استفاده از اسپری بعد از کاشت مو

اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که به عمل کاشت روی آورده اید، باید بدانید استفاده از اسپری پس از کاشت مو یکی از اصلی ترین نکات مراقبت پس از این درمان می باشد. بسیاری از افراد ممکن است به علت ژنتیک و یا دلایل دیگر از جمله مراقبت های غیر اصولی و یا ابتلا به بیماری دچار ریزش مو شوند که کاشت مو یک راه حل مناسب برای این افراد می باشد.

اگر از فرآیند کاشت مو و عوامل اثرگذار بر انتخاب روش کاشت عبور کنیم یکی از نکات بسیار مهمی که وجود دارد مراقبت از موها پس از کاشت می باشد. یکی از موارد بسیار مهم برای مراقبت از موهای کاشته شده استفاده از اسپری بعد از کاشت مو می باشد.

آیا شما با استفاده از اسپری ها آشنایی دارید؟ آیا می دانید اسپری ها برای چه منظور استفاده می شوند و چه تاثیری بر موهای شما دارند؟ به طور کلی دو نوع اسپری بعد از کاشت مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از آن ها برای روز های ابتدایی و دیگری نیز پس از گذشت مدتی از سوی پزشک تجویز می گردد.

کلینیک زیبایی عصر جدید

اسپری مناسب برای روز های ابتدایی عمل کاشت

همانطور که گفته شد دو نوع اسپری از سوی پزشک معالج برای موها تجویز می گردد، که یکی از آن ها برای روز های ابتدایی کاشت کاربرد دارد. استفاده از اسپری بعد از کاشت مو در روزهای ابتدایی بدین منظور اهمیت دارد که از خشک شدن موهای کاشته شده جلوگیری شود. به همین علت شما باید در ۳ تا ۵ روز اول از اسپری های مرطوب کننده استفاده کنید.

در زمان اسپری کردن موهای خود در این مدت باید دقت کنید تا از برخورد اسپری با سر خود جلوگیری کنید زیرا در صورت رخ دادن این اتفاق ممکن است آسیب هایی به پوست سر شما وارد گردد. در این مدت برای اسپری کردن موهای خود حتما با پزشک متخصص مشورت کرده و تمام دستورات وی را اجراء کنید تا در نهایت منجر به زنده ماندن گرافت های پیوند زده شده و رشد موها شود.

اسپری مناسب برای روز های ابتدایی عمل کاشت

اسپری مناسب پس از گذشت مدتی از عمل کاشت

پس از انجام کاشت مو طبیعی شما باید ۳ تا ۵ روز از اسپری های مرطوب کننده استفاده کنید و پس از آن به مدت ۳۰ روز هیچ گونه اسپری خاصی برای شما تجویز نخواهد شد. در طی این مرحله پزشک متخصص سعی می کند با تجویز داروهای مکمل باعث تقویت گرافت ها و تثبیت موهای کاشته شده شود. البته ممکن است بسته به نوع موهای شما اسپری های خاصی نیز مورد استفاده قرار بگیرد و یا مدت زمان استفاد از اسپری مرطوب کننده افزایش یابد.

استفاده از اسپری بعد از کاشت مو مختص به اسپری های مرطوب کننده نبوده و معمولا پس از گذشت یک ماه شما باید از اسپری های تقویت کننده استفاده کنید. این دسته از اسپری ها حاوی موادی مانند ویتامین ها و سایر موارد مغذی مو هستند که می توانند به رشد موهای شما کمک های قابل توجه ای نمایند. این نوع از اسپری ها را باید حتما با تجویز پزشک مصرف کنید زیرا برای موهای شما نقش دارو را دارند و استفاده خود سرانه ممکن است نتایج عکس داشته باشد.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش FUE جدیدترین درمان برای درمان طاسی موها

از مزایای دیگر استفاد از اسپری بعد از عمل کاشت این است که این دسته از اسپری ها باعث تقویت گرافت ها، درخشانی موهای شما، کمک به پرپشت شدن موها، حفظ سلامت پوست سر و در بعضی موارد می تواند از پوست سر در برابر عوامل آسیب زننده به پوست سر مانند آلوگی ها محافظت کند.

