انواع روش های جوانسازی پوست

علاقه به داشتن پوستی زیبا و جوان باعث شده تا بشر همواره به دنبال انواع روش های جوانسازی پوست باشد. این علاقه به گونه ای در بین اقوام مختلف انسان ها در طی سالیان دراز نهادینه شده است که هر یک از ما انسان ها به علت طبیعت بی نهایت طلبی و حس جاودانه بودن که در درونمان وجود دارد سعی داریم تا همواره ظاهری زیبا و جوان داشته باشیم که یکی از مصادیق جوانی و زیبایی در هریک از ما داشتن پوستی صاف و شاداب است.

انواع روش های جوانسازی پوست

نشانه های پیری پوست

از جمله عواملی که باعث زیبایی پوست ما می شود پروتئین های الاستین و کلاژن هستند که از اجزای فرم دهنده صورت انسان هستند. با افزایش سن این پروتئین ها در معرض تخریب قرار گرفته و رفته رفته صورت ما فرم ابتدایی و اصلی خود را از دست داده و افتادگی در اجزای صورت رخ می دهد.

از دیگر عواملی که باعث آسیب به پوست در بعضی مواقع پیری زود رس پوست می شود می توان به ورزش نکردن، سیگار کشیدن، در معرض نور مستقیم خورشید قرار داشتن و تغذیه نامناسب اشاره کرد که به مرور باعث می شود لایه های سطحی پوست ما نازک و نازک تر شده و بافت پیوندی آن ضعیف شود. این عوامل دست به دست هم داده تا همواره به دنبال انواع روش های جوانسازی پوست باشیم.

کلینیک-زیبایی

جوانسازی پوست چیست؟

از شایع ترین مشکلات پوستی که مردم با آن ها مواجه هستند می توان به چین و چروک، کک و لک، آکنه و خشکی پوست اشاره نمود. هر یک از این مشکلات پوستی ممکن است بر اثر عواملی همچون افزایش سن، تغذیه نامناسب، مصرف سیگار و یا دیگر موارد ایجاد شوند که باعث می شوند ما نیازمند استفاده از انواع روش های جوانسازی پوست گردیم.

جوانسازی پوست به هر عملی گفته می شود که در آن با ایجاد تغییراتی در لایه های سطحی پوست و یا بافت پوست مشکلات پوستی ایجاد شده را بر طرف ساخته و پوستی شفاف و صاف داشته باشیم. باید توجه داشته باشید که جوان سازی  تنها مختص به جوان سازی پوست صورت نبوده و جوانسازی پوست دست و سایر نقاط بدن را نیز شامل می شود.

انواع روش های جوانسازی پوست

انواع روش های جوانسازی پوست

اگر پوست شما به هر دلیلی طراوت و شادابی خود را از دست داده و باعث شده شما احساس خوبی نسبت به پوست خود نداشته باشید و این موضوع موجب گردیده تا اعتماد به نفس خود را از دست بدهید پس لازم است تا با انواع روش های جوانسازی پوست که این روز ها مورد استفاده قرار می گیرند آشنا شوید.

هایفوتراپی

در بخش ابتدایی مقاله به اهمیت کلاژن در زیبایی پوست اشاره کردیم. هایفوتراپی یکی از انواع روش های جوانسازی پوست می باشد که در آن به کمک امواج فراصوت بافت صورت تحریک شده و موجب به تولید کلاژن می شود. کلاژنی که از این طریق ایجاد می شود رفته رفته باعث ترمیم و بازسازی پوست شما شده و خاصیت کشانی پوست شما را افزایش می دهد. هایفوتراپی صورت یکی از روش های جوانسازی پوست صورت با لیزر می باشد.

همانطور که اشاره شد در این روش از انواع روش های جوانسازی پوست، از امواج فراصوت استفاده می شود و چون این امواج بر روی یک لایه مشخص و خاص از پوست متمرکز هستند به لایه های دیگر پوست آسیبی وارد نمی شود.

