سطح دنیا دست یابد.

شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد هزینه کاشت ابرو در کلینیک عصر جدید با ما در ارتباط باشید.

انواع روش های کاشت مو

کاشت ریش و سبیل

اگر شما نیز از عدم رشد موی ریش های خود رنج می برید باید بدانید که متد کاشت ریش و سبیل روی کار آمده است تا برای همیشه از شر کم پشت بودن ریش های خود خلاصی یابید. همان گونه که می دانید پرپشت بودن ریش ها برای آقایان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که آن را نشانه مردانگی می دانند.

براین اساس طبیعی است که ریزش آن ها هر مردی را نگران کند. این روش درمانی به عنوان یکی از انواع روش های کاشت مو قابلیت های ویژه ای در راستای رشد طبیعی و دائمی موهای صورت شما داشته و می تواند زیبایی شما را تضمین کند.

انواع روش های کاشت مو

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو یکی از چالش هایی است که تمام متقاضیان ایمپلنت مو با آن مواجه می باشند اما مسئله ای که وجود دارد این است که در این راستا عامل هایی وجود دارند که می توانند این هزینه ها را دستخوش تغییر قرار دهند. به طور مختصر این عامل ها شامل میزان تجارب پزشک، روش درمانی، تعداد گرافت های پیوند داده شده و کلینیک زیبایی می شوند که نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

ما در کلینیک زیبایی عصرجدید شرایطی را برای شما فراهم نموده ایم تا بتوانید از انواع روش های کاشت مو بهره مند شده و به واسطه آن ها تراکم موهای خود را افزایش دهید. برخورداری از تجهیزات پیشرفته، فعالیت تحت نظارت وزرات بهداشت، فضای پیشرفته و مدرن و ارائه خدمات همراه با پزشکان مجرب از مهم ترین ویژگی های کلینیک عصر جدید می باشند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.