اسپری مناسب پس از گذشت مدتی از عمل کاشت

اهمیت اسپری مو ها بعد از کاشت

همانطور که می دانید موهای شما بعد از عمل کاشت به مراقبت زیادی نیاز دارند. یکی از این مراقبت ها در کنار استفاده از شامپو های مناسب، روغن های تقویت کننده طبیعی و شستشوی صحیح، استفاده از اسپری های مناسب می باشد. استفاده از اسپری بعد از کاشت مو به مدت ۳ تا ۵ روز باعث می شود گرافت های کاشته شده زنده بمانند و به رشد خود ادامه دهند.

از طرفی اسپری کردن موها پس از گذشت حدود یک ماه از عمل کاشت باعث می شود که مواد مغذی و ویتامین های خاص مورد نیاز از طریق اسپری کردن به موهای شما برسد و باعث افزایش رشد و تقویت ریشه موها گردد.

اهمیت اسپری مو ها بعد از کاشت

نحوه صحیح استفاده از اسپری چگونه است؟

استفاده از اسپری بعد از کاشت مو  (Use of spray after hair transplant )مزایایی دارد که در بخش های قبل به آن ها اشاره کردیم. نحوه اسپری کردن موها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید به آن ها توجه کنید. از جمله این موارد می توان به رعایت فاصله مناسب، استفاده از اسپری مخصوص خود، رعایت دستور العمل های مصرف اسپری و عدم مصرف بیش از حد از اسپری اشاره کرد. در ادامه به بررسی دقیق تر این موارد خواهیم پرداخت.

• رعایت فاصله مناسب برای اسپری کردن موها

در بخش های قبلی اشاره کردیم که هنگام استفاده از اسپری بعد از کاشت مو در روز های ابتدایی که از اسپری های مرطوب کننده برای مرطوب نگه داشتن گرافت ها استفاده می کنید، به هیچ وجه نباید اسپری با سر شما تماس برقرار کند و یا نا خواسته ضربه ای به سر شما وارد کند زیرا گرافت ها در روز های ابتدایی بسیار حساس هستند و این برخورد ها باعث آسیب رسیدن به آن ها می شوند.

در زمان استفاد از اسپری های تقویت کننده نیز باید این مورد را رعایت نمایید زیرا ممکن است آلودگی هایی که بر روی اسپری موجود است بر اثر تماس به پوست سر شما منتقل شوند. بهترین موقعیت قرار دادن اسپری در فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری از سر می باشد. در صورتی که می خواهید اطمینان کامل از برخورد نکردن اسپری با سر داشته باشید می توانید از شخص دیگری بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

نحوه صحیح استفاده از اسپری چگونه است

• عدم استفاده از اسپری دیگران

همانطور که گفته شد اسپری های تقویت کننده نقش دارو را دارند و بر اساس سن، وضعیت سلامت شما، وضعیت موهای شما و میزان تراکم تجویز می شوند. استفاده از اسپری بعد از کاشت مو بسیار به رشد مو های شما و تقویت ریشه موها کمک خواهد کرد اما در صورت استفاده از اسپری دیگران ممکن است نتایج تلخی رخ دهد.

• رعایت دستور العمل های مصرف

برخی از اسپری ها ویژگی ها و دستور العمل های خاصی دارند که باید حتما آن ها را رعایت نمایید. برای مثال برای استفاده از اسپری بعد از کاشت مو در برخی از اسپری ها نیاز است تا موهای خود را قبل از اسپری کمی مرطوب کنید و یا در بعضی موارد بایستی بعد از مصرف موهای خود را بشویید. پس حتما هنگام استفاده به دستور العمل های موجود توجه فرمایید.