این روش که یکی از انواع روش های جوانسازی پوست می باشد و برای افرادی با سن ۳۰ تا ۷۵ سال بسیار مناسب بوده ولی از این جهت که هدف اصلی این روش به تاخیر انداختن فرآیند پیری می باشد، لذا برای افراد جوان تر که بافت صورت آن ها هنوز به صورت جدی آسیب ندیده است مناسب تر می باشد.

افرادی که پوست آن ها به علت قرار گیری در معرض نور خورشید و یا اشعه های فرابنفش آسیب دیده و دچار شل شدگی شدید پوستی هستند نیاز دارند تا جلسات درمانی خود را به تعداد بیشتری انجام دهند تا به هدف نهایی خود که داشتن پوستی صاف می باشد برسند.

انواع روش های جوانسازی پوست

لیفت صورت

به احتمال زیاد شما بارها عبارت لیفت صورت که از انواع روش های جوانسازی پوست می باشد را شنیده اید. باید بدانید که لیفت کردن و یا همان کشیدن فقط مختص به صورت نبوده و چندین سال است که در مراکز درمانی و زیبایی مختلف از لیفت کردن به عنوان یکی از انواع روش های جوانسازی پوست در قسمت های مختلف بدن برای فرم دهی به پوست های شل و افتاده در آن قسمت استفاده می شود.

این متد یکی از جدیدترین راهکارهای جوانسازی پوست به شمار می رود که میان مردم محبوبیت قابل توجه ای دارد. حال شاید از خود بپرسید چرا لیفت گردن؟ لازم است بدانید که بسیاری از افراد در کنار لیفت صورت از لیفت گردن نیز استفاده می کنند چرا که این روش تاثیر بسیار زیادی در بهبود آثار پیری پوست دارد.

همه ساله در نقاط مختلف جهان میلیون ها نفر از لیفت صورت برای زیبا سازی پوست خود استفاده می کنند. این روش از انواع روش های جوانسازی پوست به این صورت عمل می کند که باعث کشیده شدن پوست صورت به سمت بالا می شود. این روش کمک می کند تا افتادگی پوست شما در ناحیه گونه و خط فک از بین رفته و باعث جوانسازی پوست شما شود.

انواع روش های جوانسازی پوست

 تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی دیگر از انواع روش های جوانسازی پوست می باشد که تقریبا در تمام مراکز زیبایی به عنوان یکی از انواع روش های جوانسازی و زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از افراد این روش را سریع ترین روش جوانسازی پوست می دانند. مطمئنا شما نیز نام این روش را شنیده اید، ولی آیا تا کنون این سوال را از خود پرسیده اید که بوتاکس چیست؟

آیا تاکنون نام سم بوتولیسم را شنیده اید؟ بوتاکس نام کوتاه شده سم بوتولیسم می باشد. علت آن که این روش را بدین صورت نام گذاری کرده اند این است که مواد مورد استفاده در آن، محتویات سم بوتولیسم می باشد اما به مقدار بسیار اندک. پس از تزریق این سم در پوست شما مکانیزم عملکردی آن به این صورت است که باعث شل شدن ماهیچه هایی می شود که علت ایجاد چین و چروک در پوست شما هستند.

ممکن است در ابتدا که می خواهید این روش از انواع روش های جوانسازی پوست را استفاده کنید ترس این را داشته باشید که پس از تزریق این ماده صورت شما چه وضعیتی خواهد داشت اما لازم است این اطمینان را به شما بدهیم که پس از درمان، شما همانند قبل می توانید بخندید و اخم کنید، با این تفاوت که دیگر اثری از چین و چروک بر روی پوست شما نخواهد بود.