نحوه صحیح استفاده از اسپری

• بیشتر از حد مجاز استفاده نکنید

مانند هر دارو و مکمل دیگری استفاده بیش از حد از اسپری بعد از کاشت نیز می تواند نتایج منفی برای شما داشته باشد به خصوص که بعد از عمل، موهای شما بسیار آسیب پذیر بوده و نیازمند مراقبت های ویژه می باشد. معمولا ۱۰ تا ۱۵ پاف برای اسپری کردن موهای کاشته شده پیشنهاد می شود که البته مقدار دقیق را باید پزشک شما بر اساس وضعیت موها مشخص کند.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش میکروگرافت  + هزینه ها و مشاوره رایگان

بهترین کلینیک زیبایی برای کاشت مو

کلینیک عصرجدید یکی از بهترین و نوآور ترین کلینیک های کشور در زمینه خدمات زیبایی پوست و مو می باشد که هم اکنون در شهر تهران فعالیت دارد. این کلینیک با بهره گیری از مجرب ترین پزشکان و متخصصان زیبایی و همچنین با در اختیار داشتن بروزترین دستگاه های موجود در بازار، یک انتخاب صحیح در راستای خدمات زیبایی مورد نیاز شما می باشد.

بهترین کلینیک زیبایی عصر جدید برای کاشت مو

در ضمن اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد در ارتباط با هزینه کاشت مو سوال و یا ابهامی دارید می توانید در هر ساعت از طول روز با این مجموعه تماس گرفته و از مشاوره های کاملا رایگان بهره ببرید. هر چند باید بدانید که هزینه های عمل کاشت ثابت نبوده و به عوامل زیادی از جمله تراکم کاشت و نوع روش به کار گرفته بستگی دارد. در این کلینیک انواع روش های کاشت مو با دقت بسیار بالا و با استفاده از بهترین تجهیزات موجود اجرا می شوند که شامل موارد زیر می باشند.

• کاشت به روش SUT

کاشت مو به این روش یکی از روش هایی است که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. مهم ترین مزیت این روش این است که احتمال آسیب دیدن گرافت ها بسیار کمتر خواهد بود زیرا فولیکول ها در این روش به وسیله دستگاه هایی بسیار پیشرفته برداشت شده و دخالت دست در این عمل بسیار اندک خواهد بود. اگر شما به دنبال عمل کاشت به این روش هستید می توانید از صفحه کاشت مو به روش SUT بازدید نمایید.

کاشت به روش SUT

• کاشت مو به روش FIT

این روش از عمل کاشت به عنوان یکی از پر طرفدارترین روش ها شناخته می شود. در این روش برای برداشت فولیکول ها از ناحیه بانک مو و انتقال آن به ناحیه کم پشت از یک پانچ کوچک استفاده می شود. البته لازم است بدانید که این روش از کاشت برای آن دسته از افرادی که دچار طاسی های گسترده می باشند مناسب نیست. مطالعه صفحه کاشت مو به روش FIT می تواند اطلاعات مفید و ارزشمندی در ارتباط با این روش به شما بدهد.

• کاشت مو به روش میکروگرافت

از بهترین و جدیدترین روش های کاشت می توان به همین روش اشاره نمود. این روش بر این اصل استوار است که تارهای مو را به همراه پوست اطراف آن برداشت کرده و به ناحیه مورد نظر پیوند می زند. در این روش تمامی مراحل از برداشت تار های مو تا عمل پیوند توسط دستگاه های مخصوص صورت می گیرد به همین علت شما کمترین درد را احساس خواهید نمود و نتایج آن نیز نسبت به دیگر روش ها نتایج بهتری می باشند. در صفحه کاشت مو به روش میکروگرافت می توانید به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

کاشت مو به روش میکروگرافت

• کاشت مو به روش MICRO FIT

این روش به عنوان نوع جدیدی از روش FIT مورد استفاده قرار می گیرد که پایه و اساس آن مشابه روش FIT می باشد ولی برخی از کمبود ها و نقایص روش FIT در این روش برطرف شده است. در این روش برای برداشت و یا کاشتن فولیکول ها یک سری سوراخ های بسیار ریز بر روی سر ایجاد می کنند که برداشت و کاشت فولیکول ها از طریق این سوراخ ها انجام می شود. صفحه کاشت مو به روش MICRO FIT شما را با جزئیات و سایر ویژگی های این روش آشنا می کند.

• کاشت مو به روش ترکیبی

این روش با توجه به نام آن باید ترکیب چند روش متفاوت کاشت باشد. ترکیب روش های FIT و FUT را کاشت مو به روش ترکیبی می نامند. این روش به آن دسته از افرادی پیشنهاد می شود که علاوه بر جلو سر قسمت های میانی سر آن ها نیز دچار طلاسی شده است. به طور کلی بهترین گزینه برای افرادی است که طاسی های گسترده دارند.