مطالعه بیشتر  تزریق فیلر(ژل): شگفتی بزرگ در زیبایی صورت مهر۱۴۰۱

انواع روش های جوانسازی پوست

در این روش لازم است تا نقاطی از صورت که عامل ایجاد چین و چروک هستند شناسایی شده و تزریق دقیقا در همین نقاط صورت پذیرد پس پیشنهاد میگردد برای استفاده از این روش همانند دیگر روش های جوانسازی پوست حتما به کلینیک های زیبایی معتبر رجوع کرده و از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

ممکن است برخی از شما این تصور را داشته باشید که چون ماهیت بوتاکس یک سم ضعیف می باشد لذا خطرناک بوده و می تواند مشکل آفرین باشد. اما باید توجه داشته باشید که این روش و این ماده بیش از دو دهه مورد استفاده پزشکان بوده و در طی این مدت اثر بخشی آن در رفع چین و چروک ها و کمک به جوانسازی پوست تایید شده است.

این روش از انواع روش های جوانسازی پوست در قسمت های مختلف بدن همانند زیر چشم، دور لب، گونه ها و… مورد استفاده قرار می گیرد اما نتایج نشان داده که این روش در رفع چین و چروک های پوستی ناحیه پیشانی بیشترین تاثیر را دارد.

 انواع روش های جوانسازی پوست

تزریق ژل

یکی دیگر از متد های موجود در انواع روش های جوانسازی پوست استفاده از انواع ژل و یا فیلر ها می باشد. باید به این نکته توجه نمود که تزریق ژل تنها برای رفع چین و چروک های پوستی نبوده و برای حجم دهی به نواحی مختلف بدن از جمله لب ها و البته فرم دهی به ابرو ها می توان از این روش استفاده نمود.لازم است به این سوال پاسخ دهیم، ژل چیست؟

ژل ها و فیلر ها دسته ای از مواد هستند که از آن ها به عنوان پر کننده و حجم دهنده های پوستی یاد می شود که استفاده از آن ها باعث رفع چین و چروک های پوستی شده و جوانسازی و صافی پوست را به همراه دارد.از مهم ترین مواد تشکیل دهنده ژل ها می توان به هیالورونیک اسید، هیدروکسیل آپاتیت کلسیم، اسید پلی ال لاکتیک و پلی متیل متاکریلات اشاره نمود.

انواع روش های جوانسازی پوست

هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت طبیعی در پوست تمام انسان ها وجود داشته و وظیفه اصلی آن حفظ طراوات و شادابی پوست انسان می باشد. هیدروکسیل آپاتیت کلسیم نیز به صورت طبیعی در استخوان ها یافت می شود. تزریق این ماده باعث تحریک بافت پوستی شده و منجر به تولید کلاژن می گردد که عامل اصلی جوانی و صافی پوست است.

یکی از ویژگی های بارزی که باعث شده تزریق ژل از بین انواع روش های جوانسازی پوست طرفداران فراوانی پیدا کند این است که در همان جلسه اول اثرات تزریق ژل نمایان شده و بهبود چروک های پوستی کاملا قابل مشاهده می باشد. لازم است بدانید که ژل هایی که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند به سه دسته کلی تقسیم می شوند که شامل ژل دائم، ژل نیمه دائم و ژل موقت می باشد.

ژل های دائمی در واقع فیلر هایی هستند که در برند های مختلفی تولید می شوند. باید توجه نمود که تخلیه فیلر های دائمی در بعضی مواقع بسیار سخت بوده و گاها باعث ایجاد عفونت در بدن افراد می شود. فیلر های نیمه دائم که پس از چند هفته نیاز به ترمیم و باز سازی دارند بیشتر در جهت پر کردن خطوط عمیق روی پوست و درمان افتادگی ها استفاده می شود.

ژل های موقت که حاوی کلاژن، چربی بدن، هیارولونیک اسید و کلسین هیدروکسید هستند، بیشتر در جهت افزایش حجم در نقاط مختلف بدن همانند لب ها و گونه ها مورد استفاده قرار می گیرند.استفاده از این روش به عنوان یکی از انواع روش های جوانسازی پوست به علت عوارض بسیار کم و هزینه مناسب آن سالانه مورد استفاده تعداد بسیار زیادی از مردان و زنان قرار می گیرد.

مدت زمان تزریق در این روش در حدود ۳۰ دقیقه می باشد. البته باید توجه داشت که وضعیت صورت و مقدار چین و چروک های موجود در صورت ممکن است باعث تغییر مدت زمان تزریق توسط پزشک متخصص شود.

 

انواع روش های جوانسازی پوست

مزوتراپی پوست

در مزوتراپی پوست سریع ترین راه جوانسازی پوست می باشد با تزریق عصاره های گیاهی، ویتامین ها و آنزیم ها فرآیند کلاژن سازی آغاز شده و منجر به جوانسازی پوست می شود. از این روش می توان به عنوان یک درمان قطعی برای از بین بردن لکه های پوستی استفاده نمود.

در این روش با توجه به وضعیت پوستی افراد مختلف و اهداف مدنظرشان ترکیبات مورد استفاده تغییر خواهد نمود و در نهایت تزریق ترکیب حاصل شده به لایه میانی پوست که مزودرم نام دارد انجام می شود. این روش باعث افزایش گردش خون در زیر پوست شده و التهاباتی که منجر به آسیب پوستی شده است را درمان می کند. لازم است بدانید که این متد یکی از پر کاربرد ترین روش ها از انواع روش های جوانسازی پوست می باشد.

انواع روش های جوانسازی پوست

برای آن که بتوانید از این روش به نتیجه مطلوبی برسید نیاز است تا در چندین جلسه به پزشک متخصص مراجعه کرده که تعداد جلسات بر اساس میزان آسیب وارد شده به پوست شما تعیین میگردد. اگر وضعیت پوست شما به گونه ای باشد که سطح آن از دست رفته باشد می توان با اضافه کردن اسید هیالورونیک حجم پوست را افزایش داد. برای افزایش طراوت و شادابی پوست نیز می توان از دیگر اسید های آمینه و آنتی اکسیدان ها که بیشتر خاصیت ضد التهابی دارند استفاده نمود.

باید به این نکته توجه کنید که حداقل یک هفته قبل از انجام این روش از مصرف دارو های ضد التهاب و همینطور آسپرین اجتناب کنید. مصرف این دارو ها قبل از انجام این روش ممکن است منجر به افزایش کبودی و خون ریزی در ناحیه تحت درمان شود.

پس از انجام این روش بایستی تا ۲۴ ساعت از شستشوی ناحیه مورد درمان پرهیز کنید. تا ۲۴ ساعت از کرم های متفرقه استفاده نشود و کرم های ضد آفتاب طبق دستور پزشک مصرف شده و مستقیما در معرض نور خورشید قرار نگیرید. اگر ناحیه تحت درمان دچار تورم و یا قرمز شدن پوست شد می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.

انواع روش های جوانسازی پوست

مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت این روزها در بسیاری از کلینیک های زیبایی به عنوان یکی از انواع روش های جوانسازی پوست استفاده می شود. در این روش پزشک معالج موادی مانند ویتامین ها، آنزیم ها و هورمون های مورد نیاز برای جوانسازی پوست را به کمک سوزن های بسیار کوچکی به لایه میانی پوست تزریق می کند.

این روش در ابتدا به عنوان یکی از روش های موجود برای تسکین درد استفاده می شد ولی رفته رفته با پیشرفت علم پزشکی از آن به عنوان یکی از روش موثر در جوانسازی پوست استفاده می شود.در این روش از مواد و داروهایی استفاده می شود که توانایی این را دارند تا موادی که باعث شده اند تا بافت های چربی در کنار هم قرار بگیرند و متمرکز شوند را از بین ببرند.