مطالعه بیشتر  کاشت مو به روش super fue و نکات مهم این روش

مزیت اصلی این روش تعداد بالای فولیکول های برداشت شده در یک جلسه می باشد که در بین تمام روش های کاشت بالاترین مقدار را دارد. اگر می خواهید عمل کاشت با این روش را انجام دهید می توانید از صفحه کاشت مو به روش ترکیبی بازدید کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آوردید.

کاشت مو به روش ترکیبی

• کاشت مو به روش SUPER FUE

این روش درمانی پیشرفت یافته متد FUE می باشد که در حال حاضر محبوبیت گسترده ای میان مردم و پزشکان دارد. در این روش تمام عیوب روش FUE برطرف گردیده است و با استفاده از آن می توان به تراکم حداکثری موهای خود دست یافت چرا که طی فرآیندها از دستگاه ها و ابزارهای هوشمند استفاده می گردد. ما در صفحه کاشت مو به روش SUPER FUE به بررسی دقیق تر این روش پرداخته ایم.

• کاشت مو به روش DHI

این روش به کاشت مستقیم فولیکول های برداشت شده در نواحی طاس شده می پردازد به این شکل که پزشک بلافاصله پس از استخراج فولیکول ها آن ها را در اختیار تیم درمانی خود قرار می دهد تا عمل کاشت آن ها انجام شود. در این روش شما سرعت بالاتری را برای انجام فرآیندها شاهد می باشید که این تنها یکی از مزایای این روش می باشد که در صفحه کاشت مو به روش DHI می توانید مطالعه نمایید.

• کاشت مو به روش BHT

این روش از کاشت برای افرادی مناسب است که بانک موی قوی ندارند و ریشه های قابل کاشت از قسمت های مختلف بدن آن ها برداشته شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده می شوند. معمولا در این روش از فولیکول های ناحیه ریش، سینه، کمر و پاها برای برداشت و پیوند استفاده می شود. اگر شما نیز از طاسی مو رنچ می برید و بانک مو قوی ندارید مطالعه صفحه کاشت مو به روش BHT و آشنایی بیشتر با این روش می تواند به شما کمک کند.

کاشت مو به روش BHT

• کاشت مو به روش FUE

در این روش از کاشت کاملا براساس برداشت واحدهای فولیکولی عمل می گردد و پزشک از ابزارهای خاصی برای برداشت تکی گرافت ها استفاده می نماید. پس از برداشت آن ها نوبت به جاسازی آن ها در نواحی طاس شده می رسد که بایستی با دقت عمل بسیار بالایی انجام شود تا در انتها بتوانید به نتایجی که انتظارش را دارید دست یابید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش می توانید صفحه کاشت مو به روش FUE را مطالعه نمایید.

• کاشت مو به روش FUT

افرادی که از این متد برای کاشت موهای از دست رفته خود استفاده نموده اند می دانند که در این روش برای برداشت فولیکول ها به صورت نواری عمل می گردد به این شکل که پزشک ابتدا برشی را در بانک مو ایجاد نموده و فولیکول های لازم را به صورت نواری استخراج می نماید.

چنین فرآیندی می تواند تعداد فولیکول های قابل برداشت را افزایش دهد اما برای افرادی کاربرد دارد که دارای یک بانک موی قوی می باشند که اطلاعات بیشتر درباره آن را می توانید در صفحه کاشت مو به روش FUT دریافت کنید.

کاشت مو به روش FUT

• کاشت مو به روش طبیعی

همه افرادی که از طاسی موهای خود رنج می برند دغدغه این را دارند که پس از کاشت به موهایی کاملا طبیعی و زیبا دست یابند. این شرایط زمانی فراهم می گردد که شما بتوانید درمان خود را تحت نظارت پزشکانی انجام دهید که با تکیه بر دانش و تجارب بسیار بالای خود قادرند تا کاملا دقیق مراحل کاشت مو به روش طبیعی را طی نمایند.

امتیاز شما به این مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.