بر اساس همین موضوع هر قسمت از بدن را که دارای رسوبات چربی باشد می توان با این روش درمان نمود. متخصصین این حوزه از این مواد برای از بین بردن چربی های انباشته شده در ناحیه زیر چشم و چانه نیز استفاده می کنند. برخی از ترکیبات مورد استفاده در این روش توانایی این را دارند تا لکه های موجود در صورت را از بین ببرند. این مواد قادرند تا به وسیله ملانوسیت میزان تولید رنگ دانه ها را کنترل کنند. از دیگر موارد کاربرد این روش می توان به از بین بردن آکنه ها و جای زخم اشاره نمود.

مطالعه بیشتر  بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو در تهران و ایران

انواع روش های جوانسازی پوست

بلفاروپلاستی

شاید واژه بلفاروپلاستی برای شما اندکی نا آشنا باشد. لازم است بدانید که بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک روشی است که از آن برای زیبا سازی ظاهر پلک استفاده می شود. یکی از دلایلی که افراد به استفاده از این روش به عنوان یکی از انواع روش های جوانسازی پوست روی می آورند افتادگی و همینطور ایجاد پوست اضافی در نواحی اطراف پلک ها می باشد.

با استفاده از این روش پوست موجود در نواحی پلک ها کشیده شده و همین امر می تواند ظاهر زیباتری به پلک های شما دهد. باید توجه داشت که این روش با جراحی پلک کاملا متفاوت می باشد چرا که در جراحی پلک عضلات و تاندون های پلک به سمت بالا لیفت می شوند اما از این روش زمانی استفاده می شود که پوست اضافی در ناحیه اطراف پلک منجر به افتادگی پلک شده باشد.

انواع روش های جوانسازی پوست

بوکال فت

بوکال فت یکی از انواع روش های جوانسازی پوست می باشد که در آن چربی های اضافی داخل دهان که باعث بزرگتر شدن لپ ها شده است تخلیه می گردد. عمل برداشت چربی های بوکال یک عمل بسیار آسان بوده که بعد از عمل هیچ گونه زخمی در دهان ایجاد نمی شود. افراد چاق و افرادی که لپ های بزرگی دارند می توانند از این عمل برای جوانسازی و زیبا سازی پوست خود استفاده کنند.

خارج کردن این چربی ها با ایجاد یک برش کوچک در قسمت داخلی دهان انجام می شود. پس از آن که برش مورد نظر ایجاد شد به وسیله لوله های بسیار نازک و ظریف خارج سازی چربی ها آغاز می شود. از آن جا که بخیه هایی که در این عمل زده می شوند از نوع جذبی می باشند شما نیازی به کشیدن آن ها نخواهید داشت و در همان روز پس از انجام عمل مرخص خواهید شد. جای بخیه و زخم نیز پس از چند روز به صورت کامل از بین رفته و مانع فعالیت های طبیعی شما نخواهد شد.

انواع روش های جوانسازی پوست

ساکشن غبغب

ممکن است شما نیز از آن دسته از افرادی باشید که با افزایش و تجمع چربی در ناحیه گردن و غبغب خود مواجه هستید. یکی از عوامل مهمی که باعث ایجاد غبغب می شود چربی بیش از حد در بدن می باشد. از طرفی در بعضی موارد افرادی را می توان دید که با وجود عدم چربی و یا چربی اندک در بدن خود دچار این مشکل شده اند.

یکی از انواع روش های جوانسازی پوست که برای از بین بردن غبغب استفاده می شود ساکشن غبغب می باشد. هدف اصلی از انجام این عمل آن است تا چربی انباشته شده در ناحیه غبغب را خارج نموده تا بتوان زاویه بهتری به صورت بخشید. از مزایای این روش می توان به هزینه مناسب، مدت زمان کوتاه عمل، بازگشت زود هنگام به فعالیت های روزانه، خوش فرم شدن زاویه فک و عدم بیهوشی اشاره نمود.

این عمل با ایجاد یک برش کوچک ۳ میلیمتری در زیر چانه انجام شده که چربی های اضافی ناحیه غبغب از این محل خارج می شوند. باید به این نکته توجه نمود که پس از این عمل مقداری کبودی و تورم در ناحیه ای که برش ایجاد شده وجود خواهد داشت که پس از مدت کوتاهی از بین رفته و در فعالیت های شما اختلالی ایجاد نمی کند.

انواع روش های جوانسازی پوست

هزینه جوانسازی پوست

در ارتباط با هزینه های جوان سازی پوست باید بدانید که این هزینه ها از یک مرکز به مرکز دیگر کاملا متفاوت بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارند. از عواملی که می تواند بر روی هزینه های جوانسازی پوست اثرگذار باشد می توان به وضعیت پوست مراجعه کننده، نوع روش به کار گرفته شده برای جوانسازی پوست، تجهیزات مورد استفاده برای انجام عمل جوانسازی و همینطور به تجارب پرسنل و متخصصین اشاره نمود.

طبیعی است که هر چقدر تجهیزات مورد استفاده به روز تر و با کیفیت تر باشند هزینه های اعمالی به علت آن که کیفیت کار افزایش پیدا می کند افزایش خواهد یافت. از طرفی یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر قیمت جوانسازی پوست میزان تجربه متخصصین یک مرکز می باشد.

با توجه به این امر می توان نتیجه گرفت که نباید یک هزینه ثابت را برای برای استفاده از خدمات متنوع زیبایی و بهترین دستگاه جوانسازی پوست در نظر گرفت و لازم است تا پس از بررسی های صورت گرفته بر روی وضعیت پوست فرد و نوع روش انتخابی و پزشک معالج به بحث در ارتباط با هزینه ها پرداخت.

انواع روش های جوانسازی پوست

کلینیک زیبایی عصر جدید

ما در مجموعه عصر جدید در کنار شما هستیم تا بهترین روش ممکن را برای بر طرف نمودن مشکلات پوستی و کمک به جوانسازی پوست شما به کار بگیریم. اگر به دنبال بهترین کلینیک زیبایی تهران هستید می توانید از خدمات متنوع ما در این مجموعه استفاده کنید. در این مجموعه از بهترین متخصصین و همین طور از بهترین دستگاه های جوانسازی پوست استفاده می شود.

اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد از مشکلات پوستی خود رنج می برید و به دنبال بهترین و سریعترین روش برای جوانسازی و سفتی پوست صورت هستید می توانید از متخصصین مجموعه عصر جدید در راستای رسیدن به هدف خود که داشتن پوستی شفاف و صاف می باشد بهره ببرید.

خدمات دیگر کلینیک زیبایی عصر جدید در حوزه سلامت و زیبایی مو

از دیگر خدمات مجموعه عصر جدید در راستای تامین سلامت و زیبایی موهای شما می توان موارد زیر را نام برد.

کاشت مو

کاشت مو روشی بسیار موثر و عالی برای برطرف ساختن طاسی موها می باشد که انواع مختلفی داشته و به لطف پیشرفت ها و تحولاتی که تاکنون پشت سر گذاشته است، به خوبی می تواند رویای شما را تحقق بخشد.

این متد با کاشت طبیعی فولیکول های مو در نواحی طاس شده قادر است تا خط رویشی بسیار طبیعی و زیبا را برای شما به ارمغان آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایا و ویژگی های این متد درمانی و زیبایی می توانید صفحه کاشت مو را مطالعه کنید.

کاشت ابرو

علاوه بر موها، ممکن است ابروهای انسان نیز دچار ریزش شده و متعاقبا از تراکم آن ها نیز کاسته شود. کاشت ابرو متدی است که می تواند موهای از دست رفته ناحیه ابروی شما را بازگردانده و حالتی بسیار زیبا را به آن ها ببخشد.

ما در مجموعه عصر جدید از امکانات و تجهیزات پیشرفته ای برای کاشت ابروهای شما استفاده می نماییم که برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آن توصیه داریم حتما صفحه کاشت ابرو را مطالعه نمایید.

کاشت ریش و سبیل

از میان تمام افرادی که از طاسی موهای سر خود رنج می برند می توان افرادی را نیز شاهد بودیم که دارای ریش و سبیل های کم پشت بوده و قصد دارند تا با استفاده کاشت ریش و سبیل تراکم موهای این ناحیه از بدن خود را افزایش دهند.

مطالعه بیشتر  با کاشت مو به روش DHI بالاترین تراکم مو را تجربه کنید

خدمات ما در عصر جدید شامل کاشت ریش و نیز خواهد شد و شما می توانید تمام مراحل این امر را تحت نظر پزشکان مجرب ما پشت سر بگذارید. اطلاعات دقیق تر درباره کاشت موی این ناحیه را می توانید از صفحه کاشت ریش و سبیل دریافت کنید.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش اس یو تی در حقیقت بر پایه کاشت مو اف یو ای به وجود آمده است که این روش دارای شباهت های بسیار زیادی می باشند. در این دو روش پزشک از دستگاه هایی به نام پانچ استفاده خواهند کرد که با استفاده از این روش گرافت ها را به صورت دانه ای برداشت خواهند کرد. همین امر باعث می شود که زخم و اسکار بر روی ناحیه اهدایی بیمار باقی نماند همچنین باعث کاهش عوارض بعد از عمل خواهد شد. جهت مطالعه بیشتر این روش به صفحه کاشت مو به روش sut مراجعه کنید.

کاشت مو به روش fit 

کاشت مو به روش FIT یکی از روش های این متد درمانی است که ویژگی ها و مزایای خاص خود را داشته و برای دستیابی به نتایج عالی با استفاده از آن بایستی حتما از متخصصان فعال در این حوزه کمک بگیرید.

فرآیند کاشت مو به روش FIT به این شکل است که پزشک برای برداشت فولیکول های موردنیاز شما به صورت واحدهای جداگانه عمل می نماید. در واقع به بیان ساده تر می تواند گفت که فولیکول ها به صورت تکی برداشت شده و پس از انجام پالایش های لازم در نواحی طاس شده کاشت می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت مو به روش fit مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر  جوانسازی پوست صورت

کاشت مو به روش میکرو FIT 

در واقع می توان گفت که واژه Micro Fit اشاره به دو نکته بسیار مهم دارد که اگر بخواهیم به صورت اجمالی آن ها را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت که این روش با استفاده از دستگاه هایی کاملا دقیق و ظریف انجام می شود و ساختار منطبق با روش FIT برای کاشت مو است. در کاشت مو به روش FIT برداشت گرافت های مو به صورت واحدهای فولیکولی انجام می شود که این واحدها به خوبی می توانند شما را به موهایی زیبا و پرپشت برسانند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه کاشت مو به روش میکرو fit مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش ترکیبی 

در بخش ابتدایی نوشتار خود به بررسی هر کدام از روش های FIT و FUT پرداختیم. نکته ای که باید بدانید این است که گاهی لازم است از هر دو روش به صورت همزمان استفاده گردد تا بتوان به نتایج بهتری دست یافت. شما با مشاهده یک نمونه کاشت مو به روش ترکیبی متوجه این موضوع خواهید شد که این روش مزیت های بیشتری نسبت به دو روش نام برده شده دارد. ترکیب این دو روش را با عنوان کاشت مو به روش ترکیبی می شناسند که با قابلیت های بی نظیر خود این توانمندی را دارد تا سطح گسترده ای را پوشش داده و شرایطی بهتر را برای شما به ارمغان آورد.

کاشت مو به روش BHT

BHT یکی از جدیدترین تکنیک های حال حاضر در دنیا به شمار می رود که خدمات آن را می توان در کلینیک های مختلفی دریافت نمود. این روش مزایای بی شماری برای شما به همراه دارد و نکته ای باید بدانید این است که نتایج آن میزان قطعیت بالایی دارند. توجه داشته باشید که برای کاشت مو از موی بدن نیاز به انتخاب یک پزشک بسیار مجرب دارید چرا که بایستی فولیکول هایی برداشت شوند که شباهت بسیار بالایی به موهای سر شما دارند. عدم انتخاب درست این فولیکول ها موجب می شود تا موهای سر شما غیرطبیعی بوده و دارای ساختاری شلخته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت مو به روش BHT مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش super fue

از میان روش های کاشت موی سر این روش درمانی برتری های قابل توجه ای دارد چرا که استفاده از دستگاه هایی را برای انجام فرآیندها شاهد می باشیم که در دیگر روش ها وجود ندارند. همان گونه که به طور اجمالی بیان نمودیم در کاشت مو به این روش برای برداشت فولیکول های مو از ابزارهای خاصی استفاده می گردد تا به این طریق بتوان فولیکول ها را به صورت واحدهای مجزا استخراج نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد این روش میتوانید به صفحه کاشت مو به روش super fue مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI را با نام کاشت مو به روش مستقیم نیز می شناسند که این روزها میان عموم مردم و پزشکان محبوبیت قابل توجه ای دارد. این روش درمانی، تکنیکی مبتنی بر روی FUE می باشد که اگر با ساختار این روش آشنایی داشته باشید می‌دانید که برای برداشت فولیکول های مو به صورت مجزا عمل می شود. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش به صفحه کاشت مو به روش DHI مراجعه نمایید.

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT یکی از محبوب ترین روش های کاشت مو است که در مقایسه با روش های سنتی مانند FUT نیازی به برداشتن نواری از پوست پشت سر ندارد. در واقع این تکنیکی است که بعدها بعد از روش FUT معرفی شد و پزشکان برای رسیدن به نتایجی مشابه روش FUT سعی در رفع نواقص آن کردند و آن را توسعه دادند و در نهایت روش FIT را ایجاد کردند. روش FUE (عصاره واحد فولیکولی) استاندارد طلایی برای کاشت مو بدون باقی ماندن اسکار یا اسکار است.

این روش در واقع یک روش پیشرفته و کم تهاجمی برای ترمیم مو است که نیازی به بخیه در انتهای کاشت مو ندارد و طی آن هر بار یک فولیکول مو از ناحیه اهداکننده سر انسان استخراج می شود. بانک مو، که معمولاً پشت سر است. سپس فولیکول های استخراج شده به مناطق طاس یا در حال عقب نشینی پیوند داده می شوند.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE یکی از جدیدترین روش هایی است که این روزها مورد استفاده قرار می گیرد و بایستی برای دستیابی به نتایجی مثبت به واسطه آن حتما از تجهیزات مناسبی برخوردار بود. همان گونه که در ابتدای نوشتار خود نیاز بیان نمودیم این روش درمانی، فولیکول های مو را به صورت تکی برداشت نموده، سپس در ناحیه درمانی جاسازی می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت مو به روش FUE مراجعه کنید.

مزوتراپی مو

مزوتراپی طیف وسیعی از درمان های تزریقی کم تهاجمی است که کاربردهای زیادی دارد. به عنوان مثال مزوتراپی مو  یکی از کاربردهای این روش درمانی است که ریزش مو را متوقف کرده و رشد مو را تحریک می کند. در مزوتراپی ترکیبی از مواد سفت کننده مختلف به پوست تزریق می شود. این مواد شامل عصاره های گیاهی، داروهای مختلف، ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها، فاکتورهای رشد و سایر عواملی هستند که می توانند به درمان آلوپسی (ریزش مو یا طاسی) کمک کنند.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.